homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6-152


#2870 2009-06-04 16:36:49

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

adinagrig a scris:

oau, carra...stiu cum e ...esti in focuri...

de abia asteptam pozici cu tine miresica....

plecati undeva in luna de miere?

spania 14 zile.
de miercurea viitoare.
o sa imi fie dor de voi.
puss


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 



#2871 2009-06-04 16:43:02

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

oau , ce frumos...

si eu am fost in spania in luna de miere, si la paris...

si ca sa nu fiu off-topic..: poate il concepteti pe bebe in luna de miere , cum e si normal sa fie...

offf, mie imi pare asa de rau , ca nu ne-am apaucat imedait dupa nunta , am asteptat  sa terminam apartamentul de renovat, etc....probleme minore in comparatie cu asta...

probabil ca Dumnezeu ne pedepseste acum , o zice :,, cand trebuia nu ati facut...acum asteptati, cand vreti voi nu mai vreau eu...asta e ,,

rabdam ca nu avem incotro.....


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#2872 2009-06-04 16:47:57

ana-maria a.
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-05-22
Mesaje: 276

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

adinagrig a scris:

pai sa nu vina, nesimtitul, dar ce crezi ca vrea?

o sa vina, il presimt....

as fi vrut sa-mi fac un test ...sunt in z29, de azi incolo trebuie sa ma astept din zi in zi...

daca imi fac test, presimt ca o sa fiu varza dupa aceea...ma mai gandesc...eventual astept pana luni si daca nu vine poate fac....

ideea e ca de vreo 2 zile sunt cam balonata...ma inteapa ovarlee si sanii surprinzator nu ma dor, de obicei nu pot nici sa-i ating...

in fine...asta e...e clar ca nu va fi usor sa raman...
deja intram in a 9-a luna de incercari....

doamne ajuta adina ,poate il invingi tu pe urat! box
sihaya imi pare tare rau pt ce s-a intamplat
abia astept sa vina pass cu vesti ,bune sper! puss


..un copil este o binecuvantare de la Dumnezeu...  bebe
fac parte din alianta "  Pri gravida My gravida gravida gravida gravida Sm gravida gravida gravida gravida gravida TtAmAlPrinNe gravida gravida gravida ZaRaSa gravida gravida MoGeMiMad gravida "...si numai cu ajutorul lui doamne doamne voi iesi din alianta iar  bebe va veni anul acesta si la noi rugaciune

Offline

 

#2873 2009-06-04 16:49:09

sihaya
New member
Inregistrat: 2009-04-22
Mesaje: 58

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

suuuuper carra big_smile sa va simtit bine si spoor la  bebe
nici noi nu am fost in luna de miere dupa, din diveerse motive...de abia in sept plecam in thasos o sapt smile de abia astept big_smile
luna asta vrem sa renovam apartamentul...asa ca o sa fiu un car de agitatie si stres
fetelor, am modificat programarea pt maine la medic...de abia astept..o saam si hcg-ul, asa o sa ma mai linistesc putin..
va puuup par

Offline

 

#2874 2009-06-04 16:55:20

ana-maria a.
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-05-22
Mesaje: 276

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

vaaai fetelee ce am facut eu acum o prostiuta!cum va citea m eu asa cu drag si cu tristete in acelasi timp pt vestile nu prea bune ,sa vezi ce s-a lipit mancarica mea,norocul meu ca mi-am adus aminte in timp util si doar am schimbat cratita ..hm,era sa stric bunatate de papa
nu ma pot dezlipi de voi
aaa.azi am fost la biserica ,la sf mina ,poate asa ne mai ajuta si noua DD si il invingem si noi pe monstru  box

Ultima oara a fost editat de ana-maria a. (2009-06-04 16:56:22)


..un copil este o binecuvantare de la Dumnezeu...  bebe
fac parte din alianta "  Pri gravida My gravida gravida gravida gravida Sm gravida gravida gravida gravida gravida TtAmAlPrinNe gravida gravida gravida ZaRaSa gravida gravida MoGeMiMad gravida "...si numai cu ajutorul lui doamne doamne voi iesi din alianta iar  bebe va veni anul acesta si la noi rugaciune

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2875 2009-06-04 17:11:37

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Ana bine ca nu s-a lipit mancarea.

