homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6-147


#2775 2009-06-03 11:06:29

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

sihaya eu mereu am zis ca-s o persoana tare dar tu ma intreci....jos palaria iubita  par


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 



#2776 2009-06-03 11:11:30

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Sihaya imi place atitudinea ta, bravo applause

Buck ma mai doare spatele dar nu ca zilele trecute....usor o sa scap de durere.
Multumim ca te rogi ptr noi kram

Offline

 

#2777 2009-06-03 11:15:54

accumaria
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-12-03
Mesaje: 1064

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Sihaya, te admir din suflet pentru gandirea pozitiva. Sa dea Dumnezeu sa iti tii bebicul in brate cat mai repede  puss

Buck, multumesc de incurajari  puss Eu deja am 9 luni de cand sunt dereglata si cu spotting... in ultimele 3 am facut tratament cu duphaston, la recomandarea ginecoloagei, dar se pare ca nu asta e cauza... oricum nu m-a ajutat cu absolut nimic... sad Sa vedem ce zic endocrinoloagele acum... ce analize imi dau sa fac si cum ma regleaza cu hormonii in caz ca sunt probleme... Cu Dumnezeu inainte, speram sa avem si noi o bucurie de sufletel in casa cat mai repede...

Ruxi, ce tarziu ai gasit si tu loc la programare... cu doctorii astia super ocupati trec lunile pe langa noi fara sanse de bebe... uffff... sad


Fiti buni daca vreti sa fiti fericiti!
http://www.fertilityfriend.com/home/accumaria
Bebe mic, te asteptam de 2 anishori... hai odata, ce tot faci? smile

Offline

 

#2778 2009-06-03 11:24:43

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Maria mi-am facut programare de luna trecuta. Dar chiar daca e tarziu am preferat sa merg la endocrinoloaga asta ptr ca am auzit numai de bine despre ea. Decat sa merg in alta parte unde e posibil sa nu rezolv nimic si sa mai dau si banuti, mai bine astept. Oricum sunt hotarata sa merg si la alt ginecolog si sa mai facem o spermograma.

Eu sunt sigura ca voi avea un bebe pana la urma doar ca vad ca dureaza, dar incep sa invat sa am rabdare si mi-e mult mai bine smile

Offline

 

#2779 2009-06-03 11:41:12

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Sihaya te admir pt modul in care gandesti, esti o tipa tare. curaj totul va fi bine. o sa vina si la noi un bebe cat de repede.

maria nu e prea bine cu spotingul asta al tau. sa mergi la dr sa vezi ce iti spune.

fetelor eu era sa imi rup un picior. stangul. ma grabeam sa cobor la secretariat si am uitat ca mai am doua scari de coborat, adica nu am vazut si le-am coborat deodata, am aterizat pe picior.
sper sa nu fie nik rau. ma doare putin dar pot merge. mi l-am sucit oleak, dar sper sa nu se umfle, sa nu apara complicatii.

Ultima oara a fost editat de Alina Elena (2009-06-03 11:41:36)


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2780 2009-06-03 11:46:43

red_girl
Full member
Inregistrat: 2009-04-30
Mesaje: 393

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

NafNaf a scris:

Neata dragelor, dragi
Gărgărită scumpă, văd că a venit la tine rosu, mama lui ,..si bunica lui si cu străbunica,....  skitarg

Stiu că nu spui doar vorbe, la noi 60% sant viabili, spermo care a făcut-o nu este foarte elaborată dar in mare cam asta se intelege din ea, iar 40% sant pestisori cu burtica in sus,...ca să zic asa,
nici noi nu avem posibilităti prea strălucite, eu mi-am făcut programare pe 22.06 la un alt medic specializat si pe fertilizare, poate mă lămureste care e cu adevărat starea noastră din p. de v. medical,
sant căpoasă de felul meu si nu am leac bang iar vorbele tale m-au linistit poate nu e asa de rău cum cred eu smile

Dar tot nu pot sta linistită si fac toate nebuniile doar să am si eu un bb, cu atat mai mult spuneam că dacă la voi sant sanse mai mici să incerci tot ce se poate medical să ai un bb iti doresc cu tot sufletul par

Alex_andra la tine cat este endometrul si in ce zi din ciclul si incă ceva menstra ta este abundentă ?cate zile te tine?
Cred că noi două s-ar putea să avem aceeasi problemă mie la eco in z. 27 de ciclu mi s-a spus că este 6,3 mm, si ce e enervand că dr la care am făcut eco nu mi-a zis nik, am dedus eu că e subtire si că de aceea la mine menstra durează abia 2 zile,...uneori doar o zi si jum,....Tratament incă nu cunosc dar incerc să aflu.

