homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Nevoia de diversitate-2


#20 2012-11-01 15:56:30

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: Nevoia de diversitate

Oamenii inainte de a se dezvolta sau a se cunoaste prin intermediul unei relatii au nevoie sa se cunoasca si sa se dezvolte individual.
Adica acumulezi o experienta de viata, te cunosti suficient de bine incat sa stii cine esti, ce vrei, ce asteptari ai, te distrezi, traiesti INDIVIDUAL, inainte sa poti avea o relatie matura cu un partener.
Ori relatiile care au inceput devreme si dureaza de multi ani, tocmai asta au impiedicat, dezvoltarea personala individuala a ambilor parteneri. Ei s-au maturizat unul prin intermediul celuilalt, astfel incat e normal sa fie curiosi in legatura cu alte experiente in afara relatiei.
Oricat ne-am impotrivi, oricat nu am fi de acord, am blama, am judeca, asta nu face altceva decat sa arate cat de putin suntem dispusi sa acceptam viata asa cum e ea.
Atitudinea asta nu ne ajuta cu nimic, pentru ca oricat ne-am agata de ea, nu schimba realitatea smile
Apreciaza-i sinceritatea, discuta cu ea, incearca sa o intelegi, probabil ca tentatii exista si pentru tine,  luati o hotarare impreuna, cea mai potrivita pentru voi. Numai bine.


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.