homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6-133


#2509 2009-05-31 21:34:45

Crssy85
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 4934
Site

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Doamne, rux... cat de trist sad ; dar care a fost cauza?

Pass !!!!! Mie mi s-a pozitivat cu 4 zile inainte de cm !! Baga maine sure check ca nush ce-ti fac!! puss

Va pup ! puss Fug jos la gratarel.


Fericita mamica de
Davidutz, din 19.11.2009
                si
Cezarel, din 29.10.2011

Offline

 



#2510 2009-05-31 21:43:35

accumaria
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-12-03
Mesaje: 1064

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Sihaya, felicitari pentru frumusetile de teste pozitive  applause Sarcina usoara si fara probleme iti doresc! M-ai mai incurajat si pe mine... si eu am uter retrovers si nu prea merge treaba... bine cred ca mai am si alte probleme cu hormonii banuiesc, dar oricum nu-s in regula...

Si noi cred ca ar mai trebui sa schimbam pozitia, ca numai pe la spate o facem si apoi ma pun pe spate cu perna sub fund... cred ca ar trebui sa renunt la toate astea si se va prinde pana la urma...

Ruxy, e groaznic ce s-a intamplat... mai ales dupa atatea luni... horror, nu pot sa ma gandesc... multa putere sa aiba sa treaca peste durerea asta...  puss

Laura, cred ca se apropie, puteti presta deja cu foc smile Maine daca mai faci un test e posibil sa iasa si mai intensa liniutza. Oricum voi apucati-va de treaba de azi wink

Buck, Fany, Crissy  puss

Va culcati?  big_smile


Fiti buni daca vreti sa fiti fericiti!
http://www.fertilityfriend.com/home/accumaria
Bebe mic, te asteptam de 2 anishori... hai odata, ce tot faci? smile

Offline

 

#2511 2009-05-31 21:46:31

ana-maria a.
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-05-22
Mesaje: 276

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

feteleee.nu mai spune ti nimic?

Ultima oara a fost editat de ana-maria a. (2009-05-31 21:46:52)


..un copil este o binecuvantare de la Dumnezeu...  bebe
fac parte din alianta "  Pri gravida My gravida gravida gravida gravida Sm gravida gravida gravida gravida gravida TtAmAlPrinNe gravida gravida gravida ZaRaSa gravida gravida MoGeMiMad gravida "...si numai cu ajutorul lui doamne doamne voi iesi din alianta iar  bebe va veni anul acesta si la noi rugaciune

Offline

 

#2512 2009-05-31 21:49:09

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

maria ti-am scris ceva la ,, sper sa ma lamuresc,,


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#2513 2009-05-31 21:49:25

accumaria
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-12-03
Mesaje: 1064

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

ana-maria a. a scris:

feteleee.nu mai spune ti nimic?

Bine ai venit printre noi Ana Maria.

Carra, acum am intrat pe mail  puss  puss  puss Multumesc frumos pentru poza!!! Sunteti tare tare tare dragutzi amandoi  puss Felicitari inca o data pentru pasul facut. de-abia astept sa il facem si noi... Nu mai e mult smile

adinagrig a scris:

maria ti-am scris ceva la ,, sper sa ma lamuresc,,

Adina, cu mine vorbesti? smile

Ultima oara a fost editat de accumaria (2009-05-31 21:51:09)


Fiti buni daca vreti sa fiti fericiti!
http://www.fertilityfriend.com/home/accumaria
Bebe mic, te asteptam de 2 anishori... hai odata, ce tot faci? smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2514 2009-05-31 21:51:57

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

nu accumaria, cu anamaria...scuze...am uitat sa specific


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#2515 2009-05-31 22:01:45

accumaria
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-12-03
Mesaje: 1064

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Da de ce-mi ziceti acum accumaria, m-ati uitat de Maria? sad


Fiti buni daca vreti sa fiti fericiti!
http://www.fertilityfriend.com/home/accumaria
Bebe mic, te asteptam de 2 anishori... hai odata, ce tot faci? smile

Offline

 

#2516 2009-05-31 22:06:18

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Maria puss

Cris nu stim deocamdata care este cauza, pur si simplu s-a vazut ca este mort. maine merge sa-i scoata copilasul sad

Ma duc in pat, sper sa ma ia somnul si sa nu ma mai gandesc la asta.
Va pup kram

Offline

 

#2517 2009-05-31 22:13:48

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

accumaria a scris:

Da de ce-mi ziceti acum accumaria, m-ati uitat de Maria? sad

ca sa nu ne incurcam ca sunteti mai multe marii, tu, ana-maria a. , mariaaa
de ce te-ai intristat?  puss ma bucur ca esti la ora asta cu noi, de obicei erai mai matinala smile

noapte buna rruxxy  puss

Ultima oara a fost editat de gargarita (2009-05-31 22:14:16)

Offline

 

#2518 2009-05-31 22:17:56

ana-maria a.
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-05-22
Mesaje: 276

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

ups ,scuze, eram asa nerabdatoare sa mai citesc noutati ,ca nu am mai urmarit pagina
doamne fetelor,ma doare sufletul cand aud si citesc atatea necazuri
si acum 8 ani am pierdut o minune de baietel(2.350 kg) ,la 3 zile de la nastere ,am nascut la 7 luni si 2 saptamani,din cauza unei infectii cu chlamidia,pe atunci eram casatorita cu tatal copilului si de parca nu era deajuns dupa 5 luni de la necaz a inceput iar sa umble,nu stiu cum dar a mai durat inca 4 ani casnicia cu el care de altfel nu a fost deloc fericita ,cand crede am ca viata mea numai are nici un rost am cunoscut un om minunat care ma iubit din prima clipa si ar fi facut orice pentru mine si..binenteles ca am vrut amandoi sa avem nu 1 copil ci 2 sau 3 dupa cum vrea si doamne doamne si uite ca suntem de 4 ani impreuna si nu reusim ,dar speram cu ajutorul lui dumnezeu si al medicilor sa rezolvam aceasta prblema pe care o are iubi al meu si sa ne indeplinim acest vis minunat,sunt atat de fericita alaturi de el ,suntem nedespartiti,dupa cum a ti spus si voi,dar ne lipseste mult un sufletel care sa ne umple sufletele de bucurie,sa ne ajute dumnezeu pe toate sa reusim sa ne indeplinim acest vis ,mereu ma rog la doamne doamne pentru toate care au astfel de probleme si nu numai
iar faptul ca pot sa impartasesc cu voi aceasta durere ma ajuta sa trec mai usor peste asteptari sa fiu mai optimista
din tot sufletul va doresc numai bine puss si puss      kram

Ultima oara a fost editat de ana-maria a. (2009-05-31 22:20:15)


..un copil este o binecuvantare de la Dumnezeu...  bebe
fac parte din alianta "  Pri gravida My gravida gravida gravida gravida Sm gravida gravida gravida gravida gravida TtAmAlPrinNe gravida gravida gravida ZaRaSa gravida gravida MoGeMiMad gravida "...si numai cu ajutorul lui doamne doamne voi iesi din alianta iar  bebe va veni anul acesta si la noi rugaciune

Offline

 

#2519 2009-05-31 22:19:37

accumaria
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-12-03
Mesaje: 1064

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Rux  puss

Cazurile astea ajung asa la extreme cred si din cauza doctorilor... ca nu-si dau seama la timp daca sunt nereguli... de-aia eu sunt de parere ca e bine sa ai macar doi doctori la care sa mergi cand esti gravida... Eu am mai auzit de un caz cumplit, care pana la urma s-a transformat intr-o minune. O fata era insarcinata in 6 luni, a fost normal la doctor si nu i-a spus doctorul ca ar fi ceva in nergula cu bebe. Peste inca o luna s-a dus din nou la eco si au anuntat-o ca sarcina s-a oprit din evolutie de la 5 luni si ca e f riscant ca poate sa moara ea... ca trebuie sa-i scoata bebele neaparat si ca cel mai probabil nu va supravietui bebele, dar e mult mai sigur pentru ea, ca sa nu moara. Si i-au scos bebele (fetita) la 7 luni, desi era oprita in evolutie de la 5. Avea 700 de grame bebele cand l-au scos... si peste cateva luni, cumva a ajuns la 2000, l-au tinut in viata, a luptat sa traiasca, si sunt sanse sa supravietuiasca... se mai intampla si minuni ce-i drept... dar sunt imense unele greseli ale doctorilor din pacate... cum sa nu vezi ca sarcina s-a oprit din evolutie la 5 luni...


