homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6-19


#343 2009-05-09 09:36:14

NafNaf
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 1781

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

applause Yupiii ce burticută frumoasă si tuguiată ai Crssy applause
Si eu zic că e băietel chicot să iti trăiască puiul indiferent ce-o fi acuma sănătos să fie si frumi ca mami si tati hjarta
Mc că ai pus pozele mi-ai inseninat ziua par  puss

Acua,...Multi ani să trăiesti ,multă fericire cadouri frumi pt tine azi si un bb scump cat mai curănd birthday

Katami hai cu testuletul,  goodluck am emotii pt tine, si dacă vrei vin eu să mă plimb prin botanică cu tine wink

Hi Hi Pass dap cam văd că mă urmăresti  chicot faci f bine că nu te mai stresezi cu număratul, dar treci la treabă, dai cu scirtaituri de pat că ai cu ce  tongue să se oftice vecinii  chicot că e per bună pt făcut prostioare hjarta

Moama asa de mult costă inseminarea?,..că si pe mine mă bătea gandul chicot eh,...da cu banii astia mai bine plec in vacantăăăă dance  chicot si iau si laba de urs cu mine rotfl

Ultima oara a fost editat de NafNaf (2009-05-09 09:39:30)


hjarta M&M=S

Offline

 



#344 2009-05-09 09:50:17

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Asa sper si eu Cris, ca o sa fie bine kram
Astept pozici.

Femei serioase sunteti voi? Numai prostii vorbiti tongue

Offline

 

#345 2009-05-09 10:12:26

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

'neata
normal ca suntem femei serioase rux  rotfl

maria, la multi ani! sa fii sanatoasa si sa ai parte de tot ce-ti doresti  birthday

adina, si eu zic ca nu e cazul sa te gandesti la IUI/ FIV.  intai sa gasiti cauza ca sa vedeti ce se poate face.

eu iau acid folic de 1mg, am luat si de 5mg nu cred ca e problema. doza zilnica recomandata e de 0,4 mg dar stiu ca surplusul se elimina.

fetele, inseminarea intrauterina ( IUI) e cateva sute de euro si se face cu sau fara stimularea ovulatiei , deci ar mai fi eventual costul tratamentului de stimulare, nu e chiar asa de scump. la FIV ( fertilizarea in vitro) eventual cu ICSI ( injectarea intracitoplasmatica a spermatozoizilor) se schimba situatia cand vine vorba de costuri.

Ultima oara a fost editat de gargarita (2009-05-09 10:15:06)

Offline

 

#346 2009-05-09 10:26:48

bmihaela
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2140

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

birthday  Maria !!!!!!!!!!!
Si un WE placut tuturor !

Offline

 

#347 2009-05-09 10:34:44

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

neata fetele

la multi ani mariaaaaaaaaaaaaaaaaa  birthday  birthday  birthday  birthday  birthday  birthday  birthday  birthday  birthday  birthday  birthday  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance

sa-ti dea DD sanatate, bebeii si fericire.....astea sunt importante restul vin si pleaca dupa cum au chef

nu am apucat sa va citesc dragelor dar o voi face pe seara ca plec cu treaba.....doar v-am spus ca in we imi alerg iubitul prin oras  chicot .....vorbim pe seara  par

o zi bunaaaaaaaaaaa  puss  par  kram

Ultima oara a fost editat de camyelenbebe (2009-05-09 10:38:17)


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

 Publicitate


loading...

#348 2009-05-09 10:46:54

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

neata fetele! in sfarsit am dormit si eu bine... si am visat ca eram gravida lol

MULTI ANI, MARIA!!! sa fii sanatoasa si sa ti se indeplineasca toata visele!

garga, pare rau... eu de pe la probleme medicale tineam minte ca tu esti din iasi... pare rau daca te-am confundat.

naf naf, in cazul asta, eu una abia astept botanica impreuna puss

ziceti voi ca acifol de 5 e mult? eu era cat pe aci sa mai iau unul/zi lol bine de stiut wink asa mi l-a dat aia de la farmacia, nu m-a intrebat nik. am sa-l rup in jumatate

of... eu voiam sa economisesc bani si emotii cu testul miercuri.... hm, daca ziceti voi.... ma mai gandesc... poate iau unul azi si-l fac maine dimineata tongue


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#349 2009-05-09 10:51:14

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

daaaaa, test  majoreta   majoreta   majoreta   si  goodluck

si poate rezolvam si cu plimbarica prin botanica  chicot

Ultima oara a fost editat de gargarita (2009-05-10 17:55:17)

Offline

 

#350 2009-05-09 10:54:34

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Eu iau acifol de 5 mg, unul pe zi.

Fetelor profitati de ziua asta frumoasa si iesiti la plimbare.

Va pupi   par

Offline

 

#351 2009-05-09 11:31:20

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

gargarita a scris:

daaaaa, test  majoreta   majoreta   majoreta   si  goodluck

si poate rezolvam si cu plimbarica prin botanica  chicot ca din Pascani in Iasi nu e distanta chiar asa mare si din Paste in Craciun mai ajung pe acolo  chicot

eh, cine stie, stiam eu ce stiam chicot si eu tot asa am luat, ruxxy... acu magandesc sa injumatatesc doza....


