homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum potolim scorpionii si-i facem barbati de casa? :X-3


#39 2009-07-04 23:29:23

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: Cum potolim scorpionii si-i facem barbati de casa? :X

annna a scris:

ioana, tu esti mai norocoasa big_smile bine nush acum, intuiesc ca si eu ii plac... ramane de vazut cat de mult ca suntem abia la inceput smile
oricum, bestiali barbatii in genul asta big_smile hjarta

anna, pe mine exact asta m-a vrajit la el.. vagabontel asa, dar cu mult cap si mult sex-appeal..

am citit capca lol numai de bine rotfl


annabella, sper sa se cuminteasca de acum, ca daca nu jar mananca lol

Offline

 



#40 2009-07-04 23:35:44

annna
Hero member
Inregistrat: 2006-09-07
Mesaje: 2917
Site

Re: Cum potolim scorpionii si-i facem barbati de casa? :X

big_smile nu cred ca exista femeie in lumea asta care sa nu fie macar o data in viata, daca nu de mai multe ori big_smile atrasa de genul asta: mai vagabontel, sigur pe el, cu cap si sex-appeal hjarta e imposibil big_smile


El, poate e singurul ce poate
Sa-mi promita, sa ma minta ca o sa treaca toate... smile

Offline

 

#41 2009-07-04 23:38:10

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: Cum potolim scorpionii si-i facem barbati de casa? :X

eu m-am indragostit iremediabil de el in timp ce aveam o relatie de 4 ani si ma mutasem cu respectivul.. asa ca intelegi tu cat de mare a fost atractia lol

Offline

 

#42 2009-07-04 23:51:17

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Cum potolim scorpionii si-i facem barbati de casa? :X

stelutza a scris:

Al meu e balanta....si il vad fff fidel si ma ajuta enorm, e cu mine p toate planurile....deci nu-mi fac griji... dar la toata faza cu conflictele....ca le evita..ca sunt nehotarati si duplicitari de te ametesc cu ce vor:

"Ideea lor de discutie rationala este ca ei vorbesc si tu asculti pastrandu-ti ratiunea. Pentru ca intr-o ureche o sa iti susure apropouri fierbinti si in cealalta o insiruire a tuturor defectelor pe care le-ai avut vreodata sau nu" -- asta e foaaarte adevarata. 

Si la tine cum a fost cu balantele....adica ma poti sfatui cu ceva..daca stau cu o balanta ? big_smile Ca i-ai dat asa bune sfaturi...annei...ca ma bag si eu tongue  rodnar

paaaai....cu unul am avut o aventura de cateva saptamani, ca n-o pot numi relatie. omul cauta doar sex si eu cautam sa ma vindec de o relatie lunga, terminata de curand. electrizant si sexy, dar ii fugeau ochii de nu se putea. n-am putut sa facem sex ca nu ne-a iesit din prima si ca atare n-a mai fost interesat de mine big_smile. la ceva vreme si-a gasit o fata pe care a iubit-o si cu care s-a insurat
despre celalalt ce sa zic...am fost cu el mai mult, aproximativ 1 an. dupa sotul meu, despre el pot sa zic ca a fost al doilea barbat care efectiv ma dadea pe spate. frumos rau, inalt si bine facut, foarte sexy, bine imbracat si mereu atent, inclusiv cu unghiile si culoarea fularului pe care sa-l asorteze neaparat la hainele din ziua aia. luam foc numai daca ma atingea pe brat, atat mi se parea de inebunitor. stia ce efect are asupra femeilor si profita de asta. nu a fost ceva extrem de serios intre noi, nu era marea dragoste, dar pot sa spun ca era un mare afemeiat. il stiam dinainte si-i cunosteam toate aventurile, inclusiv tipele cu care umbla in afara relatiilor oficiale pe care le avea in momentul ala. m-am implicat in treaba asta cu el pt ca aveam si eu mandria mea de a avea in palmares un barbat extrem de frumos (creier de balanta, ca doar nu era sa ma dezic tocmai eu), dar am stiut tot timpul ca nu e si nu va fi vreodata genul fidel. nici nu voiam asta, pentru ca nici eu nu ii eram lui fidela.
acum e insurat, continua cu aventurile evident, insa suntem buni prieteni si ii cunosc amantele ocazionale. m-a pastrat ca prietena pt ca in multe aspecte suntem la fel, egocentrici, plini de ei uneori, chiar ne place sa vorbim mult despre noi si sa fim ascultati lol
si stie ca eu sunt si voi fi mereu constiinta lui, femeia care-i da peste bot de cate ori vine si-mi spune ca-si iubeste nevasta dar simte nevoia de altceva pt ca lucrurile nu merg bine. aiurea, o face pt ca-i place. si cand i-o spun, rade si da din cap a confirmare
concluzia mea a fost ca un barbat din aceeasi zodie cu mine nu e bun, ca semanam prea mult si n-avem nevoie de inca unul care se idolatrizeaza si se suie singur pe piedestal lol
ca, desi mi-e greu sa recunosc, noi balantele cam asa suntem...
astea au fost experientele mele cu balante.
ca o concluzie: sa nu generalizam! nu inseamna ca toti sunt la fel. sunt si exceptii, iar barbatul tau poate fi acela, daca te-ar insela sunt sigura ca ai simti, femeile simt aceste lucruri de cele mai multe ori

