homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sarcina nedorita!-2


#20 2011-11-03 00:03:14

V's bunny
Full member
Inregistrat: 2009-05-03
Mesaje: 618

Re: Sarcina nedorita!

Pe vremea cand nu luam pastile, noi foloseam lubrufiant Durex din ala cu capsuni big_smile  si acum tot din ala folosim ocazional, e super bun la gust si miroase frumos si n-am patit nimic de la el niciunul, mai ales ca de 2 ani o facem fara prezervativ. Sa-l incercati tongue

Ultima oara a fost editat de V's bunny (2011-11-03 00:03:49)

Offline

 

#21 2011-11-03 00:06:09

kiki_oana
Full member
Inregistrat: 2011-10-18
Mesaje: 522

Re: Sarcina nedorita!

mersi V's bunny tongue

Offline

 

#22 2011-11-03 08:57:42

CRYSSAaa
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-06
Mesaje: 120

Re: Sarcina nedorita!

Uite ca de la un start al topicului cu o non-virgina  (uite himenul, nu e virgina lol ) s-a ajuns la ceva constructiv. Chiar daca offtopic, poate mai invata si mezina ceva, si tot e bine.


37+ gravida Sunt tot eu, dar port 2 inimioare. Doamne, voi fi mamica!

Offline

 

#23 2011-11-03 09:59:12

kiki_oana
Full member
Inregistrat: 2011-10-18
Mesaje: 522

Re: Sarcina nedorita!

CRYSSAaa a scris:

Uite ca de la un start al topicului cu o non-virgina  (uite himenul, nu e virgina lol ) s-a ajuns la ceva constructiv. Chiar daca offtopic, poate mai invata si mezina ceva, si tot e bine.

rotfl uite himenul,nu e himenul rotfl2 important e ca mai invata ceva  chicot

Offline

 

#24 2011-11-03 11:51:46

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Sarcina nedorita!

CRYSSAaa a scris:

Uite ca de la un start al topicului cu o non-virgina  (uite himenul, nu e virgina lol ) s-a ajuns la ceva constructiv. Chiar daca offtopic, poate mai invata si mezina ceva, si tot e bine.

rotfl si eu ma gandeam ca se va lua yoyo de noi ca o tot tinem pe off-topic tongue

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2011-11-04 20:03:31

AnTeo
New member
Inregistrat: 2011-11-04
Mesaje: 6

Re: Sarcina nedorita!

Buna...va citesc mesajele de ceva vreme si nu mi-am facut timp sa va scriu,dar uite ca acum o fac !!! Am 17 ani si un pic... mi-am inceput viata sexuala de aproximativ un an,insa,am mici nelamuriri. Sunt intr-o relatie de un an,la inceput am facut sex cu prezerativ,dar acum o facem fara! Am incredere in el,dar m-ar incanta mai mult ideea de anticonceptionale,ce parere aveti? Avand in vedere varsta smile

Offline

 

#26 2011-11-04 20:09:46

kiki_oana
Full member
Inregistrat: 2011-10-18
Mesaje: 522

Re: Sarcina nedorita!

Ma bucur ca esti constienta de varsta ta.Eu chiar am regrete ca nu am avut ''cap'' la varsta de 17,18 ani,imi reprosez pt unele prostii facute.Timp pt sex e si putine persoane mai raman doar cu un partener pt mult timp,esti tanara, o sa iti schimbi conceptiile,tu sau el,sau amandoi.Eu in locul tau nu as renunta la prezervativ,btw corpul este inca in dezoltare si totusi daca esti hotarata sa o faci asa..asigura-te ca el merita,asigura-te ca e ''clean'',va faceti analize si te duci la un cabinet de planning pt anticonceptionale.

Offline

 

#27 2011-11-04 20:11:59

Vx2
Full member
Inregistrat: 2011-10-02
Mesaje: 191

Re: Sarcina nedorita!

