homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Joc: Ce ai face daca...?-11


#191 2009-11-09 16:32:45

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: Joc: Ce ai face daca...?

nu as face nimic. daca e luat, as cauta altu' liber.
ce ai face daca la o intalnire ti s-ar face rau?


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 



#192 2009-11-09 19:31:47

Divya
Hero member
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 2837

Re: Joc: Ce ai face daca...?

daca e de rau,ma scuz frumos,merg acasa si ramane pe altadata...nu plec inainte de a stabili o alta data hjarta
dar u ce ai face?

Offline

 

#193 2009-11-09 21:12:22

BratzG
Sr. member
Inregistrat: 2009-02-12
Mesaje: 1222

Re: Joc: Ce ai face daca...?

Via acasa si il rog sa ma conduca:))

Ce ai face daca intalnirea se dovedeste a fi un mare esec?Cum l`ai expedia?


eu,tu si restul lumii...

Offline

 

#194 2009-11-10 12:03:44

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Joc: Ce ai face daca...?

i-as spune pur si simplu k nu avem nimic in comun k parteneri,dar putem incerca sa fim amici smile
ce ai face daca ,ti-ai prinde cordonul de la jacheta/bluza in usile autobuzului? lol


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#195 2009-11-10 13:30:38

magicdesignweb
New member
De la: Braşov
Inregistrat: 2009-11-05
Mesaje: 23

Re: Joc: Ce ai face daca...?

Aş alerga după autobuz rotfl2 Glumesc tongue la c?t de bine se ?nchid uşile de la autobuzele noastre nu cred ca se ?ntampla nimic grav chicot
Ce ai face dacă 3 zile ar ploua non-stop şi nu ai putea să ieşi din casă?


Dacă oamenii sunt buni doar pentru că se tem de o pedeapsă şi speră într-o răsplată, atunci suntem într-adevar o adunatură jalnică. (Albert Einstein)
Orice prost poate să ştie, scopul e să înţelegi. (Albert Einstein)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#196 2009-11-10 13:39:47

Jessie
Platinum member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 21403

Re: Joc: Ce ai face daca...?

Ar fi 2 variante de raspuns. smile
1. Daca este vara, nu ar fi nicio pb deoarece imi place sa merg prin ploaie, asa ca as iesi fara sa ma gandesc de doua ori.

2. Daca este toamna (deci implicit vreme rece) si daca nu as avea nimic urgent de rezolvat prin oras, atunci in prima zi as face curatenie + gatit (treburi casnice), a doua zi + a treia zi as reincepe sa scriu o mica povestioara inceputa in liceu.

Ce ai face daca ai primi o oferta de munca foarte atragatoare in strainatate dar sotia/sotul nu este de acord sa plece?


"Excelenta morala este un rezultat al felului in care traim. Devenim corecti, facand fapte corecte, devenim temperati comportandu-ne temperat si devenim curajosi facand acte curajoase." - Aristotel

Offline

 

#197 2009-11-10 13:50:59

magicdesignweb
New member
De la: Braşov
Inregistrat: 2009-11-05
Mesaje: 23

Re: Joc: Ce ai face daca...?

N-aş pleca, soţia e mai importantă dec?t orice servici, oric?t de bine plătit ar fi tongue
Ce ai face dacă ai ajunge să-ţi suspectezi iubitul/iubita că te ?nşeala? Ai face ceva săpături, ceva investigaţii ca să te convingi, sau ai vorbi cu el/ea să lamureşti acele suspiciuni?


Dacă oamenii sunt buni doar pentru că se tem de o pedeapsă şi speră într-o răsplată, atunci suntem într-adevar o adunatură jalnică. (Albert Einstein)
Orice prost poate să ştie, scopul e să înţelegi. (Albert Einstein)

Offline

 

#198 2009-11-10 14:35:48

BratzG
Sr. member
Inregistrat: 2009-02-12
Mesaje: 1222

Re: Joc: Ce ai face daca...?

Putine sapaturi.Daca banuielile mele ar fi nefondate nu as putea sa merg sa`i spun:Ma inseli?Raspunsul ar fi unul negativ chiar daca ma insala.Asa ca investighez.
Ce ai face daca ti`ai prinde iubitul/a cu alta/ul in patul vostru?Paruieli ceva?