ca sfat care functioneaza fara gres: "fa-i statuie" lol
cu alte cuvinte spune-i din cand in cand cat e de minunat si cum e el cel mai bun amant, functioneaza de nu se poate si va fi sigur topit dupa tine. asculta-l mereu si chiar daca nu esti, prefa-te super interesata de ceea ce-ti spune
si cand lumea lui se mai prabuseste din cauza problemelor, ai grija sa faci si tu din asta o tragedie, indiferent ca e un lucru banal sau nu. chit ca i-a murit papagalul, vaieta-l si canta-i in struna, balantele mor de drag sa fie compatimite big_smile

Ultima oara a fost editat de anabella_n (2009-07-04 23:54:49)

Offline

 

#43 2009-07-04 23:51:32

annna
Hero member
Inregistrat: 2006-09-07
Mesaje: 2917
Site

Re: Cum potolim scorpionii si-i facem barbati de casa? :X

ioana, sa stii... chiar vroiam sa te intreb ca din memoria mea de elefanta big_smile reiesea ceva, o poveste cu o relatie veche, cu una noua smile ma bucur mult ca la vremea respectiva ai luat decizia cea buna si ca etsi fericita acum hjarta

stelutza, sunt lucruri in viata care ne raman undeva, acolo smile pentru totdeauna poate hjarta

anabella, ne facem abonament la tine lol esti foarte tare la capitolul sfaturi, ai un stil tare mishto de a le spune puss

Ultima oara a fost editat de annna (2009-07-04 23:54:03)


El, poate e singurul ce poate
Sa-mi promita, sa ma minta ca o sa treaca toate... smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2009-07-04 23:55:48

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: Cum potolim scorpionii si-i facem barbati de casa? :X

da, anna, eu sunt cu relatia aia lunga terminata pt ca m-am indragostit de actualul.. eu zic ca am luat decizia buna, dar timpul va demonstra daca am facut bine sau nu

Offline

 

#45 2009-07-04 23:58:10

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Cum potolim scorpionii si-i facem barbati de casa? :X

annna a scris:

anabella, ne facem abonament la tine lol esti foarte tare la capitolul sfaturi, ai un stil tare mishto de a le spune puss

saru'mana, ma simt flatata  chicot
nu le-as numi neaparat sfaturi si mai degraba experientele mele de viata si concluziile pe care le-am tras in urma lor, unele din ele chiar amuzante big_smile
stii ca ce se aplica la unii nu e neaparat valabil si la altii, fiecare cu felul lui

Offline

 

