homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6-92


#1730 2009-05-23 07:20:17

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Neata fetelor.
Sunt varza cu multe foi, ma doare in gat de mor. Am laut vit C, propolis, ceaiuri calde si nu-mi trece deloc ba chiar ma doare si mai rau. M-am fatatit toata noaptea sad
Macar mi-a trecut maseaua, am scapat de o durere.

Maria nici nu stiu daca m-a ajutat sau nu. M-a ajutat ptr ca imi vine in fiecare luna (mie imi venea cam rar) si nu m-a ajutat ptr ca am perioada luteala scurta. Luna asta fac cum a zis Garga, astept sa se confirme ovulatia si dupa iau progesteron poate asa mai lungesc putin perioada luteala. Abia astept sa merg la endocrinoloaga in iulie.

Offline

 



#1731 2009-05-23 08:03:15

asim
Full member
Inregistrat: 2008-06-23
Mesaje: 307

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

neatza fetelor    mornincoffee
offfff rruxy imi pare tare rau ca nu te simti bine   
pe mine cand ma doare gatul iau faringosept, are gust bun, de lamaie
daca am si febra iau si fervex s-au doza de shoc cum se zice cu paracetamol cate 2 deodata    puss    nocry
garga felicitari  !!!   majoreta     majoreta      majoreta
accumaria ms ptr incurajari sa te auda DD    par     rugaciune
vb mai tarziu fetelor
am zis ca ma apuc de    rufe        curat2      bucatar    acuma mai de dimineata pana nu se lasa caldura

Offline

 

#1732 2009-05-23 08:23:26

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Neatza, iubitele!puss la toate si wk placut!
Maria, pot sa-ti urez "bine ai venit!" la noi.Poate data viitoare in iunie ne intalnim la un suc...daca pui mana pe burtica mea se ia, sa stii...puss...distractie placuta si vreme frumoasa!
Ruxy, imi pare rau ca te chinuie gatul ala asa tare, chiar nu stiu ce sa zic sa iei...Poate daca e asa grav ar fi bine niste antibiotic...si porma bebe...hihi...ca eu asa am ramas, la 9 zile de la trat cu norfloxacin...puss
Garga, abia astept sa treaca timpul sa-ti vad testul pozitiv...smile...cat mai e?Vreo 2 saptamani, maxim, nu???puss
Oare ce o mai fi facut Pass?Sper ca s-a impacat cu bibitul ei si au facut fufu ca dupa o cearta zdravana...smile...


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#1733 2009-05-23 08:57:42

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

'neata fetelor

ma pregatesc de sterv si nu am chef deloc...

maria, ia duphastonul, ca rau nu-ti face sigur, dimpotriva.
mi-am facut si eu programare, la 3 zile dupa tine. atat de tarziu sad pierd o multime de timp.

multu' asim  puss  si spor la rufe        curat2      bucatar

rruxxy si adina, faceti-va bine repede  kram

buck  puss  sambata viitoare merg sa-mi fac un beta HcG

Ultima oara a fost editat de gargarita (2009-05-23 08:58:05)

Offline

 

