homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Facultate-4


#58 2009-07-15 15:24:08

AiluJ
Full member
De la: Cluj Napoca
Inregistrat: 2008-02-27
Mesaje: 173

Re: Facultate

oana_confuza a scris:

dar dk d ex fac fac d la tm la distanata..ceea ce nu stiu eu ii cate deplasari trb sa fac la examene si dk o sa reusesc sa iau si exam avand in vedere k inv aksa fara ca sami explice cineva ceva(fata d cei care merg la cursuri unde se si explica ceea ce se preda)si de altfel de unde imi fac rost d cursuri?
eu una in comp cu fac d aici d la zias prefera sa fac ceva cemi place la tm la distanta..dar aceasta distanata ii destul d mare si dk o sa trb sa raman peste noapte cand merg la exam, unde ma cazez? si mai e o chestie dk fac la distanata ma gandesc ca pe diploma scrie ID...si atunci pe viitor cand vreau sa ma angajez o sa fiu discriminata din punctul asta d vedere?sad..voi ce ziceti?
multumesc mult pt parerile voastre pana akm puss

o sa reusesti sa iei examenele ca din cate te vad eu esti ambitioasa...si la ID se face pregatire cat de cat , si oricum si la zi unii profesori nu se prea pricep...in legatura cu cazarea pentru examene ...sau stiu eu ce....la asta ma refeream cand am zis ca te poti angaja...astfel ai bani in cazul in care esti nevoita sa ramai o noapte undeva...oricum poti sa ramai si la o prietena la camin daca stii pe cineva care va merge acolo la facultate etc....stiu ca e mai greu dar eu zic ca merita sa te chinui ca sa faci ceea ce iti doresti.
si in legatura cu faptul ca scrie ca ai terminat la ID, pt unii conteaza, pt altii nu. cine e cu capul pe umeri nu ar tb sa bage asta in seama ci ceea ce esti tu in stare sa faci...daca mai si lucrezi din facultate...chiar daca e pe unde apuci, altfel esti privita.
sper ca ti-am fost de folos cat de cat  puss

Offline

 



#59 2009-07-16 09:48:25

blue_ellf
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-03
Mesaje: 870

Re: Facultate

simy_alexandra a scris:

blue_ellf a scris:

panba la urma chestia asta cu spiru haret ramane in pom???ma cam indoiesc ca se va desfinta..mai ales ca mai au si centre  peste hotare..

Nu se stie. La ce faculta esti?
Eu vreau sa ma transfer la Hyperion daca mi se aproba.

eu sunt la spiru anu 2 la limbi si literaturi straine, la zi si am vazut ca pe lista aceea era clar acreditata.

acum in libertatea ziceau ceva de genul  cum ca doar centrele Id din capitala sunt acreditate, cele din tara nu(asta in caz ca sunteti la id vreuna dintre voi)

Ultima oara a fost editat de blue_ellf (2009-07-16 09:50:31)


13.04.2011  deja mamica de Natalia Ana-Maria
relax,take it easy smile
Cel mai important lucru pe care un tată îl poate face pentru copiii lui este să o iubească pe mama acestora.
http://lmtf.lilypie.com/kA8zp2.png

Offline

 

#60 2009-07-16 16:07:23

oana_confuza
New member
Inregistrat: 2008-01-25
Mesaje: 82

Re: Facultate

ailuj,multumesc pentru sfaturi puss
orikm mam gandit mai bine si as vrea sa merg la zi la inginerie si management..dar mai am ceva nelamuriri: dupa ce te inscrii se afiseaza peste cateva zile unde ai intrat..iar dk iti convine mergi sa te inmatriculezi..cat timp ai la dispozitie sa te inmatriculezi dupa ce rez au fost afisate?in ziua aceea..de ex la mine marti se afiseaza cum am intrat..dk imi convine marti trb sa si confirm..sau am la dispozitie de ex o sapt..sau stiu eu cateva zile..deoarece e posibil sa nu fiu in localitate de sambata si sa stiu cum sa ma organizez..
si nu stiti, akm in iulie ii prima etapa de inscriere la facultati, in a doua etapa mai sunt si locuri fara taxa..sau toate se ocupa akm?la mine de ex is 50 d locuri fara taxa, iar eu dk ar fii sa ma inscriu in a doua sesiune atunci mai sunt locuri fara taxa?

