homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6-21


#381 2009-05-10 12:02:01

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

camy bravo!!! progresezi exceptional de bine.
asteptam poze.
adina oooof  puss
crssy magnifica burtica  puss
mirela bafta multa la examene.
puss  par


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 



#382 2009-05-10 12:14:30

NafNaf
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 1781

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Bravo Katami, felicitari mămico applause  bis sa ai sarcina usoara,  majoreta  majoreta  majoreta

Adina scumpă, nu dispera pentru toate dintre noi DD va harazi un bb, iar al tău e pe drum  smile da se lasa un pikut mai greu, smile  asa e pentru o parte dintre noi trebuie să asteptam mai mult si sa luptam mai mult pt visul nostru, viata nu ne incearca pe fiecare in mod egal, iubeste-ti sotul si nu pierde speranta, uite ne ai si pe noi toate care santem alaturi de tine, curaj smile  par  par


hjarta M&M=S

Offline

 

#383 2009-05-10 12:35:29

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

mersi , nafnaf, esti o draguta  puss

Ultima oara a fost editat de adinagrig (2009-05-10 12:35:40)


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#384 2009-05-10 14:13:19

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

katami, mi-au dat lacrimile iubita. ma bucur tare mult pentru voi. o sa vezi ca Doamne-Doamne o sa va ajute sa treceti peste greutatile financiare , stie El de ce  vi l-a trimis pe bebe acum. felicitari si sarcina usoara  majoreta   majoreta   majoreta  sper sa mai treci si pe la noi poate ne porti noroc  puss   kram

adina, nu mai fi tristuta, si nu mai pune raul inainte. or sa se rezolve problemele, o sa vezi  puss   kram 

va pup pe toate  puss   puss   puss  puss   puss

Offline

 

#385 2009-05-10 14:13:42

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

eiiiiiiiiiiii acu' v-am citit

crissy ce frumos se vede bebe in burtica.....sa fiti sanatosi si sa cresteti mari....si burtica e mare si superba....cand am vazut-o mi-am adus aminte cum faceai u cand aparea o graviduta pe forum(inainte sa ramai)...."cand ati prestat?"...."ce simptome ai avut?"...."la cat timp ai facut test?",etc......ce trece timpul draguta.....parca ieri ne aratai testul si uite acum ai deja 12 sapt  kram

asim...f bine ca mergi la dr...asculta dde tata leana (crissy) ca stie ce spune  par

mihaela asa deci?....intai faza cu ursul si apoi o inveti pe pass sa-si imbete parintii,a?  chicot

pass la voi libidoul e ca la noi, functioneaza in cote normale.....las-o pe zapa de crisyy ca asta fata a avut noroc chior....de 2 ori a  sexinpat in luna aia si hopa bebe in burtica chicot ...e norocoasa tare leana asta dragalasa

pipa  kram

adina capul sus iubita...imi pare rau de rezultatele analizelor dar fi tare....va face tratament si sigur va veni si bebe.....DD nu te lasa fara bebe  puss

fany  ff haioasa faza cu al tau.....lasa ca si altii au zis ca e safe si hopa bebe....ideea e sa prestezi mereu ca nimeni nu a deslusit total tainele corpului uman  kram

Katami felicitari.....nu vroiai sa faci test,a?....sa cresteti mari si sanatosi  majoreta  majoreta  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance

fleur ce fac bebeii tai?  kram

garga asa mi-as fi dori ieri ( cand o luasem razna la plimbari) sa fi fost acasa si sa stau la taclale cu tine pe mess  chicot .....mare minune de data viitoare cand plec in probe nu te invit la plimbare  chicot  kram


eu sunt chiauna de somn....o sa va scriu la off asp peripetiile mele si va pun si poze de la probe  par

Ultima oara a fost editat de camyelenbebe (2009-05-10 14:26:58)


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

 Publicitate


loading...