Fiti buni daca vreti sa fiti fericiti!
http://www.fertilityfriend.com/home/accumaria
Bebe mic, te asteptam de 2 anishori... hai odata, ce tot faci? smile

Offline

 

#2520 2009-05-31 22:22:28

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Noapte buna, Ruxy!Sa visezi frumossss puss
Cred ca o sa adorm si eu pana la urma...incerc sa vad printre gene "Undeva, candva" pe Tvr1...l-am vazut de muuulte ori si tot mi se zburleste parul...smile


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#2521 2009-05-31 22:27:41

ana-maria a.
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-05-22
Mesaje: 276

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

accumaria a scris:

Rux  puss

Cazurile astea ajung asa la extreme cred si din cauza doctorilor... ca nu-si dau seama la timp daca sunt nereguli... de-aia eu sunt de parere ca e bine sa ai macar doi doctori la care sa mergi cand esti gravida... Eu am mai auzit de un caz cumplit, care pana la urma s-a transformat intr-o minune. O fata era insarcinata in 6 luni, a fost normal la doctor si nu i-a spus doctorul ca ar fi ceva in nergula cu bebe. Peste inca o luna s-a dus din nou la eco si au anuntat-o ca sarcina s-a oprit din evolutie de la 5 luni si ca e f riscant ca poate sa moara ea... ca trebuie sa-i scoata bebele neaparat si ca cel mai probabil nu va supravietui bebele, dar e mult mai sigur pentru ea, ca sa nu moara. Si i-au scos bebele (fetita) la 7 luni, desi era oprita in evolutie de la 5. Avea 700 de grame bebele cand l-au scos... si peste cateva luni, cumva a ajuns la 2000, l-au tinut in viata, a luptat sa traiasca, si sunt sanse sa supravietuiasca... se mai intampla si minuni ce-i drept... dar sunt imense unele greseli ale doctorilor din pacate... cum sa nu vezi ca sarcina s-a oprit din evolutie la 5 luni...

da asa este ,la mine daca ar fi facut mai multe analize pentru ca oricum am avut o sarcina grea cu amenintare de avort tot timpul ,dureri,pierderi de sange,ar fi descoperit si chlamidia pentru care ar fi trebuit sa mi se faca cezariana si bebe nu murea ..dar ce as mai fi putut sa fac ,orice as fi facut bebe inapoi nu venea,asa ca nu nu ne ramane altceva de facut decat sa ne rugam mult la doamne doamne si sa avem noi intelepciunea sa cerem mai multe investigatii ,sa ne documentam mai mult ,eu acum stiu in mare cam ce as avea de facut si ce ar trebui sa urmaresc cand va fi vremea


..un copil este o binecuvantare de la Dumnezeu...  bebe
fac parte din alianta "  Pri gravida My gravida gravida gravida gravida Sm gravida gravida gravida gravida gravida TtAmAlPrinNe gravida gravida gravida ZaRaSa gravida gravida MoGeMiMad gravida "...si numai cu ajutorul lui doamne doamne voi iesi din alianta iar  bebe va veni anul acesta si la noi rugaciune

Offline

 

#2522 2009-05-31 22:31:52

ana-maria a.
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-05-22
Mesaje: 276

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

gargarita a scris:

accumaria a scris:

Da de ce-mi ziceti acum accumaria, m-ati uitat de Maria? sad

ca sa nu ne incurcam ca sunteti mai multe marii, tu, ana-maria a. , mariaaa
de ce te-ai intristat?  puss ma bucur ca esti la ora asta cu noi, de obicei erai mai matinala smile

noapte buna rruxxy  puss

nu fi trista maria ,mie imi puteti spune ana ,asa imi spun si cei dragi puss


..un copil este o binecuvantare de la Dumnezeu...  bebe
fac parte din alianta "  Pri gravida My gravida gravida gravida gravida Sm gravida gravida gravida gravida gravida TtAmAlPrinNe gravida gravida gravida ZaRaSa gravida gravida MoGeMiMad gravida "...si numai cu ajutorul lui doamne doamne voi iesi din alianta iar  bebe va veni anul acesta si la noi rugaciune

Offline

 

#2523 2009-05-31 22:38:40

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

accumaria a scris:

Carra, casa de piatra si sa fiti fericiti si sa va iubiti. Acum va veni si cununia religioasa imediat, si apoi va veni si bebe, ai sa vezi  par Imi pare rau, dar nu am apucat sa vad pozele cu voi, poate le mai pui o data si pentru mine... Daca nu, poate imi dai pe mess, ca as vrea si eu sa te vad DOAMNA smile
  puss

buna maria si multumesc de urari.
ti-am trimis pe mail o poza, sper as o fi primit-o. daca nu, sa imi zici sa mai incerc.
pupici la toate fetele, ma duc si eu la dus.
puss  puss  puss


