homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6-153


#2889 2009-06-04 23:22:59

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

fany, multu' mult de tot pentru grija. am vazut mesajul si am si luat, recunosc ca uitasem  rodnar
mai am 9 pastile din cutia pe care am inceput-o data trecuta si de care nu m-am tinut. pana le termin sper sa ajung intr-un plafar ca sa mai cumpar.

Offline

 



#2890 2009-06-04 23:26:11

fany
Sr. member
Inregistrat: 2009-02-13
Mesaje: 1993

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

pai nu e nimic ca o sa te intreb in fiecare seara daca ai cumparat pana o sa te plictisesti si o sa mergi sa cumperi de frica mea retas  puss

Ultima oara a fost editat de fany (2009-06-04 23:27:06)


minunea din pantec acum e in brate la mami ,galusca mica si iubita
http://www.fertilityfriend.com/home/269b55

Offline

 

#2891 2009-06-04 23:39:48

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

lol la cat de hotarata esti n-am nici o sansa sa ma eschivez

pentru fetele care nu stiu despre ce vorbim: fany se tine de capul meu sa iau evening primrose (ulei de luminita de seara). cica ar fi bun puntru reglarea sistemului hormonal. nu sunt eu prea convinsa ca da rezultate, dar nu mi-e greu sa iau smile

Ultima oara a fost editat de gargarita (2009-06-04 23:40:10)

Offline

 

#2892 2009-06-04 23:47:55

fany
Sr. member
Inregistrat: 2009-02-13
Mesaje: 1993

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

asa asa ca nu se stie niciodata si iti dau o mie de pupicuri in schimb daca cumperi si ei ca poate ajuta cu ceva nu o face el minuni dar poate contribuie

si acum ca am vb merg linistita la somnic

pupici la toate si noapte buna vise placute puriceiiiiii sa va sarute

Ultima oara a fost editat de fany (2009-06-04 23:50:09)


minunea din pantec acum e in brate la mami ,galusca mica si iubita
http://www.fertilityfriend.com/home/269b55

Offline

 

#2893 2009-06-04 23:59:58

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

noapte buna fany  kram

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2894 2009-06-05 00:21:55

ana-maria a.
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-05-22
Mesaje: 276

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

fany a scris:

ce frumos vb voi aici

buck,ana     puss

ana ai nascut normal sau cezariana

garga    puss ai gasit ce am scris pe mes aseara ? sau mai intru sa iti scriu si in seara asta
sa stii ca am stat special sa intri in seara asta ,eu ma tin de cuvant si ma tin de capul tau pana imi raspuzi ca da

scuze ,am avut un pic de treaba
nu stiu daca mai esti
am nascut normal,la 7 luni si 2 sapt.si zic eu a fost o nastere usoara ,bebe a avut 2.350 si cam 45 cm dar nu stiu daca ai citit bebe meu a murit la 3 zile de la nastere,la o luna dupa ce am nascut am avut niste prb cu niste alergii de la polen..si spunadu le de nastere mi-au facut mai multe teste si mi-au spus ca daca mi-at fi facut cezariana bebe nu se infecta cu chlamidia si traia,dara asta e ,macar sunt impacata ca am gasit un prot buna la biserica sf mina si a venit la spital sa-l boteze ,de aceea am spus ''ingerasul meu'',asa a fost sa fie


..un copil este o binecuvantare de la Dumnezeu...  bebe
fac parte din alianta "  Pri gravida My gravida gravida gravida gravida Sm gravida gravida gravida gravida gravida TtAmAlPrinNe gravida gravida gravida ZaRaSa gravida gravida MoGeMiMad gravida "...si numai cu ajutorul lui doamne doamne voi iesi din alianta iar  bebe va veni anul acesta si la noi rugaciune

Offline

 

#2895 2009-06-05 01:05:24

ana-maria a.
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-05-22
Mesaje: 276

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

va pup fete dragi,noapte buna
vb dimineata puss si puss parkram
rugaciune
DD sa vegheze asupra noastra


