homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Operatie laparoscopie diagnostic sactosalpingx bilateral


#1 2010-01-05 08:51:09

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

operatie laparoscopie diagnostic sactosalpingx bilateral

Buna.In urma investigatiilor mi s-a pus diagnosticul de sactosalpingsx bilateral.La sfarsitul lunei acesteia ma voi opera laparoscopic de d-na dr., la CMU bucuresti, ptr a mi se sigila trompele.Intrebarea mea este daca stiti cumva cat costa operatia la aceasta clinica ?.Va multumesc.


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 



#2 2010-01-05 09:14:41

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: operatie laparoscopie diagnostic sactosalpingx bilateral

la ei pe site scrie ca laparoscopia diagnostica este 1850 lei
Histeroscopie diagnostica + laparoscopie cu testarea permeabilitatii tubare 2812 lei. cred ca asta va fi in cazul tau. Oricum, intreaba-ti medicul din timp ca sa nu ai surprize. Sa nu trebuiasca sa platesti separat anestezia sau ceva de genul asta.

Offline

 

#3 2010-01-05 09:24:17

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: operatie laparoscopie diagnostic sactosalpingx bilateral

multumesc Gargarita, esti o scumpa puss . o sa-mi intreb medicul cand ma voi programa.


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#4 2010-01-05 09:51:47

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: operatie laparoscopie diagnostic sactosalpingx bilateral

pentru putin  puss

Offline

 

#5 2010-01-05 09:56:02

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: operatie laparoscopie diagnostic sactosalpingx bilateral

gargarita  puss


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2010-01-11 02:02:03

elena30
New member
Inregistrat: 2009-12-29
Mesaje: 27

Re: operatie laparoscopie diagnostic sactosalpingx bilateral

Sa nu uiti sa pui si intrebarea despre cat costa ziua de spitalizare, cate zile te va tine spitalizata si sa nu uiti sa ai in vedere niste banuti separat, just in case, pentru cazul in care vei avea nevoie de medicatie suplimentara sau investigatii suplimentare (EKG, sange etc -  tot ce va considera ca-ti lipseste sau ca mai trebuiesc lamurite). M-am operat acum o luna tot la spital particular si am avut norocul sa mi se spuna toate acestea inainte de internare, asa ca am fost pregatita smile Multa sanatate.
P.S. Laparoscopia este decontata 50% de Casa de Asigurari, ar fi bine sa te interesezi si de asta, sunt totusi niste bani. Ar fi bine sa intrebi si de asta la clinica, cand faci programarea.

Ultima oara a fost editat de elena30 (2010-01-11 02:02:55)

Offline

 

#7 2010-01-13 00:27:41

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: operatie laparoscopie diagnostic sactosalpingx bilateral

Elena 30 merci  puss  ..eu ma voi opera la CM unirea bucuresti  doctora mea opereaza acolo. mi-a spus sa ma prezint cu chitanta de la CAS(casa de asigurari de sanatate, eu platesc lunar)  si sa ma interesez de operatie ca din ce stie dansa casa de asigurari de sanatate mi-ar deconta o parte din bani....dar am intrebat la mine in prahova , in ploiesti si mi s- a spus s-ar da o parte din bani inapoi , numai daca operatia ar fi in spital de stat nu spital particular...eu in prezent astept ''ciclonul'' pe 19,20 luna aceasta , sun la medic ma programez pentru operatie si apo voi merge personal la CAS prahova sa-mi spuna verde in fate ce platesc ei si ce nu ...sa vad ce s-a va intampla ...iti multumesc pentru raspuns puss


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#8 2010-01-14 10:34:41

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: operatie laparoscopie diagnostic sactosalpingx bilateral

bunea georgeta a scris:

Elena 30 merci  puss  ..eu ma voi opera la CM unirea bucuresti  doctora mea opereaza acolo. mi-a spus sa ma prezint cu chitanta de la CAS(casa de asigurari de sanatate, eu platesc lunar)  si sa ma interesez de operatie ca din ce stie dansa casa de asigurari de sanatate mi-ar deconta o parte din bani....dar am intrebat la mine in prahova , in ploiesti si mi s- a spus s-ar da o parte din bani inapoi , numai daca operatia ar fi in spital de stat nu spital particular...eu in prezent astept ''ciclonul'' pe 19,20 luna aceasta , sun la medic ma programez pentru operatie si apo voi merge personal la CAS prahova sa-mi spuna verde in fate ce platesc ei si ce nu ...sa vad ce s-a va intampla ...iti multumesc pentru raspuns puss

daca spitalul are contract cu casa de asigurari nu conteaza daca el e de stat sau particular, trebuie sa ti se deconteze la fel


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#9 2010-01-14 21:08:09

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: operatie laparoscopie diagnostic sactosalpingx bilateral

doctoreassa merci puss
     astazi m-am programat pentru operatie in data de 23 luna aceasta .ma costa intre 1200 -1400euro si casa de asigurari deconteaza 200euro ( mari bani ce imi dau inapoi) dar asta este , merg inainte