Ultima oara a fost editat de BratzG (2009-11-10 14:36:14)


eu,tu si restul lumii...

Offline

 

#199 2009-11-10 14:42:08

mayra19
Sr. member
Inregistrat: 2009-05-28
Mesaje: 1644

Re: Joc: Ce ai face daca...?

da...cred că prin bătaie aş reacţiona...smile i-aş bate pe am?ndoi

ce ai face dacă ar trebui să traversezi un r?u mare, nu ai şti să ?noţi şi nici nu ai avea barcă sau alte alternative de genul?


Voi fii mereu lângă tine hjarta La rău şi la bine hjarta Când ai nevoie de mine hjarta

Offline

 

#200 2009-11-10 15:50:28

magicdesignweb
New member
De la: Braşov
Inregistrat: 2009-11-05
Mesaje: 23

Re: Joc: Ce ai face daca...?

Dacă chiar nu am nici o alternativă şi trebuie să-l traversez, improvizez un mijloc de transport pe apă, fie el şi un buştean pe care ?ncalec cu doua v?sle improvizate, sau mă folosesc doar de m?inile dacă nu pot improviza cele două v?sle sau măcar una.
Ce ai face dacă ai avea un coşmar, iar a doua zi ai vedea cum ?ncepe să se ?nt?mple ?n realitate, chiar ?n cele mai mici detalii visate?

Ultima oara a fost editat de magicdesignweb (2009-11-10 15:51:07)


Dacă oamenii sunt buni doar pentru că se tem de o pedeapsă şi speră într-o răsplată, atunci suntem într-adevar o adunatură jalnică. (Albert Einstein)
Orice prost poate să ştie, scopul e să înţelegi. (Albert Einstein)

Offline

 

#201 2009-11-10 16:01:55

Jessie
Platinum member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 21403

Re: Joc: Ce ai face daca...?

Cum eu sunt persoana cu variantele ( lol ), asadar sa purcedem:

1. As incerca sa schimb lucrurile, sa tratez intamplarile altfel fata de cum s-au aratat in vis si sa sper ca in acest fel nu se vor adeveri chiar toate intamplarile.

2. M-as incuia in camera si as astepta sa se termine ziua mai repede (varianta aceasta ar fi posibila doar in cazul in care sunt si eu implicata in intamplarile pe care le-am visat, daca mi s-ar intampla mie problema).

Ce ai faca daca un strain te-ar aborda pe strada si ti-ar inmana un cec in valoare de 1.000.000 de Euro spunandu-ti astfel: "Pentru tot binele pe care mi l-ai facut" si dispare?


"Excelenta morala este un rezultat al felului in care traim. Devenim corecti, facand fapte corecte, devenim temperati comportandu-ne temperat si devenim curajosi facand acte curajoase." - Aristotel

Offline

 

#202 2009-11-10 16:09:23

magicdesignweb
New member
De la: Braşov
Inregistrat: 2009-11-05
Mesaje: 23

Re: Joc: Ce ai face daca...?

chicot Sper că ?ntrebarea ta provine dintr-un vis care o să se şi ?ndeplinească  big_smile
Dacă aşa ceva ar fi posibil, cu o mare parte din acei bani aş ?ncerca să mai fac ceva bine ?n continuare smile
Ce ai face dacă ai fi ?n finala unui concurs la ultima ?ntrebare şi nu ai avea variante de răspuns big_smile Ai merge pe intuiţie şi ai risca totul sau te-ai retrage cu suma c?ştigată p?nă atunci?


Dacă oamenii sunt buni doar pentru că se tem de o pedeapsă şi speră într-o răsplată, atunci suntem într-adevar o adunatură jalnică. (Albert Einstein)
Orice prost poate să ştie, scopul e să înţelegi. (Albert Einstein)

Offline

 

#203 2009-11-10 20:47:44

mayra19
Sr. member
Inregistrat: 2009-05-28
Mesaje: 1644

Re: Joc: Ce ai face daca...?

depinde de sumă, de diferernţa dintre suma pe care o am deja şi cea posibilă de c?ştiv.dacă nu ar fi diferenţă mare m-aş retrage, dar dacă aş c?ştiva mult ?n plus aş risca deoarece e o chestie care mă defineşte smile

ce ai face dacă te-ar ?njura un om pe stradă sau ar ?ncerca să se ia de tine?