#1734 2009-05-23 09:09:14

sihaya
New member
Inregistrat: 2009-04-22
Mesaje: 58

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Neatza fetele mele dragi smile
In primul rand, vreau sa va cer scuze ca va scriu mai rar..dar va citesc si va urmaresc tot timpul:D
Sunteti niste dragute cu sfaturile voastre, imi face mare placere sa va citesc..
adina si ruxxy, imi pare rau ca sunteti racite, sper sa va faceti repede cat mai bine
gravidutzele crissy si bucklu ma bucur mult sa va avem langa noi si sa impartasiti din starea voastra de bine, doamne ajuta sa fim si noi cu bb cat mai curand hjarta
katami, iti multumsc muuult pt cuvintele frumoase, mi-au mers la suflet si ai mare dreptate..incerc si eu la randul meu sa o las ma moale si sa constientizez ca un bb vine atunci cand it's meant to be smile
garga, ma bucur mult ca ai ovulat big_smile si doamne ajuta la un test pozitiv cat mai repede
pass ai fost de pomina la povestea cu sutienul lol esti o draguta si ma bucur ca te avem aici pe forum ..la fel ca si tine.nici eu nu prea m-am dat seama cand ovulez..offf dar sa avem incredere, dupa cum spunea katami.
asim, sa stii ca suntem alatur de tine..te felicit pentru taria pe care o ai si sunt convinsa ca va fi bine data viitoare puss
noi din pacate nu suntem f ok...mie mi-a cam trecut cheful de tot...sunt in z 33 si deja mi s-au umflat sanii si ma dor.dureri  inca nu am avut..
sunt putin suparata aseara am incercat sa facem si noi una alta, eu cam fara chef si al meu mi-a cam reprosat ca il ustura dupa sad sincer nu prea inteleg de ce, el zice ca de vreo doua sapt il ustura numai dupa..sad si bineinteles ca eu sunt de vina sad
eu am constatat ca o patesc inainte sa imi vina, pur si simplu ma ustura cateva min dupa ce isi drumul..nu inteleg de ce..analizele au iesit perfect ok, cand urinez nu ma usura..offff o fi vreo schimbare a aciditatii vaginului sau spermei grater
nici nu vrea sa auda de dr macar..ma gandesc poate data viit sa folosim prezervativ dar nush ce sa mai zic sad
Off fetelor, nu vreau sa va incarc si cu prostioarele mele..am scris kilometric
Va imbratisez cu drag si va urez un wk cat mai placut si odihnitor smile iar fetele racite sper sa va faceti bine cat mai repede.
La cat mai multi bbi big_smile
late edit: beta hcg Garga?big_smile vaaaiiii tinem pumnii wink

Ultima oara a fost editat de sihaya (2009-05-23 09:10:41)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1735 2009-05-23 09:12:08

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Offf Garga ce rau de tine ca lucrezi si sambata sad Serviciu usor.

Cred ca pana la urma va trebui sa iau antibiotic ptr ca stiu ca altfel nu-mi trece. Mai incerc o perioada cu ceaiuri si vit C poate vrea sa treaca asa.
Azi voiam sa plecam la plimbare dar nu ma simt in stare sad

Sa aveti parte de un weekend frumos kram

Offline

 

#1736 2009-05-23 10:12:40

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

neata fetele....

nici la mina nu sta mai roz situatia cu sanatatea....

aseara i-ar incepusem sa am febra...mi-a facut al meu frectie...si m-am bagat la somn...

acum m-am trezit dar am transpirat toata....si trebuie sa mai mergem si la ziua unei prietene la curte....

diseara ne vin niste prietenii sa ne dea o invitatie de nuta pt vara asta.....

eu azi dimineata am avut temp 37, dar cred ca sigur nu e relevanta...dupa febra care o am.....

diseara fac un nou test de ovulatie s daca e super intens, bagam fufu , daca nu lasam pt maine.....

doamne -ajuta


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#1737 2009-05-23 10:20:12

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Si noi am aflat ca trebuie sa mergem la ziua unei nepotele tot la curte. In mod normal as fi fost super incantata dar la cum ma simt..........

Offline

 

#1738 2009-05-23 10:34:37

Mariaaa
Full member
Inregistrat: 2008-08-17
Mesaje: 149

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Hello,
Doar ce am ajuns de la Sibiu..si am venit cu vesti..am fost putin dezamagita..pentru ca eu deja speram sa il facem pe bb la ovulatia urmatoare.. bang
Doctorul a fost deosebit fata de ce am intalnit pana acum.
I-am aratat analizele..am facut un echograf..si cand i-am spus de FIV a zis ca nu este cazul pentru ca deocamdata nu avem un motiv concret pentru a face asta..si mi-a recomandat sa fac o histerosalpingografie,sa repete el spermograma si anticorpi antispermatici..dar din secretie.Eu i-am avut din sange..si a zis ca nu prea este relevant cel din sange.Mi-a zis sa incercam natural luna asta..si ca oricum trebuie sa o amanam vreo 2 luni..ca a zis el ca nu pot sa raman gravi in luna in care am facut HSG-ul.Mi-a zis dr ca a vazut ceva la echograf..o pata neagra dar nu poate sa-mi zica despre ce este vorba numai dupa ce fac HSG.Sunt putin trista ca eu speram sa o rezolvam de data asta.
Imi cer scuze dar nu am apucat sa citesc tot din urma pentru ca ati scris foarte mult si am intrat sa va spun ce am facut dar o sa recuperez in seara asta cu cititul big_smile.Sper din tot sufletul ca voi ati avut mai mult noroc si ca voi aveti vesti bune puss puss puss puss