Buclu am văzut hăinutele, sant super dulci imi vine să le pap de dragi ce mi-s, să le poarte sănătos bb-le!
Sihaya, să dea DD să vii cu vesti bune  puss

In ziua 22 am facut eco si mia zic ca am endometrul cam subtire oentru oerioada aia, si am citit eu si am vazut ca scria 6mm si cred ca ar trebui sa fie de 10mm in perioada aia.Dar la mine menstra dureaza cam 5 zile, si in primele 2 zile chiar imi curge o gramada pe urma ma putin.Dar o sa ma mai duc la un doctor luna viitoare ca la asta care am fost nu mia placut deloc, cica e dr pentru infertilitate si nu ma lamurit cu nimic,decat mia dat 2 foi pline de anlize, care cred ca costa vreo 5 mil si normal la un spital unde se plateste.Am auzit ca ceaiul de cretisoara ar fi bun, acum nu stiu ce sa zic.Eu o sa beau ca nu are ce sa mi faca rau.

Offline

 

#2781 2009-06-03 12:06:57

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

fetele astazi are cununia civila love.....am vazut la topicul despre nunti


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

#2782 2009-06-03 12:12:07

NafNaf
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 1781

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Mc pt răspuns Alex_andra,
Mă gandeam să fie o legătură intre cantitatea de menstră si endometrul subire dar se pare că nu, azi merg la vechiul meu dr. si am să il intreb să văd ce imi zice, dacă mă luminează cu ceva am să scriu aici pt tine, oricum ai grijă si cu naturistele astea, dacă nu iei nici un fel de medicamente cred că nu are ce să iti strice,...
Eu citisem că pt endometru se face tratament cu Estrofem si tot naturist mai este si Maca, dar fără acordul medicului eu nu am să iau nimic, astept să văd si alte opinii, par
Un endometru bun ar trebui să fie de 8-10 mm

Pass tu stii cum stai cu endometrul? citisem că poate cauza avort menstrual...... nu vreau să te stresez si eu dar m-am gandit să iti spun poate te ajuta

Ultima oara a fost editat de NafNaf (2009-06-03 12:23:57)


hjarta M&M=S

Offline

 

#2783 2009-06-03 12:29:08

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

fetele v-am pus poze la off pt aspirante


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

#2784 2009-06-03 13:17:11

red_girl
Full member
Inregistrat: 2009-04-30
Mesaje: 393

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Da NafNaf asa e poate cauza avorturi spontane si nu poti tine sarcina.Chiar te rog mult de tot sa mi scrii ceea c e ti spune doctorul pentru ca si eu sunt intr o  ceata totala.IL poti intreba si care ar putea fi cauza unui endometru subtire!!!Dar daca e un dr bun iti va explica.
Astept cu nerabdare mesajul tau.
Mersi te am pupat;acum plec ca am examen.
Mai vb diseara.

Offline

 

#2785 2009-06-03 13:20:52

laura_ana
Full member
De la: sibiu
Inregistrat: 2009-05-15
Mesaje: 477

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Camy am vazut pozele,esti fff frumoasa,sa fi sanatoasa si fericita puss

Sihaya felicitari pt.atitudinea optimista,f.bine ca ai fost pe la biserica sunt sigura ca te-ai mai linistit.Ai grija de tine puss

Asa ar tb.sa fim toate,cateodata e greu cand de la luna la luna sperantele dispar,parca e greu sa mergi mai departe,dar tb. sad .Am si eu o verisoara care a avut un avort spontan in sapt.6 si a trecut prin momente grele,dar cred ca dd a vrut sa fie asa. Era cu sotul ei in Italia,munceau amandoi din greu sa poata sa-si ia un apartament,acolo plateau chirie si cand au aflat ca a ramas insarcinata au fost la biserica si s-au rugat la dd sa-i lumineze, sa-i ajute sa poata sa se descurce si cu micutul.In seara aceea a vut dureri, dimineata au aparut sangerarile si cand s-au dus la urgenta i-au spus ca e avort spontan. Nici nu va inchipuiti prin ce durere au trecut,desi erau constienti ca nu era atunci momentul venirea bb-ului i-a bucurat. A trecut peste si acum este mamica de 2 baietei frumosi unul de 3 ani si unul care se va naste in iulie smile .La prima sarcina i-a fost frica stiind ce a patit prima data,dar a facut ceva injectii pt.fixarea sarcinii si totul a fost ok pana la urma,a nascut o minune de copil de 3.850 smile.

Asa ca nici una din noi nu tb.sa ne pierdem speranta si sa fim sigure ca dd ne va trimite bb in burtica rugaciune

puss kram la toate


bebe hai in viata noastra!

Offline

 

#2786 2009-06-03 14:39:50

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

asa e , laura, nu trebuie sa disperam , dar uneori  e super greu , cand stii ca ai probleme si incercei sa le rezolvi si  mai vezi si alte cupluri care patesc la fel...offf...ce crunta e viata asta...


