homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Decapaj


#1 2009-12-13 12:25:16

Alessya_13
Sr. member
De la: in braţele lui :x
Inregistrat: 2009-11-16
Mesaje: 1248
Site

Decapaj

Buna fetelor...smile Fiind vacanta de iarna, vreau sa profit putin de faptul ca uby este departe de mine 2 saptamani si as vrea sa il surprind, sa gaseasca cand se intoarce o noua Alessya, am de gand sa fac schimbari si in al meu comportament, deoarece cu "scumpa" gelozie si posesivitate nu rezolv nimic, si fizic pentru ca vreau sa simt acea schimbare.

M-am gandit sa imi schimb culoarea parului, sunt satena, natural. Oscilez intre negru dance  dance , insa doar cu nuantator(nu imi place ideea deoarece se duce repede culoarea, si nu prea cunosc tipurile de nuantatoare), si suvite foaaarte multe, subtiri si dese, blonde drool  drool .


Este pe aici vreuna dintre voi care cunoste tipurile de nuantatoare, preturi etc? Care sunt mai eficiente, care nu.

Si despre decolorarea suvitelor, cam  cat ar costa? Am parul destul de lung si cretz.

Vreau sa aud pareri...smile


Va multumesc partydance  partydance


Să nu batjocorim dragostea, cu ea nu se joacă nimeni, iar ea nu se joacă cu nimeni! http://nomoreclouds.wordpress.com

Offline

 



#2 2009-12-13 12:43:00

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: Decapaj

Eu nu stiu preturi si asa, dar din cunostiintele mele generale persoanele cu par cret au in general probleme cu el pentru ca e uscat si deja are o structura destul de grosuta asa ca inainte sa faci ceva iti recomand sa mergi la un salon in care ai 100% incredere ca sa nu te trezesti cu o matura in cap, si sa strici frumusete de par.

Offline

 

#3 2009-12-13 12:43:04

taisha
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 2199

Re: Decapaj

daca esti satena cred ca ti-ar sta mai bine blonda. mie mi se pare ca negrul imbatraneste
suvite si-a facut o prietena acum vre-o sapt si a dat 90 de lei. Acum, nush, depinde si unde ti le faci, ca preturile difera de la un salon/coafor la altul

Offline

 

#4 2009-12-13 12:46:51

Alessya_13
Sr. member
De la: in braţele lui :x
Inregistrat: 2009-11-16
Mesaje: 1248
Site

Re: Decapaj

il am cretz, insa uscat nu este. am acest avantaj. l-am  avut ars de la placa si am facut un tratament un an aproximativ, si-a revenit si a devenit mult mai sanatos.


prin decapaj a facut suvitele? sau cu vopsea?


Să nu batjocorim dragostea, cu ea nu se joacă nimeni, iar ea nu se joacă cu nimeni! http://nomoreclouds.wordpress.com

Offline

 

#5 2009-12-13 12:49:28

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: Decapaj

decapajul; se face doar daca esti vopsita cu negru...suvitele se fac cu decolorant


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-12-13 12:50:08

kristall
Full member
De la: MD
Inregistrat: 2008-10-15
Mesaje: 441

Re: Decapaj

si eu spun NU pentru negru... mai bine ceva mai deschis
eu imi schimb tunsoarea o data pe an radical... sunt si eu satena si mi-am facut o data suvite blonde ascunse, foarte frumos... asa parca nu se vad, sunt foarte subtiri.. dar cand parul se misca apare blondul de dedesupt super frumos...


Ce que femme veut, Dieu le veut!

Offline

 

#7 2009-12-13 13:32:00

deealexx
Hero member
De la: Hu
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 2966
Site

Re: Decapaj

eu zic sa nu te faci bruneta. fa`ti suvite pe parul tau cum e acum..imi pare ca se vad mult mai bine pe saten.

Offline

 

#8 2009-12-13 13:43:28

denizette
Full member
Inregistrat: 2009-08-20
Mesaje: 101

Re: Decapaj

mykutza a scris:

decapajul; se face doar daca esti vopsita cu negru...suvitele se fac cu decolorant

subscriu !
eu am nevoie de decapaj,ptr ca nu mai pot sa scot negrul  yikes desi sunt vopsita de aproape 2 ani
insa fata la care ma tund mi-a zis sa astept sa mi creasca parul,ptr ca de la decapaj iti cade foarte rau  va

Offline

 

#9 2009-12-14 13:07:02

whitneyfree
Full member
Inregistrat: 2009-04-09
Mesaje: 445

Re: Decapaj

printre prostiile care le-am facut la viata mea a fost si sa ma vopsesc acasa singura ; nu se va mai intampla , mai ales cand alegi alta nuanta decat ai tu deja ; iti recomanda se te duci la un salon , daca esti din bucuresti iti pot recomanda vreo doua , unde daca vrei poti veni si cu vopseaua ta , daca ti se pare ca cea de la salon este prea tare ; pentru un par mediu te-ar costa cam vreo 100 -150 ron , cu tot cu vopseaua lor . eu iti recomand vopseaua lor ptr ca e mai buna si prinde mai mult si tine mai mult ... mai ales daca nuanta pe care o vrei difera prea mult de ceea ce ai tu ;
daca vrei sa te faci blonda , sau ceva mai deschis , ceea ce si eu iti recomand , te costa spre 200 ron , cu produsele lor , aici intra si vopsitul de vreo doua ori , plus un coafat mic  smile
la suvite te costa tot cam atat , ca e mana de lucru mai scumpa desi se foloseste mai putin produs ... 
costa ceva dar o schimbare a parului te poate face sa te simti mai bine decat daca ti-ai lua vreo haina ceva ;
pupici si spor la vopsit


To see the world in a grain of sand,
And heaven in a wild flower,
Hold infinity in the palm of your hand,
And eternity in an hour

Offline

 

#10 2011-11-04 18:54:26

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: Decapaj

fetelor care v-ati facut decapaj,am o intrebare:
se poate ca din negru sa iasa, din decapaj doar,un blond auriu?va intreb deoarece am o vecina care zice ca si-a facut decapaj la salon,iar parul de la radacina,cam o palma era aproape alb.decapajul nu consta doar in scoaterea vopselei din par,ramanand culoare naturala a parului?ma gandesc ca totusi nu i s-a facut decapaj,ci decolorare cu pudra.