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#2524 2009-05-31 22:56:10

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Carra puss Sa va fie de bine pt ieri!!
Somn usor, fetele!!!puss


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#2525 2009-05-31 22:57:40

ana-maria a.
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-05-22
Mesaje: 276

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

..eu ma duc la somnic ca maine lucrez toata ziua ,dar cand vin de la munca abia astept sa citesc ce mai avem nou kram
somnic usor

Ultima oara a fost editat de ana-maria a. (2009-05-31 22:58:59)


..un copil este o binecuvantare de la Dumnezeu...  bebe
fac parte din alianta "  Pri gravida My gravida gravida gravida gravida Sm gravida gravida gravida gravida gravida TtAmAlPrinNe gravida gravida gravida ZaRaSa gravida gravida MoGeMiMad gravida "...si numai cu ajutorul lui doamne doamne voi iesi din alianta iar  bebe va veni anul acesta si la noi rugaciune

Offline

 

#2526 2009-05-31 23:35:10

ana-maria a.
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-05-22
Mesaje: 276

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

passenger a scris:

Fetelor, cum sa fac un sure check daca la Varza de dimineata ( "afli mai repede cu 4 zile", reclama lor ) abia-abia se zarea ceva?  hmm  pai daca as fi gravida, oricum nu imi va arata nici mama sure check-ului.
Mai stau vreo 2 zile fara sa fac test, eu stiam ca se dubleaza hcg la 48 de ore, deci as face degeaba maine...  hmm
Am sa iau TB si maine, si daca e tot asa mare, fac poimaine un test.
Si oricum crampele astea nu ma lasa deloc in pace, aseara a trebuit sa iau pastila sa treaca.. Si vreau sa va zic ca nu ma dor sanii mai deloc...

Doamne ruxy, e cumplit... Nici nu vreau sa ma gandesc prin ce  trece ..
Vara mea a nascut aseara prin ceza. un baietel de 3.500, la Elias, si am vb cu ea la 4 ore de la operatie si nu mai putea de dureri, abia vorbea...  wow

sa fie sanatosi amandoi


pass nu trebuie neaparat sa te doara sanii in cazul unei sarcini
sa dea domnu sa fie bebe

Ultima oara a fost editat de ana-maria a. (2009-05-31 23:36:36)


..un copil este o binecuvantare de la Dumnezeu...  bebe
fac parte din alianta "  Pri gravida My gravida gravida gravida gravida Sm gravida gravida gravida gravida gravida TtAmAlPrinNe gravida gravida gravida ZaRaSa gravida gravida MoGeMiMad gravida "...si numai cu ajutorul lui doamne doamne voi iesi din alianta iar  bebe va veni anul acesta si la noi rugaciune

Offline

 

#2527 2009-05-31 23:35:12

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

i'm back   shopping

Sihaia felicitari?.sa fiti sanatosi amandoi  majoreta  majoreta  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance

Pass foarte frumoasa rugaciunea?..si foarte coplesitoare  par

Carra felicitari, casa de piatra si bebei curand  par ?..vreau si eu poze pe mail

Crissy am bagat eu la dansuri sambata pe ploaia aia de m-am schimbat de 3 ori de sosoni

Ana sa-ti aduca DD bebe cat mai repede si nu te mai gandi la ce a fost  par

Garga  par

Rruxxy  par

Maria  puss

fetele v-am simtit lipsa dar nu am putut intra deloc zilele astea....am fost ieri la nunta...am facut show  chicot si toata lumea ma intreba " cat ai baut?"  lol dar eu faceam asa ca ma simteam super .....ne-a plaoua de vai de mama noastra dar ne-am simtit extraordinar .....au fost batai cu frisca, batai cu furtunul cu apa desi afara turna frate....inca sunt chiauna de somn dar maine vin cu amanunte

milioane de pupici la fiecare si nb fete dragi  par


aaaaaaaaaaaa passssssssssss ce faci fata?  chicot .....ne dai o veste buna?  goodluck  rugaciune  gravida  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance

Ultima oara a fost editat de camyelenbebe (2009-05-31 23:43:58)


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.