homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sarcina nedorita!


#1 2011-11-02 19:21:56

MaiaM
Membru
Inregistrat: 2011-11-02
Mesaje: 1

Sarcina nedorita!

As vrea tare mult sa imi raspundeti doar daca stiti sigur, si sa nu radeti!


In primul rand, am trait prima noapte alaturi de un tip. Pe scurt... ne-am rezumat doar la sex oral, dar si la cateva mici penetrari, in urma carora eu sunt virgina, pentru ca a intrat doar cu o parte mica a penisului, ejacularea facandu-se pe abdomenul lui.

Intrebarea mea este daca sunt insarcinata, din cauza lichidului prespermatic? Pentru ca nu am intrat in contact direct cu sperma, propriu-zisa. Care este adevarul, ramai insarcinata doar prin penetrare, sau poti si daca penisul a fost doar putin iintrodus?

Va multumesc anticipat!

Offline

 

#2 2011-11-02 19:25:52

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Sarcina nedorita!

1. te anunt ca nu mai esti virgina si chestia asta ti-o va spune oricine.
2. sansele sunt mici, dar exista, mai ales daca te-a penetrat dupa ejaculare si daca erai in perioada fertila.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#3 2011-11-02 19:33:35

CRYSSAaa
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-06
Mesaje: 120

Re: Sarcina nedorita!

Scuze dar lasa-ma sa ma minunez, cu mare parere de rau si oarecum dezamagire!!!
Doamne, poate sunt eu inapoiata, dar cum o virgina (echivalentul puritatii, albul miresii etc.) stie sa faca sex oral? Si te mai consideri virgina, chiar dupa o seara ca cea de mai sus !?!
Aaa...te referi la himen! Pacat!

Nu cred ca esti insarcinata, asa, ca sa nu fiu offtopic!


37+ gravida Sunt tot eu, dar port 2 inimioare. Doamne, voi fi mamica!

Offline

 

#4 2011-11-02 19:38:43

popicel
Full member
De la: Cluj
Inregistrat: 2010-02-04
Mesaje: 816

Re: Sarcina nedorita!

VIRG?N, -Ă, virgini, -e, adj. 1. Care nu a avut niciodată relații sexuale; cast, neprihănit, feciorelnic. ♦ (Substantivat, f.) Fecioară, fată. 2. Fig. Candid, inocent, nevinovat. 3. Fig. (Despre locuri) Necunoscut de oameni; nelucrat, necultivat; neexplorat. 4. Fig., (Despre obiecte) Neatins, intact, neutilizat; curat. ♦ Spec. (Despre metale) Pur, curat. [Var.: (?nv. și pop.) verg?n, -ă adj.] ? Din lat. virgo, -inis.

ca sa fie clar. Deci nu, nu mai esti virgina.

Cat despre sarcina, eu zic ca esti insarcinata. V-ati si sarutat? Pentru ca aia inseamna gemeni...


Quick word of advice: Vrei sa-ti bagi p***? Pui caciula!
Daca n-ai pus caciula, nu te mira de ce ai belit p***!

---------------------------------------------------------------
Cand voi fi mare am sa fiu metrolog si depanator mecanica fina, tehnica digitala si analogica... Ori asta, ori preparator peste, raci, broaste în cherhanale si oficii. smile

Offline

 

#5 2011-11-02 19:41:37

kiki_oana
Full member
Inregistrat: 2011-10-18
Mesaje: 522

Re: Sarcina nedorita!

CRYSSAaa a scris:

Scuze dar lasa-ma sa ma minunez, cu mare parere de rau si oarecum dezamagire!!!
Doamne, poate sunt eu inapoiata, dar cum o virgina (echivalentul puritatii, albul miresii etc.) stie sa faca sex oral? Si te mai consideri virgina, chiar dupa o seara ca cea de mai sus !?!
Aaa...te referi la himen! Pacat!