Voi fii mereu lângă tine hjarta La rău şi la bine hjarta Când ai nevoie de mine hjarta

Offline

 

#204 2009-11-10 22:48:38

aadriana
Sr. member
Inregistrat: 2009-03-09
Mesaje: 1877

Re: Joc: Ce ai face daca...?

As incerca sa-l evit pe cat posibil, sa nu il bag in seama. Daca ar continua, oricum nu m-as aprinde, mai degraba as fi aroganta chicot Si as cere ajutorul cuiva de pe strada.

Ce ai face daca cineva ti-ar da suma de 1 mil Euro pt o noapte de sex? big_smile


Si de ma vei iubi,/ Peste crivatul iernii ce vine.../ Fara brate, cu ochii pustii,/ N-am sa mai am ce intinde spre tine.... [Adrian Paunescu- Copaci fara padure]

Offline

 

#205 2009-11-10 23:30:03

mayra19
Sr. member
Inregistrat: 2009-05-28
Mesaje: 1644

Re: Joc: Ce ai face daca...?

lol poate ar arăta bine.. lol

ce ai face dacă ai descoperi că un v?nzător te-a ?nşelat la rest?


Voi fii mereu lângă tine hjarta La rău şi la bine hjarta Când ai nevoie de mine hjarta

Offline

 

#206 2009-11-10 23:30:40

magicdesignweb
New member
De la: Braşov
Inregistrat: 2009-11-05
Mesaje: 23

Re: Joc: Ce ai face daca...?

Sincer depinde de persoana şi de situaţia ?n care sunt eu. Dacă aş fi implicat ?ntr-o relaţie aş refuza oferta. Dacă aş fi liber şi disponibil aş accepta doar dacă persoana e pe placul meu şi compania ei mi-ar face plăcere.
Tu ce ai face ?n această situaţie? tongue


Dacă oamenii sunt buni doar pentru că se tem de o pedeapsă şi speră într-o răsplată, atunci suntem într-adevar o adunatură jalnică. (Albert Einstein)
Orice prost poate să ştie, scopul e să înţelegi. (Albert Einstein)

Offline

 

#207 2009-11-11 10:54:03

D. Loredana
Hero member
De la: Timişoara
Inregistrat: 2008-09-24
Mesaje: 3163
Site

Re: Joc: Ce ai face daca...?

mayra19 a scris:

lol poate ar arăta bine.. lol

ce ai face dacă ai descoperi că un v?nzător te-a ?nşelat la rest?

Cred că fiecare a păţit-o  chicot  ! M-aş simţi penibil, bine?nţeles, dar aş fi mai atentă pe viitor. 

Ce ai face, dacă părinţii nu ar mai avea bani sau posibilitatea să te ?ntreţină?

Ultima oara a fost editat de D. Loredana (2009-11-11 10:54:39)


mornincoffee
“Singurul tiran pe care îl voi urma este vocea calmă, blândă din mine.” (Mahatma Gandhi)

Offline

 

#208 2009-11-11 13:42:57

mayra19
Sr. member
Inregistrat: 2009-05-28
Mesaje: 1644

Re: Joc: Ce ai face daca...?

i-aş ?nţelege perfect şi mi-am căuta un job şi i-aş ajuta şi pe ei dacă m-aş descurca:) (p?nă s-ar pune din nou pe picioare wink  )

ce ai face dacă cineva te-ar ameninţa că ?ţi face ceva rău dacă nu ?i dai periodic o sumă de bani?


Voi fii mereu lângă tine hjarta La rău şi la bine hjarta Când ai nevoie de mine hjarta

Offline

 

#209 2009-11-11 14:33:46

D. Loredana
Hero member
De la: Timişoara
Inregistrat: 2008-09-24
Mesaje: 3163
Site

Re: Joc: Ce ai face daca...?

Aş anunţa poliţia.

Ce ai face, dacă ţi-ai uita telefonul acasă, şi ar trebui să primeşti un apel important?

Ultima oara a fost editat de D. Loredana (2009-11-11 17:01:26)


mornincoffee
“Singurul tiran pe care îl voi urma este vocea calmă, blândă din mine.” (Mahatma Gandhi)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.