homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Operatie laparoscopie diagnostic sactosalpingx bilateral-2


#20 2010-01-26 14:35:03

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: operatie laparoscopie diagnostic sactosalpingx bilateral

fany iti mutumesc mult  puss poate cat de curand , pot radia de fericire ca sunt insarcinata!!!!!!!! rugaciune tie iti doresc o sarcina usoara si un bebelus sanatos si frumos


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 



#21 2010-01-26 16:27:19

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: operatie laparoscopie diagnostic sactosalpingx bilateral

Georgeta, sa dea DD sa sa-l tii cat mai repede in brate pe bebeul tau  rugaciune


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

#22 2010-01-26 18:01:45

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: operatie laparoscopie diagnostic sactosalpingx bilateral

Cocof puss o sa vezi ca pana la urma o sa ne tinem si noi in brate bebelusii nostrii  bebic  cand se va intampla minunea, o sa uit toti anii in care am plans si suferit....sper sa fie cu final fericit


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#23 2010-01-26 21:35:39

LaviG
Insomniac member
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 5631

Re: operatie laparoscopie diagnostic sactosalpingx bilateral

georgeta iti doresc insanatosire si sa vina bebele cat mai repede, Doamne ajuta !  rugaciune


Mamica fericita de bebe Raul Mihai din 8.11.2010 hjarta

Offline

 

#24 2010-01-27 00:02:32

nerama
Insomniac member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-11-18
Mesaje: 8269

Re: operatie laparoscopie diagnostic sactosalpingx bilateral

georgy ti-am spus ca va fi bine kram

cat de curand vom fi si noi cu bebei si vom impartasi experiente din timpul sarcinii, simptome, senzatii, experiente...
sunt sigura ca pana la sfarsitul anului vei avea o mogaldeata mica in burtica si ne vei povesti cum te loveste cu piciorusele si cum iti face pofta de mancare dar si cum ai greturi dimineata par

iti doresc multa sanatate si putere atat tie cat si sotului tau. ganditi-va ca ce a fost mai greu a trecut... ati trecut de toate analizele si investigatiile... acum urmeaza FIV din care va rezulta "un bebe mic si gras" cum ii place la moshu meu sa zica.

te pup dulce si suntem alaturi de tine puss


din 10.10.2011 sunt cea mai fericita mamica hjarta bebe
un anisor si jumatate de fericire, implinire si bucurii

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2010-01-27 11:52:27

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: operatie laparoscopie diagnostic sactosalpingx bilateral

Lavi G multumesc mult pentru faptul ca te gandesti la mine si iti doresc si eu tie un bebelus grasan bebic  cat mai repede puss


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#26 2010-01-27 22:32:43

elena30
New member
Inregistrat: 2009-12-29
Mesaje: 27

Re: operatie laparoscopie diagnostic sactosalpingx bilateral

ma bucur ca esti bine, multa sanatate iti doresc. cat timp ti-a zis ca trebuie sa nu ramai insarcinata? intreb asta din cauza fibromului, eu fiind operata din aceeasi cauza si mi-a recomandat un an sa ma feresc de sarcina, ca pot interveni mari complicatii. scuze daca sunt prea curioasa, dar... astept si eu ziua in care sa-mi zica liber la bebe big_smile

Offline

 

#27 2010-01-28 11:40:13

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: operatie laparoscopie diagnostic sactosalpingx bilateral

Elena30  luna februarie stau cumintica, iar din martie incep procedurile pentru fertilizare...deci o luna, oricum la mine nu se mai pune problema ca as putea ramane insarcinata pe cale naturala .....nu ai de ce sa-ti ceri ascuze..mi se pare normal sa ma intrebi.dar cred ca tu vei putea avea bebe pe cale naturala.nu????iti doresc bafta .....dar acum te intreb eu pe tine...de ce la un an de zile poti sa incerci la bebe???? supa ....eu dupa o luna si ti dupa un an????o sa fie bine  rugaciune


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#28 2010-01-28 22:37:40

elena30
New member
Inregistrat: 2009-12-29
Mesaje: 27

Re: operatie laparoscopie diagnostic sactosalpingx bilateral

Pai am avut 4 tumori pe uter, din care cea mai mare de 6 cm. In afara uterului, in abdomen. Sincer, de 4 ani de cand sunt casatorita, nu ne-am protejat decat natural, am zis ca daca e sa vina bebe, vine, nu ne doream asa mult pana acum. Numai ca, putin ciudat, nu am ramas deloc. Incercam de la anul, sper sa fie totul bine. Mi-a zis ca uterul trebuie sa se refaca si pentru asta trebuie sa treaca un an sa poata sustina sarcina, avand in vedere cicatricile. Acum, altceva nu stiu ce sa zic... oi vedea atunci. Ceea ce nu-mi convine e ca trebuie sa iau anticonceptionale, sper sa nu-mi faca rau, ca am totusi o varsta... In rest, doame'ajuta smile Multa sanatate si tie si sa dea DD sa-ti tii copilul in brate cat mai repede smile

Offline

 

#29 2010-01-29 09:19:34

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: operatie laparoscopie diagnostic sactosalpingx bilateral

Elena30 imi pare rau prin ce ai trecut supa , dar trebuie sa avem incredere in dumnezeu...nu ma dau inapoi de la absolut nimic, chiar daca suferinta este mare...imi doresc enorm,enorm de mult un bebe....eu am varsta de 32 ani....iti doresc sanatate multa si sa ne putem tine in brate bebelusii puss  puss


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#30 2010-02-03 11:04:11

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: operatie laparoscopie diagnostic sactosalpingx bilateral

elena30 , tu ai sangerat dupa laparoscopie ? daca da cate zile? eu sunt la a 4 zi , acum curge ceva roz . puss


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.