#46 2009-07-05 00:06:40

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Cum potolim scorpionii si-i facem barbati de casa? :X

ia sa va mai pun un zodiac interesant big_smile
trebuie sa dati zoom pe imagine, sper sa se vada ce scrie acolo

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/22863_00014782.jpg

Offline

 

#47 2009-07-05 00:10:33

annna
Hero member
Inregistrat: 2006-09-07
Mesaje: 2917
Site

Re: Cum potolim scorpionii si-i facem barbati de casa? :X

interesant, interesant lol
anabella, stiu ca nu e general valabil... dar e foarte ok cand cineva cu experienta de viata iti spune ce a trait, sa iei ce e bun de acolo si sa aplici in situatia ta puss


El, poate e singurul ce poate
Sa-mi promita, sa ma minta ca o sa treaca toate... smile

Offline

 

#48 2009-07-05 00:15:16

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Cum potolim scorpionii si-i facem barbati de casa? :X

annna a scris:

interesant, interesant lol
anabella, stiu ca nu e general valabil... dar e foarte ok cand cineva cu experienta de viata iti spune ce a trait, sa iei ce e bun de acolo si sa aplici in situatia ta puss

corect. din pacate pe mine n-a avut cine sa ma invete si uneori am facut si greseli de care inca imi amintesc cu tristete. dar totul face parte din procesul de maturizare, asa te inveti minte. si daca in urma acestor experiente cumulate capeti destula intelepciune ca sa poti recunoaste cand apare ceva bun in viata ta si sa stii sa pastrezi acel ceva, poti avea o viata extrem de fericita.
sunt mandra de sotul meu, fericita cu viata pe care o am si impacata complet cu alegerile pe care le-am facut.
va doresc din suflet si voua acelasi lucru

Offline

 

#49 2009-07-05 00:17:22

annna
Hero member
Inregistrat: 2006-09-07
Mesaje: 2917
Site

Re: Cum potolim scorpionii si-i facem barbati de casa? :X

puss sa-ti dea doamne doamne in continuare la fel smile si sa fii pe aici cand avem nevoie de tine pusspuss


sa stiti ca toppicul nu e inchis tongue mai astept pareri, idei tongue una alta smile

Ultima oara a fost editat de annna (2009-07-05 00:28:02)


El, poate e singurul ce poate
Sa-mi promita, sa ma minta ca o sa treaca toate... smile

Offline

 

