homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28-39


#723 2013-11-25 10:11:21

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Neata
Asa-i maje am zis lol

Da..un cadouas..orice big_smile


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 



#724 2013-11-25 10:20:34

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

adinagrig a scris:

una din dicutiile de aseara cu ana:
ana: cum am venit eu?
eu: pai ai fost super, super mica, ca o samanta si ai fost pusa de doamne-doamne in burtica mamei ( stiu de faza cu tati si mami din iubire, dar nu aveam puterea sa explic ca ma simteam rau)
ana: aha, deci am fost mica mica
eu: da , si ai crescut mare, si cand nu ai ami avut loc ai iesit afara.
ea: pai de ce nu am mai avut loc?
eu: pai nu ai mai avut ca ai crescut mare:
ea : pt ca aveai tu mancare in burta si nu mai era loc .
eu : lol

applause  applause  applause  rotfl2  rotfl2  rotfl2
ooooof adina ... imi pare rau ce degetul ... pare un accidentel de casa destul de dureros. ufff.
puss

Ultima oara a fost editat de carra_verona (2013-11-25 10:21:01)


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#725 2013-11-25 10:54:55

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

da carra si multe de genul asta (dar banuiesc ca, cunosti), pacat ca nu le notez pt mai tarziu ...

ginutza multa sanatate, offf dr astia cunosc, si mai au si trecut la orar : teren, ,...pai ce teren frate ca eu stau pe scara cealalta, decat trece prin ghena,sau iese din scara ei si vine la scara mea, si nu a venit decat odata la 1 an, cand tot asa o suspectam pe ana de ceva boala de piele...sau vine si iti cere clar 100 ron, pai asta e treba?

noi am fost amandoua sambata prin cora, sa vedem cadou de mos craciun, si mi-a aratat exact papusa pe care o vrea ...e redusa in cora de la 300 la 200 ron, mai am un voucher de la ing pana pe 5 dec cu inca 30% reducere, deci clar ar trebui sa fac un efort sa o iau....
am mai luat ieri pt nasi cadou, si pt rude o parte, asta ca sa ne fie mai usor peste 2-3 sapt sa nu mai stam cu stresul ca nu stim ce....o sa ma apuc si de impachetat sa-mi iau o grija.

sambata am faccut cu ana braduti, o sa va pun poze, de fapt doar am lipit ca restul aveam tot cumparat....desi mai dedemult nu-mi placea ideea asta de a incepe cu mult timp inainte pregatirile, acum mi-am dat seama ca e chiar ok, ai timp sa te bucuri de toate, si oricum timpul de acum cu copil nu mai e cel de atunci cand nu era ea....si prin magazine e full de produse de craciun, dar imi place la nebunie.


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#726 2013-11-25 11:38:12

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

hello!
am citit si eu de Craciun, noi l-am avut si anul trecut pe Mos, a stat R la el in brate, intr-adevar nu intelegea nimic, dar acum stie. se uita la filmulete pe telefon si imi spune '"Tutun, dadou, Dadan venit" =Craciun a venit cu cadou la Razvan rotfl
iar anul asta i-am spus si povesti, stie ca vine mos craciun cu sania si cu sacul plin de cadouri, ii explic cand vede in vreo reclama si intelege tot, stie si ca impodobim bradul cu globuri si lumini,deja se bucura prin magazine cand vede beculetele si ornamentele. cum sa il privez de asa ceva?
mie imi place ideea, ce daca e fantasmagorica? pana la urma toate povestile sunt fantasmagorice si tot le spunem, asa e?
adina, pare rau de accidentare! ce draguta e Ana!
janis, ce de planuri faci chicot

copilul meu azi-noapte s-a trezit sai mi-a cerut sa ii fac masaj rotfl la 4.30 dimineata big_smile si l-a invatat mami sa spuna ca eu sunt iubita lui hjarta iar el e iubitul meu hjarta


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#727 2013-11-25 11:43:00

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Adina, buun, deci nu sunt singura. lol
Ieri am cumparat un ciorap din ala de agatat din XXL. Nu-l luam dar l-a vazut N acolo, intr-o gramada si a inceput "mou, mou" adica "mor, mor" ca are un urs pe el. Asa ca i l-am luat si l-am pus pe usa si i-am zis ca o sa vina mosul si o sa lase cadouri in el. lol
Am mai luat beteala, globulete, decoratiuni pt. geam pt. camera ei, desi avem din anii trecuti o gramada de chestii. Dar de cand facem bradul impreuna am zis sa cumparam in fiecare an cate ceva, chit ca e un globulet sau un clopotel. smile
Bradul il vom face pe 23, dar stiindu-le in casa parca e mai aproape Craciunul. tongue

Dar am luat si saltele gonflabile si colac ca erau supermegareducere, 3 lei bucata.  rotfl2  Pe principiul sa-ti faci iarna car si vara sanie.
Aveau si hamace la 10 lei, dar n-avem unde sa-l agatam. tongue

Ultima oara a fost editat de Katey (2013-11-25 11:44:19)


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

 Publicitate


loading...

#728 2013-11-25 11:47:16

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

maje, poate fi si un puseu de crestere la E. daca deja se simt taiosi la mana dintisorii nu cred ca mai are ce sa il doara.
katey, nu esti singura big_smile si eu ma bucur acum mult mai mult decat inainte si abia astept mosii.


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#729 2013-11-25 12:24:08

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Hello.

Janis te inteleg cu soacta. Eu sper sa se mute mama mea in iasi sa ma ajute cu Sara. Desi o sa-i fie greu sa se imparta ca mai avem si nepoteii de la sora-mea.

Eu sunt toata sapt la mama mea, fara sot sad renovam baia la mine acasa si n-aveam cum sa raman cu Sara in praf si galagie. Ma rasfata mama mea dar tot nu e ca la mine acasa.