Ultima oara a fost editat de Mariaaa (2009-05-23 10:35:59)


In asteptarea lui bebe! bebe

Offline

 

#1739 2009-05-23 10:47:08

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Mariaaa bine ai revenit, chiar daca nu faci luna asta important e ca ai gasit un doctor in care sa ai incredere. Eu sunt convinsa ca daca nu ramai pe cale naturala in astea 2 luni, vei ramane cu ajutorul medicului kram

Offline

 

#1740 2009-05-23 11:07:09

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

hello syhaia  puss

e posibil sa fie o dereglare de ph la tine, mergi tu la doc daca al tau nu vrea, oricum lui nu prea are ce sa-i faca daca se duce si povesteste-i cu ce te confrunti.
nu faci un test daca esti in ziua 33? poate e cu ochisori  goodluck

adina, ai scris pe undeva cum a iesit testul de aseara, ca n-am fost pe faza
imi pare rau ca inca nu ti-ai revenit  kram

mariaaa, cam asa se intampla cu FIv-ul, se urmeazas un protocol... si e firesc sa faci HSG inainte sa te gandesti la FIV.
nu mai fi suparatica, ia-le pe rand si cu rabdare iti vei atinge scopul  puss

Offline

 

#1741 2009-05-23 11:39:10

NafNaf
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 1781

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Hello scumpelor,

Burtici in devenire : par

              30.05  -   carra
           
              01.06  -   bmihaela

              03.06  -   maria
              04.06  -   Gărgă goodluck

              06.06  -   ruxy

              13.06  -   Alina Elena

              15.06  -   cristina_i

              22.06  -   NafNaf

              2009   -   eliza, garga, garga, liliana, camy, adinagrig, pass

- deja posesoare de burtici cu bebe  la purtator

            gravidutza  2008              love_t

            gravidutza  2008              maryland

            gravidutza   2008             juli
           
            graviduta    2008             pipa

            gravidutza 1 2009            anksan

            gravidutza 1bis  2009       bucklu (gravi de ianuarie)

            gravidutza 2 2009            floricica

            gravidutza 3 2009            aurash

            gravidutza 4 2009            fleurette x 2

            gravidutza 5 2009            crissy

            gravidutza 6 2009            asim
           
            gravidutza 7 2009            cameliat

            gravidutza 8 2009            flower

            gravidutza 9 2009            ddunia

            gravidutza 10 2009          baby

            gravidutza 11 2009          katami

            gravidutza 12 2009           .............. ?


Eu as pune-o pe Gărgă la listută cu dată sigură dance , by the way Gărgă arată super ov. aia a ta goodluck  goodluck si felicitări !!!

Wk plăcut pt voi toate par si Acua să ai parte de soare la mare! drum bun si distractie plăcută puss
Ruxy, multă sănătate, să treacă puss
Fanyyy si eu sant pe jumate din C-ta big_smile ce frumos să ai marea asa de aproape dance
Pass, scumpa hai pe unde esti? sper că nu ai căzut in butoiul cu melancolie, of voi aveti dragoste cu năbădăi din aia cu scantei si smotoceli, sper că santeti impăcati pană acuma hjarta
Acum esti trecută de 3x, e cu noroc sigur dance

Ultima oara a fost editat de NafNaf (2009-05-23 12:08:16)


hjarta M&M=S

Offline

 

#1742 2009-05-23 11:44:48

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Hello, gagici  puss  par

Am intrat un pic si am citit pe diagonala  lol  tot ce ati scris, sunt pe fuga.

Va pup dulce pe toate, nu pot sta mult dar recuperez diseara.

Acum am o problema, poate stiti voi ce mi se intampla, deoarece cu cat ma chinui mai tare sa inteleg, cu atat intru mai rau in ceatza.... sad

In primul rand, vreau sa ma mandresc cu graficul meu...  big_smile  de dimineata, dupa ce am introdus temp. de astazi ( 36.8 ) au aparut imediat 2 linii groase si rosii.
Apoi, am mers la toilet si am vazut  wow  secretie eggwhite. Am introdus si data asta in grafic, si deodata cele 2 linii s-au schimbat, au devenit punctate. De ce? Nu ma mai joc!!!!!!!!!!!! grater  grater  Si abia cand se hotarase si graficul meu asupra ovulatiei, acum cu secretia asta idioata, s-a razgandit. Nu-i corect!