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#352 2009-05-09 11:43:23

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

poti sa iei linistita de 5 mg.
si mai fac o precizare, ca m-am exprimat ambiguu si am impresia ca se intelege altceva. eu sunt din Buc, familia mea e imprastiata care pe unde

Ultima oara a fost editat de gargarita (2009-05-10 17:56:03)

Offline

 

#353 2009-05-09 12:11:38

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

gargarita a scris:

'neata
normal ca suntem femei serioase rux  rotfl

maria, la multi ani! sa fii sanatoasa si sa ai parte de tot ce-ti doresti  birthday

adina, si eu zic ca nu e cazul sa te gandesti la IUI/ FIV.  intai sa gasiti cauza ca sa vedeti ce se poate face.

eu iau acid folic de 1mg, am luat si de 5mg nu cred ca e problema. doza zilnica recomandata e de 0,4 mg dar stiu ca surplusul se elimina.

fetele, inseminarea intrauterina ( IUI) e cateva sute de euro si se face cu sau fara stimularea ovulatiei , deci ar mai fi eventual costul tratamentului de stimulare, nu e chiar asa de scump. la FIV ( fertilizarea in vitro) eventual cu ICSI ( injectarea intracitoplasmatica a spermatozoizilor) se schimba situatia cand vine vorba de costuri.

garga sa inteleg ca prima variananta adica IUI , este de fapt recoltarea spermatozoizilor din sperma si implantarea lor la mine ???? si daca se produce ok, daca nu....????
iar FIV este cand se concepe embrionul separat (adica ovul de la mine, spermatozoid de la el) si apoi embrionul gata facut se implanteaza la mine in uter???

ruxxy , la doctor merge luni parca la eco...la analize probabil tot luni sau marti cel tarziu....
garga lui i-a zis sa-si faca analizele alea   (testosteron, tsh, fh, etc) la IDS Laboratoire?
ma sfatuiti in alta parte ? adica undeva unde stiti ca ies super bine?


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#354 2009-05-09 12:29:39

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

adina, al meu le-a facut la medlife, dar am auzit numai de bine de IDS Laboratoire

Cu IUI si FIV e cam asa cum spui tu in linii mari.
la IUI pur si simplu se injecteza in uter sperma pregatita cumva. se foloseste in general in cazurile in care spermatozoizii trec greu de col ( concluzie trasa in urma testului postcoital)
la FIV se obtine embrionasul ( sau ce e ca nu e inca in stadiul de embrion) si se plaseaza in uter, fara sa se stie daca o sa se implanteze. si aici sunt undeva in jur de 30% sanse de reusita

Offline

 

#355 2009-05-09 12:31:40

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

salutere fetele. puss

la multi ani Maria. birthday  birthday  birthday

crssy ai o burtica tare faina. se vede deja ca esti graviduta. gravida

adina imi pare rau pt rezultate dar o sa fie bine, ai incredere. signof10

eu iau acid folic chiar de 4 mg. mi-a adus o tipa de la o firma. scrie pe el in engleza folic acid. firma cred ca e morrisons. asa ceva. le-am primit de la cineva, si scrie ca sunt de 4 mg. 60 de tablete.

Ultima oara a fost editat de Alina Elena (2009-05-09 12:32:41)


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#356 2009-05-09 12:44:47

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

faza e ca doza zilnica recomndata e de 0,4 mg. naiba stie de ce se face de 1, 4 sau 5 mg.
probabil nu se absoarbe in toatalitate sau chiar se elimina f usor surplusul.

Offline

 

#357 2009-05-09 15:39:39

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

gargarita a scris:

adina, al meu le-a facut la medlife, dar am auzit numai de bine de IDS Laboratoire

Cu IUI si FIV e cam asa cum spui tu in linii mari.
la IUI pur si simplu se injecteza in uter sperma pregatita cumva. se foloseste in general in cazurile in care spermatozoizii trec greu de col ( concluzie trasa in urma testului postcoital)
la FIV se obtine embrionasul ( sau ce e ca nu e inca in stadiul de embrion) si se plaseaza in uter, fara sa se stie daca o sa se implanteze. si aici sunt undeva in jur de 30% sanse de reusita

mersi garga, sa speram ca nu voi ajunge la asa ceva  rugaciune  rugaciune  rugaciune
o sa mearga la IDS laboratoire , sa dea D-zeu sa iaa bine....

oricum de azi dimineata l-am bagat deja pe branca ursului de 2 oti pe zi -tinctura
napraznic -2 pastle de 2 ori pe zi
Potent Power -2 pastile de 2 ori pe zi


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#358 2009-05-09 18:00:31

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

LA MULTI ANI accumaria!!! puss

Offline

 