Sihaya ma bucur ca mergi maine la medic. Vreau sa-ti spun ca te admir ptr atitudinea ta, imi place foarte mult de tine puss

Carra sa ai o nunta frumoasa si sa te simti ca o printesa. Foarte frumos ca mergeti atatea zile in Spania.

Noi am renovat complet apartamentul anul trecut si nu am fost plecati nicaieri. Anul asta avem 3 nunti babane si ne-am luat bilet la noi pe litoral dar la anul clar zburam pe o insulita smile

Fetelor mi-am luat teste de sarcina minut si scrie pe ele ca depisteaza sarcina la 7 zile de la conceptie  va  Se poate asa repede? Ati folosit pana acum? Eu am luat ptr prima data, am fost al farmacie sa-mi fac provizii de teste, am 2 sure check si 2 minut  chicot

Ultima oara a fost editat de rruxxy (2009-06-04 17:13:41)

Offline

 

#2876 2009-06-04 17:37:09

red_girl
Full member
Inregistrat: 2009-04-30
Mesaje: 393

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Pentru NafNAf, mersi mult ca mi raspunzi la mesaje.

Azi am facut analizele gormonale , imi ies peste 4 zile si o sa ma duc si la un ginecolog sa imi mai fac o eco sa vedem ce mi mai spune de endometru ca eu chiar vreau sa fac tratament pentru asta, pentru ca stiu ca provoca avorturi spontane si cel mai rau nici macar nu ramai gravida.


Tu de ce nu faci tratament?


Sincer nici nu am inceput bine si deja m am saturat de atatea analize si de atatia bani dati.Altele cum raman imediat??????????????D zeu le da copiii la alea care i abandoneaza , ai arunca in gunoaie si noi care ai dorim din tot sufletul, nimic.

Azi sunt intr-o pasa proasta, dar ma incurajez singura si mi revin.

Te pup.

Offline

 

#2877 2009-06-04 17:39:31

sihaya
New member
Inregistrat: 2009-04-22
Mesaje: 58

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

kram   ruuxxx
si noi tocmai ce am iesit dintr-o nunta si un botez si mai avem 2 botezuri
la noi e un efort cam mare plecarea asta..dar ne-o doream ff mult mai ales ca de la nunta de anul trecut nu prea am apucat sa plecam undeva..am gasit o oferta destul de ok ca pret, ca altfel nu plecam nici anul asta..
wow rux, sa fie asa destepte minut? hmmm va  am auzit de ele..dar sa detecteze sarcina sa devreme..cred ca ar fi singurele care fac asta.
eu am folosit mai demult minut....sunt tip banda exact ca cele de ovulatie sau ca varza strip..dar nu mi s-au parut a fi mare filisofie..
acum ruxx, daca e sa fie ..o sa apara mai traziu un pic si la sure smile ti-ai facut provizii big_smile
sure check parca imi inspira mai multa incredere.
chiar ma gandeam sa iau si eu cu mine maine testele pozitive, sa le vada si dr..
alexandra, incearca sa ai incredere, ca va fi bine smile daca e de la Dzeu dat, vine bb cu tot endometrula la subitre, uter retrovers, ovare polichistice, sau mai stiu eu ce alte minuni..noi 2 incercam si de putin timp ..nu cred ca e cazul sa disperam..eu in iunie acum fac 4 luni..inca nu am menstra reglata..stiu ca e stres mare cu analizele astea, dar e bine sa stim cu ce ne confruntam..poate poti incerca si tu branca ursului, eu am sa incerc, asta daca nu imi da nu imi da dr alt tratament..incearca sa te linistesti, sa nu te dezamagesti, si sa te bucuri de viata laturi de sot..si bb va veni siguuur  smile
si la noi de ex...verisoarea mea  a luat ac exact ca si mine..si a ramas din a doua luna..o sa nasca acum in iunie un baietel big_smile
acum ce sa facem..o sa vina si la noi  rugaciune Dzeu stie cand ni le da pe toate wink

Ultima oara a fost editat de sihaya (2009-06-04 17:45:16)

Offline

 

