homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

MERCILON-3


#39 2008-04-17 14:18:12

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: MERCILON

andrushka00 a scris:

Asta sper si eu smile o sa astept pana la mentruatie sa vad dak se opreste, iar dak nu se opreste am sa merg la planning sa sch antinconceptionalul! Thx

:k?ra::k?ra:

Offline

 



#40 2008-04-17 14:47:08

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: MERCILON

s-ar putea ca temerile tale sa fie indreptatite...nu te ingrijora deocamdata. daca insa fenomenul acesta se va repeta si luna viitoare atunci probabil ca va fi cazul sa le schimbi


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#41 2008-06-06 17:15:20

creatzza
New member
Inregistrat: 2007-07-04
Mesaje: 13

Re: MERCILON

eu iau mercilon de aproape 2 ani..nu am avut nici o problema pana acum..dar de cateva zile am o scurgere maronie, f putin doar ca e ff incomod..sa merg acum la medic?

Offline

 

#42 2008-06-06 17:17:46

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: MERCILON

daca fenomenul se repeta si luna viitoare trebuie sa mergi la medic sa le schimbi


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#43 2008-07-07 21:45:35

skyleaf
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-30
Mesaje: 11

Re: MERCILON

am fost si eu azi la consultatie la doamna doctoressa, iar dansa mi-a prescris Mercilon. am fost la un Centrofarm iar farmacista mi-a zis ca pastilele ataca foarte tare ficatul (?) si ca ar trebui sa iau un protector hepatic. doamna doctor nu imi zisese nimic de asa ceva, asa ca o intreb pe farmacista: "pai si cat costa?" si imi raspunde: "nu costa nimic, si iti facem si un card de fidelitate". accept, platesc, ca sa observ pe urma pe bon ca am dat 15 lei in plus, tocmai pt aceste pastile pe care dumneaei mi le-a dat (Silimarina, de la MaxiLife, specificand sa iau cate un ape zi) cica gratis, in conditiile in care o folie de Mercilon m-a costat cam tot 15 lei. nu ma oftic pt 15 lei, desi nu stau prea bine cu banii, dar am o nelamurire: chiar trebuie sa iau silimarina, sau farmacista incerca doar sa isi faca vanzare pe seama mea?
am acceptat sa le iau tocmai pt ca imi bagase pe gat ca sunt gratuite.


...::: Will close my eyes and hide the truth inside :::...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2008-07-07 23:15:18

calypso
Full member
Inregistrat: 2008-05-12
Mesaje: 558

Re: MERCILON

skyleaf, la ce farmacie ai fost? caci eu mi-am luat o data mercilon de la sensiblue si tot ceva de genu asta mi-a zis. eu iau mercilon de vreo 6 ani si nu am avut nici o problema cu ficatul. eu ma inteleg foarte bine cu ele.


Drumul spre iad e pavat cu bune intentii!

Offline

 

#45 2008-07-07 23:40:53

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: MERCILON

skyleaf a scris:

am fost si eu azi la consultatie la doamna doctoressa, iar dansa mi-a prescris Mercilon. am fost la un Centrofarm iar farmacista mi-a zis ca pastilele ataca foarte tare ficatul (?) si ca ar trebui sa iau un protector hepatic. doamna doctor nu imi zisese nimic de asa ceva, asa ca o intreb pe farmacista: "pai si cat costa?" si imi raspunde: "nu costa nimic, si iti facem si un card de fidelitate". accept, platesc, ca sa observ pe urma pe bon ca am dat 15 lei in plus, tocmai pt aceste pastile pe care dumneaei mi le-a dat (Silimarina, de la MaxiLife, specificand sa iau cate un ape zi) cica gratis, in conditiile in care o folie de Mercilon m-a costat cam tot 15 lei. nu ma oftic pt 15 lei, desi nu stau prea bine cu banii, dar am o nelamurire: chiar trebuie sa iau silimarina, sau farmacista incerca doar sa isi faca vanzare pe seama mea?
am acceptat sa le iau tocmai pt ca imi bagase pe gat ca sunt gratuite.

imi pare rau sa-ti spun dar ti le a bagat pe gat si in plus te a si fraierit...hepatoprotectoarele se iau doar daca analizele pt pilule nu ies bine...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#46 2008-07-08 11:10:54

ioana29
Membru
Inregistrat: 2008-07-08
Mesaje: 1

Re: MERCILON

Buna! am 23 de ani si folosesc mercilon de 2 ani si 6 luni. Primele 6 luni le-am luat in scop medical si m-am decis sa continui cu ele. Problema este ca de cand iau aceste pastile racesc mai des jos...o fii  vre-o legatura cu aceste pastile? Am citit de au scris ceilalti, iar eu nici nu am slabit si nici nu mi s-au marit sanii de la mercilon.
Si inca o intrebare. Mi s-au dat aceste pastile ptr ca nu mi se producea ovulatia cum trebuie si aveam dureri f mari la mestruatie. Daca renunt la ele o sa imi revina durerile la mestruatie? Multumesc mult.

