homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Te poti dezvirgina cu Ob-urile?


#1 2010-02-09 15:37:35

ina26
New member
Inregistrat: 2009-09-06
Mesaje: 39

Te poti dezvirgina cu Ob-urile?

Am auzit diferite pareri. Eu am folosit OB normal in clasa a9a cand am mers la mare si imi venise menstruatia. Dupa aceea au aparut cele mini si am mai folosit din acelea. Medicul mi-a zis ca le pot folosi si daca sunt virgina, dar apoi am mai auzit medici cu diferite pareri: ca se poate rupe cu OB la fel ca si cu degetul usor. Nu stiu sincer care e raspunsul pana la urma...daca e elastic nu ar trebui sa se rupa nici cu OB nici cu un deget pe care il induduci cand iti bagi Ob-ul, cred eu. Sau nu?


The brain can be easy to buy, but the heart never comes to market...

Offline

 

#2 2010-02-09 15:40:10

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: Te poti dezvirgina cu Ob-urile?

Nimeni nu are cum sa stie cum reactioneaza himenul tau de la OB-uri. Fizic te poti dezvirgina de la ele daca ai ghinion, dar acum serios, dezvirginarea implica mai mult decat un OB sau un degetel. E mai mult decat ruperea himenului, deci poti sta linistita.

Offline

 

#3 2010-02-09 15:47:07

ina26
New member
Inregistrat: 2009-09-06
Mesaje: 39

Re: Te poti dezvirgina cu Ob-urile?

Da stiu, dar am 21 ani si am decis sa astept pana sa imi incep viata sexuala. Acum am un prieten de un an jumate si el ma respecta f mult pt asta si e dispus sa ma astepte. Avem planuri impreuna si daca as ajunge sa ma culc cu el si nu mi-ar curge sange nu stiu cum ar fi pt el sau daca nu ar avea indoieli in privinta asta...


The brain can be easy to buy, but the heart never comes to market...

Offline

 

#4 2010-02-09 15:56:27

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: Te poti dezvirgina cu Ob-urile?

Ei, acum mai mult sau mai putin offtopic, ar fi tampit sa reactioneze urat. Nu e ca si cum ar fi vina ta ca nu iti curge sange ... Multora nu le curge sange in momentul dezvirginarii, dar asta nu inseamna ca nu sunt virgine, sau ca partenerii ar trebui toti sa aiba suspiciuni in legatura cu asta smile N-am inteles niciodata chestia asta, pe bune ... Adica in momentul in care ai o relatie cat de cat stabila, e clar ca paretnerul ar cam trebui sa iti stie trecutul sexual, ori daca tu ai mai avut alt(i) partener(i) inainte de el, that's it, nu cred ca e chiar o crima asta ... Si nici nu vad de ce l-ai minti, spunandu-i ca esti virgina, cand de fapt nu esti, just for the sake of it, si, pe de cealalta parte, nu vad de ce el nu te-ar crede ... Oricum, vorbesc generic, nu ma refer la tine. Scuze de semi-off-topicul asta smile

Problema mea cu OB-urile, in schimb, e ca mi-e teama sa nu ramana in mine si sa nu le mai pot scoate lol

Ultima oara a fost editat de kdeea (2010-02-09 15:57:02)


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#5 2010-02-09 15:58:35

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Te poti dezvirgina cu Ob-urile?

ina26 a scris:

daca e elastic nu ar trebui sa se rupa nici cu OB nici cu un deget pe care il induduci cand iti bagi Ob-ul, cred eu. Sau nu?

ina26 a scris:

Avem planuri impreuna si daca as ajunge sa ma culc cu el si nu mi-ar curge sange nu stiu cum ar fi pt el sau daca nu ar avea indoieli in privinta asta...

daca himenul e ft elastic, e posibil sa fii virgina si sa nu-ti curga niciun strop de sange la primul contact. deci sangerarea nu e intotdeauna dovada suprema de virginitate.
parerea mea e ca folosind ob-uri, risti sa te dezvirginezi.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2010-02-09 16:14:49

ioana_marinescu
Full member
Inregistrat: 2008-02-25
Mesaje: 511

Re: Te poti dezvirgina cu Ob-urile?

daca POTI a le folosesti, adica reusesti, go for it, virginitatea nu consta intr-o bucara de piele big_smile ... eu nu puteam nici la scurt timp dupa ce am inceput viata sexuala wink) habar n-am, cred ca eram stramta or something smile


And i'd give up forever to touch you/ `Cause i know that you'd feel me somehow hjarta

Offline

 

#7 2010-02-09 16:36:53

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: Te poti dezvirgina cu Ob-urile?

ina26 a scris:

Da stiu, dar am 21 ani si am decis sa astept pana sa imi incep viata sexuala. Acum am un prieten de un an jumate si el ma respecta f mult pt asta si e dispus sa ma astepte. Avem planuri impreuna si daca as ajunge sa ma culc cu el si nu mi-ar curge sange nu stiu cum ar fi pt el sau daca nu ar avea indoieli in privinta asta...

Sunteti impreuna de  1 an jumate si nu ati facut sex ?
Asteptati sa va casatoriti sau vreun moment anume ?


