homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6-144


#2718 2009-06-02 18:45:48

persifona
Vizitator

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Aici, la offtopic, la shoppingul pasiunea mea, oriunde. Preferabil la shopping totusi

 



#2719 2009-06-02 18:52:26

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Sihaya fuguta la medic....

Raluk era vorba despre verisoara mea si doctorii nu au fost tampiti deloc, ba din contra... Eu nu stiu faza ca nu se poate sa ramai 3 ani daca ai o cezariana. I-au provocat avort ca sa nu ii mai faca o cezariana ptr ca ei mai vor un bebe si nu poti avea mai mult de doua cezariene. Daca o taiau acum, adio bebe mai incolo.
Era in 6 luni, destul de avansata sarcina.

Ultima oara a fost editat de rruxxy (2009-06-02 18:53:11)

Offline

 

#2720 2009-06-02 18:58:00

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Ok.Merci, Persifona...pun la shopping
Gata, am pus...la shopping-ul pasiunea mea...

Ultima oara a fost editat de bucklucica (2009-06-02 19:04:53)


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#2721 2009-06-02 19:04:03

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

rruxxy a scris:

Sihaya fuguta la medic....

Raluk era vorba despre verisoara mea si doctorii nu au fost tampiti deloc, ba din contra... Eu nu stiu faza ca nu se poate sa ramai 3 ani daca ai o cezariana. I-au provocat avort ca sa nu ii mai faca o cezariana ptr ca ei mai vor un bebe si nu poti avea mai mult de doua cezariene. Daca o taiau acum, adio bebe mai incolo.
Era in 6 luni, destul de avansata sarcina.

aaa...sorry ruxy,am inteles eu gresit sad 6 luni..ppff....nasol.. sad


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#2722 2009-06-02 19:06:35

red_girl
Full member
Inregistrat: 2009-04-30
Mesaje: 393

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

buna fetelor.
Crssy85 mersi pentr sfat.Acum sunt la ciclu, sa incep sa beau ceai de cretisoara pana la ovulatie?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2723 2009-06-02 19:18:46

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Raluk_ a scris:

salutare gagici!!!
ma simt din ce in e mai rau de la pastilele astea...mi`am sunat dr azi si mi`a zis sa termin folia dupa kre sa fac o pauza,dar am vb cu sotul meu si le las de tot...de sambata vomit intr`una,mi`a si scarba knd stiu k vine ora 9 si tre sa iau pilula... sad
pass imi pare f rau pt verisoara tah...tampiti dr...dar totusi dak fata are 1 an jumate si a nascuto prin cezariana park 3 ani nu avea voie sa ramana nu???de asta i`au provocxat avortul?in cate sapt era?

ce 3 ani zici tu acolo?....corpul isi revine dupa 1 an la cezariana......eu taietura o am ca la o cezariana si mi-a zis ca dupa 9 luni pot incepe pentru bebe linistita ( dr meu e mai exagerat cu perioada....in mod normal se asteapta 6 luni)

rruxxy  puss  rugaciune pentru verisoara ta.....nici nu-mi pot inchipui ce-i in sufletul ei

pass esti o incapatanata de nu am vazut.....de acum o sa-ti zic lila de la iulia  chicot   kram

bucklu am uitat sa-ti zis....esti o graviduta superba  kram si finuta


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

#2724 2009-06-02 19:30:16

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

camyelenbebe a scris:

Raluk_ a scris:

salutare gagici!!!
ma simt din ce in e mai rau de la pastilele astea...mi`am sunat dr azi si mi`a zis sa termin folia dupa kre sa fac o pauza,dar am vb cu sotul meu si le las de tot...de sambata vomit intr`una,mi`a si scarba knd stiu k vine ora 9 si tre sa iau pilula... sad
pass imi pare f rau pt verisoara tah...tampiti dr...dar totusi dak fata are 1 an jumate si a nascuto prin cezariana park 3 ani nu avea voie sa ramana nu???de asta i`au provocxat avortul?in cate sapt era?

ce 3 ani zici tu acolo?....corpul isi revine dupa 1 an la cezariana......eu taietura o am ca la o cezariana si mi-a zis ca dupa 9 luni pot incepe pentru bebe linistita ( dr meu e mai exagerat cu perioada....in mod normal se asteapta 6 luni)

rruxxy  puss  rugaciune pentru verisoara ta.....nici nu-mi pot inchipui ce-i in sufletul ei

pass esti o incapatanata de nu am vazut.....de acum o sa-ti zic lila de la iulia  chicot   kram

bucklu am uitat sa-ti zis....esti o graviduta superba  kram si finuta

asa am auzit de la cineva,nu am inventat eu per asta k nu`s mafalda doar


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#2725 2009-06-02 19:36:48

red_girl
Full member
Inregistrat: 2009-04-30
Mesaje: 393

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

crssy85, dar ai avut si tu probleme cu endometru?Lai avut subtire?

