homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6-145


#2737 2009-06-02 21:40:21

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Pupici, fete scumpe!
Somnic usor si vise placute!!!cu multi soricei...puss


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 



#2738 2009-06-02 21:54:55

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

hello  smile

rruxxy, iau in calcul varianta inseminarilor (IUI) pentru viitor , deocamdata mai asteptam un pic sa vedem cum mai evolueaza lucrurile.

Naf, FIV in nici un caz nu ne permitem, dar sper sa nu ajungem pana acolo
eu parca imi aduc aminte ca era ok spermograma voastra. si pe tine te-a cuprins deznadejdea?  daca iti zic ca nu e cazul o sa zici ca vorbesc vorbe si scriu cuvinte dar eu asta cred. hai, fruntea sus, mai e loc de speranta, si inca mult  kram

buck, a scazut temp mea, maine-poimaine vine monstrul

mihaela  kram , sper sa nu fii prea tristuta
astazi consideri prima zi

syhaia, sper ca ai fost deja la doc

alex, la al meu sot, din 7.6 mil doar 30% sunt viabili, restul morti. din putinii aia viabili doar 30% au mobilitate normala. asa ca pot spune ca spermograma sotului tau e muuult ma buna ca alui meu.
referitor la endometru subtire doar doc tau te poate ajuta. poti incerca si cu ceai de cretisoara dar eu sunt cam reticenta cand vine vorba de tratamente naturiste.

pass, si eu zic bebe. sunt in continuare cu pumnii stransi, sper sa nu ma lasi cu ei asa 2 saptamani pana te intorci  tongue

Offline

 

#2739 2009-06-02 22:14:48

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

garga , si eu incep sa ma gandesc la inseminare....

in vitro nici nu ne vom permite vreodata, dar si eu sper sa nu ajungem pana acolo...

offf...sunt asa de trista....

vad ca incep si durerile de burtica, deci se apropie monstrul....


maine o sa scanez spermograma...macar sa ma mai luminezi tu un pic...sunt constienta ca e super nasoala..dar sa-mi mai zici tu cate ceva....

Ultima oara a fost editat de adinagrig (2009-06-02 22:15:52)


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#2740 2009-06-02 22:21:57

sihaya
New member
Inregistrat: 2009-04-22
Mesaje: 58

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

hei fetele..am ajuns acasa in sfarsit sad
m-au primit la medicover unirii in urgenta..macar au fost draguti
am fost la o tipa, mi-a facut consut mi-a zis sa nu ma sperii f tare ca ea nu crede ca o sa mai sangerez mult si sa mai astept dupa program sa imi faca eco.
la eco nu a vaz nimic in uter, insa nici extrauterina nu a vazut..mi-a zis ca daca are 3 sapt nu se vede nimic deocamdata.ii e frica de extrauterina desi zice ca nu ar fi nici un semn din cate si-a dat seama..
mi-a dat utrogestan si imi pun cate 4/zi, primele 2 in seara asta.
maine dim ma duc la beta hcg si a ramas sa ma sune sa imi spuna cum e rezultatul si daca  vb de sarcina, sa  cautam peste cateva zile unde e..poate se vede ceva.
m=a prins si ploaia asta oribila...si am ramas la medicover inca vreo jumate de ora pana la 9 fara 10...
mi-a zis ca endometrul clar nu e de menstruatie dar nici de sarcina..ci  ca si cum as fi la ovulatie si nu poate sa imi spuna decat ca uterul e f bine vascularizat va
offff, ma duc la baita ,imi pun utrogestanul...si ma pregatesc sa ma bag la somn..nu prea stiu cat voi putea dormi..
va pup dulceeeee si va multumesc din suflet pt sustinere par

Ultima oara a fost editat de sihaya (2009-06-02 22:24:34)

Offline

 

#2741 2009-06-02 22:37:20

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

adina, te rog sa pui scanul cu spermograma cand poti

syhaia, ma bucur ca ai fost la doc. sper sa fie totul bine  kram

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2742 2009-06-02 23:16:53

Mariaaa
Full member
Inregistrat: 2008-08-17
Mesaje: 149

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Noapte buna fetele,vise placute si sper ca maine sa fie o zi mai buna.Multi pupici puss puss puss
Sihaya..sa dea DD sa fie sanatos si bebe si tu puss


In asteptarea lui bebe! bebe

Offline

 

#2743 2009-06-02 23:22:09

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

bravo sihaya bine ca ai fost la medic.
sa pui utro cum ti s-a zis, sa nu faci eforturi nejustificate si calm, presimt eu ca o sa fie bine.
tinem pumnii.
la noi pe strada e jaf in urma ploii, copaci rupti, apa invadata din canalizare, strazi blocate, tot tacimul.
puss