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#8 2010-02-09 16:51:10

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: Te poti dezvirgina cu Ob-urile?

mai ina, tu nu ai cum sa te DEZVIRGINEZI cu obul, pentru aia ai nevoie de o stii tu ce wink poti doar sa iti rupi himenul. sutn sigura ca nu asta conteaza pentru el. plus, daca chiar crezi ca ar fi deranjat de asta, discuta de el, explica-i ce si cum iti introduci tu in perioada aia ca sa inteleaga de ce s-ar putea sa nu sangerezi.

Offline

 

#9 2010-02-09 17:21:57

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Te poti dezvirgina cu Ob-urile?

pentru unele dintre noi si asta e important. nici eu nu am folosit ob pana nu am facut sex cu el. am vrut sa fie totul intact. big_smile e special. e un moment unic.
daca te poti lipsi de ele, de ob, mai asteapta.

Offline

 

#10 2010-02-09 17:55:44

AyraBlack
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-29
Mesaje: 1068

Re: Te poti dezvirgina cu Ob-urile?

adina84 a scris:

pentru unele dintre noi si asta e important. nici eu nu am folosit ob pana nu am facut sex cu el. am vrut sa fie totul intact. big_smile e special. e un moment unic.
daca te poti lipsi de ele, de ob, mai asteapta.

E un moment unic ca el sa-ti rupa himenul? lol

Cred ca daca mai aveam himen cand mi-am inceput viata sexuala ma duceam de urgenta la ginecolog sa mi-l taie.

Offline

 

#11 2010-02-09 18:00:14

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: Te poti dezvirgina cu Ob-urile?

probabil se referea la faptul ca e un momentu unic atunci cand are loc prima penetrare. gandul ca el a fost primul. Gandul ca ai facut dragoste cu persoana pe care o iubesti, si te-ai incredintat lui..


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#12 2010-02-09 18:49:07

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Te poti dezvirgina cu Ob-urile?

ada.vogue a scris:

probabil se referea la faptul ca e un momentu unic atunci cand are loc prima penetrare. gandul ca el a fost primul. Gandul ca ai facut dragoste cu persoana pe care o iubesti, si te-ai incredintat lui..

exact.
dar nu toata lumea pricepe.....

Offline

 

#13 2010-02-09 18:51:43

ally18
Insomniac member
Inregistrat: 2008-08-05
Mesaje: 8941

Re: Te poti dezvirgina cu Ob-urile?

adina84 a scris:

ada.vogue a scris:

probabil se referea la faptul ca e un momentu unic atunci cand are loc prima penetrare. gandul ca el a fost primul. Gandul ca ai facut dragoste cu persoana pe care o iubesti, si te-ai incredintat lui..

exact.
dar nu toata lumea pricepe.....

asta conteaza,nu dak ob-ul ti`a rupt sau nu himenul forgetit


Love.  Live. Laugh.

Offline

 

#14 2010-02-09 18:52:26

AyraBlack
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-29
Mesaje: 1068

Re: Te poti dezvirgina cu Ob-urile?

ada.vogue a scris:

probabil se referea la faptul ca e un momentu unic atunci cand are loc prima penetrare. gandul ca el a fost primul. Gandul ca ai facut dragoste cu persoana pe care o iubesti, si te-ai incredintat lui..

Da, dar asta tine strict de psihic.

Faptul ca ai himen sau nu este muuuult secundar.

@ally18: exact asta voiam si eu sa zic.

Cum faptul daca mai ai himen, iar nu conteaza.

Da' ma rog, eu una apreciez persoanele care isi duc fetele la ginecolog sa le fie "taiat" himenul. Nu doar, nu curge sange aproape deloc, total igienic. Si totul dureaza 2 minute cu tot cu statul de vorba apoi lol

Ultima oara a fost editat de AyraBlack (2010-02-09 18:53:51)

Offline

 

#15 2010-02-09 18:58:32

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: Te poti dezvirgina cu Ob-urile?

Pe bune, se face asa ceva? Ma refer daca se face asa ceva dca nu e nevoie dpdv medical?

Offline

 

#16 2010-02-09 19:07:57

AyraBlack
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-29
Mesaje: 1068

Re: Te poti dezvirgina cu Ob-urile?

Da, la cerere. Cum sa nu se faca? smile

Si costa si putin. In clinicile particulare costa ceva gen 100 RON.

Si din ce in ce mai multe fete aleg sa faca chestia asta, si sunt total de acord cu ele. Virginitatea nu sta intr-o membrana. Si de ce sa te doara prima oara si mult timp pe urma cand poate sa fie totul ok?

Offline

 

#17 2010-02-09 19:09:07

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: Te poti dezvirgina cu Ob-urile?

Interesant, nu stiam.

Offline

 

#18 2010-02-09 19:18:56

ina26
New member
Inregistrat: 2009-09-06
Mesaje: 39

Re: Te poti dezvirgina cu Ob-urile?

da...pt mine e important, la fel si pt el. El e sigur ca nu are cum sa nu iti curga sange daca esti virgina, si de asemenea imi spune ca eu sunt in regula si ca mi-ar prinde bine sa nu mai folosesc Ob-uri niciodata daca tot mi-e teama de ele


The brain can be easy to buy, but the heart never comes to market...

Offline

 

#19 2010-02-09 19:21:46

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: Te poti dezvirgina cu Ob-urile?

Cred ca decizia asta ar trebui sa iti apartina tie smile Oricum, spune-i ca se poate sa nu iti curga sange chiar daca esti virgina ... e ... normal ...


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.