#386 2009-05-10 14:30:56

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

camy  puss
hai cu pozele, stau cu och ii pe offtopic   wink

Offline

 

#387 2009-05-10 14:49:57

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

gata am pus pozele


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

#388 2009-05-10 15:30:18

fany
Sr. member
Inregistrat: 2009-02-13
Mesaje: 1993

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

salutare fetele

pupici pt toate gravidute si aspirante  puss  puss  puss  puss  puss

katami felicitari sa ai o sarcina cat mai usoara si un bebelus sanatos  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta

adina nu mai fi tristuta ca si eu sunt cam in aceeas situatie ,si ma apucase si pe mine disperarea cand vedeam c nu ov dar uite ca am avut ov mai tarzie si daca nu era sunt tratamente ca atat timp cat am fost sub trat am avut ov in 15-16 a zi
deci capu sus ca tratamente sunt si o sa o scoatem noi la capat cumva ,si o sa ne tinem si noi bebelusi in brate intr-o zi rugaciune  rugaciune  rugaciune  par  par  par  puss

fleuret tu nu ai mai fost la dr.? ce vesti noi mai ai ?pupici pt bebelusi tai scumpi si pt tine bineinteles puss  puss  puss  puss

garga,cami,carra si pt restul fetelor pupici puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss

garga sa schimbat un pic temp. a crescut cu un grad mai devreme fata de luna trecuta ,nu mai am grafic identic

Ultima oara a fost editat de fany (2009-05-10 15:32:44)


minunea din pantec acum e in brate la mami ,galusca mica si iubita
http://www.fertilityfriend.com/home/269b55

Offline

 

#389 2009-05-10 15:49:16

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

ar fi fost prea tare sa fie la fel si azi  chicot

Offline

 

#390 2009-05-10 16:03:54

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Katami felicitari, ma bucur foarte mult ptr tine. Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos  majoreta    majoreta    majoreta    dance    dance    dance   

Adina  puss

Offline

 

#391 2009-05-10 18:29:02

cristina_i
Full member
Inregistrat: 2005-12-26
Mesaje: 509

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

buna fetelor , gravidutzelor  si aspirantelor...long time no see smile

Am revenit si eu in aceasta frenezie de a deveni mamica dupa o absenta de aproximativ 3 luni si tocmai acuma (culmea!) am unda verde la bebe.
Dupa avort am avut o dereglare a ciclului si acu  3 zile am terminat un tratament cu duphaston si in sfarsit a venit  atata asteapta menstruatie smile. Acum trec la urmatorul pas : polidine.Mi s-a dat sa fac 2 pe zi timp de 5 zile  si in tot acest timp fac un  tratament si cu augmentin si cervugid (atata eu cat si sotul ).Intrebarea mea este urmatoarea : in a 5 zi de la prima curgere trebuia sa iau vitamina E si din a 14-a zi trebuie sa iau duphaston.Avand in vedere ca am luat dupahston pt venirea mentruatiei ce rol va avea de data aceasta?

Ultima oara a fost editat de cristina_i (2009-05-10 18:35:23)


Liber Profesionist

http://cuvinte-nespuse.blogspot.com
www.euripedia.ro Dexul tau Alimentar!!!

Offline

 

#392 2009-05-10 18:34:47

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

bine ai revenit cristina si  goodluck

de data asta rolul duphastonului v-a fi pentru sustinerea unei eventuale sarcini

voi luati medicamentele astea pentru afectiuni confirmate sau...?

de curiozitate: cate zile iei vitamina E?

Offline

 

#393 2009-05-10 18:40:32

cristina_i
Full member
Inregistrat: 2005-12-26
Mesaje: 509

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

gargarita a scris:

bine ai revenit cristina si  goodluck

de data asta rolul duphastonului v-a fi pentru sustinerea unei eventuale sarcini

voi luati medicamentele astea pentru afectiuni confirmate sau...?

de curiozitate: cate zile iei vitamina E?

Acest tratament mi-a fost prescris de ginecolog. Mi-a dat o schema :din prima zi de curgere fac cate 2 polidine pe zi , din a 5-a zi de la prima curgere  iau vitamina E pana in ziua a 14 si din  ziua a 14-a iau pana in ziua 25 dupahston .Toate astea trebuia de fapt sa le fac acu 2 luni doar ca menstruatia a lipsit cu desvarsire si de aceea mi-a dat duphaston si apoi sa ma tin de schema.
Augmentinul mi l-a dat pentru o stafilococ iesit la analizele de secretie +cervugid+nistatina.

Intre timp luni o sa am  si rezultatul analizelor specifice pe care nu am apucat sa le mai fac atunci si bineinteles continui cu ferretab (acid folic +fier) 3 ori pe zi.

Ultima oara a fost editat de cristina_i (2009-05-10 18:42:48)


Liber Profesionist

http://cuvinte-nespuse.blogspot.com
www.euripedia.ro Dexul tau Alimentar!!!

