homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ce inseamna cand partenerul nu se mai atinge d noi?-3


#39 2012-07-11 20:04:23

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: ce inseamna cand partenerul nu se mai atinge d noi?

Johanne12 eu zic ca dupa 2 ani si ceva de relatie cu prietenul tau sexul este privit ca ceva bun in relatie ... n`ai de ce sa ai mustrari de constiinta ... sexul e un lucru placut ... nu inteleg de ce iti creezi imaginea asta falsa despre el ... si pana la urma tu raspunzi de faptele tale si tu ei decizii pentru tine nu altii ... si cum spui tu ca esti "fetita lu` tata" ... mai bine te gandesti ca esti libera si independenta dar cu putin ajutor din parte parintilor smile ... in orice caz lasa gandirea asta de moda veche deoparte si maturizeaza`te ca tot ai zic ca nu vrei sa te judecam ca pe un copil smile asa ca nu te judecam si fii mai matura ... sexul nu strica o relatie ... dar lipsa lui da:) ... sper ca ai inteles mesajul ... nu vreau sa te cert sau ceva ... doar mi`am spus o parere:) multa bafta.smile puss  tummenupp

adica sa stii ca in toata lumea cuplurile cam asta fac:D sex smile asta inseamna ca sunt cum ai spus tu ?smile

Ultima oara a fost editat de AciDulaSs (2012-07-11 20:06:06)

Offline

 

#40 2012-07-11 20:34:27

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: ce inseamna cand partenerul nu se mai atinge d noi?

Nu cred ca scrie undeva ca la o anumita varsta trebuie sa iti incepi viata sexuala ca sa te consideri tu mica pentru asa ceva ... iti incepi cand consideri tu ca e necesar si vrei ... eu zic ca la 18 ani esti destul de matura pentru asa ceva ... daca e sa o luam asa alea la 14-15 ani care isi incep sau chiar mai devreme cum sunt ? smile la 18 ani deja raspunzi penal pentru faptele tale daca e sa glumim:)

Offline

 

#41 2012-07-12 15:08:45

IceBody
Full member
Inregistrat: 2007-03-22
Mesaje: 360

Re: ce inseamna cand partenerul nu se mai atinge d noi?

Aseara am avut o mare cearta cu prietenul meu.Sunt terminata....nu stiu ce sa fac ,imi vine sa plang stand asa degeaba,pur si simplu s-a prabusit toata viata mea...L-am intrebat de ce nu avem si noi o viata sexuala normala si mi-a spus ca nu mai vrea sa faca dragoste cu mine,ca l-am refuzat in trecut,ca l-am facut sa se simta prost spunandu-i sa faca dush,ca nu il mai atrag....
De aproape un an stam impreuna si am facut aproape totul impreuna,dar si inainte am avut o relatie apropiata.
I-am facut totul,am gatit,ii puneam mancare in farfurie,nu ma ajuta la nimic,am tacut din gura,am vrut sa ne fie bine,mi-am investit toate sentimentele,totul,sufletul....Nu pot sa traiesc fara el...nu pot sa ma duc acasa la parintii mei,pe ei nu ii intereseaza de mine...s-a prabusit totul...Am facut atat de multe si degeaba....Nu stiu ce sa fac,trebuie sa plec de aici.ma lasa sa plang pana lesin si nu se uita la mine...sad


Dear Cupid,next time hit both !

Offline

 

#42 2012-07-12 15:35:13

daenarys
Vizitator

Re: ce inseamna cand partenerul nu se mai atinge d noi?

ice,pai e un semnal f mare de alarma
chiar nu ai unde sa pleci?
el nu stiu cat te mai vrea langa el si cred ca si tu te chinuiesti langa el

 

#43 2012-07-12 15:40:28

IceBody
Full member
Inregistrat: 2007-03-22
Mesaje: 360

Re: ce inseamna cand partenerul nu se mai atinge d noi?

ba da am unde sa ma duc,dar nu pot....nu pot sa termin asa.....nu am putere\
Ma doare capul f rau......nu mai pot,nu stiu imi vine sa urlu grater(\
Acum el se poarta ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic ,dar eu nu mai pot sa sterg cuvintele pe care le aud la fiecare cearta....am sufletul varza....


Dear Cupid,next time hit both !

