homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum stii daca nu se mai merita sa continui?


#1 2011-07-15 17:20:25

suzanaj
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1281

Cum stii daca nu se mai merita sa continui?

Sunt intr-o mare dilema, suntem impreuna de un an, il iubesc (cred) dar nu imi ofera prea multe.Simt ca ii e frica sa se implice si eu nu stiu cat pot accepta sa ofer si sa nu primesc.Doare, inca nu am curajul sa iau o decizie, daca am rabdare, ii arat ce am de oferit, ii arat ca merit , sau sa renunt.


Exista doua moduri de a-ti trai viata:ca si cum nu ar exista miracole sau ca si cum totul ar fi un miracol.(albert einstein)

Offline

 



#2 2011-07-15 17:49:26

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: Cum stii daca nu se mai merita sa continui?

Nu stiu ce zic.. ar trebui sa discuti cu el si sa iei o hotarare in functie de discutie ..


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#3 2011-07-15 18:01:29

Random
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2011-01-28
Mesaje: 3238

Re: Cum stii daca nu se mai merita sa continui?

QueenOfRoses a scris:

Nu stiu ce zic.. ar trebui sa discuti cu el si sa iei o hotarare in functie de discutie ..

si eventual sa-i spui si de intentia ta. adica daca nu-ti convine cum decurge discutia si te decizi sa pui punct, cred ca ar fi bine sa stie si el treaba asta. ma gandesc ca nu i-ar pica bine ca dupa o discutie (pe care el o poate lua drept o simpla discutie ca cele de pana acum, nicidecum "un fel de" ultimatum) sa se trezeasca parasit. chit ca asta o fi si intentia lui dar presupun ca pana la urma nu i-ar pica tocmai bine. si daca spui ca tii la el, macar ai grija sa nu-l ranesti cat de putin. chiar daca nu mai e interesat de tine.
nu stiu ce-ai inteles din ce-am scris aici, dar vorba reginei, o discutie tot trebuie sa purtati si sa iei o decizie in functie de asta. dar si el trebuie instiintat de hotararea ta.
daca gresesc macar sa stiu, sa-mi revizuiesc gandirea.


Do the world a favor, stay like this forever.

Offline

 

#4 2011-07-15 18:15:13

suzanaj
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1281

Re: Cum stii daca nu se mai merita sa continui?

Incerc sa vorbesc, de o luna, dar ma lovesc de un zid. \nu vrea sa discutam, si nu face nici un compromis, simt ca nu mai pot sa las tot eu, ma simt umilita de faptul ca trebuie sa smulg cu clestele o sarutare, nu stiu daca e doar o perioada, daca mai pot, daca e un egoist sau daca asa ma iubeste el.Sunt eu egoista ca nu inteleg si incerc sa fortez o discutie pt care nu e prgatit sau inseamna ca nu il intereseaza.


Exista doua moduri de a-ti trai viata:ca si cum nu ar exista miracole sau ca si cum totul ar fi un miracol.(albert einstein)

Offline

 

#5 2011-07-15 18:25:34

Random
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2011-01-28
Mesaje: 3238

Re: Cum stii daca nu se mai merita sa continui?

vai, daca ai sti cat de mult inteleg sentimentul asta: "ma simt umilita de faptul ca trebuie sa smulg cu clestele o sarutare".
eu unul vad toata treaba asta ca si terminata. singurul lucru ce l-ai mai putea face pentru linistea ta si sa-ti gasesti raspunsurile la intrebari, e sa cauti o modalitate sa-l tintuiesti bine la o discutie. dupa aceea sa-ti vezi de drumul tau.
daca te-a adus in starea de te simti rusinata sa ai pretentia la un sarut sau o imbratisare de la el, eu zic ca nu merita atata dragoste cat ii oferi tu. stiu cat de mult doare sa pleci pur si simplu, fara sa incerci sa rezolvi situatia. dar alta solutie nu ai. si decat sa continui sa faci asta si sa-ti macini nervii si rabdarea mai bine suferi cateva luni, dar macar stii ca nu mai ai de-a face cu asa ceva...
eu iti urez multa forta si tarie sa faci asa ceva. fara determinare si sprijin e foarte greu. apeleaza la rude si la prieteni sa fie langa tine cand simti ca cedezi. nu te gandi ca n-ai nevoie de nimeni atunci cand esti down, pentru ca mai tare doare.