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#2744 2009-06-03 03:40:09

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

M-a trezit bb la baita, am intrat repede sa vad daca ai scris, Sihaya...sper sa fie totul ok...popa...imi amintesc ca la primul echo abdominal la 4 saptamani si o zi dr mi-a zis ca nu vede bb si endometrul e subtire.Nu stiam ce inseamna faza cu endo, dar eram asa de sigura ca bb e acolo ok ca nu mi-am batut capul...stai linistita si fii increzatoare, trebuie sa fie bine...puss


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#2745 2009-06-03 04:16:06

sihaya
New member
Inregistrat: 2009-04-22
Mesaje: 58

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

par  fetele
bucklu, bantui  forumul noaptea ...m-am trezit sa ma duc la baie..si a inceput iar sa curga putin sange grater
a scazut si temperatura la 36.7 grater
insa veste cea mmai proasta este ca am facut un sure chec acum si e perfect negativ sad
nu pot sa va pun poze sad ca il trezesc pe sot..offff
o sa ma duc la hcg..dra cred ca e cam deageaba sad
pe de-o parte ma gandesc ca mai bine asa..macar aflu ca nu sunt si asta e sad insa nu pot sa inteleg cum atatea teste pot iesi pozitive, si dupa am si unul negativ si chiar sure check grater
offff ecografia a fost transvaginala..cred ca era normal sa se vada ceva sad
va puuuup si cred ca va mai tin companie ca aspiranta..multumeeeesc pt tot ce mi-ai scris  smile  sunteti niste duulci hjarta

Offline

 

#2746 2009-06-03 06:35:06

Crssy85
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 4934
Site

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Neatza! puss puss

Sihaya, nush ce sa zic.. cat timp a trecut de la contact?

Alexandra, eu nu am avut nicio problema, dar nu am ramas gravida cateva luni si atunci am inceput sa beau ceai de cretisoara, de la ciclu pana la ovulatie.

Mama, ce-a mai tunat ieri... si ce ploaie... dar mirosea asa de frumos... se mai purifica si bucuresti-ul asta smile

Va pup! O zi buna, gagici! puss puss


Fericita mamica de
Davidutz, din 19.11.2009
                si
Cezarel, din 29.10.2011

Offline

 

#2747 2009-06-03 07:24:53

sihaya
New member
Inregistrat: 2009-04-22
Mesaje: 58

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

neatza ..3 sapt s-au facut sambata sau duminica..
offf acum tocmai vbeam cu sotul...adevarul e ca am fost si sunt prea obsedata sad
asa cum zicea si pass, lucurile astea trebuie sav ina de la sine..acum nu stiu ce sa mai zic..vom vedea daca este ceva..dar  cu sure checkul ala negativ ma cam indoiesc..
doar ca o sa mai incercam..si daca nu e bb si imi vine..o sa iau si branca..si incerc cat pot sa nu mai fiu asa stresata.
va puuup si va doresc o zi frumoasa puss

Ultima oara a fost editat de sihaya (2009-06-03 07:26:14)

Offline

 

#2748 2009-06-03 07:37:32

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Neata cascat

Sihaya nici nu stiu ce sa zic. De ce iti curge sange daca s-a vazut ca endometrul nu e de ciclu?
Offf sper sa fii bine puss

Offline

 

#2749 2009-06-03 07:50:59

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Neatza, fetele!
Sihaya, sunt f trista pt ceea ce ti se intampla...nici nu stiu ce sa zic...poate e bine sa faci totusi Hcg macar acolo e ceva clar.La echo transvaginala e f posibil sa nu se vada nimic ca e prea devreme...Al meu bb la 6 saptamani avea 4,6 mm, iti dai seama cat avea la 3...iti tin pumnii sa fie bine!puss
O zi buna si usoara la toate! puss


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#2750 2009-06-03 08:01:49

bmihaela
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2140

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Neatza fetele,

Sihaya, nu vreau sa te sperii, exact la fel am patit eu in mar; la 3 sapt. dupa ovulatie, dupa ce timp de o saptamana avusesem teste SC pozitive, mi-a aparut o pata maro inchis, apoi mai multe si a doua zi a venit si ciclul iar testul a iesit negativ.
Sper din suflet ca la tine sa fie vorba de altceva si sa nu te fi speriat cu ce ti-am scris...
Aaaa, inca ceva, hcg in ziua cu prima sangerare a fost 12,5... si la eco la fel nu a vazut nimic...