Maje applause ptr dintisori

Offline

 

#730 2013-11-25 12:47:41

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Happy, stiu cum e. Eu am stat cu N vreo 3 zile la mama fara sot si tot mi s-a parut aiurea, desi ai mei stau la 2 minute de noi. sad


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#731 2013-11-25 12:58:26

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

'neata mamici wave

Offline

 

#732 2013-11-25 13:13:52

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

am culcat-o pe C ,care a refuzat mancarea
este plina pe burta,spate,pulpe si maini,pe fata nu se prea vede mai nimic
D are cateva pe fata care dau sa dispara

problema este ca le-am dat antibiotic si cred ca de asta nu se vede ,poate diseara ajung la Gaesti,poate o fi de la pastile o eruptie,desi as prefera sa fie pojar, ca stau de cateva zile in casa big_smile


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#733 2013-11-25 13:27:01

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

sanatate la pitici, Ginutza.

Offline

 

#734 2013-11-25 13:33:31

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

salutare!

andreea, dar mama ta nu te ajuta? nu e in oras cu tine? si soacra? T.D. pe facebook e soacra? lol am vazut ca iti comenteaza la greu pozele lol

eu am o lepra de soacra, as omori-o pur si simplu. fara remuscari. big_smile
noroc ca nu ne vedem niciodata.
lol


fetele, aveti vreo reteta de tort de ciocolata foarte, foarte bun? smile o sa fac in dec. de ziua lui S. si vreau sa ii dau gata pe musafiri. lol ceva cu cioco si visine, nu stiu, ceva mai special

Ultima oara a fost editat de passenger (2013-11-25 13:36:16)

Offline

 

#735 2013-11-25 13:52:04

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Ginutza sanatate piticilor.

Katey asa e. Acasa e acasa. Am amintiri frumoase aici dar nah, fara sot e aiurea. Si fara lucrurile mele.

Pass sad ai mai povestit tu de ajutorul pe care ti l-a oferit soacra ta cand a fost la voi.

Adevarul e ca si soacra mea vine mereu ca musafir la noi iar mama mea munceste de rupe de fiecare data s-mi puna casa la punct, imi face si mancare, sta si cu Sara.. Dar nici n-as vrea s-o am pe soacra printre picioarele mele...

Offline

 

#736 2013-11-25 14:01:23

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

pass eu am facut in vara de ziua anei : mud cake, de la laura adamache...super mi-a iesit si mi-a placut la nebunie, l-am, invelit in ciocolata si l-am decorat cu alba ca zapada de la simba + pitici, caci ana il vroia pe mutulica atunci, eventual iti pun o poza diseara, sau e la topicul meu, nu mai stiu exact, ma duc acum sa vad daca am postat, sau daca nu am sters-o...in compozitie nu are visine , dar cred ca ii poti pune.
asta ne pass, eu l-am facut fara mure http://www.lauraadamache.ro/2010/09/cho … -mure.html


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#737 2013-11-25 14:02:30

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Passuc ba da, e in oras dar e cam degeaba...Mama mea isi traieste viata de adolescenta. Da. e soacra mea lol  lol

Soacra a venit sa ma ajute intre ghilimele cand avea matei o luna, a fost C plecat in Finlanda...si m-a "ajutat" de nu o mai putut. Am primit acelasi ajutor care l-ai primit si tu de la a ta.


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#738 2013-11-25 14:10:05

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Poke, Be, multumim. Poke, probabil, ca nu e marait deloc. Eu intamplator i.am descoperit, ca asa ii bag eu degetul in gurita, sa ii mai masez gingiutele tongue

Pass, reteta lui Cmin de prajitura amandina facuta sub forma de tort. L.am facut la 6 luni ale lui Eduard.


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#739 2013-11-25 14:16:34

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Hey

Am intrebat soacra..cica ii mai tb 4 ani jumate sa isi faca anii..dar nu poate iesi la pensie..cica din 2014 nu mai exista anticipat...deci nu stiu ce face. Nu conteaza .daca ia apartamentul si se muta cumnatul si sotia in cartier tot e bine(sa nu mai stea in chirie) pt ca ma pot ajuta si ei sa stea o ora-doua cu Rares la nevoie.


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#740 2013-11-25 14:17:46

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Pass, daca vrei cu visine merge un Foret noir. dar nu-i cu ciocolata, e doar blat cu cacao si are si alcool deci nu e potrivit sa dai si la copii.
mie nu-mi plac torturile ciocolatoase, doar cand sunt la dieta balesc la ele lol si asta fac acum uitandu-ma la cel pus de Adina drool

LE aaa.... si mai e si ala cu 3 feluri de ciocolata. toata lumea il lauda si arata si foarte bine.

Ultima oara a fost editat de gargarita (2013-11-25 14:18:20)

Offline

 

#741 2013-11-25 14:23:14

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

si eu am balit la tortul pus de adina lol mi-l si inchipuiam pliiiin de visine hjarta
maje, m-am gandit la puseu, ca lui R aproape toti dintii i-au iesit in timpul unui puseu sau a unei raceli lol

ah, aseara am uitat sa il spal pe dinti, si dupa ce l-am scos din cada, pana sa ii dau prosopul pe el, si-a adus el aminte chicot
si si-a mai adus aminte de niste prieteni care au fost in vizita acum fix o luna. i-a zis tipa lui R 'pisi' si aseara i-am spus si eu tot asa, dupa ce mi-a cerut sa il duc in mall rotfl si ii zic mai, pisi, mai...
la care el rapid: Diana (asa o chema pe prietena mea) si apoi a inceput sa ma intrebe si de prietenul ei si de....caine nustiu am ramas masca chicot


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.