Nu cred ca esti insarcinata, asa, ca sa nu fiu offtopic!

rotfl  tare

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2011-11-02 19:53:56

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: Sarcina nedorita!

offtopic incep sa cred ca am o problema serioasa pt ca, nici in ruptul capului, nu pot sa pricep ce satisfactie aveti cand faceti misto de cineva. fata vrea sa se considere virgina in continuare - cu ce va incurca existenta treaba asta? prevad respunsuri gen "mi-am dat cu parerea, n-am voie?" roll asa ca zic de acum ca nu la asta m-am referit. oricine poate spune ce gandeste, dar de aici pana la raspunsuri care mai de care mai "grozave", raspunsuri ce, evident, nu ajuta pe nimeni e cale lunga.

si on: se poate ca in una din acele penetrari sa fi intrat in contact cu lichidul preejaculator, deci niste posibilitati de sarcina sunt. daca nu au trecut 72 de ore de la contact, poti lua pilula de a 2-a zi, sa stai linistita.


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#7 2011-11-02 20:04:49

kiki_oana
Full member
Inregistrat: 2011-10-18
Mesaje: 522

Re: Sarcina nedorita!

E uimitor cum se intampla asta,cand sunt atatea surse de informatii.Adica ea nu stie ca nu mai e virgina,dar stie ce e sexul oral ........tongue Si trist e ca cel mai posibil are o varsta frageda.Are nevoie de o ''trezire la realitate''.Inceperea vietii sexuale nu e o joaca.

Offline

 

#8 2011-11-02 20:19:16

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: Sarcina nedorita!

kiki_oana a scris:

Are nevoie de o ''trezire la realitate''

total de acord! dar tare ma indoiesc ca putem face noi mare lucru. sau poate o mica "trezire" vom reusi, dar nu cu replici in genul celor de mai sus. s-ar putea trezi daca i-am spune ca poate lua tot felul de boli pt ca, mai mult ca sigur, baiatul ala nu are nici macar un consult facut. am putea-o trezi daca i-am spune ca sunt sanse sa fi ramas gravida, decizia ce va face cu copilul nefiind deloc usoara. s-ar putea trezi daca i-am spune ca avort nu poate face de una singura daca e minora (si mai mult ca sigur e). e nevoie de bani si un adult alaturi - fiind vorba de o responsabilitate asa mare, ma indoiesc ca se va oferi cineva s-o insoteasca sa faca avort. se mai poate trezi cat de cat daca i-am spune ca in urma unui avort ramai cu sechele fizice (mai ales la cum lucreaza doctorii, e aproape imposibil sa nu te alegi cu o infectie) si psihice pe termen foarte lung. putem spera ca acesti factori declanseaza o "trezire la realitate". daca ei nu reusesc, glumele de prost gust cu siguranta nu vor face mai bine smile


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#9 2011-11-02 20:34:06

Vx2
Full member
Inregistrat: 2011-10-02
Mesaje: 191

Re: Sarcina nedorita!

MaiaM, in primul rand trebuia sa mai dai cateva detalii. Te-a mai penetrat si dupa ce a ejaculat? Intreb pentru ca ceea ce trebui mentionat este ca dupa ce ejaculeaza, mai raman spermatozoizi prin zona, iar daca el nu a urniat exista posibilitatea ca la urmatoarele penetrari, cand el "s-a udat" ca sa vorbim in termeni populari acei spermatozoizi sa-si fi facut de cap.
Un alt aspect important este perioada in care te aflai, si anume daca erai aproape de perioada fertila sau...
Sansele unei sarcini sunt mici, dar ele exista.
Incearca sa iti calzulezi perioada fertila si sa te gandesti cum s-au petrecut lucrurile apoi sa iei in calcul sau nu pastila de a doua zi. Nu e prea grozav sa te indopi cu hormoni pentru o 'joaca" asa ca data viitoare gandeste-te serios la protectie. De asemenea, ia in calcul si bolile cu transmitere sexuala, nu doar o sarcina, pentru ca si ele iti pot ruina viata.