AnTeo, exista topicuri special dedicate acestui subiect. Oricum, o sa iti raspund. Eu iau anticonceptionale de la 17 ani si nu vad sa am probleme. Pe mine chiar m-au ajutat, mi-au reglat menstra, m-au scapat de dureri si ma simt perfect protejata utilizandu-le.
Cel mai bine, poti sa te informezi la un cabinet de planning. Acolo medicul iti va raspunde la toate intrebarile pe care le ai legate de contraceptie s.a.m.d si iti va recomanda (daca iei hotararea sa utilizezi anticc) pastilele potrivite pentru tine.
Ai grija, chiar daca ai incredere in el, sexul neprotejat este periculos. Incearca sa utlizezi metode sigur de contraceptie, nu sa mergi pe incredere.
Succes!


" Some women choose to follow men, and some women choose to follow their dreams. If you're wondering which way to go, remember that your career will never wake up and tell you that it doesn't love you anymore."

Offline

 

#28 2011-11-04 20:23:59

AnTeo
New member
Inregistrat: 2011-11-04
Mesaje: 6

Re: Sarcina nedorita!

ok... cu tot ce mi-ati zis sunt de acord,dar sa va mai intreb ceva :"> daca iau anticonceptionale poate ejacula in interiorul vaginului meu fara nici o problema?

Offline

 

#29 2011-11-04 20:27:55

kiki_oana
Full member
Inregistrat: 2011-10-18
Mesaje: 522

Re: Sarcina nedorita!

da

Offline

 

#30 2011-11-04 20:32:26

AnTeo
New member
Inregistrat: 2011-11-04
Mesaje: 6

Re: Sarcina nedorita!

ok ... mersi tare mult ! puss o sa va mai cer parerea de cate ori am nevoie si...cu prima ocazie o sa apelez la un cabinet de planning smile

Offline

 

#31 2011-11-04 22:45:45

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Sarcina nedorita!

Fetelooor, protejati va voi  !!! Nu va bazati pe ei ! Mai ales la 17-18 ani!! Riscul e prea mare ! Iar in cazul in care ramaneti, nu ei vor suferi si nu le va pasa atat de mult pe cat v ati astepta !
Eu nu stiu de unde atata inconstienta, in cazul unora..

Ultima oara a fost editat de adina84 (2011-11-05 08:46:56)

Offline

 

#32 2011-11-04 22:58:17

kiki_oana
Full member
Inregistrat: 2011-10-18
Mesaje: 522

Re: Sarcina nedorita!

adina84 a scris:

Fetelooor, protejati va voi  !!! Nu va bazati pe ei ! Mai ales la 17-18 ani!! Riscul e prea mare ! Iar in cazul in care ramaneti, nu ei vor suferi si nu le va pasa atat de mult pe cat v ati astepta !
Eu nu stiu de unde atata inconstienta, in cazul unora doar..

Din nefericire asa este.Si din moment ce ai o relatie sexuala,indiferent ca iei anticonceptionale sau te protejezi,mai exista si cazuri nefericite,in care o fata ramane insarcinata,ori ca a uitat pastila ori ca s-a rupt prezervativul(desi e un caz mai izolat) apoi pe ei ii vezi cum dispar si nu isi asuma nimic.Din pacate multi asa sunt...Realitatea e dura. punish

Offline

 

#33 2011-11-05 08:01:34

Vx2
Full member
Inregistrat: 2011-10-02
Mesaje: 191

Re: Sarcina nedorita!

AnTeo, ar fi indicat sa mergi si la ginecolog, la consultatii regulate, daca ti-ai inceput viata sexuala. Nu doar la planning.


" Some women choose to follow men, and some women choose to follow their dreams. If you're wondering which way to go, remember that your career will never wake up and tell you that it doesn't love you anymore."

Offline

 

#34 2011-11-05 12:40:01

yyy93
New member
Inregistrat: 2011-11-04
Mesaje: 8

Re: Sarcina nedorita!