..un copil este o binecuvantare de la Dumnezeu...  bebe
fac parte din alianta "  Pri gravida My gravida gravida gravida gravida Sm gravida gravida gravida gravida gravida TtAmAlPrinNe gravida gravida gravida ZaRaSa gravida gravida MoGeMiMad gravida "...si numai cu ajutorul lui doamne doamne voi iesi din alianta iar  bebe va veni anul acesta si la noi rugaciune

Offline

 

#2896 2009-06-05 06:15:31

fany
Sr. member
Inregistrat: 2009-02-13
Mesaje: 1993

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

ana imi pare rau pt intrebarea pusa daca stiam nu o mai puneam si imi pare si mai rau pt cele intamplate nici nu stiu ce sa iti spun ,nu imi gasesc cuvintele sper ca d.d. sa iti aduca cat mai repede un bebelus

eu sunt tare suparata eram sigura ca am ov dar fertiliti nu arata nimic si acum a mai scazut si temp asata idioata     bang    bang    bang   grater   grater   grater

garga mai felicitat degeaba se pare ca ov ioc ,dar nu inteleg deloc am avut semne clare zic eu dar temp. de azi ma da de tot peste cap   grater   grater   grater

Ultima oara a fost editat de fany (2009-06-05 06:17:13)


minunea din pantec acum e in brate la mami ,galusca mica si iubita
http://www.fertilityfriend.com/home/269b55

Offline

 

#2897 2009-06-05 07:42:55

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Neata fetelor, mi-e tare somnic cascat

Fany si eu am zis de multe ori ca am ovulat si ca nu arata fertiliy, dar exact cand credeam asta imi scadea temperatura...

Garga mie imi place sa am teste in casa, nu neaparat sa le fac ptr ca oricum o sa fac doar daca nu imi vine. Nu vreau sa mai fac inainte.
AAAA mie imi place rau shoppingul de hainute chicot

Offline

 

#2898 2009-06-05 07:48:33

bmihaela
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2140

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Salut fetele,

Fany si Ruxy, voi folositi si teste de ovulatie? Eu am vazut luna asta, fiind prima de TB, ca s-au potrivit una cu alta...

Offline

 

#2899 2009-06-05 07:51:39

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

neata fetele...

aseara nu am mai apucat sa intru ca am fost sa-mi cumpar cate ceva de la un atrg de haine si apoi la circ...

mi-am luat o pereche de sandalute de vara joase, o rochita si o fustita , iar sotul meu o pereche de pantofi de vara...
sunt foarte incantata de ele
cu rochita cred ca o sa ma imbrac duminica viitoare la un botez la o colega de serv....o sa va pun pozici....

in rest nu am nici o noutate, decat ca junghiul de sub sanul stang nu-mi da pace si inca nu pot sa iau nici o pastila...mai astept pana marti dimineata si o sa fac un test daca nu-mi vine, desi dupa semne sigur va veni....

eu astazi plec la ai mei si mai vin luni la pranz, de aia nu fac test...oricum ne citim , ca ma net acolo....

Ultima oara a fost editat de adinagrig (2009-06-05 07:53:45)


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#2900 2009-06-05 07:53:18

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Eu nu folosesc Mihaela. Initial nu voiam sa ma stresez nici cu fertility dar m-a convins Garga smile
Mie mi-e clar ca atunci cand creste temperatura si se mentine a fost ovulatie, da se pare ca luna asta nu o sa am....

Offline

 

#2901 2009-06-05 08:08:27

bmihaela
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2140

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Eu am inceput cu testele care mi se par bune pentru orientare si TB vad ca ajuta pentru confirmare; noi fiind la 200 km distanta, testele ne ajuta pentru ca vrem sa stim cand o sa fie ca daca deja a trecut ... si de asta zic ca fac casa buna impreuna testele si graficul cel putin la mine...