Garga, nu sunt suparata, sunt FOARTE SUPARATA; daca nici dupa instilatii, si ovulatia zic ca am prins-o f bine, nu e nimic... nu mai stiu ce sa fac... acum beau tinctura de Branca Ursului...
Sper ca tu esti un pic mai bine...

puss pentru fete, fetite si baietei  smile

Ultima oara a fost editat de bmihaela (2009-06-03 08:03:33)

Offline

 

#2751 2009-06-03 08:29:36

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

neata....

mihaela nu stiu ce se intampla la tine...ca am inteles ca sotul e cat de cat ok...offf cate probleme

garga azi scanez spermograma si o pun , incercam sa trecem si pe la cabinet , macar sa facem programare....

la mine azi a mai scazut un pic , deci calr vine monstrul


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#2752 2009-06-03 08:31:16

bmihaela
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2140

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Adina, asta e durerea, ca nu aflam de ce se intampla avorturile astea...

Offline

 

#2753 2009-06-03 08:44:27

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Cris, nu astept sa apara si a 3-a linie, ci vreau o a 2-a linie mai clara decat celelalte, daca e cazul.
Stii ca am tot avut linii slab vizibile si am pierdut 2 sarcini! Nu ma bazez decat pe eco. transvaginal, testele nu mi le fac din placere sadica, ci pentru ca vreau sa vad gradatia celei de-a doua linii in 48 ore, ar trebui sa fie din ce in ce mai pronuntata. Atunci se dubleaza hcg.
Nu ma distrez facandu-mi teste despre care se stie ca mai dau rezultate fals pozitive

Apropo, sa nu mai ziceti ca sunt incapatanata, am facut si un test SC si este NEGATIV. Asa cum banuiam, l-am facut fix degeaba.

Am plecat in oras apoi la bagaje, dimineata la 5 "decolam".

Va pup!

Ultima oara a fost editat de passenger (2009-06-03 15:57:39)

Offline

 

#2754 2009-06-03 08:58:11

pipacslany
Hero member
De la: Kolozsvar
Inregistrat: 2008-12-09
Mesaje: 2895

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

pass eu nu mi-am urmarit ovulatia.
Tocmai d-aia toate testele mi le-am facut cand am vazut ca imi intarzie ciclul, si nu inainte. Asa mi se pare mie normal, eu ma mai crucesc asa cand vad ca le faceti inainte, dar na...voi stiindu-va ovulatiile etc, stiti voi mai bine.
Eu zic sa stai frumusel pe fundic, sa nu te mai tot testezi, oricum si daca iti iese pozitiv la eco se va vedea prin sapt 5-6 abia.
Ai grija de u ca poate poate esti, si testeaza-te in prima zi de intarziere (desi la mine s-a pozitivizat mai tarziu), cu un test bun si daca e pozitiv yuuuupeeee  majoreta.
Iti tin pumnii puss

Ultima oara a fost editat de pipacslany (2009-06-03 09:01:47)

Offline

 

#2755 2009-06-03 09:08:19

laura_ana
Full member
De la: sibiu
Inregistrat: 2009-05-15
Mesaje: 477

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Buna dimneata fetele! puss

Sihaya imi pare rau pt.ce se intampla,dar hai ca speranta moare ultima,nu dispera poate e bb rugaciune doamne-ajuta sa ne scrii vesti bune kram

Mihaela nu mai fi suparata,te rog,dd nu te va lasa si bebe o sa apara curand puss

Garga ma bucur ca nu ti-ai pierdut speranta si ca mai gandesti pozitiv puss

Eu sunt sigura ca ieri am ovulat,am avut o secretie abundenta si m-au intepet si ovarele,dar sexinpat nu am reusit sad .M-am certat si cu sotul meu,mi-a zis ca sunt prea stresata si ca nici el nu se poate concentra,ca tb.sa las totul in sa vina de la sine ca asa nu ajungem nicaieri. Cam asa e ii dau dreptate,mi-a zis ca doar suntem numai la a doua luna de incercare si daca nu e luna asta va fi luna viitoare si sa nu ma gandesc la ce e mai rau. Deci ieri am ovulat dar nu am prestat,am prestat doar luni seara si sper ca azi sad .Aseara ne-am impacat si am vb.mult,i-am spus ca am citit si am aflat multe de la voi si sunt cam speriata,dar ca voi incerca sa nu ma mai stresez si sa las totul sa vina de la sine sad . Amandoi ne dorim mult un bebe si ne rugam la dd sa ni-l trimita cand crede......

Pupici la toate si sa aveti o zi usoara! puss kram

Ultima oara a fost editat de laura_ana (2009-06-03 09:11:45)


bebe hai in viata noastra!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.