(Daca te gandesti la un test de sarcina rezultatele sunt concludente abia dupa 3 saptamanid e la contactul cu risc sau la 1 saptamana dupa intarzierea ciclului menstrual)

Bafta si informeaza-te pe viitor!


" Some women choose to follow men, and some women choose to follow their dreams. If you're wondering which way to go, remember that your career will never wake up and tell you that it doesn't love you anymore."

Offline

 

#10 2011-11-02 21:22:42

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Sarcina nedorita!

stie ca nu mai e virgina kiki doar ca se preface ca inca mai e... se scuza... vrea sa creada ca mai e... treaba ei. dar virgina nu mai esti fetito! si probabil ca stia ce e sexul oral dinainte... sau poate s-a exprimat aiurea si doar el i-a facut ei sex oral... nu vad cum 'o virgina' ar putea sa o suga pe romaneste spus! de prima oara. doar 'o virgina' ca unele si altele care o sug 5 ani inainte de a fii penetrate de tot si mai fac si sex anal, si daca inca nu s-a rupt himenul, dar de unde stie ea ca nu s-a rupt? oricum femeie! o bucata de tesut nenorocit pe care este foarte posibil sa nu-l mai ai nu te face virgina, asa cum faptul ca ai tate si cur nu te fac femeie... puteti sa-mi dati si ban. consider ca nimeni nu s-ar fii luat de ea si nu i-ar fii rapsuns sarcastic si nu ar fi avut astfel de atitudini daca avea bunul simt sa-si tina parerile absurde pentru ea insasi. cand vii cu tupeu si sustii ca esti virgina dupa ce povestesti asa ceva trebuie sa suporti sarcasticele consecinte.

Ultima oara a fost editat de frankie (2011-11-02 21:24:15)

Offline

 

#11 2011-11-02 21:38:00

kiki_oana
Full member
Inregistrat: 2011-10-18
Mesaje: 522

Re: Sarcina nedorita!

Total de acord.Acum 6 ani cand imi incepusem viata sexuala,nu aveam nici internet,dar imi cumparam reviste si vorbam cu cineva mai mare cand aveam ocazia.Acum exista atatea informatii si cu toate astea se intampla tot felul de lucruri neplacute.Boli raspandite,avorturi,nu am nimic impotriva lor,dar din moment ce ai posibilitati sa te protejezi,e si pacat sa ajungi la lucruri urate mai ales de la o varsta frageda.
Am 23 de ani si ma consider un copil,chiar daca as avea posibilitati,nu as fi pregatita pt un copil.Momentan ma protejez cu prezervativ si tot sunt cu ochii in 4 ,sa nu se rupa,sa fie pus corect,sa se spele pe maini si multe altele.Iar atunci cand voi avea o relatie stabila,un om de incredere,analize si anticonceptionale date de medic.
Sexul e o placere,dar nu e o joaca.Am o prietena care nu se proteja,a avut avort,apoi si-a pus sterilet,despre care stim cu totii ca nu e o varianta buna si tot a mai ramas insarcinata.A avut cateva avorturi ,iar acum nu mai poate sa faca copii.Ea fiind o persoana care iubeste f mult copii.Cred ca e mai mult decat dureros.Deasta zic,faceti-o cu cap.
Vai,cat am scris,sper sa nu fiu plictisitoare lol

Ultima oara a fost editat de kiki_oana (2011-11-02 21:39:55)

Offline

 

#12 2011-11-02 22:21:54

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Sarcina nedorita!

si sa fie lubrifiat kiki. o singura data mi s-a intamplat sa se rupa prezervativul, dar cum s-a rupt! s-a despicat efectiv de la un capat la altul (durex sensation). nu era mega dotat tipul, abia incepusem, nu era dur, dar nu eram uda! pentru ca i-am spus ca mi s-a dus cheful pana a venit el cu prezervative dar nu a vrut sa inteleaga. eu nu ma lubrifiam deloc, iar la mine cel putin lubrifiantul de pe prezervativ ma usuca si mai rau si se duce si repede, si poc! cand l-a scos era parca doar latex fara pic de lubrifiant. la care idiotul ca altfel n-am cum sa-i spun 'vai, durexu'! nu e bun de nimic', i-am explicat ca habar n-are sa-l foloseasca si de-aia l-a rupt. riscuri nu existau pentru ca oricum luam pastile.