Offline

 

#2726 2009-06-02 19:59:47

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Ms ms, Camy...puss
Am citit si eu pe net despre perioada de refacere dupa cezariana si cica dr spun ca trebuie sa fie 2 ani intre operatii.Asta inseamna ca dupa 1 an si 3 luni de la operatie se poate face bebe...majoreta


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#2727 2009-06-02 20:26:09

red_girl
Full member
Inregistrat: 2009-04-30
Mesaje: 393

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Buna graga sa stii ca si eu sunt in aceiasi situatie ca a ta,sotul meu are o spermograma f proasta 6 mil spermatozoizi cu o motalitate de 30% , doar formele normale sunt 100% bune.Dar sper ca vreodata cu voia lu d-zeu o sa am si eu copil.Speranta moare ultima.Acum am descoperit ca am endometrul subtire , cum tiam mai zis si nu stiu ce sa iau pentru asta.

Poate stie cineva ce trebuie sa fac daca am endometru prea subtire!!!!!
Stie cineva vreun tratament naturist???????

Va rog.

Offline

 

#2728 2009-06-02 20:54:47

ana-maria a.
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-05-22
Mesaje: 276

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

bucklucica a scris:

Ms ms, Camy...puss
Am citit si eu pe net despre perioada de refacere dupa cezariana si cica dr spun ca trebuie sa fie 2 ani intre operatii.Asta inseamna ca dupa 1 an si 3 luni de la operatie se poate face bebe...majoreta

-eu stiu ca depinde in primul rand de corpul fiecarei femei in parte ,sunt femei care chiar trebuie sa astepte 3 ani pt urmatorul bebe,sau 2 ani,sau 1 an,prietena mea ce a mai buna pe 22 noiembrie 2008 a pierdut un baietel,din pacate,a avut o sarcina perfecta,ma rog,cu micile neplaceri ale femeii gravide,doctora in grija careia a fost ia schimbat se pare data nasterii de 3 ori, nu a a inteles de ce si nu i s a parut dubios atata timp cat ea s-a simtit bine mereu..daar..cu o saptamana inainte de termen a simtit ca bebe nu e in regula ,probabil simtul de mama  si faptul ca bebe se misca mai lent,a doua zi s adus imediat la doc. care ia ascultat inimioara cu acea palnie care o pun pe burtica si a spus''bebe este bine ,daca vrei ramai in spital sa il scoatem,sa provocam nasterea'',si nu a stat pt ca nu se simtea rau ,nu o durea nimic,atunci in loc de 19 cand avea termenul ia spus vino pe 22 , bebe se misca dar la fel de energic,cand a ajuns la spital pe 22 bebe murise ,i-au provocat nasterea sa fie trauma mai mica sa se refaca repede pt urmatorul bebese pare ca a avut o problema ca nu intra in travaliu ,avea contractii dar ea nu simtea nimic ,ia recomandat cezariana pt ca risca sa ramana fara uter daca nastea natural sau mai rau sa moara,in fine dupa asta la trei luni a facut mai multe analize si ia spus un alt medic ca poate sa faca bebe cand vrea ea ,pt k e rafacuta 100% ,deci trecusera doar 4 luni de la cezariana,pana acum nu a ramas  ,dar a spus ca nu vrea sa se strezeze sa fie dezmagita ,cand o vrea doamne doamne
..asa ca.. depinde in totalitate de organismul nostru ,care e unic 
kram

feteleee,ce rau a plouat ,cu piatra,eu sunt singurica si mi a fost foarte frica ,avem un plop chiar langa geam ,eu stau la et 6 si batea chiar in geamuri,aoleu ce fricuta mia fost
hmm


..un copil este o binecuvantare de la Dumnezeu...  bebe
fac parte din alianta "  Pri gravida My gravida gravida gravida gravida Sm gravida gravida gravida gravida gravida TtAmAlPrinNe gravida gravida gravida ZaRaSa gravida gravida MoGeMiMad gravida "...si numai cu ajutorul lui doamne doamne voi iesi din alianta iar  bebe va veni anul acesta si la noi rugaciune

Offline

 

#2729 2009-06-02 20:59:34

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Imi pare tare rau ptr prietena ta Ana sad O sa ii dea DD un bebe.