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

#11 2011-11-04 18:57:15

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Decapaj

eu nu mi-am facut, am vrut sa-mi fac si mi s-a explicat clar ca decapajul scoate doar vopseaua, nu-ti decoloreaza parul  nustiu deci revii la nuanta ta naturala in mod normal

Offline

 

#12 2011-11-04 19:00:24

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: Decapaj

asa stiam si eu,de-asta m-am mirat cand mi-a spus vecina.


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

#13 2011-11-04 19:20:30

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Decapaj

chiar exista asa ceva?

Offline

 

#14 2011-12-02 16:52:56

alyush
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2009-10-05
Mesaje: 22067

Re: Decapaj

fetelr, v-ati facut careva decapaj?
m-ar bate gandul, eu fiind bruneta, dar as vrea niste detalii...mai ales ca am citit mai sus, postarea dianei, cum ca vecina ei si-a facut si are parul la radacini alb yikes


Ia-ma de mana si nu-mi da drumul, orice ar fi! - Trupa Firma

Things to do once in a lifetime https://www.youtube.com/watch?v=PUEC2mlQPbE

Offline

 

#15 2011-12-02 20:20:23

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: Decapaj

da, de la decapaj ramai cu parul alb la radacini, acolo unde a crescut parul... nu se aplica la fel ca vopseaua de par, adica aplici tot in acelasi timp, ci radacinile sunt lasate la urma (inramare! si iar inramare! cand vine vorba de decapaj), decapantul tinandu-se acolo pe radacini doar 5 minute ca sa eviti experiente ca ale vecinei smile

cum tu esti bruneta (natural cred), faci un decapaj pe care poti sa il aplici uniform pe suvite, adica iei o suvita si o "ungi" de sus pana la varfuri, si tot asa pana termini tot parul.
daca esti vopsita brunet, lasa radacinile libere si aplici solutia doar inainte de spalare cu vreo 5-10 minute (maxim)

Decapajul decoloreaza si parul natural,! de fapt decapajul e o tehnica de decolorare mai putin agresiva cu parul pentru ca nu contine oxidant sau amoniac smile dar tot cu  decolorarea/depigmentarea firului de par se ocupa. (cu toate ca se spune ca scoate doar pigmentii din urma vopsirii, el depigmenteaza si pe cel natural)

Am mai scris despre decapaj si la toplicurile celelalte despre par smile

Totusi, iti recomand sa alegi un salon cat de cat care se ocupa cu asa ceva de ceva timp, ca sa nu ai evenimente neplacute apoi. mergi intai si intrebi daca poate face decapaj si intrebi (in cazul in care esti vopsita si ai radacini crescute) daca o sa ti-l puna ca pe vopsea sau o sa evite radacinile. smile e imposibil ca intr-un salon bun sa nu iti iasa cum doresti tu smile

Ah, in plus, dupa decapaj nu se spala parul si se lasa asa. se recomanda o vopsea peste, ca sa ai culoare uniforma pe par.

si eu am trecut de la un saten inchis (vopsea) la un blond auriu prin decapaj+vopsea.
daca lasam fara vopsea, atunci ieseam ca un puiut de crevedia in cap (ca de fapt asa iese dupa decapaj smile )

Ultima oara a fost editat de hai_faiv (2011-12-02 20:23:41)


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#16 2011-12-02 20:24:14

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: Decapaj

hai_faiv,ti-a distrus parul decapajul?


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

#17 2011-12-02 20:33:54

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: Decapaj

nu... chiar deloc. nu mi-a cazut, era fin ca si inainte..
mai tare mi l-am distrus cu vopsirile repetate cu blond, pentru ca avea oxidant de 12 vopseaua care o foloseam eu... ma vopseam in fiecare luna ca imi creste rapid parul si iti dai seama cat de "atacat" imi era parul. devenise ca o matura in ultima luna, varfurile si dupa taiere erau despicate si mereu mi se rupeau fire de par dupa spalare sad

(acum am renuntat la blond, e greu de ingrijit si costisitor. acum am inteles de ce toata lumea se plangea ca e greu de ingrijit)


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#18 2011-12-02 22:18:19

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: Decapaj

stiu cum e blondul,am fost blonda o gramada de ani si asa mi-am distrus si eu parul si am ajuns la jumatate din cat par am avut.si eu ma vopseam lunar si mai faceam prostia de a ma vopsi pe toata lungimea,de fiecare data.de cand sunt bruneta e mai ok,mai moale,mai lucios,dar rar,din cauza blondului.

Ultima oara a fost editat de dianah (2011-12-02 22:19:08)


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

#19 2011-12-02 22:21:05

alyush
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2009-10-05
Mesaje: 22067

Re: Decapaj

of sad
eu sunt vopsita bruneta, dar nu m-am mai vopsit de 2 luni si nu as vrea sa am cativa cm la radacina albi sad
vreau culoarea mea naturala, un saten deschis spre blond grater


Ia-ma de mana si nu-mi da drumul, orice ar fi! - Trupa Firma

Things to do once in a lifetime https://www.youtube.com/watch?v=PUEC2mlQPbE

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.