Do the world a favor, stay like this forever.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2011-07-15 18:58:31

suzanaj
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1281

Re: Cum stii daca nu se mai merita sa continui?

Cred ca stiu ce trebuie sa fac, doar ca nu am curajul, inca.


Exista doua moduri de a-ti trai viata:ca si cum nu ar exista miracole sau ca si cum totul ar fi un miracol.(albert einstein)

Offline

 

#7 2011-07-15 19:03:07

Random
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2011-01-28
Mesaje: 3238

Re: Cum stii daca nu se mai merita sa continui?

ce crezi tu ca trebuie sa se intample ca sa-ti faci curaj?


Do the world a favor, stay like this forever.

Offline

 

#8 2011-07-15 19:12:27

papushik
Full member
Inregistrat: 2008-02-17
Mesaje: 579

Re: Cum stii daca nu se mai merita sa continui?

eu zic sa ii dai o sansa, vorbeste cu el spunei ce te deranjeaza si daca nu se schimba te desparti de el ...ca nu poti sa stai toata viata sa ii cersesti iubire.
dar a fost de la inceput asa sau sa schimbat in timp a devenit mai rece ?

Offline

 

#9 2011-07-15 19:18:34

suzanaj
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1281

Re: Cum stii daca nu se mai merita sa continui?

Amandoi am avut un trecut, s-a intamplat sa ramanem impreuna, amandoi am fost speriati, apoi a fost bine desii niciodata nu se deschidea complet, sunt anumite lucruri care nu le poate face pentru ca, simt eu, se simte slab daca se arata,mereu au fost ceva probleme pe care eu a trebuit sa le inteleg, si fiecare problema care a aparut in .. ultimele 6 luni sa zic, a venit cu un fel de depresie din partea lui, in care nu mai avea chef de nimic, nici macar de mine, si s-a inrautatit situatia, am tot inaintat , pana cand cred ca i s-a parut prea mult si se retrage desii nu recunoaste. nu spune ca er fi o problema sau ca ar fi altcineva sau ceva.


Exista doua moduri de a-ti trai viata:ca si cum nu ar exista miracole sau ca si cum totul ar fi un miracol.(albert einstein)

Offline

 

#10 2011-07-15 19:21:23

Random
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2011-01-28
Mesaje: 3238

Re: Cum stii daca nu se mai merita sa continui?

i-a murit vreo ruda de e in halul asta de depresiv? sufera de vreo boala grava? sad chiar atat de rau e incat nu e in stare sa gaseasca in iubita lui, punct de sprijin? inseamna ca treaba e mult mai serioasa pentru el. in sensul ca ceva il mananca pe interior de nu poate sa vorbeasca cu tine.


Do the world a favor, stay like this forever.

Offline

 

#11 2011-07-15 19:25:24

suzanaj
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1281

Re: Cum stii daca nu se mai merita sa continui?

Nu stiu ce s-a intamplat, simt ca e ceva, nu stiu ce pt ca nu poate fi asa fara motiv, intrebarea e daca sa mai incerc... sau cat sa mai incerc. Sunt o fire impulsiva, langa el m-am calmat si l-am inteles si nu ne-am certat, nu au fost motive, dar simt ca inebunesc, ma simt singura, nu ma simt iubita. Stiu ca am de oferit atata dragoste si parca o refuza,si nu mai pot sa dau daca nu primesc macar un varf de ac de atentie inapoi.Sunt eu egoista ca vreau totul ca nu mai inteleg ?