#2878 2009-06-04 17:43:08

ddunia
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2270

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

ruxxy,mie minut mi-a depistat sarcina dar sa fiu sincera nu stiu la cate zile,banuiesc k la 10 zile  sau 11 zile k nici nu mai stiu,faza e k am avut a 2-a linie asa k un firicel de nisip pierdut de abia se vedea,l-am si pus deoparte fara sa cred k e ceva.apoi m-am tot dus la el sa vad cum mai e,ahhh si s-a pozitivat in primele 10 min ,nu in 5 cat ar fi trebuit,parca asa scrie.mie mi-a zis de la farma k is f bune minut k de asta am luat.sure check mi s-a pozitivat numai supa o zi de intarziere
o intrebare fete: dk in ultimele 6 luni am avut ciclu si de 27 si de 28,29,30 de zile inseamna k e neregulat?sau cum.k ma intreaba dr-ul,k poate ovulatia mea nu a fost atunci la mijlocul cicluclui cum se zice ci mai tarziu

Ultima oara a fost editat de ddunia (2009-06-04 17:45:56)


In 30.11.2011, pui mic a implinit 1 an de IUBIRE hjarta hjarta hjarta
Multumesc, Doamne, pentru aceasta minune!!!

Offline

 

#2879 2009-06-04 17:51:07

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Si eu m-as mira sa se pozitiveze atat de repede. Scrie pe el ca se citeste rezultatul dupa 5 minute dar nu mai tarziu de 10 minute. Am luat unul banda si unul caseta, am vrut sa mai incerc si altceva.
Va place de mine, nu? Mi-am luat 4 teste de sarcina si eu nici macar nu am ovulat chicot

Sihaya e bine ca plecati undeva in concediu, mai avem nevoie si de relaxare.

Offline

 

#2880 2009-06-04 19:53:48

NafNaf
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 1781

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Salut Alex_andra smile
nu ai pt ce aici toate ne ajutăm intre noi cum putem mai bine,
eu incă nu urmez nici un tratament, astept să imi prescrie medicul si voi vedea, da te cred că e stres mare dar tocmai stresată nu e bine să fii, are dreptate sihaya bucură-te de perioada asta că bb sigur va veni, nu fi supărată pe cele care cum zici tu răman imediat, fiecare avem partea noastră de bine si rău in viată, fii mai răbdătoare, relax si ai să vezi că si bb se va grăbi să vină par

Dunia, ciclu regulat este cand il ai in fiecare lună indiferent dacă el durează 28,29,30 Z.,
si se numeste neregulat cand il ai la 3, 4, ... luni,
Tu poti spune că il ai regulat smile


hjarta M&M=S

Offline

 

#2881 2009-06-04 20:05:46

fany
Sr. member
Inregistrat: 2009-02-13
Mesaje: 1993

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

bunaseara fetele

sihaya imi pare tare rau ca a venit cm pana la urma si ma bucur tare mult pt atitudinea ta

adina poate ne faci o bucurie luna asta si nu mai vine cm ,poate vine bebe in schimb

ruxxi lasa ca e bine asa il chemi pe bebe la tine facand provizii si o sa vina si doamna ov ca doar nu e dupa ea

carra sa ai parte de o nunta cat mai frumoasa ,sa iasa toate bune si distractie placuta in luna de miere ,sa va intoarceti 3 din ea

naf naf ,alex,ana,ddunia  va pup


minunea din pantec acum e in brate la mami ,galusca mica si iubita
http://www.fertilityfriend.com/home/269b55

Offline

 

#2882 2009-06-04 21:26:52

liliana83
Hero member
Inregistrat: 2008-04-17
Mesaje: 2785

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

ce faceti fetele?
sunteti tare vorbarete...
vreau sa va spun ca eu de 2-3 zile am niste dureri groaznice in partea stanga;cred ca e de la rinichi?mi s-o elimina vreo piatra sau ce poate fi,k nici nu pot merge de durere?

rruxxy,si noi mergem pe litoralul romanesc;am gasit o vila draguta,in eforie nord,la sf.lunii iunie;vroiam bulgaria,dar nu avem bani;eu tb sa mai fac analize,tratamente...