Offline

 

#394 2009-05-10 18:44:07

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

am inteles.
si multumesc de raspuns

Offline

 

#395 2009-05-10 19:10:56

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Buna, fete scumpe!!!puss si duminica placuta!
Katami, stiam eu ca e bebe...majoreta majoreta majoreta
Sa ai o sarcina usoara si bb sanatos!
Adina, nu dispera...totul se rezolva, ai incredere...puss
Myrela, spor la invatat si bafta multa la examene!
Crssy, si eu aveam burtica mai mica dimineata si seara era dubla...smile...Acum e parca la fel seara si dimineata.Chiar e sexy burtica ta.Sa-ti traiasca si sa fie bine
in continuare!puss
Eu stau cu sotul meu in brate, mai sunt cateva ore si pleaca si ia cu el si o parte din mine...sad...imi vine sa urlu, dar o sa am timp 5 luni de maine.


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#396 2009-05-10 19:25:05

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

fetelor, va multumesc....

adina, ce-a scris garga pt mine e valabil si pt tine... adica stie Doamne-Doamne ce face si ne da la fiecare ce avem nevoie cand avem nevoie... doar ca noi nu avem incredere ca asa este. la fel cum la mine a facut o minune ca s-a prins in ziua 23 a ciclului, la fel poate (fii convinsa de asta!) face o minune, o "exceptie" pt fiecare... deci si pt tine puss

noi dimineata am fost la biserica... sa multumim pt ce am primit si sa ne rugam sa fie totul ok cu sarcina si bebe sanatos... iar acum am ajuns de la ai mei... a fost tare... mama tocmai isi amintea de comunism, de un salam pe care l-a mancat ea cand era insarcinata cu mine si dupa ce a dat gata jumate si-a dat seama ca era plin de ciocuri si gheare.... al care eu:
"AAA, APROPOS DE SUBIECTUL ASTA"... (iar sotu a scos o sticla de vin din rucsac)... "hai sa bem si noi ceva in cinstea unei prezente noi in viata noastra" rotfl
ai mei au ramas blocati...
reactia mamei: "si de master te mai tii?" lol
a tatii "am visat asta noapte ca imi plimbam NEPOTII prin parc"
eu: "nepotiiiii???" yikes (la noi in fam si tatal sotului si mama mea au frati gemeni... so..... imi fac idei.... desi as prefera sa INCEP cu unu tongue) rotfl2 rotfl

oricum, acum ca m-am mai dezmeticit dupa soc... tre sa-mi caut medic... am vizitat cativa asa, cu diversele mele pb... dar nici unul n-a fost "cu lipici" destul incat sa ma las pe mana lui la nastere. tre sa ma informez cum e cu analizele... ce se subventioneaza si ce nu... samd. is cam pierduta... dar toate vor fi bune


cat despre DPN... va spun cu rusine ca nush cum se calculeaza... in functie de varsta reala a embrionului, nu? nu in functie de varsta sarcinii (de la ultimul cm). as fi undeva prin dec-ian... de Craciun... frumos ca idee, sa ne aduca mosu' pe bebe... cam de speriat din alte puncte de vedere (de sarbatori e greu sa-ti urnezsti medicul la spital... nu gasesti o farmacie deschisa, un magazin....)

puss bucklucica... cat timp pleaca sotul tau?


LE: am uitat sa va multumesc pt listutra actualizata... si sa va spun ca am sa raman pe aici, normal... si chiar SPER sa va port noroc smile

Ultima oara a fost editat de katami (2009-05-10 19:53:25)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#397 2009-05-10 20:47:36

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Katami, sotul meu pleaca pentru 5 luni si sincera sa fiu nu cred ca sunt sanse sa fie acasa cand nasc...doar daca DD face vreo minune, cum spui tu...


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#398 2009-05-10 20:54:29

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

ce aiurea... banuiesc ca e obligat-obligat sa plece, nu? sad oricum, e f trist ca nu va putea fi cu tine in momentul in care vine bebe pe lume... cred ca e destul de innebunitoare si pt el ideea sad.... dar daca asa e mai bine pt fam voastra... atunci mult curaj sa treceti cu bine peste puss


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#399 2009-05-10 21:08:33

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

garga temp mea iar scade.....partea asta cred ca ma innebuneste de tot.....asa mare diferenta sa fie intre 2 luni?


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.