Buna!(18 ani)
Tin sa mentionez ca eu si prietenul meu nu am avut inca un contact sexual insa ne-am "jucat "putin , el penetrandu-mi vaginul cu degetul(am fost virgina cel putin pana sa faca asta ).Problema e ca mana lui nu stiu cat a fost de "curata" tinand cont ca a fost un schimb de manute in chiloteii celuilat big_smile. El insa nu a ajuns la o erectie deci mana a avut contact doar cu lichidul seminal.Am inteles ca lichidul seminal contine un numar de spermatozoizi si mi-e frica sa nu fi ramas insarcinata ... mi-a intarziat menstruatia de 2 zile ( ceea ce la mine nu se intampla prea des) ,iar sanii imi sunt usor umflati ( poate fi si un simptom premenstrual).Credeti ca e posibil sa fiu insarcinata ? Sunt putin  panicata big_smile

Offline

 

#35 2011-11-05 12:50:15

V's bunny
Full member
Inregistrat: 2009-05-03
Mesaje: 618

Re: Sarcina nedorita!

yyy93, ti s-a raspuns la celalalt topic, sterge-l pe asta, o sa-ti iei warn pt postare multipla.

Offline

 

#36 2011-11-05 12:52:29

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Sarcina nedorita!

yyy93 lichidiul seminal= sperma! nu a avut erectie, sau nu a ejaculat? tinand cont de greseala ta cu ce inseamna lichid seminal nu sunt sigura ca stii definitiile termenilor ( e ok doar esti si tu mica) dar ca sa te ajutam trebuie sa intelegem. deci eu am inteles ca nu a fost nici o secunda de penetrare (penis in interiorul vaginului nu conteaza cat de putin), ci doar petting adica v-ati atins cu manutele, lichidul de care zici tu este lichidul pre-ejaculator, care poate contine spermatozoizi (mai ales daca a ejaculat inainte si nu a urinat si nu a spalat zona dupa) care este metoda lor de lubrifiere ca sa zic asa, paote sa apara cand sunt excitati sau inainte de ejaculare. daca tu nu ai bagat manutele tale in vagin, sau el nu s-a atins pe sine si dupa aceea pe tine, chiar nu ai cum sa fii insarcinata. si chiar daca nu erati curati pe manute nu cred ca exista sanse. insa daca ati ajuns la petting, e foarte posibil sa ajungeti si la penetrare putin mai tarziu sau chiar si mai devreme decat va asteptati daca va ia valul tongue asa ca informati-va de acum si hotarati-va asupra unei metode contraceptive, daca nu este prezervativ, este nevoie sa va faceti analize sa nu aveti boli cu transmitere sexuala.

Ultima oara a fost editat de frankie (2011-11-05 12:53:59)

Offline

 

#37 2011-11-05 13:19:06

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Sarcina nedorita!

adina84 a scris:

Fetelooor, protejati va voi  !!! Nu va bazati pe ei ! Mai ales la 17-18 ani!! Riscul e prea mare ! Iar in cazul in care ramaneti, nu ei vor suferi si nu le va pasa atat de mult pe cat v ati astepta !
Eu nu stiu de unde atata inconstienta, in cazul unora..

subscriu! cum adica am incredere in el? ca ce? ca lichidul de dinainte de ejaculare nu contine spermatozoizi?

Offline

 

#38 2011-11-05 23:15:36

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Sarcina nedorita!

AnTeo a scris:

Buna...va citesc mesajele de ceva vreme si nu mi-am facut timp sa va scriu,dar uite ca acum o fac !!! Am 17 ani si un pic... mi-am inceput viata sexuala de aproximativ un an,insa,am mici nelamuriri. Sunt intr-o relatie de un an,la inceput am facut sex cu prezerativ,dar acum o facem fara! Am incredere in el,dar m-ar incanta mai mult ideea de anticonceptionale,ce parere aveti? Avand in vedere varsta smile

Increderea nu e metoda anticonceptionala.
Ai incredere in el ca ce? Ca e sanatos? Bolile omului nu stau scrise in frunte.
Ca isi controleaza spermatozoizii cu puterea mintii sa nu iasa inainte sa se retraga el?

Zau ca nu inteleg sexul asta "pe incredere" ...


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.