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2012-07-12 15:46:48

daenarys
Vizitator

Re: ce inseamna cand partenerul nu se mai atinge d noi?

incearca sa vb cu el daca crezi ca merita efortul
o ultima incercare,doar ca el vrea sa te faca sa suferi din motive de el stiut
aia cu dusul e o tampenie ca sa nu zic magarie

tu singura zici ca ai sufletul varza,crezi ca merita efortul
ar trebui sa iti pretuiesti mai mult sufletul si sa gasesti pe cineva care sa aibe grija de el asa cum merita

 

#45 2012-07-12 15:48:46

IceBody
Full member
Inregistrat: 2007-03-22
Mesaje: 360

Re: ce inseamna cand partenerul nu se mai atinge d noi?

Multumesc


Dear Cupid,next time hit both !

Offline

 

#46 2012-07-12 17:41:22

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: ce inseamna cand partenerul nu se mai atinge d noi?

ice, dar daca tu vezi cu ochii ca nu se schimba de ce mai plangi?nu crezi ca ar fi cazul sa faci niste schimbari in viata ta?
faza cu dusul mi se pare o porcarie, normal mi se pare sa nu accept un barbat nespalat langa mine.

Offline

 

#47 2012-07-12 22:27:28

Johanne
Platinum member
Inregistrat: 2012-01-12
Mesaje: 16437

Re: ce inseamna cand partenerul nu se mai atinge d noi?

ice..eu cred ca relatia asta se cam duce de rapa...adica cum DOAMNE iarta-ma sa plangi "pana lesin" si pe el sa il doara in fund.Inseamna ca nu are suflet deloc deloc.Totusi esti iubita lui,te-a ranit,se mai intampla,dar chiar sa il doare nici 2 metri in fata.

iti propun sa ai mai multa grija de tine puss

Ultima oara a fost editat de Johanne12 (2012-07-12 22:40:23)


Two souls don't find each other by simple accident

Offline

 

#48 2012-07-12 22:37:50

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: ce inseamna cand partenerul nu se mai atinge d noi?

si eu cred ca nu esti pentru el... de cat timp sunteti impreuna? totusi e ciudat ca abia acum constati ca nu mai e atras de tine

Ultima oara a fost editat de sub (2012-07-12 22:57:27)


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#49 2012-07-12 22:40:09

Johanne
Platinum member
Inregistrat: 2012-01-12
Mesaje: 16437

Re: ce inseamna cand partenerul nu se mai atinge d noi?

scuze sub,ma grabeam...modific imediat..


Two souls don't find each other by simple accident

Offline

 

#50 2012-07-13 02:56:34

IceBody
Full member
Inregistrat: 2007-03-22
Mesaje: 360

Re: ce inseamna cand partenerul nu se mai atinge d noi?

facem 6 ani in sept.Rectific,nu a zis ca nu mai este atras de mine.


Dear Cupid,next time hit both !

Offline

 

#51 2012-07-13 07:41:53

daenarys
Vizitator

Re: ce inseamna cand partenerul nu se mai atinge d noi?

sunteti casatoriti?eveti un copil impreuna?

 

#52 2012-07-19 14:03:06

mirela.alina
New member
Inregistrat: 2009-02-17
Mesaje: 16

Re: ce inseamna cand partenerul nu se mai atinge d noi?

nu am mai intrat sa va spun c s-a intamplat cu situatia mea...cum era d asteptat relatia noastra a luat sfarsit !

Offline

 

#53 2012-07-19 14:36:39

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: ce inseamna cand partenerul nu se mai atinge d noi?

mirela.alina usor usor o sa iti gasesti pe altu` ... important e sa lasi trecutul si sa te gandesti la prezent si viitor.... oricum pacat ca v`ati despartit dar decizia ati luat`o de comun acord,sper.bafta.smile

Offline

 

#54 2012-07-19 14:41:49

mirela.alina
New member
Inregistrat: 2009-02-17
Mesaje: 16

Re: ce inseamna cand partenerul nu se mai atinge d noi?

smile multumesc frumos pt aceste ganduri d incurajare,decizia a luat-o el intr-un mod d care nu poate fii nimeni mandru cred eu,am venit in tara pt examene,nu stiu dk v-am spus dar noi locuiam in italia,iar cand a trebuit sa merg inapoi mi-a spus k ar fi mai bine sa nu mai merg k o sa-mi trimita el toate lucrurile shi in cele din urma am fost shi mi le-am luat eu dar am lasat in urma toate lucrurile din casa pt care eu am muncit,electrocasnice,lenjerii,mobila,etc.shi asa s-a terminat relatia noastra,s-a intamplat in februarie,iar intre timp eu am inceput o noua relatie pt k am constientizat k nu a meritat nicio clipa sa sufar pt el

Offline

 

#55 2012-07-19 14:56:27

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: ce inseamna cand partenerul nu se mai atinge d noi?

pai foarte bine ca ai inceput o noua relatie ... doar o femeie puternica face asta ... ca doar nu o sa stai 10 ani sa te gandesti oare am procedat bine ? dar are rost sa sufar?am gresit undeva?... mergi mai departe smile ... si legat de lucruri eu nu le lasam daca erau ale mele wink tummenupp

Ultima oara a fost editat de AciDulaSs (2012-07-19 14:56:49)

Offline

 

#56 2012-07-19 15:22:01

LuckyStar
New member
De la: București
Inregistrat: 2008-10-02
Mesaje: 13

Re: ce inseamna cand partenerul nu se mai atinge d noi?