Serban,"cel mai iubit dintre pamanteni",16.08.2010
Mara,a doua minune,23.07.2012
Iti multumim,Doamne!

Offline

 

#2883 2009-06-04 21:51:57

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Buna seara, gagici!Ce mai faceti?
Carra, abia astept sa vad pozici cu tine miresica...puss...sa ai o luna de miere ffff frumoasa si productiva...bebe...
M-a sunat sotiorul si mi-a zis ca l-a visat pe bebe si l-a mirosit...smile...si mirosea a laptic...smile...ufff, abia astept sa treaca timpul sa vina bb si taticul lui acasa...


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#2884 2009-06-04 21:57:20

liliana83
Hero member
Inregistrat: 2008-04-17
Mesaje: 2785

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

vai ce frumos buklu!
cat de mult vreau si eu...


Serban,"cel mai iubit dintre pamanteni",16.08.2010
Mara,a doua minune,23.07.2012
Iti multumim,Doamne!

Offline

 

#2885 2009-06-04 22:20:57

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Crede-ma, Lili, ca vei simti pe pielea ta cum e sa ai un sufletel mic in burtica....ai sa vezi...nimic din viata mea de pana acum nu se poate compara cu asta...smile


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#2886 2009-06-04 23:03:00

ana-maria a.
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-05-22
Mesaje: 276

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

da lili asa e ,este cel mai minunat.fantastic.extraordinar lucru ce i se poate intampla unei femei.eu asta am simtit sii..uau cand l-am nascut si -l-am auzit plangand pe ingerasul meu si l-am vazuut..in clipa aia am inceput sa plang in hohote si mi-am spus ca as mai face lucrul asta de nenumarate ori ,este minunat acel sentiment...abia astept sa ne impartasim momentele acelea frumoase,sa vedeti voi ce bebei o sa avem noi!!!!!!
bebe bebe bebe bebe


..un copil este o binecuvantare de la Dumnezeu...  bebe
fac parte din alianta "  Pri gravida My gravida gravida gravida gravida Sm gravida gravida gravida gravida gravida TtAmAlPrinNe gravida gravida gravida ZaRaSa gravida gravida MoGeMiMad gravida "...si numai cu ajutorul lui doamne doamne voi iesi din alianta iar  bebe va veni anul acesta si la noi rugaciune

Offline

 

#2887 2009-06-04 23:05:28

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

hello

Sihaya, imi pare rau sad sunt curioasa ce zice beta HCG-ul, bine ca ai apucat sa-l faci

Adina, s-a pacalit fertility de data asta, i se mai intampla si lui  tongue

Naf, spermograma sotului tau e buna!! nu e wow, dar e numai buna ca sa faceti bebici.

camy, cresterea nu era suficient de evidenta ca sa te fi bazat pe faptul ca a fost deja ovulatia. nu vezi ca la tine temp creste treptat-treptat? daca crestea brusc si se mentinea era clar, asa, la stilul in care creste la tine e normal ca fertility sa mai ajusteze pe masura ce se lamureste. uoooof, ce bataita meriti tu, ai noroc ca-mi esti draga  si te iert  kram

rruxxy, in ce povestesti tu cu testele, ma regasesc pe mine big_smile nu ma incanta shoppingul de haine/ cosmetice asa de tare shoppingul de teste  chicot

lili, ar fi bine sa faci o echo. poate fi si de la rinichi daca te stii cu probleme

pass, te asteptam cu vesti!

va pupic pe toate  puss   kram

Offline

 

#2888 2009-06-04 23:13:32

fany
Sr. member
Inregistrat: 2009-02-13
Mesaje: 1993

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

ce frumos vb voi aici

buck,ana     puss

ana ai nascut normal sau cezariana

garga    puss ai gasit ce am scris pe mes aseara ? sau mai intru sa iti scriu si in seara asta
sa stii ca am stat special sa intri in seara asta ,eu ma tin de cuvant si ma tin de capul tau pana imi raspuzi ca da

Ultima oara a fost editat de fany (2009-06-04 23:17:16)


minunea din pantec acum e in brate la mami ,galusca mica si iubita
http://www.fertilityfriend.com/home/269b55

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.