homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22-160


#3022 2013-04-08 22:17:41

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

of flower, sanatate multa pt toti 3. Ce-o fi cu atata febra la toti?


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 



#3023 2013-04-08 22:22:47

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

smart kram sanatate multa lui Alex, sper sa scape repede. si Anto transpira la frunte desi era rece. ba chiar ma temeam sa nu aiba temperatura in interior, dar avea doar 36. sper sa treaca repede la voi puss

flow sanatate multa si tie!
eu de regula nu pun la suflet ce-mi zice lume, merg pe principiul "zic ca tine si fac ca mine". dar m-am simtit aiurea tare atunci, ca apoi s-a si corectat ca cica ma stie ca vin des la biserica. de ce mai vorbesti atunci? mai bine abtine-te. bine, doamna asta care vinde lumanarile m-a mai enervat de multe ori cu niste comentarii, dar ignor si gata

fug s-o schimb pe Anto ca e super mofturoasa si o bag la somn. ma mir ca-i este somn dupa ce a dormit de la 14:15 la 18:05. va citesc si maine, de acum promit sa intru zilnic macar sa salut. somnic dulce


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#3024 2013-04-08 22:27:07

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

hello !

care e treaba mana stanga sau dreapta ?! lol eu cred ca e vorba doar de cum ii vine preotului mai usor sa ii dea, n-are nicio alta semnificatie.

la interviu f naspa. cred ca era aranjat sa ceva..pt ca prea ne-au expediat. niste politeturi, niste intrebari seci, nise zambete si buna ziua, urmatorul. chiar asa cu toti 28 de oameni ? in fine, ce sa mai zic.. cred ca intru in depresie cu serviciul asta lipsa grater

Offline

 

#3025 2013-04-08 22:34:09

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Albi, e frustrant tare, am patit si eu. sad Iti tin pumnii sa gasesti cat mai repede!

Eu niste emotii pe maine la dentist de parca mai nasc o data. Parc-as fi copil mic, zau asa. rotfl2


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#3026 2013-04-08 22:38:49

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Onu puss chiar zilele trecute eram la dush si mi-am amintit de ce-ai scris o data aici "ma duc sa plang sub dus de bucurie pt copilul pe care il am" mi-au ramas in minte asa cuvintele tale smile ma bucur tare mult ca sunteti bine.

Ia uitati fetelor pe stan si bran rotfl
Yannick e cu 2 sapt mai mare.

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/57470_dsc02287.jpg  http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/57470_dsc02296.jpg


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#3027 2013-04-08 22:40:38

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Fetele
M-a sunat sotul si cica are o infectie la plamani dar nu este pneumonie; ne-a dat un sirop -antibiotic si daca nu ii scade febra pana miercuri trebuie sa mergem sa ii faca injectie.
Pt prima oara in 3,3 ani cand ii dam antibiotic.

Dar ceva aiurea s-a intamplat; v-am zis ca sotzi a plecat cu febra si o durere de stomac mare tare si pe drum i s-a facut si mai rau. A tras masina intr-un parking si a stat un pic acolo si la clinica a lesinat  grater. Acum mi-a zis ca este o idee mai bine si ca poate conduce inapoi.
Va zic ca mai am putin si innebunesc!


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#3028 2013-04-08 22:46:04

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

albi imi pare rau cu jobul, sper sa gasesti repede ceva
ai dreptate cu mana dreapta, uite ce am gasit pe net:

-La Sfanta Impartasanie trebuie sa tinem copilul in mana dreapta?
Nu exista nici o porunca, canon etc. care sa ne oblige sa tinem copilul la Impartasanie in mana dreapta sau cu capul pe mana dreapta. Copilul se tine cu amblele maini si cu capul pe mana dreapta deoarece daca punem copilul cu capul pe mana stanga, ??i vine pe dos" preotului sa-i dea Sfanta Impartasanie. De aceea trebuie sa-l punem cu capul pe mana dreapta.

deno multumesc mult, sper ca si voi sunteti bine acum, n-am mai reusit sa citesc de nimeni din urma. sa stii ca inca mai plang de bucurie la dush smile

flow sa va puneti repede pe picioare toti 3 puss

gata acu chiar fug. va pup

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2013-04-08 22:48:45)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#3029 2013-04-08 23:44:04

n_loredana2008
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-07-20
Mesaje: 2953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

mamici:*

noi suntem bine, parca v-am zis ca am inceput munca, iannis e in a doua sapt de cresa, e ok, nu a racit pana acum, speram sa nu raceasca prea curand...astazi am plecat mai devreme de la servici ca ma simteam rau, nu stiu ce se intampla cu mine, mi am facut si analizele si au iesit bune, din senin asa ma ia o stare de lesin, incepe inima sa bata tare si simt ca nu prea mai am aer....o fi de la cafea, tigari?