#50 2009-07-05 00:42:52

pufu
Sr. member
De la: Ploiesti
Inregistrat: 2008-06-28
Mesaje: 1298

Re: Cum potolim scorpionii si-i facem barbati de casa? :X

sa va spun si eu experienta mea cu scorpionii...si nu numai...
prima mea relatie a fost cu un scorpion...fost coleg...8 ani...s-a trezit si el in cls a 10-a k vrea sa fim impreuna....inistioal nu ma atragea deloc...dar nemaiavand prieten pana atunci am zis sa incerc....am fost 9 luni impr...iar in pimele 7 luni nu am avut nici o cearta....nik....dar s-a stricat tot...asa brusc....la vremea aceea credeam k sunt prietenii lui de vina...k se indepartase de ei si poate i-au atras atentia...desi nu eu il indepartasem...ci singur a facut-o....dar acum daca stau bine si ma gandesc....cred k de fapt lui nu i-a placut k nu voiam mai mult....dar eram prea mica atunci....nu as fi facut asta....
apoi am avut o relatie de 4 ani cu un peste....ziceam k el o sa ie sotul meu...dar nu am mai rezistat....ne certam prea des...erau prea multe neintelegeri....el era genul sunt barbat sunt mare si tare...esti femeie asa k taci si fa ca mine....iar taurul din mine nu a putut accepta asa ceva....am incercat 4 ani sa ma fac k nu vad asta....dar nu am mai putut....si ii multumesc lui dumnezeu ca am avut puterea sa pun punct dupa mai bine de 4 ani....
acum sunt cu un scorpion(7luni)...il iubesc la nebunie...si el la fel pe mine....mi-o arata....nu ne-am certat niciodata ....e tot ce-mi doresc de la viata  hjarta ....si sunt constienta ca ce s-a spus pe aici despre scorpioni e fff adevarat....mai ales partea cu apetitul sexual....si culmea este k mi l-a transmis si mie....adik nu am cum sa nu-l doresc tot timpul....sa vedeti ce interesant e la serviciu(suntem colegi de munk...dar eu stau tot timpul in birou el e mai mult pe teren) cand mai iau o fustita scurta sau ceva decoltat si ma duc pe la el sa mai schimbam 2 vorbe....din pacate nu stam impreuna ca alfel ar iesi scantei in fiecare seara....si nu numai o data  angel ....culmea este ca in cealalta relatie nu eram deloc asa....dar cu el...nu pot sa explic...si e atat de frumos cand pe langa atractia asta sunt si sentimente atat de puternice...si cand il vad ca e si sensibilsi destept si frumos si harnic si tot ce imi doresc....nu-mi ramane decat sa astept momentul in care vom fi zi de zi impreuna....
aaa...si am uitat sa spun ce imi mai place fff mult la el...k nu incearca sa ma domine....ma considera egalul lui....uneori eu sunt cea puternica dintre noi 2....si asta imi place la nebunie....alteori  este el....si ma intareste si pe mine...
iar cand sunt langa el....parca nu mai stiu de nimic....ma cuprinde o liniste deplina....eu care sunt tot timpul agitata si vorbesc mult....am momente langa el cand simt ca plutesc....

Ultima oara a fost editat de ella_mina (2009-07-05 00:46:54)


Tot ceea ce suntem este rezultatul a ceea ce am gandit. - Buddha

Offline

 

#51 2009-07-05 00:54:03

annna
Hero member
Inregistrat: 2006-09-07
Mesaje: 2917
Site

Re: Cum potolim scorpionii si-i facem barbati de casa? :X

ella_mina si eu am fost cu peste... 3 ani; stiu ec inseamna... si inca prea bine smile iar cu scorpionii nu se compara nici ca  temperamente, nici ca principii in viata... nush, nici ca ritm de a trai si de a se bucura de viata  va
referitor la scorpion big_smile ai vazut ca am tot scris toate pe aici, e jale cu ei big_smile hjarta din toate punctele de vedere smile au un "ceva" al lor, care nu poate fi explicat in cuvinte big_smile
poate da doamne doamne sa vin si eu aici peste ceva timp sa spun ce spui tu  angel  applause

Ultima oara a fost editat de annna (2009-07-05 00:55:13)


El, poate e singurul ce poate
Sa-mi promita, sa ma minta ca o sa treaca toate... smile

Offline

 

#52 2009-07-05 01:00:40

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Cum potolim scorpionii si-i facem barbati de casa? :X

eu nu prea ma iau dupa zodii asa....

Offline

 

#53 2009-07-05 01:04:29

annna
Hero member
Inregistrat: 2006-09-07
Mesaje: 2917
Site

Re: Cum potolim scorpionii si-i facem barbati de casa? :X

uneori sunt al naiba de sugestive referitoare la caracterul in mare, al unei persoane smile


El, poate e singurul ce poate
Sa-mi promita, sa ma minta ca o sa treaca toate... smile

Offline

 

#54 2009-07-05 01:05:00

pufu
Sr. member
De la: Ploiesti
Inregistrat: 2008-06-28
Mesaje: 1298

Re: Cum potolim scorpionii si-i facem barbati de casa? :X

annna a scris:

ella_mina si eu am fost cu peste... 3 ani; stiu ec inseamna... si inca prea bine smile iar cu scorpionii nu se compara nici ca  temperamente, nici ca principii in viata... nush, nici ca ritm de a trai si de a se bucura de viata  va
referitor la scorpion big_smile ai vazut ca am tot scris toate pe aici, e jale cu ei big_smile hjarta din toate punctele de vedere smile au un "ceva" al lor, care nu poate fi explicat in cuvinte big_smile
poate da doamne doamne sa vin si eu aici peste ceva timp sa spun ce spui tu  angel  applause