Naf, suntem asa si asa, o sa va povestesc in detaliu cand reusesc sa stau mai mult online.  puss  par

Ultima oara a fost editat de passenger (2009-05-23 11:46:23)

Offline

 

#1743 2009-05-23 11:55:45

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

neata fetele

rruxy ,adina  kram ca sa va treaca raceala mai repede

garga  kram

pass da-i in colo de nervi....doar sti si tu ca si noi de altfel ca va impacati pana la urma puss .....apropo de grafic, sigur ai egg ? pentru ca daca am inteles bine asta a schimbat fert, nu? sa inteleg ca faza cu sutienul a fost in seara ov chicot ....ei noroc cu sutienul aruncat  chicot

maria multam pt felicitari la grafic....sa speram ca o si tina treaba asta

mai fetelor eu sunt suparici tare....am calc gresit lunile si nu in aug ma apuc de bebe ci in sept sau iulie ( mai repede in sept)  sad ....in aug ov cu st si nu pot ramane  sad .....asta e ....cand o fi o fi ....numai bebe sa vina mai repede

Ultima oara a fost editat de camyelenbebe (2009-05-23 12:04:50)


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

#1744 2009-05-23 11:58:21

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

hello naf
multu' de urare  puss
poti tu sa editezi lista cu data de 4 iunie la mine? ca sa nu umplu eu pagina cu liste.

pass, asa se intampla cand ai secretie egg white la mai mult de 2 zile dupa ovulatie, devine linia punctata. mi-e mi-au facut-o punctata luna trecuta ca am avut egg in ziua 11 dupa ovulatie. asta e. in alta ordine de idei, sper sa nu se insele fertility si sa fie cu noroc luna asta, ca de prestat ati prestat cu spor in per aia smile

'neata camy  puss

Ultima oara a fost editat de gargarita (2009-05-23 11:59:36)

Offline

 

#1745 2009-05-23 12:06:25

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

uraaaaaaaaaaaaaa ...felicitari garga....sa dea DD sa fie cu ochisori


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

#1746 2009-05-23 12:14:16

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

multu' camy
nu fi suparatica ca nu e asa mare lucru o luna, bebe tot cand vrea el vine  wink

Offline

 

#1747 2009-05-23 12:26:41

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

gargarita a scris:

multu' camy
nu fi suparatica ca nu e asa mare lucru o luna, bebe tot cand vrea el vine  wink

stiu iubita dar nu mai am rabdare si nici nu ma pot intelege cu omul asta al meu sa incepem in iulie....zice ca vrea sa fiu eu bine inainte de a avea bebe iar eu ma simt in stare de muuuuuuuuuuuuuult sa trec la fapte  chicot


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

#1748 2009-05-23 15:58:02

fany
Sr. member
Inregistrat: 2009-02-13
Mesaje: 1993

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

bana fetele

acua sa stii ca nu uit si astept sa vina 13-14 iunie sa bem un suc sau sa mancam o inghetata

naf de unde esti ? eu defapt nu sunt constanteanca ci sunt din calarasi dar asa a vrut d.d. sa ajungem sa locuim aproape de mare

mariaa ma  bucur ca ai gasit un dr. bun si comunicativ ,ce sunt eu nedumerita cum de ti-a facut tie celalalt dr. inseminare fara sa faci hsg inainte ca asta era o analiza importanta ca sa dea roade inseminarea ,si eu trebuia sa fac inseminare dar din cauza ca nu am reusit sa fac aceasta analiza nu am mai facut nici o inseminare dr. a zis ca nu are cum sa imi faca fara acea analiza ca ar insemna sa o faca orbeste si la ghici ca daca eu am problema cu trompele aruncam o groaza de bani pe geam asa sa exprimat ca nu imi garanteaza nimic ,deci dr care ti-a facut inseminarea nu a fost interesat decat sa iti ia bani si nu de a te ajuta sa ai un bebe ce nemernic.

buck,garga,cami,ruxi,adina si restul fetelor va pupacesc pe toate

pass impacare grabnica iti doresc si felicitari pt ov

Ultima oara a fost editat de fany (2009-05-23 16:00:02)


minunea din pantec acum e in brate la mami ,galusca mica si iubita
http://www.fertilityfriend.com/home/269b55

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.