Adineauri am terminat si eu niste chiftelute ptr maine sa iau la pachet....

albi, eu m-am reintors la vechiul loc de munca ptr ca am niste avantaje, in sensul ca pot pleca mai devreme, pot sta cu iannis acasa in caz de ceva, salariul este foarte mic, dar...pentru o perioada merge, poate intre timp imi gasesc altceva...


Onu bine ai revenit smile pupam dolofanica

Flow, Smart dar ce se intampla?? Chiar ma uitam zilele trecute la un reportaj legat de febra, spuneau ca nu ar trebui sa ne temem de febra caci asa lupta organismul impotriva virusilor, ci sa o vedem ca pe o " prietena". Dar atunci cand vezi ca are 40 deja....simti ca o iei razna...


Iannis-04.05.2011
Dominic- dpn 31.12.2017
Daca vreodata ma vei intreba ce am simtit in momentul in care ai venit pe lume, nu am sa iti pot spune, pentru ca sentimentul e unic si nu se poate descrie in cuvinte! Pentru ca tu, copilul meu, esti cel mai mare dintre toti si toate!!

Offline

 

#3030 2013-04-09 00:23:34

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Onu Rares ca si Anto..merge..face prostii..bodogane ...zice 2-3 cuvinte..si mori de ras cu el..
Cu somnul ma termina..inainte sa se schimbe ora avea un singur somn ziua si adormea devreme (7-8) acum si-a revenit la programul lui cu 12 noaptea....ma termina lol

Lore ma bucur ca e ok la cresa Iannis...
Si eu stiu ca e febra buna..adik imi zicea o mamica pe fb ca fata ei la orice viroza ajungea la insuficienta respiratorie...dar febra nu facea...a tratat-o homeopat pe fata profund si acum face febra dar nu se mai complica viroza....lupta organismul cu boala si gata..
Smart tu vorbesti de rectal ? Daca da..cam repede actionezi...las-o pana la 38.7... cand sa lupte si organismul cu boala...


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#3031 2013-04-09 00:36:24

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Onuta, ma bucur ca ai mai intrat, pupici lui Anto! Poate mai pui poze cu ea sa o vedem cat a crescut,  par

sanatate bolnaviorilor!  sad

Offline

 

#3032 2013-04-09 07:56:39

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

neata

Azi noapte a facut 38 , i-am dat nurofen la 2 ca s-a trezit caci trebuia sa i-l dau de la 12 . Acum vad ca termometrul indica 35.4...

Janis eu numai axial am luat temperatura,iar ieri nu i-am dat decat nurofenul pt rosu in gat fara panadol


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#3033 2013-04-09 08:45:43

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Si la noi a scazut febra...ieri a adormit de la 4.30 dupa amiaza cu treziri din cand in cand pt apa sau tzitzi. Ardea tare si i-am mai dat tylenol. La ora 10.30 seara s-a trezit si mi-a spus ca ii este foame  yikes i-am adus tot ce mi0a cerut: quinoua, castravete, iaurt cu vanilie, apa proaspata, branza. A mancat amestecat, ca haplea, avea chef de vorba si de joaca si mi-a spus ca vrea sa se duca la gradinita. I-am dat si medicamentul.

Noua ne-a dat un fel de sirop din care ii dam 4 ml de 3ori pe zi. Are amoxiciclina, nu stiu exact compozitia. Dar a zis dr. sa ii dam 10 zile chiar daca se simte bine. A ascultat-o la plamani si a auzit un harait. Nu are pneumonie dar medicului nu i-a convenit cum s-a auzit la plamani si am auzit-o si eu facand ca un tractor sambata noaptea.

Cu greu am convins-o sa doarma. Este 1.45 si ma apuc de munca; sper sa apuc sa dorm vreo 2 ore  bang  bang  bang


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#3034 2013-04-09 09:39:27

ioanagab85
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2012-07-19
Mesaje: 847

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Neaţa


Maria Alexandra  13.05.2012.
1 an şi 5 luni

Offline

 

#3035 2013-04-09 09:45:13

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

passenger a scris:

adina, mi se pare un cosmar ce povestesti tu. cum, timp de 2 luni de zile o vei vedea pe cea mica.. doar in w-enduri?  yikes  de ce?si voua va merge f greu forumul?