iti doresc din tot sufletul sa fii si tu la fel de fericita cum sunt eu acum...si chiar mai mult  par

eu am avut noroc sa "prind" un scorpion linistit....sau mai bine zis sa-l prind dupa ce a trecut de faza cu cercetatul....asa ca ma pot considera o norocoasa  big_smile
si din cate am observat nici el nu e scorpionul tipic...nici eu taurul lenes....cred k isi spune cuvantul si ascendentul pe aici....


Tot ceea ce suntem este rezultatul a ceea ce am gandit. - Buddha

Offline

 

#55 2009-07-05 01:07:33

annna
Hero member
Inregistrat: 2006-09-07
Mesaje: 2917
Site

Re: Cum potolim scorpionii si-i facem barbati de casa? :X

cand mi-a zis cati ani are, si eu am sperat la fel la "al meu" big_smile insa... deocamdata se pare ca nu smile nush big_smile doamne ajuta sa fie bine

app de ascendent, e adevarat ca influenteaza foarte mult smile eu il am in scorpion lol

poate reusesc totusi sa-l zapacesc big_smile de mica am avut tragere la de-astia umblareti si vagabontei... si am potolit vreo 2 smile acu... sa vedem big_smile daca ma mai invatati si voi una, alta... poate iese ceva hjarta vorba lui, "numai de-o pofta sa fie, pisi... nu mai mult" rotfl

Ultima oara a fost editat de annna (2009-07-05 01:16:55)


El, poate e singurul ce poate
Sa-mi promita, sa ma minta ca o sa treaca toate... smile

Offline

 

#56 2009-07-05 01:40:36

capcaun
Platinum member
De la: mine pt tine :P
Inregistrat: 2007-10-11
Mesaje: 17355

Re: Cum potolim scorpionii si-i facem barbati de casa? :X

ah da... nici eu nu stiu care e faza cu ascendentul ... eu il am in scorpion si el il are in fecioara lol chiar ne potrivim big_smile

ah... da am uitat sa pov experienta mea cu un alt scorpion... de pe vremea cand eram virgina big_smile ... cunosc si eu intr-un sfarsit un flacau cat de cat ok ... ft incantata dupa prima intalnire, ajung acasa si ii fac analiza zodiei .... m-am oripilat cand am vazut ce scrie despre el legat de sex,deja ma si imaginam cum el trage de mine sa ma dezbrace si eu fugeam de el ybierand k nebuna prin casa lol  ... la fel k si al annnei mi-a povestit de la inceput toata viata lui si ce prietene a avut lol despre sex, despre principii  etc  (actualul doar tras de limba mi-a dat detalii despre trecutul lui ) ... dupa 2 sapt ne-am despartit lol el vroia numai sex, eu fiind virgina mai aveam putin si-l pocneam cand deschidea subiectul lol si in cele din urma a renuntat la mine ... si uite asa am prins eu frica de scorpioni lol ... k la nici jumatate de an il cunosc pe B si cand am aflat k e scorpion mai k imi venea sa-mi iau campii lol mi-a si fost frica sa-i spun k sunt virgina k sa nu-mi intoarca spatele si el big_smile ... dar am trecut cu bine peste moment big_smile

Offline

 

#57 2009-07-05 07:53:18

annna
Hero member
Inregistrat: 2006-09-07
Mesaje: 2917
Site

Re: Cum potolim scorpionii si-i facem barbati de casa? :X

capcaun a scris:

... si uite asa am prins eu frica de scorpioni lol

rotfl incep sa aud din ce in ce mai des fraza asta big_smile dar parca mai al naiba ma intarata in loc sa ma sperie big_smile


El, poate e singurul ce poate
Sa-mi promita, sa ma minta ca o sa treaca toate... smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.