Offline

 

#2902 2009-06-05 08:10:31

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

fetelor am o problema

v-am zis de prietena aia a mea care in iarna avea sarcina fara embrion...si acum a ramas iara...

deci de la ultima menstruatie calculat este in a 8-a saptamana...deja a fost aseara la al doilea eco si nu se vede nimic ...e disperata...doctorita i-a zis ca are 5 saptamani...cum se poate asta
daca ea a avut ultimul cm pe 22 aprilie...??????


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#2903 2009-06-05 08:21:50

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Neatza, fete cucuiete!puss si o zi buna!
Adina, nu stiu ce sa-ti spun de prietena ta...oare o fi oprita in evolutie?Sau tre sa schimbe dr???
Ana, imi pare ffff rau pt ceea ce ti s-a intamplat...oofffff...sa-ti dea DD cat mai repede o minune mica in burtica si sa fie biiiine...
Garga, ai putina incredere in trat naturiste, diferenta fata de trat alopat e ca primul nu face rau la nimic, dar dureaza mai mult, iar al doilea e mai eficient ca timp, dar sigur ataca alte organe...


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#2904 2009-06-05 09:32:25

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

rotfl ce tareeeee
Dar ce scump si blond este bebeul hjarta


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#2905 2009-06-05 09:32:31

NafNaf
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 1781

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Bună dimi albinutelor kram
Fany după grafic tu ai ov. intre z.15 si z.16!
temp scăzută de azi poate a fost influentată de alti factori,...poate ai dormit dezvelită big_smile
da eu zic că sigur-sigur a fost ov. la tine, stai să vedem si temperaturica de maine wink pupic si eu puss

Gărgă  smile am citit prospectul de la uleiul de luminita de seara (pe mine denumirea m-a vrăjit), si am văzut că e bun si la slăbit cool nu are ce rău să facă, cred că il caut si eu, de felul meu sant o mică maniacă după tot ce slăbeste tongue . Cat despre spermo, ai dreptate nu e de speriat, dar mi s-a spus că nici stălucită nu e si ridică anumite probleme.

Ana-maria, pupici imi pare rău pt pierderea ta, un bb-ic cat de repede să te aline par
Miha, super drăgălasă masina ta de spălat chicot


hjarta M&M=S

Offline

 

#2906 2009-06-05 09:35:05

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Vreau si eu o asa masina de spalat chicot
V-am pupat, am intins-o la serv kram

Offline

 

#2907 2009-06-05 09:47:53

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

neata gagiiiici!! drink

am prins o retea wireless in bucatarie lol si sunt la laptop.. deci am neeeeeetttt  storstark
am ajuns aseara in satu mare la ora 9 sad si am venit direct in pat, eram rupti de oboseala. a incercat al meu aseara sa se conecteze la wireless, a aflat de la un var ca si el tot asa prinde net si a reusit, dar nu mai puteam de oboseala si nu am stat la laptop.
sa va zic de mine si apoi ma apuc de citit din urma. aseara m-a durut ovarul stang, cel cu care am ovulat, ma intepa dstul de tare, dar dimineata am avut t 37.22 . Mai aveam o ultima Varza pe care am sacrificat-o acum 10 minute. a iesit mai pronuntata ca ieri. big_smile acum o sa plec sa caut un sure check sau alt tip de test, sa vad ce iese si la alta firma.
am pus testele unul langa altul si e gradata nuanta liniei, deci Doamne ajuta! desi e palida linia, este din ce in ce mai vizibila si cred ca e semn bun. daca apare ceva si la alt test, inseamna ca sunt gravida..........  signof10
aaa, aseara mi-a zburat in fata masinii o barza mare, i-am zis vreo doua si am trimis-o la bucuresti lol
ieri am cumparat hainute de nou nascut pt. cumnata mea, am luat o pereche de botosei si un body.. iar eu credeam ca imi vine, ma durea rau ovarul si imi vnea sa plang de nervi in magazin. nu mi-a venit, dar cine stie ce se poate intampla..... 
ma apuc de citit din urma si revin.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.