neatza fetele

pass am cantarit bine de tot , am intors pe toate partile si am ajuns la concluzia ca asta e cea mai buna varianta pentru ea, de ce sa o tin 2 luni de vara in bucuresti, in praful si in caldura asta, trezita in fiecare dimineata de la 6.40 si dusa la gradi, luata la 17 stat cel putin 1h in aerul conditioant din masina (ca atata facem la intoarcere), apoi prins 2-2.5h in parc si cam atat.nu e mai ok sa stea dimineata in curte pana la pranz, apoi in casa la parter la racoare , si apoi dupa amiaza din nou cateva ore bune afara? sa mearga pe seara cu tatal meu in livada sa manance zmeura nestropita, capsuni, coacaze,etc direct de la sursa, sa se plimbe prin iarba din livada, sa stropeasca pomii cu furtunul cu apa, sa se dea in leagan, sa manance rosii , castraveti, dovlecei, si alte legume culese chiar de ea din gradina? sa se minuneze de vacile care se intorc pe seara acasa, sa asculte greierii,sa alerge pisica prin curte, sa dea de mancare cu maica-,mea la puisorii de gaina?

eu una zic ca da,asa mi-am trait si eu copilaria si sunt tare mandra, e mult mai ok asa .destul ca sta restul anului inchisa 9 h pe zi in gradinita.e ok si la gradi,dar parca are nevoie si de o pauza.
da , mie una imi va fi greu fara ea, dar 4 zile trec repede, ca vineri deja sunt la ea, plus ca mai speram sa prindem 1 sapt la mare, asa ca nu cred ca e chiar asa de rau.ii adora pe buniciii, o iubesc nespus si ii fac toate poftele.maica-mea e invatatoare, e in vacanta, dar va face si,, lectii,, cu ea smile.

hai ca m-am intins,am scris asta ca sa-mi ziceti si parerea voastra, voi ce ati alege in locul meu? intreb asa ca idee, ca oricum decizia e luata.oricum relatia mea cu ana e una speciala, si chiar daca ne vom desparti o perioada simt ca nimic nu se va schimba in legatura care ne leaga.azi am vb cu ea la telef si e ok, imi poveste ce face, eu ii spun ca , o sa vin la ea cum termim serviciul si intelege, intelege (asta ca i*am tot explicat) ca pt a lua jucarii, hainute, laptic (chiar ea o spune) avem nevoie de bani, si bani se pot lua numai daca venim la serviciu, asta insemnand sa ne despartim o mica perioada.e destul de matura la faza asta, si in magazin daca ii explic ca nu am banii ca trebuie sa luam asta , etc, sau ca am luat asta si nu mai avem pe bune daca nu intelege, fara nici cea mai mica exagerare.acum nu vreau sa ma credeti absurda, imi doresc totul pt copilul meu si incerc sa nu-i restrictionez nimic, dar uneori mai trebuiesc puse si niste mici limite.

Ultima oara a fost editat de adinagrig (2013-04-09 09:49:32)


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#3036 2013-04-09 09:50:11

ioanagab85
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2012-07-19
Mesaje: 847

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Adina ce frumos ai scris, normal ca şi eu aş duceo la ţară la bunici smile


Maria Alexandra  13.05.2012.
1 an şi 5 luni

Offline

 

#3037 2013-04-09 09:52:49

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

neata
adina, mie mi se pare de vis ce spui tu
imi pare rau ca fetita mea nu o sa aiba unde sa-si petreaca verile cum am facut-o si eu


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#3038 2013-04-09 09:53:19

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

fetelor am spus exact ce va face, fara cea mai mica exagerare, ba chiar am mai omis cateva : sa se joace in piscinutza din curte (de copil), sa alerge cu copii (chiar daca sunt mai mari) pe strada (supravegheata binenteles), sa se joace in nisip fara excremente de caine prin el, etc...daca imi mai aduc aminte va mai scriu smile .

Ultima oara a fost editat de adinagrig (2013-04-09 09:55:55)


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#3039 2013-04-09 10:04:23

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Adina...inca lucrez la o chestiune aici si nu ma pot focusa bine dar mai trag cu ochiul pe forum. La varsta asta, far aunul dintre noi doi, Carol nu ar sta la bunici si/sau cu bunicii far asa nu ne vada intr-o zi. Dar asa este ea. Insa daca as avea parintii aproape as trimite-o si eu la ei o saptamana macar. Cand mai creste sigur isi va petrece vacanta in tara, la bunici. Sa implineasca 7 ani si o pun la avion, ai mei o asteapta in Bucuresti si o sa stea cu ei vara. Dar mai am de asteptat pana atunci.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#3040 2013-04-09 10:42:39

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Bunaaa wave

Kory ce bine imi pare ca ai mai intrat la noi kram

Imi pare rau de copilasii bolnaviori sad

Ultima oara a fost editat de timean86 (2013-04-09 10:43:41)


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.