Offline

 

#61 2009-07-16 17:01:21

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: Facultate

blue*girl a scris:

fordea]_madalina a scris:

fetelor....va intreb si eu ceva....este adevarat ca pt inscrierea la cuza-iasi trebuiesc facute analize la sange??asa am auzit dar nu am gasit pe site-ul lor nimic...si daca stiti ce analize trebuiesc facute mai exact? puss

gata am aflat chicot

cum e pana la urma? trebuie analizele sau nu?

eu am fost si am avut analize si de sange si radiografie pulmonara cu nr,serie,etc dar colega mea avea doar scris ca nu sunt probleme si nu au zis nimic.


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#62 2009-07-16 17:33:38

Deeyutza
Full member
De la: Baia Mare
Inregistrat: 2006-08-15
Mesaje: 616

Re: Facultate

Fetele...care aveti faculta de psihologie?Sau in curs..."de desfasurare"big_smile......am shi eu o intrebare.....pe ce se pune baza de invatzat?pe comunicare,cum sa dai sfaturi...etc...astea sunt principalele....nu?....dak shtiti careva sa imi dati mai multe detalii va rog sa ma informati shi p mn...smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2009-07-18 23:16:16

blue*girl
Sr. member
Inregistrat: 2007-06-26
Mesaje: 1373

Re: Facultate

m-am inscris la FEAA ... Stiinte administrative si o sa fac administratie publica..... imi poate spune cineva ce se face exact acolo? incep sa regret decizia pe care am facut-o pt  ca eu am terminat filologie si nu am habar deloc de matematica si informatica bang 
auzisem de la niste persoane ca materia din liceu e diferita de cea din facultate ... dar acum m-am consultat si cu altii care mi-au zis ca nu am nici o sansa acolo .... sad

Ultima oara a fost editat de blue*girl (2009-07-18 23:17:00)


~ _orice sfarsit e un nou inceput_~

Offline

 

#64 2009-07-18 23:17:45

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Facultate

blue, daca inveti, te descurci, nu-ti fa griji... si matematica se invata, nu te nasti cu ea smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#65 2009-07-18 23:25:19

blue*girl
Sr. member
Inregistrat: 2007-06-26
Mesaje: 1373

Re: Facultate

acum stau cu stres... am citit multe comentarii pe net in care se vorbeau despre cei de la filologie ca nu isi au  locul acolo si ma sperie gandul asta pentru ca intradevar eu sunt egala cu 0 cand vine vorba de materiile alea....de aia vreau sa stiu ce se face acolo si daca conteaza ce s-a studiat in liceu.. am ales stiinte administrative in locul celor economice tocmai ca sa studiez mai putine obiecte de profil real


~ _orice sfarsit e un nou inceput_~

Offline

 

#66 2009-07-18 23:27:12

skumpi
Vizitator

Re: Facultate

Deeyutza a scris:

Fetele...care aveti faculta de psihologie?Sau in curs..."de desfasurare"big_smile......am shi eu o intrebare.....pe ce se pune baza de invatzat?pe comunicare,cum sa dai sfaturi...etc...astea sunt principalele....nu?....dak shtiti careva sa imi dati mai multe detalii va rog sa ma informati shi p mn...smile

nu o sa inveti asa ceva in facultate lol exista psiho comunicarii, psiho sociala, socioologie etc...dar nu iti imagina ca te invata ce sa faci in orele de consiliere...
exista 3 mari domenii... despre care inveti generalitati, as putea spune` : psihologie educationala, psihologia muncii, psihologie clinica ...fiecare cu materiile lor...insa in principiu se leaga intre ele...
baza pe invatat se pune in tot,...depinde ce parte o sa te atraga pe tine mai tare... probaabil pe aia vei pune tu baza pe viitor....
alte nelamuriri daca mai ai....

 

#67 2009-07-19 00:48:37

blue*girl
Sr. member
Inregistrat: 2007-06-26
Mesaje: 1373

Re: Facultate

pls... nu stie nimeni ceva despre feaa ... stiinte administrative?


