homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Dupa o despartire


#1 2009-08-20 13:20:52

diana22
New member
Inregistrat: 2007-04-19
Mesaje: 13

dupa o despartire

care e atitudinea voastra dupa o despartire? plangeti pana tarziu in noapte despicand firul in patru si va lasati luni de zile pentru a trece peste sau refuzati sa va ganditi, in ideea ca nu are rost sa plangi pt laptele varsat?
Ramaneti prietena cu fostul, iesiti, sau e mai bine sa rupi orice legatura si astepti sa uiti?

Tocmai am terminat o relatie si sunt amortita, probabil nauca. Nu stiu ce atitudine sa adopt, nici fata de el, nici fata de mine.

Offline

 



#2 2009-08-20 13:24:29

skumpi
Vizitator

Re: dupa o despartire

nici una nici alta`...
deocamdata nu aveti cum sa ramaneti amici... nu o sa faceti altceva decat sa va torturati incet !
lasa sa treaca o perioada...sa va acomodati cu situatia...sa treceti peste despartire si atunci puteti sa fiti amici...
plangi 3 zile dupa care iei viata de la capat... faci tot posibilu sa uiti si sa`ti vezi de viata ta...

 

#3 2009-08-20 13:25:14

Jessie
Platinum member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 21403

Re: dupa o despartire

Fiecare persoana reactioneaza in felul ei. La fel si cu prietenia cu fostul/fosta.
Eu de ex, plang si ma strofoc vreo cateva zile dupa care trec peste faza si merg mai departe cu speranta ca undeva este ceva mai bun pentru mine si cu siguranta il voi gasi.
Acum depinde si in ce termeni v-ati despartit!

puss Numai bine iti doresc!


"Excelenta morala este un rezultat al felului in care traim. Devenim corecti, facand fapte corecte, devenim temperati comportandu-ne temperat si devenim curajosi facand acte curajoase." - Aristotel

Offline

 

#4 2009-08-20 14:33:31

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: dupa o despartire

Numai bine, diana par


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#5 2009-08-20 14:43:40

alexa123
Hero member
De la: underground
Inregistrat: 2008-12-08
Mesaje: 3560

Re: dupa o despartire

Si eu am fost debusolata de despeartire, desi eu hotarasem sa punem punct. Ideea e sa nu stai prea mult pe linia de plutire. Daca vrei sa plangi, plangi, descarca-te, 1 zi.2..incearca sa nu incepi cu reprosuri, sa-i zici ca a fost asa si pe dincolo,...ca e un bou, un idiot,..etc...chestii spuse la "cald". Pastreaza-ti pozitia de lady in orice situatie. Capu` sus. Nu e primul, si cu atat mai mult, nu e ultimul.  Gaseste-ti activitati care sa-ti ocupe timpul, sa nu te mai gandesti la el. Ce a fost, a fost frumos, s-a terminat..life goes on. smile Atitudinea pozitita, asta cred ca e cheia.
Prietena..nu stiu cat de prietena sunt cu fostul, avem o legatura ciudata acum..am trecut de faza in care ma uimea cat de rece e relatia oastra actuala...dar m`am obisnuit cu idee. Incerc sa tin pasul cu viata lol
pupici, sa auzim de bine diana par


when the pomp lights up,you shoot.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-08-20 23:59:57

ToandMe
Full member
Inregistrat: 2008-03-18
Mesaje: 435

Re: dupa o despartire

cel mai bine e sa rupeti de tot legatura, nu cred ca 2 care au fost iubiti odata pot sa ramana amici.....

Offline

 

#7 2009-08-21 00:05:19

lulu1551
New member
Inregistrat: 2009-08-20
Mesaje: 22

Re: dupa o despartire

Eu am fost amortita.N`am simtit nimic dupa despartire,ba chiar ma simteam usurata si am inceput sa`mi ocup timpul cu iesiri cu prietenii,cumparaturi si alte prostii.Abia dupa o luna sau mai mult am inceput sa`mi dau seama ca nu e chiar asa usor si oricat as incerca m`a afectat si inca ma afecteaza,dar viata merge inainte.O sa apara ceva mai bun smile

Offline

 

#8 2009-08-21 00:09:27

ashada
New member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-18
Mesaje: 52

Re: dupa o despartire

eu cred ca pot deveni amici dupa o perioada de timp...mai ales daca au impartit mult timp impreuna smile si daca pe langa relatia de cuplu erau si prieteni smile


Face your fears and watch the shadows fade...tummenupp

Offline

 

#9 2009-08-21 00:15:50

ally18
Insomniac member
Inregistrat: 2008-08-05
Mesaje: 8941

Re: dupa o despartire

da pot deveni amici dar dupa o perioada de timp,dupa ce isi reface fiecare viata.e normal sa fie amici dupaia,dupa ce treci prin atatea cu o persoana e imposibil sa rupi orice legatura,doar dak se termina urat...in rest nu vad dc nu


Love.  Live. Laugh.