Ultima oara a fost editat de ioana29 (2008-07-08 11:12:57)

Offline

 

#47 2008-07-08 11:13:14

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: MERCILON

prin racit cred ca vrei sa zici anexita ac.nu au nici o legatura cu asta .daca renunti la ele or sa revina durerile.


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#48 2008-07-08 13:23:22

skyleaf
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-30
Mesaje: 11

Re: MERCILON

andra carola a scris:

skyleaf, la ce farmacie ai fost? caci eu mi-am luat o data mercilon de la sensiblue si tot ceva de genu asta mi-a zis. eu iau mercilon de vreo 6 ani si nu am avut nici o problema cu ficatul. eu ma inteleg foarte bine cu ele.

pai am fost la Centrofarm.

crys_ty_na a scris:

imi pare rau sa-ti spun dar ti le a bagat pe gat si in plus te a si fraierit...hepatoprotectoarele se iau doar daca analizele pt pilule nu ies bine...

da, eram sigura big_smile eh, asta este, data viitoare nu va mai exista tongue multumesc mult smile


...::: Will close my eyes and hide the truth inside :::...

Offline

 

#49 2008-07-08 13:36:39

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: MERCILON

eu zic sa te intorci cu ele la farmacie (daca mai ai cumva bonul) si sa faci umpic de show...eu asa as face...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#50 2008-07-08 13:45:21

skyleaf
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-30
Mesaje: 11

Re: MERCILON

chiar nu mai are rost. am apucat deja sa ii zic mamei ca mi le-a dat cineva pe strada, ca nu aveam chef sa ma chinui sa le ascund si pe alea de ea. cel putin pilulele sunt mai usor de ascuns, ca sunt la folie mica, dar alea erau la ditai borcanu de 80 de pastile hahaha lol
LE: nu mai am nici bonul big_smile

Ultima oara a fost editat de skyleaf (2008-07-08 13:47:53)


...::: Will close my eyes and hide the truth inside :::...

Offline

 

#51 2008-07-08 13:49:13

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: MERCILON

astea e...vei sti data viitoare wink


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#52 2008-07-08 13:53:27

skyleaf
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-30
Mesaje: 11

Re: MERCILON

da, voi fi mai precauta big_smile


...::: Will close my eyes and hide the truth inside :::...

Offline

 

#53 2008-07-08 13:54:14

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: MERCILON

puss


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#54 2008-07-13 19:23:55

lovelly
New member
Inregistrat: 2008-07-13
Mesaje: 13

Re: MERCILON

buna.sunt noua pe forum,va rog daca ma puteti ajuta cu un raspuns.am inceput acum un an de zile sa iau anticonceptionale mercilon fara a consulta medicul cesafac timp de 7-8 luni m-am simtit f bine cu ele. dar de  vreo 4 luni am cu aproximativ 2 saptamani inainte de a-mi veni menstruatia sangerari. fara nici un fel de durere, iar in timpul contactului sexual si dupa sangerez si mai mult.va rog frumos sa ma ajutati, sa imi spuneti daca aceste sangerari le am deoarece trebuie sa fac o pauza cu aceste anticonceptionale sau trebuie sa ma duc la doctor. din folia de luna aceasta mai am 6 pilule de luat daca intrerup si nu le mai iau pot ramane insarcinata?va multumesc frumos astept un raspuns :-*


All I want is to kiss/Cause you look so fine
All I want is your lips next to mine
Just like this/It is better than wine
Put your hands on my hips./Come on, let synchronize lips hjarta

Offline

 

#55 2008-07-13 19:26:02

lovelly
New member
Inregistrat: 2008-07-13
Mesaje: 13

Re: MERCILON

am uitat sa mentionez ca inainte de a incepe tratamentul cu mercilon aveam dureri foarte mari inainte de a-mi veni menstruatia. iar cu mercilon am scapat de orice fel de dureri. astept un raspuns. va multumesc mult mult de tot.


All I want is to kiss/Cause you look so fine
All I want is your lips next to mine
Just like this/It is better than wine
Put your hands on my hips./Come on, let synchronize lips hjarta

Offline

 

#56 2008-07-13 23:58:05

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: MERCILON

lovelly ai warn pt ca nu ai editat...citeste te rog regulile...nu intrerupe pilulele dar mergi la ginecolog...s-ar putea sa fie vb de o rana...daca nu e rana mergi la medicul de planning sa iti schimbe pilulele...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#57 2008-07-22 09:37:15

rlk_adriana
New member
Inregistrat: 2008-07-17
Mesaje: 16

Re: MERCILON

Am si eu o intrebare dak am avut spoting peste antic cateva zile si acum nu mai am trebuie sa ma protejez suplimentar???Trebuie sa schimb pastilele???Din ce kuza a aparut???

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.