Mie imi place cand ploua. Eu si cu iub al meu am stat pana acum pe balcon si a fost senzatie.
Stiu, nu suntem normali chicot

Offline

 

#2730 2009-06-02 21:05:09

ana-maria a.
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-05-22
Mesaje: 276

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

alex_andra_25 a scris:

Buna graga sa stii ca si eu sunt in aceiasi situatie ca a ta,sotul meu are o spermograma f proasta 6 mil spermatozoizi cu o motalitate de 30% , doar formele normale sunt 100% bune.Dar sper ca vreodata cu voia lu d-zeu o sa am si eu copil.Speranta moare ultima.Acum am descoperit ca am endometrul subtire , cum tiam mai zis si nu stiu ce sa iau pentru asta.

Poate stie cineva ce trebuie sa fac daca am endometru prea subtire!!!!!
Stie cineva vreun tratament naturist???????

Va rog.

am citit tot pe aici pe la fete ,ceva de ceai de cretisoara ,care se bea din prima zi a menstruatiei pana la ovulatie,nu este indicat in timpul sarcinii ,sper ca am inteles bine ,dar ma mai interesez si iti scriu.te pup si sa ai bebe repede


..un copil este o binecuvantare de la Dumnezeu...  bebe
fac parte din alianta "  Pri gravida My gravida gravida gravida gravida Sm gravida gravida gravida gravida gravida TtAmAlPrinNe gravida gravida gravida ZaRaSa gravida gravida MoGeMiMad gravida "...si numai cu ajutorul lui doamne doamne voi iesi din alianta iar  bebe va veni anul acesta si la noi rugaciune

Offline

 

#2731 2009-06-02 21:07:40

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Si mie imi place ploaia, Ruxy puss
Ana, ce pacat pt prietena ta...sad...Daca as putea sa-mi revin asa repede dupa o eventuala cezariana ar fi super,ca noi mai vrem inca un bebe cat mai repede...cat de nebuni om fi???????disperat


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#2732 2009-06-02 21:09:39

ana-maria a.
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-05-22
Mesaje: 276

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

ea este foarte increzatoare pentru ca nu au probleme de fertilitate ,bine ca nu au probleme ca noi,e trist sa pierzi un bebe si sa stii k ai si probleme in a l concepe.dar o sa ne ajute si noua DD si sa vedeti ce mandre o sa fim noi atunci,nu-i asa?!   ma duc sa bag o masina la spalat


..un copil este o binecuvantare de la Dumnezeu...  bebe
fac parte din alianta "  Pri gravida My gravida gravida gravida gravida Sm gravida gravida gravida gravida gravida TtAmAlPrinNe gravida gravida gravida ZaRaSa gravida gravida MoGeMiMad gravida "...si numai cu ajutorul lui doamne doamne voi iesi din alianta iar  bebe va veni anul acesta si la noi rugaciune

Offline

 

#2733 2009-06-02 21:11:39

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Eu va pup, avem musafiri.
Vorbim maine kram

Buck sterge unul dintre mesaje smile

Offline

 

#2734 2009-06-02 21:17:54

Mariaaa
Full member
Inregistrat: 2008-08-17
Mesaje: 149

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

pupici rruxxy,distractie placuta
Fetelor a facut cineva histerosalpingografie?daca da unde si cat a costat?..a durut? big_smile Poate imi recomandati si mie un cabinet unde as putea face asa ceva.

Ultima oara a fost editat de Mariaaa (2009-06-02 21:19:06)


In asteptarea lui bebe! bebe

Offline

 

#2735 2009-06-02 21:27:37

red_girl
Full member
Inregistrat: 2009-04-30
Mesaje: 393

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Noapte buna la toata lumea , ma duc sa fac baita si ma bag in patut.

Sa nu ma uitati un tratamentul pentru ENDOMETRU SUBTIRE,,,,VA ROGGG.
VA PUP.

Offline

 

#2736 2009-06-02 21:30:18

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

si mie fetele mi-a fost mega frica cu ploaia asta.
se indoiau copacii in fata blocului, suierau, valeeeeu.
lume adunata in fata blocului cand a mai stat sa analizeze cate cracute au cazut si pe ce masini. brrrr, sper la noapte sa nu fie rau.
ma duc sa maninc ciresele si apoi la nani.
puss


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.