homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Decapaj-2


#20 2011-12-02 23:44:54

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: Decapaj

pai nu o sa fii alba la radacina ally, totul tine de radacini..la decapaj sa nu aplici prea repede acolo, iar la vopsit, daca iti iese aiurea, radacinile vor fi primele ce se vopsesc. smile

si mai ales ca parul tau e deschis la culoare, cred ca cel mai bine ar fi la decapaj sa nu ti se aplice decat putin sau chiar deloc pe radacini, pentru ca in felul asta prinde orice vopsea pe parul tau smile


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 



#21 2011-12-03 00:34:50

alyush
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2009-10-05
Mesaje: 22067

Re: Decapaj

o sa ma interesez pe la saloane, sa vad...
Multumesc mult puss
tocmai mi-a venit o idee lol oare daca m-as vopsi tot brunet dar cu sampon, oare in cateva luni nu as scapa? (in ideea ca mi s-ar mai decolora si vopseaua care o am deja) cesafac


Ia-ma de mana si nu-mi da drumul, orice ar fi! - Trupa Firma

Things to do once in a lifetime https://www.youtube.com/watch?v=PUEC2mlQPbE

Offline

 

#22 2011-12-03 02:50:04

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: Decapaj

nee lol nu o sa iasa asa, pentru ca dedesubt de brunetul acela nu ai fost decolorata..
doar cand esti decolorata/vopsita blonda si aplici o culoare mai inchisa, culoarea e mult mai accentuata si cu 2-3 tonuri mai neagra decat ti-ai dorit. asta pentru ca blondul sau suvitele absorb pigmentul de 2 ori mai mult decat parul netratat chimic.
insa, in timp se spala si se deschide la culoare, pentru ca parul este "suprasaturat" de fatori chimici si nu mai accepta alt pigment smile
de asta blondelor le e greu sa isi mentina o culoare inchisa de la prima vopsire. (vorbesc din experienta)


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#23 2011-12-03 10:13:20

alyush
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2009-10-05
Mesaje: 22067

Re: Decapaj

of, credeam ca am o idee buna lol
parca vad ca din teama de a nu imi iesi ceva rau in cap parca vad ca tot brunet ma vopsesc...
Mai am o intrebare idioata :"> lol daca imi fac decapaj este necesar sa ma vopsesc dupa sau cum?


Ia-ma de mana si nu-mi da drumul, orice ar fi! - Trupa Firma

Things to do once in a lifetime https://www.youtube.com/watch?v=PUEC2mlQPbE

Offline

 

#24 2011-12-03 11:00:03

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: Decapaj

alyush,si eu tot din dorinta de a scapa mai repede de negru,am folosit pe radacini sampon negru si nu a prins aproape deloc pe parul nevopsit.se vedea diferenta intre parul cu vopsea si parul cu sampon.


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2011-12-03 11:09:09

alyush
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2009-10-05
Mesaje: 22067

Re: Decapaj

eu inainte sa ma vopsesc bruneta, am incercat cu sampon sa vad cum imi sta si mi-a prins, d'asta spoeram ca am o idee buna lol
Dia, ai scapat cumva de brunet? daca da, prin ce mijloace?

Ultima oara a fost editat de alyush (2011-12-03 11:10:05)


Ia-ma de mana si nu-mi da drumul, orice ar fi! - Trupa Firma

Things to do once in a lifetime https://www.youtube.com/watch?v=PUEC2mlQPbE

Offline

 

#26 2011-12-03 11:12:11

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: Decapaj

nu,n-am incercat inca nimic,pentru ca nu sunt inca hotarata,ma tem sa nu-mi distrug mai rau parul,fiindca mi-e f. rar.


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

#27 2011-12-03 14:01:11

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: Decapaj

alyush a scris:

Mai am o intrebare idioata :"> lol daca imi fac decapaj este necesar sa ma vopsesc dupa sau cum?

da, este necesar sa te vopsesti. dupa decapaj, mai ales ca esti bruneta, o sa iti iasa o culoare brun-roscata (cam turbata lol ) si e necesar sa iti aplici o vopsea ciocolatie pentru a uniformiza culoarea. ar fi aiurea sa iesi cu o asa culoare turbata in cap. o vopsea aduce o culoare decenta parului.

trebuie sa intelegem insa ca din brunet in blond nu poate fi doar un pas, ci trebuie sa faci 2 decapaje. primul o sa iasa din negru in ciocolatiu (cu tot cu vopsea), si urmatorul o sa iasa spre blond, peste care poti adauga un saten deschis, blond inchis...blond cenusiu, blond perla smile


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#28 2011-12-03 15:30:44

alyush
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2009-10-05
Mesaje: 22067

Re: Decapaj

hai_faiv, multumesc frumos pt. raspunsuri puss


Ia-ma de mana si nu-mi da drumul, orice ar fi! - Trupa Firma

Things to do once in a lifetime https://www.youtube.com/watch?v=PUEC2mlQPbE

Offline

 

#29 2011-12-03 18:00:33

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: Decapaj

cu placere ally puss daca mai ai nevoie de ceva, intreaba doar smile


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#30 2011-12-03 18:06:32

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: Decapaj

hai_faiv a scris:

alyush a scris:

Mai am o intrebare idioata :"> lol daca imi fac decapaj este necesar sa ma vopsesc dupa sau cum?

da, este necesar sa te vopsesti. dupa decapaj, mai ales ca esti bruneta, o sa iti iasa o culoare brun-roscata (cam turbata lol ) si e necesar sa iti aplici o vopsea ciocolatie pentru a uniformiza culoarea. ar fi aiurea sa iesi cu o asa culoare turbata in cap. o vopsea aduce o culoare decenta parului.

trebuie sa intelegem insa ca din brunet in blond nu poate fi doar un pas, ci trebuie sa faci 2 decapaje. primul o sa iasa din negru in ciocolatiu (cu tot cu vopsea), si urmatorul o sa iasa spre blond, peste care poti adauga un saten deschis, blond inchis...blond cenusiu, blond perla smile

Dupa decapaj se recomanda nuantatorul!
un oxidant deschide 4 tonuri.

la 2 decapaje ramai cu parul matura!

Ultima oara a fost editat de pitzipoank (2011-12-03 18:07:24)


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#31 2011-12-03 18:24:37

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: Decapaj

pitzi..nu ziceam sa faci 2 decapaje unul dupa altul..ci orice tratament chimic asupra parului se face in timp smile sper ca asta stia deja toata lumea. (cel putin 6 saptamani pauza intre)
si in niciun caz mie un oxidant nu mi-a deschis parul cu 4 tonuri.. daca ar face asta, nu ar mai fi nevoie de decapaj inainte smile


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#32 2013-10-29 19:55:41

eumdmdmd
Banat
Inregistrat: 2013-10-19
Mesaje: 11

Re: Decapaj

-

Ultima oara a fost editat de yoyolina (2013-10-29 20:09:09)

Offline

 

#33 2014-09-16 16:14:52

antonia
Membru
Inregistrat: 2014-09-16
Mesaje: 1

Re: Decapaj

*reclama*

Offline

 

#34 2014-09-16 17:50:00

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Decapaj

antonia, ai ban 1 zi pentru reclama.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.