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#2787 2009-06-03 14:43:28

Mariaaa
Full member
Inregistrat: 2008-08-17
Mesaje: 149

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Buna,buna fetelor puss
Garga imi pare asa de rau ca ti-a vebit uratul sad poate o sa fie bebe data viitoare..odata si odata tot o sa vina el puss nu fi suparata.
Pass eu inca sper ca o sa iti iasa testul ala pozitiv..si eu cred ca este bebbbeee.
Rruxxy..tu cum mai esti???
Sihaya imi pare rau pentru vestile proaste ..dar poate este bebe!Nu te descuraja!Iti tin pumnii si sunt alaturi de tine!
Buck..ce mai face bebe? hjarta
Adina yikes nu prea inteleg cum este cu spermograma..pana la urma..la forme mobile ce este a,b,c sau d??
va pup dulce,dulce pe toate

Ultima oara a fost editat de Mariaaa (2009-06-03 14:46:06)


In asteptarea lui bebe! bebe

Offline

 

#2788 2009-06-03 14:51:34

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Mariaaa, cred ca bebe e bine, da din picioruse...puss
Fetelor, acum fac pt prima oara mancare gatita de cand am ramas gravi...pulpe de pui la cuptor cu legume...bucatar...


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#2789 2009-06-03 14:52:26

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Sunt mai bine Mariaaa, a inceput sa-mi treaca durerea. E normal sa ma mai doara cateva zile la cat de puternica a fost cazatura. Bine ca nu m-am lovit la coloana....

Offline

 

#2790 2009-06-03 15:22:18

sihaya
New member
Inregistrat: 2009-04-22
Mesaje: 58

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

fetele draaaaaaaaagi  hjarta
sunteti niste scumpe...eu inca astept
si eu cred ca am endometrul sbtire..la ultima eco in z 15 aveam 4.6 mm..dar eu zic sa nu disperam..cred ca daca ne de dat sa vina bb, vine si e bine pana la capat ...
deocamdata nu am mai avut dureri, nici sangerari..sa vedem ce se mai  intampla
incerc sa nu ma dezamagesc
voiam sa va zic ca ma ajutati enooorm de muuult, cum cei din familie nu au facut -osad
dar asta este, trecem peste
aceeasi intelegere am primit-o din partea unei colege care saraca a stat cu mine aseara pana la 9..cand am termiant cu eco.
va multumeeeesc pt tooot
puss
si va tin pumnii la toate, sa fie bine smile

Offline

 

#2791 2009-06-03 15:23:53

Mariaaa
Full member
Inregistrat: 2008-08-17
Mesaje: 149

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Scumpul de ellll!Ce fericita trebuie sa fii...Buck
Sa ne spui cum ti-a iesit mancarica big_smile
Rruxxy ma bucur ca te simti mai bine!Sper sa-ti treaca de tot cat mai curand! puss


Sihaya..intamplator am gasit pe internet ceva interesant..si m-a dus cu gandul la tine.Spuneau ca dintre gravidele cu sangerari vaginale, 82% sunt infectate cu Ureaplasma. Nu vreau sa te sperii dar m-am gandit ca este necesar sa-ti zic..poate asa gasesti mai repede cauza acestor sangerari anormale.Am inteles ca se poate trata si in timpul saricinii iar tratamentul nu este foarte greu. Te pup dulce si sper sa fie totul ok..iar bebe sanatos!

Ultima oara a fost editat de Mariaaa (2009-06-03 15:36:08)


In asteptarea lui bebe! bebe

Offline

 

#2792 2009-06-03 15:29:43

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

fetelor, cat ati scriiiiisss

Eu acum am venit acasa plina de nervi, mi-am rupt rochia, m-am urcat cu un toc pe ea. A trebuit sa cumpar alta..

Naf, endometrul meu e grasan si bun, stiu dinainte sa incep sa iau progesteron, acum precis e si mai grasan. Era 12 mm intr-o perioada, dr. a zis ca e OK, apoi a fost si 8 mm dupa ciclon.. Nu stiu exact cat trebuie sa fie in anumite perioade, dar e in limite.

Unde a scris Garga ca i-a venit monstrul?  sad 
Citesc din urma si revin.

Mihaela
, eu nu sunt in intarziere. Se numeste intarziere atunci cand trec cele 14 zile ale fazei luteale si ciclul nu apare. Eu sunt in ziua 12. Abia peste 3 zile va fi prima zi de intarziere. smile

Si mie imi va fi dor de voiiiiii!  grater  grater  grater  grater
M-am obisnuit sa vorbim zilnic! Ce ma fac?????? sad
A, stiu. big_smile Internet Cafe.

Ultima oara a fost editat de passenger (2009-06-03 15:33:18)

Offline

 

#2793 2009-06-03 15:40:08

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Ce faci Pass ai rupt rochita? Pacat dar bine ca ti-ai luat alta repejor puss
Cand revii in Bucuresti?

Ma doare burtica, zici ca am ovarele inflamate parca ma ard    va

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.