Offline

 

#13 2011-11-02 22:27:12

kiki_oana
Full member
Inregistrat: 2011-10-18
Mesaje: 522

Re: Sarcina nedorita!

Eu nu iau pastile.O data s-a rupt si la mine ,noroc ca eram intr-o relatie serioasa iar el tocmai isi facuse analizele ca a avut o problema si a avut nevoie de urolog.Si eu cred ca trebuie bine pus si cred ca trebuie sa fii si uda ca sa nu se rupa.Mereu imi fac griji de chestia asta,sa nu se rupa,desi stiu ca nu se intampla chiar asa usor.Durex cred ca e cel mai bun.

Offline

 

#14 2011-11-02 22:39:24

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Sarcina nedorita!

offtopic e bine sa ai lubrifiant la indemana, adica lubrifiant special creat nu ceva care sa contina nu stiu ce uleuri si sa distruga latexul, ci pe baza de apa, sau sa-l scoti si sa-l schimbi cand nu mai e lubrifiat daca nu aveti lubrifinat. ah, ce ma repet tongue

Ultima oara a fost editat de frankie (2011-11-02 22:39:38)

Offline

 

#15 2011-11-02 22:42:38

kiki_oana
Full member
Inregistrat: 2011-10-18
Mesaje: 522

Re: Sarcina nedorita!

Oare exista in comert ceva eficient ?

Offline

 

#16 2011-11-02 22:49:08

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Sarcina nedorita!

pai sunt chiar de la durex, eu doar din ala am folosit, albastru am luat eu. sunt flaconase de cam cat sa zic... cat o pasta de dinti mica, sau mai e unul mov care e si pentru masaj si pentru lubrifiere tot de la ei, e mai mare dar nu l-am incercat personal. o prietena buna (odata tongue ) il folosea cu iubitul ei si erau super satisfacuti. ce am folosit eu nu miroase, dar are gust neplacut tongue desi se duce repede gustul rotfl2 cel mic e cam 10 lei si cel mare 20. le gasesti fie in hipermarketuri, fie in farmacii care au si cosmetice, nu farmacia de la colt doar cu medicamente.

Offline

 

#17 2011-11-02 22:54:57

kiki_oana
Full member
Inregistrat: 2011-10-18
Mesaje: 522

Re: Sarcina nedorita!

tongue stai ca nu inteleg,tu pt ce,ce anume ai luat?

Offline

 

#18 2011-11-02 22:58:37

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Sarcina nedorita!

huh? tongue rotfl2 eu am luat lubrifiant cand foloseam prezervativ doar ca sa nu raman insarcinata. de boli nu se punea problema eu eram 'virgina' lui tongue si el era safe. asa ca facem sex oral, daca asta te-a derutat, fara prezervativ si de multe ori avea lubrifiant pe p... pentru ca ii facem 'masaj' inainte cu lubrifiantul ala tongue si avea gust neplacut.
doamne ce am ca vorbesc ca naiba... deci la ce mesaj postez si eu glume de astea... 'virgina' lui adica era primul pt mine si dupa un timp am ajuns si la oral tongue

Ultima oara a fost editat de frankie (2011-11-02 23:01:23)

Offline

 

#19 2011-11-02 23:12:26

kiki_oana
Full member
Inregistrat: 2011-10-18
Mesaje: 522

Re: Sarcina nedorita!

rodnar asa,fii sincera big_smile,as incerca si eu treaba asta cu lubrifiantul ca sa nu se rupa prez,dar sa ma informez bine ,sa nu fie periculos pt pasa tongue

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.