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#10 2010-01-17 12:14:38

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: operatie laparoscopie diagnostic sactosalpingx bilateral

iti tinem pumnii...
in ceea ce priveste casa de asigurari...da, plateste putin...daca te gindesti ca pentru o consultatie de specialitate casa plateste 7 ron iti dai seama ca 200euro aia pot parea multi....
important insa e sa fii bine
sanatate iti doresc


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#11 2010-01-17 14:29:42

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: operatie laparoscopie diagnostic sactosalpingx bilateral

Doctoressa  multumesc puss   da , important este sa fie bine in timpul operatiei si dupa...


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#12 2010-01-17 14:35:52

nerama
Insomniac member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-11-18
Mesaje: 8269

Re: operatie laparoscopie diagnostic sactosalpingx bilateral

georgi o sa fie bine kram


din 10.10.2011 sunt cea mai fericita mamica hjarta bebe
un anisor si jumatate de fericire, implinire si bucurii

Offline

 

#13 2010-01-17 16:00:42

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: operatie laparoscopie diagnostic sactosalpingx bilateral

Nerama puss  (trebuie sa fie bine) dar imi este teama .  eu am si ceva chisturi pe ovare si un fibrom de 18,5mm  si cine stie ce o sa mai gaseasca acolo.... supa ....eu astept de mult aceasta zi , o sa se clarifice multe :ovare, trompe, fibrom si ....eu am mai facut operatie de apenticita la varsta de 9 ani ...si de atunci nici o interventie  chirurgicala...ma intristez ca eu am fost ursita sa ma chinui , sa fac tot ce este posibil pentru a-mi tine si eu propiul meu copil in brate....atatea ani petrecuti pe holurile spitalelor si in cabinete...si sa-mi dea cine stie ce veste medicul dupa operatie,...nu stiu daca emotional pot sa mai rezist.


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#14 2010-01-17 17:03:22

nerama
Insomniac member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-11-18
Mesaje: 8269

Re: operatie laparoscopie diagnostic sactosalpingx bilateral

georgi trebuie sa revisti... gandeste-te ca dupa operatia asta iti vei putea tine bebele in brate...
sunt alaturi de tine si ma rog pentru tine kram


din 10.10.2011 sunt cea mai fericita mamica hjarta bebe
un anisor si jumatate de fericire, implinire si bucurii

Offline

 

#15 2010-01-17 18:05:38

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: operatie laparoscopie diagnostic sactosalpingx bilateral

nerama iti multumesc pusso sa  ne-a dd bebelusul rugaciune  pe care ni-l dorim noi si  la toate cuplurile  care isi doresc . rugaciune


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#16 2010-01-17 22:23:06

elena30
New member
Inregistrat: 2009-12-29
Mesaje: 27

Re: operatie laparoscopie diagnostic sactosalpingx bilateral

sa nu-ti fie teama deloc. laparoscopia e o operatie foarte usoara, si foarte important e ca te recuperezi foarte repede. am suferit 2 astfel de operatii, deci pot spune ca am o anumita experienta. singura chestie derajanta dupa e ca m-am simtit foarte slabita, de, uterul pana-si revine. in rest... si fara taieturi, un lucru foarte important.
doamne'ajuta sa-ti reuseasca interventia.

Offline

 

#17 2010-01-17 23:27:17

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: operatie laparoscopie diagnostic sactosalpingx bilateral

elena 30 iti multumesc pentru incurajari. ma rog la dd sa fie bine


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#18 2010-01-26 12:05:45

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: operatie laparoscopie diagnostic sactosalpingx bilateral

buna.am revenit.operatia a decurs bine.ambele trompe  au fost curatate si  inchise si din interiorul uterului mi-a scos un fibrom micut.in luna martie incep procedurile pentru fertilizare.operatia a costat 1200 de euro.mi-a fost teama dar acum sunt bine.... ca dupa o operatie, ma simt putin obosita.... trebuie sa stau linistita la pat 2 saptamani.ii multumesc bunului d-zeu ca totul a decurs bine  rugaciune  si multumesc si d-nei doctor Bucur Cezara  pentru sustinerea pe care o am din partea dansei si increderea ca in viitorul foarte apropiat voi avea bebelusul mult dorit.


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#19 2010-01-26 13:06:17

fany
Sr. member
Inregistrat: 2009-02-13
Mesaje: 1993

Re: operatie laparoscopie diagnostic sactosalpingx bilateral

asa ce ma bucur ca esti bine georgeta ,dumnezeu sa iti ajute sa ai bebe cat mai repede puss  rugaciune

Ultima oara a fost editat de fany (2010-01-26 13:06:32)


minunea din pantec acum e in brate la mami ,galusca mica si iubita
http://www.fertilityfriend.com/home/269b55

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.