Bravo Mirela! Ice, urmează-i exemplul! Citind poveștile voastre, parcă mă văd pe mine: Unul la fel am, căruia nu-i place sexul, ?mi reproșează de ce nu mă mut cu el, că ?femeia trebuie să spele să calce, să facă m?ncare...? Păi cum să mă mut cu el, c?nd el nu are un job, ?i plătește familia toate cheltuielile (stă singur ?ntr-o garsonieră, are totul la dispoziție), nu comunică (atunci c?nd ?l rog să vorbească cu mine, mă ?ntreabă ?păi...ce să vorbim???) și, atenție, NU-I PLACE SEXUL! Tadaaaaam! Toată ziua se joacă și vorbește numai despre un joc ?n real life (Line Age - este un joc diavolesc, distrugător de viață personală). M-am consumat, am pl?ns pentru individ, i-am cumpărat cadouri scumpe, doar pentru a-i atrage iubirea (pfuah!), i-am ?despăduchiat? casa, i-am depus chiar și CV-uri, am intervenit pentru el la cunoscuți, să-l cheme la interviuri (la unele nici nu s-a dus! Probabil că avea vro misiune ?n joc și asta ?l reținea...)...el nu a făcut dec?t să mă ?njure și să-mi spună că se poartă așa, pentru că eu nu vreau să mă mut cu el (știu din cercul lui de prieteni că fosta lui prietenă, cu care a locuit 4 ani, a rupt relația cu 6 luni ?nainte de a avea nuntă cu el, din motive de: jocul pe pc și lipsa vieții sociale, injuriile adresate ei, fără motiv, doar pentru faptul că pierdea ?n joc. Respectiva locuia cu el. ?i dau dreptate că s-a despărțit. P?nă la urmă, am concluzionat singură că nu era chiar o ?nenorocită? și o ?vagaboantă?, cum a zis el.)
    Acum sincer...de ce să mă mut cu unul care se poartă ur?t, nu vorbește, etichetează pe toată lumea, ?njură din orice și nu are job? Să vin eu seara de la muncă și să-l slugăresc?
    Am găsit o altă soluție: Ies din ce ?n ce mai des cu prietenii mei, mă distrez, mă simt bine (sunt o persoană dependentă de oameni, iubesc să fiu sociabilă și să cunosc lume)...iar pe el, nu-l deranjează. At?t timp c?t nu-l ridic de la jocul lui, el zice mersi. De ce să mă consum? A...era să uit! Evident, c?nd voi cunoaște un alt băiat, care să-mi placă, mă voi despărți de individul de mai sus.  Și-o merită, deci! Fetelor! Capul sus! Dacă aveți ceva de oferit, asigurați-vă că oferiți cui trebuie! Nu unui cap-de-paie, care nu e ?n stare să lege două vorbe, darămite să vă respecte, sau să fie atent la dorințele voastre!
   Sper să nu fiu blamată pentru ce am scris. Dar sincer, mă doare sufletul să văd că fete mai mici ca mine pl?ng după c?te vreun insensibil și se consumă, c?nd de fapt, tinerețea e scurtă și nu are rost să ne-o sacrificăm pentru oameni care nu merită!


V-am adus mere de la teiul lui Creangă! big_smile

Offline

 

#57 2012-07-19 15:22:47

mirela.alina
New member
Inregistrat: 2009-02-17
Mesaje: 16

Re: ce inseamna cand partenerul nu se mai atinge d noi?

lol da ai dreptate,sincer acum dupa cv timp imi pare rau k am lasat o gramada d lucruri ,dar la timpul respectiv nu aveam prea multe idei d cum sa le iau d acolo shi am considerat k eu am mai multa demnitate shi k nu am nevoie d ele,dar drept dovada in locul meu a venit fratelele lui cu sotia shi a gasit totul k intr-o casa normala nu au mai avut nevoie sa cumpere nimic pt k aveau d toate ,dar sunt lucruri materiale dk p el l-au multumit p mn la timpul acela m-au lasat rece cu toate k acum i-as spune sa mi le trimita big_smile

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.