~ _orice sfarsit e un nou inceput_~

Offline

 

#68 2009-07-19 00:59:37

maryu
Hero member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 3672

Re: Facultate

mai din cate stiu de la prietenul meu, normar ca materia e diferita de cea din liceu, intai faceti toti un trunchi comun, unde faceti aceleasi materii indiferent de specializari.stai linistita ca nu esti prima persoana care trece de la profil filologie la o facultate economica.foarte multi s-au descurcat, tu de ce nu te ai descurca?nu-ti mai fa atatea ganduri negre,ca daca o sa inveti nu o sa intampeni probleme.intradevar o sa ti fie mai greu sa treci de "bariera" asta de la profilul "viselor" la o stiinta exacta.daca asta ti ai dorit si asta vrei sa faci, nu o sa ai probleme tongue
mai bine te ai preocupa, sa te distrezi, ca ai terminat cu examenele si cu facultatea te descurci oricum smile


În fiecare om sunt doi oameni: unul e treaz în întuneric, celălalt doarme în lumină. chicot
What will it take for us to realize,
The more we provoke, winter will come twice...

Offline

 

#69 2009-07-19 01:11:16

blue*girl
Sr. member
Inregistrat: 2007-06-26
Mesaje: 1373

Re: Facultate

ms mult puss


~ _orice sfarsit e un nou inceput_~

Offline

 

#70 2009-07-19 17:16:46

dulcinika007
Sr. member
De la: strada viselor
Inregistrat: 2007-12-22
Mesaje: 1443

Re: Facultate

cine imi spune cate ceva despre ingineria mediului?


Tu nu vezi...paradisul meu e acelasi cu al tau
            .....dar tu te joci de'a Dumnezeu...
Tu nu vezi...ca mergem toti pe un drum inchis
            .....si vise mor pe asfalt incins...

Offline

 

#71 2009-07-21 10:40:19

ciresica_oky_doky
Full member
Inregistrat: 2007-06-20
Mesaje: 671

Re: Facultate

http://admitere2009.ase.ro/baremuri/1_seria_1_ME.asp

pt cele care dau la ASE (strategia cu 2a 2 b etc rste valabila la toate nr pt examenul de mate - primele 10 intrebari punctate cu 3 si 4 puncte sunt de mate) spor


Daca ar fi sa aleg intre a respira si a te iubi, as folosi ultima suflare ca sa-ti spun "Te iubesc!"-  hjarta    hjarta     hjarta    hjarta    hjarta

Offline

 

#72 2009-07-21 11:43:33

deyacrs
Hero member
Inregistrat: 2008-06-06
Mesaje: 2439

Re: Facultate

la rei e sigura faza cu 1a,1b,1c,1d,1e?
eu ieri am facut-o cam varza la comert... adica am rezolvat 7 probleme din 10 la mate si mi-au dat un raspuns din ce era acolo, dar culmea...nu era cel corect... am fost foarte dezamagita...sper sa fac bine maine la rei

Offline

 

#73 2009-07-21 12:00:03

alexa123
Hero member
De la: underground
Inregistrat: 2008-12-08
Mesaje: 3560

Re: Facultate

succesuri deya  big_smile  goodluck


when the pomp lights up,you shoot.

Offline

 

#74 2009-07-21 12:52:10

deyacrs
Hero member
Inregistrat: 2008-06-06
Mesaje: 2439

Re: Facultate

ms, alexa puss

Offline

 

#75 2009-07-21 14:19:36

oanna4
Full member
Inregistrat: 2008-04-10
Mesaje: 146

Re: Facultate

oana cat sub 50? din cate imi amintesc eu ... foarte multi cu punctaje de 30 si ceva au intrat. acum depinde si la ce sectii ai dat. la finante cu un punctaj de 30 si nu stiu cate sanse ai, la eam ai sanse sa intrii si al buget.
despre poli nu stiu ce sa;ti zic tot cunoscutii mei au intrat la poli la buget, traiasca dosaru.

mai asteapta si tu pana cand se afisteaza rez la ase, o sa vezi ca o sa fie bine wink

daca Doamne fereste se intampla ceva, exista fac particulare care au inscrierile pana in toamna.
bafta!

delyutza am luat 45 de puncte si imi iese media 7.33.. la comert ma handeam ca poate intru dar tot e media mica.. :-< si la ce facultati particulare sa ma uit? ca habar nu am in bucuresti care sunt asa mai bune... ca trebuie sa stiu si cat e taxa pe an..

Offline

 

#76 2009-07-21 14:23:28

Himmel
Insomniac member
De la: Magix
Inregistrat: 2008-05-10
Mesaje: 5086

Re: Facultate

stai lin ca intrii cu 7,33
in jur de 7, ... am avut si eu si am intrat la rei smile
bafta


Poate ca par fragila, neajutorata si nepamanteana, dar am structura de otel.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.