#359 2009-05-09 20:18:31

fany
Sr. member
Inregistrat: 2009-02-13
Mesaje: 1993

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

buna fetele

hai ca nu am reusit aseara decat sa va citesc si cand sa va scriu ma luat sotu pe sus si ma dus in dormitor ,am fost ffff ocupati pt ca el de dimineata ma intrebat ce temp. am si i-am spus ca 36,8 la care el a deci ovulu e in floare diseara pe treaba ca sa iasa bebe in luna feb sa fie in luna cu el ,eu in sinea mea stiam ca ovulatia am avuto mai devreme dar mia fost greu sa ii sterg ranjetul dupa fata si l-am lasat sa creada ce vrea asa ca seara el a fost pus pe treaba si e sigur ca a facut treaba buna deja stie ca e baiat si o sa se nasca pe 3 februarie doamne ajuta sa fie asa ca nu stim niciodata caile domnului  rugaciune  rugaciune  rugaciune  rugaciune

maria la multi ani si bebe sa vina cat mai curand  birthday  birthday  birthday

criss ce bebe frumusel si sportiv ai ,sa fie sa natos si sa iti aduca numai bucurii ,si burtica ce sa mai spun ca nu mai am cuvinte ,sa fii sanatoasa si o sarcina cat mai usoara in continuare ,pupici pe burtic  puss  puss  puss

garga nici nu am fost atenta la temp. eu am fost multu. ca a crescut

mihaela eu stiu ca la tine daca mergi la dr cu tratament si cu regim se rezolva ,eu am avut hiper si a trebuit sa fac operatie acum sunt sub tratament si totul e k doar ca atunci cand o sa fiu gravi o sa trebuiasca sa ma urmareasca si endocrinologul pe langa gineco si la tine cred ca o sa fie la fel

adina imi pare rau pt rezultatul spermogramei ,dar toate au o rezolvare ,eu stiu ca o inseminare acum un an si ceva era 600 lei acum nu stiu poate a mai crescut ,si mie mi-a fost recomandata dar am zis sa mai incerc natural
tot ce ai scris tu ca ii dai sotului ajuta la revigorarea spermatozoizilor?

ruxx,cami,pass ,garga,si restul fetelo va pupacesc pe toate si cat mai curand teste pozitive  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss

si pt. voi gravidutelor am pupici ,va pupacesc pe toate si bine inteles si pe bebelusi vostri puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss

garga acum am studiat temperatura si parca e trasa la serox sau poate le copii eu sa zic ca am si eu ovulatie  chicot glumesc binenteles ,dar oare de ce o fi asa

Ultima oara a fost editat de fany (2009-05-09 20:22:30)


minunea din pantec acum e in brate la mami ,galusca mica si iubita
http://www.fertilityfriend.com/home/269b55

Offline

 

#360 2009-05-09 20:28:10

myrela22
Full member
Inregistrat: 2009-03-31
Mesaje: 242

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

rotfl  rotfl  rotfl fetele va distrati aici fara mine vreau si euuuuuuuuuuuuuuuuuuuu ursi burtikute frumoase
Crssy in ce luna esti ca e asa mic burtik  big_smile  big_smile  big_smile frumoasa foc

Fetele eu sunt un zombi, am fost azi la examen am laut 8  big_smile ala de ieri l-am picat cu brio cu 4  grater  grater urasc matematica si tot ce tine de ea cu formule si altele  skitarg  skitarg  skitarg
Azi de la 13:30 am dormit pana la 18:30  visslar  angel si atunci m-am trezit numai ca m-a trezit silv, si asa tare ce ma durea capul   roll  va acum invat iar ma pregatesc sufleteste pentru noaptea asta alba, maine la 15 iar la examen, cred ca o iau din loc.

Partea buna este ca are grija al meu sot sa ma pregateasca inainte de examen cu  sexinpat  chicot  chicot  chicot si pe cuvant de nu este excelent am parte numai de or......me dance  dance  dance el imi zice sa tot asa examene ca-mi prieste  rotfl  rotfl  rotfl

Gata am fugit va pup dulce si sa aveti grija de voi si bebei, si la mai multe teste da?????

PS: Adina eu zic ca nu e asa grav, exista mereu o rezolvare in toate, e bine ca ati descoperit unde e problema si o tratati.
si eu iau acid folic de 4mg de la noi de la farmacie de la Zentica a costat 1.2 lei si are 30 de pastilute, i-am dat si sotului sa ia luam impreuna cate una pe zi.

Ultima oara a fost editat de myrela22 (2009-05-09 23:14:41)


Din Mai 2010 mamica. In sfarsit a venit bebitza sa ne bucure si sa ne inveseleasca casa happydance

Offline

 

#361 2009-05-09 20:47:12

fany
Sr. member
Inregistrat: 2009-02-13
Mesaje: 1993

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

mirela spor la invatat si bafta maine la examen
dai inainte cu    sexinpat ca poate vine si bebe intre timp si le rezolvi pe toate


minunea din pantec acum e in brate la mami ,galusca mica si iubita
http://www.fertilityfriend.com/home/269b55

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.