Offline

 

#10 2009-08-21 00:20:27

ashada
New member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-18
Mesaje: 52

Re: dupa o despartire

eu am avut o relatie de 5 ani cu un tip...practic am crescut impreuna...despartirea a fost grea pentru el...dar dupa vreo 6 luni am inceput sa vorbim foarte pasnic pentru ca atunci cand eram impreuna ne povesteam toate chestiile si dupa ceva timp ni s'a facut dor de confesiuni lol


Face your fears and watch the shadows fade...tummenupp

Offline

 

#11 2009-08-21 00:24:17

ToandMe
Full member
Inregistrat: 2008-03-18
Mesaje: 435

Re: dupa o despartire

eu nu am putut,am stat aproape 2 ani ,l-am iubit mult si stiu ca niciodata nu as fi putut sa-l vad ca pe un amic si de fiecare data cand mai vb,pe mess,la tel,ajungeam sa ne certam ,sa dezgropam mortii vorbind de noi si ce a fost  si 'cica eram amici'.....Ne raneam mereu cu toate ca el a fost iubitul meu,prietenul meu etc....Asta e viatza...trebuie s amearga inainte,a fost greu intr-adevar cand am rupt de tot legatura..

Offline

 

#12 2009-08-21 00:27:20

skumpi
Vizitator

Re: dupa o despartire

exact asa eram si eu cu ex`u...ziceam ca suntem amici...toate bune si frumoase si din vorba in vorba iar ajungeam la subiectul "noi"... care a fost mai vinovat ca celalalt etc si ajungeam sa ne uram de bine lol si tot asa`se intampla mereu...pana i`am dat ignore pe mess si cu asta am incheiat discutiile in mare`...

 

#13 2009-08-21 00:27:23

ashada
New member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-18
Mesaje: 52

Re: dupa o despartire

la mine...fostul si'a gasit o tipa de care s'a indragostit...eu un tip...si uite asa a ajuns sa nu ma mai deteste lol


Face your fears and watch the shadows fade...tummenupp

Offline

 

#14 2009-08-21 00:29:25

ally18
Insomniac member
Inregistrat: 2008-08-05
Mesaje: 8941

Re: dupa o despartire

knd fiecare isi vede de viata lui si fiecare are un nou partener cu siguranta nu mai exista discutiile alea tongue


Love.  Live. Laugh.

Offline

 

#15 2009-08-21 00:40:36

ashada
New member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-18
Mesaje: 52

Re: dupa o despartire

asta zic si eu big_smile


Face your fears and watch the shadows fade...tummenupp

Offline

 

#16 2009-08-21 00:51:09

skumpi
Vizitator

Re: dupa o despartire

da pana sa ajunga amandoi la performanta asta....dureaza ceva tp lol

 

#17 2009-08-21 01:08:59

annna
Hero member
Inregistrat: 2006-09-07
Mesaje: 2917
Site

Re: dupa o despartire

eu cu fostul meu nu putem avea o relatie de prietenie... am incercat insa momentan e imposibil, fiecare discutie se termina sau incepe cu un apropo, cu un subinteles aruncat undeva printre cuvinte... cu destainuiri sau regrete, cu racaiala sau tachinari care fac mai mult rau decat bine...  poate ca n-a trecut suficient timp, insa eu am decis deja ca vreau sa rupem complet legatura; cu un om atat de las, atata de putin barbat eu nu mai am ce sa discut... chit ca ne leaga ani in urma... trecutul e singurul care ne leaga, prezentul si viitorul ne duc pe drumuri total diferite, care nu se vor mai intersecta...
atitudinea pozitiva e cheia puss dupa cum au spus si fetele, daca vrei, poti sa treci foarte usor peste. ia-ti o perioada de "doliu", plangi cat simti nevoia... aduna-ti prietenele si pune-le sa te tina in brate, povesteste-le toate starile prin care treci, iesi din casa, cumpara ceva ce-ti doreai de mult timp sa ai, schimba ceva la tine hjarta te va ajuta sa depasesti momentul puss
numai bine iti doresc puss

Ultima oara a fost editat de annna (2009-08-21 01:10:03)


El, poate e singurul ce poate
Sa-mi promita, sa ma minta ca o sa treaca toate... smile

Offline

 

#18 2009-08-21 01:25:06

ashada
New member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-18
Mesaje: 52

Re: dupa o despartire

si eu sunt dependenta de prietenele mele de o saptamana fiindca m'am despartit de prietenul meu sad...nu mai pot sa stau singura ...daca sunt singura noaptea nu mai dorm...deci saracele vin in schimburi la mine ca sa nu ma lase singura... incearca sa iesi mai mult...sa cunosti alte persoane...asta chiar face bine big_smile.


Face your fears and watch the shadows fade...tummenupp

Offline

 

#19 2009-08-21 08:35:42

your.dream
Insomniac member
Inregistrat: 2008-06-06
Mesaje: 5368
Site

Re: dupa o despartire

Si eu sunt de parere k un timp nu ar trebui sa mai vorbiti...e destul de greu sa privesti k pe un amic un baiat pe care ink il iubesti...
Eu cred k aceste "rani" provocate de o despartire se vindeca greu... eu asa am simtit...Atunci knd te implici cu totul intr-o relatie si din nu stiu ce motiv s-a rupt...e greu.
Eu dupa ce m-am despartit de un tip la care am tinut fff mult am strans totate lucrurile care-mi aminteau de el si le-am pus intr-un loc sa nu le vad... Si dupa vreo 6 ani am dat de ele, insa nu-mi mai fac rau wink
Asa k incetul cu incetul revii la viata normala, vei gasi alt baiat si va trece  :-*


Iubesc si sunt iubita

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.