Exista doua moduri de a-ti trai viata:ca si cum nu ar exista miracole sau ca si cum totul ar fi un miracol.(albert einstein)

Offline

 

#12 2011-07-15 19:29:00

Random
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2011-01-28
Mesaje: 3238

Re: Cum stii daca nu se mai merita sa continui?

nu suzana. e perfect normal sa vrei si tu asa ceva. e dificil si din cate spui nu prea pare sa dea semne sa se indrepte. daca spui ca de 1 luna nu reusesti sa porti o discutie cu el si de circa 6 luni e asa sucit, cred ca tre sa apelezi la decizia aia de care ti-e teama. preferi sa ramai langa el si sa insisti in nestire si sa iei un pumn de pastile doar sa poti zambi fals?


Do the world a favor, stay like this forever.

Offline

 

#13 2011-07-15 19:32:32

suzanaj
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1281

Re: Cum stii daca nu se mai merita sa continui?

da, o sa discut zilele acestea, dca nu iasa nimic, cred ca va trebuii sa ma suportati pe mine si durerile mele pe forum.


Exista doua moduri de a-ti trai viata:ca si cum nu ar exista miracole sau ca si cum totul ar fi un miracol.(albert einstein)

Offline

 

#14 2011-07-15 19:36:08

Random
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2011-01-28
Mesaje: 3238

Re: Cum stii daca nu se mai merita sa continui?

join us, we have cookies big_smile http://www.myhomecooking.net/chocolate-chip-cookies/images/chocolate-chip-cookies.jpg


Do the world a favor, stay like this forever.

Offline

 

#15 2011-07-15 19:37:09

suzanaj
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1281

Re: Cum stii daca nu se mai merita sa continui?

lol merci puss


Exista doua moduri de a-ti trai viata:ca si cum nu ar exista miracole sau ca si cum totul ar fi un miracol.(albert einstein)

Offline

 

#16 2011-07-15 19:37:51

Random
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2011-01-28
Mesaje: 3238

Re: Cum stii daca nu se mai merita sa continui?

yeee big_smile. ti-am pus un zambet pe fata big_smile. mi-am atins scopul dance


Do the world a favor, stay like this forever.

Offline

 

#17 2011-07-15 19:40:31

suzanaj
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1281

Re: Cum stii daca nu se mai merita sa continui?

Da zambesc sunt o optimista , doar ca sunt singurica, e vineri seara si in loc sa fiu cu el stau in fata calculatorului si nici nu am chef de iesit pentru ca ar trebui sa afisez o fericire falsa.


Exista doua moduri de a-ti trai viata:ca si cum nu ar exista miracole sau ca si cum totul ar fi un miracol.(albert einstein)

Offline

 

#18 2011-07-15 19:43:21

Random
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2011-01-28
Mesaje: 3238

Re: Cum stii daca nu se mai merita sa continui?

uof si tu acuma. nu e deloc o consolare, dar nu esti singura in postura asta. bine macar ca esti acasa si nu iesi sa fii nevoita sa vezi atatea happy cupluri pe strada having a blast.
pune-ti un film 2-3, bea o tona de suc sau apa si rontaie ceva. trebuie sa iti treaca timpul in vreun fel. nu-ti ignora prietenii. chiar si cei care stau ca tine in casa si isi omoara timpul pe net.


Do the world a favor, stay like this forever.

Offline

 

#19 2011-07-15 19:46:55

suzanaj
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1281

Re: Cum stii daca nu se mai merita sa continui?

Asta fac de o saptamana, stau pe net , ma uit la filme, deja nu mai suport, am mai iesit la o baie da nu am starea necesara, voi continua cu folmele lol


Exista doua moduri de a-ti trai viata:ca si cum nu ar exista miracole sau ca si cum totul ar fi un miracol.(albert einstein)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.