homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28-48


#894 2013-11-27 16:46:54

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Off.. Doarme y si face crize de tuse, cand e treaz niciodata nu tuseste asa rau, a si vomat, si nu s-a trezit, noroc ca am fost langa el sad
Si n-am mancat nimic azi, morrr de foame dar mi-e frica sa ma duc de langa el sad
Cred ca totusi va trebui sa mergem la dr..


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 



#895 2013-11-27 16:52:06

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Deno, aşa făcea Nati. Fă-i sirop de ridiche şi da-i sau ?nainte de culcare sau atunci c?nd face criza.


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#896 2013-11-27 17:11:34

GeoGeo
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-02-15
Mesaje: 4747

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Buna : )

nu prea mai tin minte ce am citit sad ca ati scris ceva ... ce sa zic !

Adina -  eu  ii dau acum lui nati dres de bumbac + pantolini mulati , vatuiti . Vreau insa sa ii caut o salopeta sh (nu mai am chef sa dau milioane pe haine de purtat 3 luni ) , ca sa o pot arunca bine in zapada rotfl si ea este super incantata de iarna . in anii trecuti nu ii placea deloc rotfl se oftica f tare dc o atingeai nitel cu zapada.

like, sigur sunt figuri de copil mai mare. eu am vazut la nati urmat chestie : ea are in grupa copii mai mici de 3 ani (doi ani jumate, cam asa ) care vorbesc evident mai stalcit. sunt convinsa ca "doamna" ii pigule mai mult pe astia , mai ales ca mamicile sunt asa, mai darnice  skitarg . E nati a mea, care vorbeste de rupe de vreun an , spune poezii & etc se preface ca nu stie sa vorbeasca si incepe sa stalceasca foarte tare cuvintele, dar cumva sa intelegi ce spune . ...

dupa ce a inceput gradinita a avut doua zile intr-o saptamana cand a facut pipi pe ea (si ea nu mai face de un an decat la olita ) .

deci, sunt multi "triggeri" . rabdare . a, si tantrumurile .. pai fi-mea a avut zile in care ne-a terminta psihic pe amandoi . Noi plecam dimineata si venim seara, deci weekendul este pentru curat, gatit pt toata sapt, cumparaturi etc . Dupa doua zile in care am muncit ca niste capiati, cu ea printre picioarele noastre, la un mom dat si-a pierdut rabdarea si a inceput sa faca rautati (ex sa imi traga / rupa foaia de placinta ). Am trimis-o in sufragerie sa pot baga placinta in cuptor. Dupa cinci minute (pe ceas ) can m-am dus dupa ea sa o bag in seama , deja zmangalise un perete si un fotoliu cu pixul .
am crezut ca mor big_smile . dar mi-a trecut. Alta data,   m-a intors din drum 4 blocuri si 5 etaje ca sa isi ia geanta . a trecut si asta .

idea este ca pana nu vor putea sa isi verbalizeze nemultumirele vor reactiona ... cam asa.

va pup fetelor, nu prea mai am timp sa raspund, dar mai citesc smile

Ultima oara a fost editat de GeoGeo (2013-11-27 17:25:31)


yes it's official  : sunt mamiiiicaaaa ! smile

Offline

 

#897 2013-11-27 18:00:21

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Just, nu e chiar asa de gratuit tongue gratuit se face  cate o ora-doua pe saptamana pe la cate vreun centru daca ai noroc. ori aia nu e terapie. normal un copil cu autism trebuie sa faca 40 ore de terapie pe saptamana. oricum,  ideea este ca noi n-avem certificat de handicap si trebuie sa ne descurcam pe cont propriu 100%. nu ca am avea prea multe beneficii daca am avea certificatul smile iti multumesc mult pentru mesaj puss

Ultima oara a fost editat de gargarita (2013-11-27 18:00:46)

Offline

 

#898 2013-11-27 18:10:46

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Garga eu asa am inteles din articolul de reclama pe care l-au postat astazi in ziar. urat din partea lor ca posteaza neadevaruri http://www.evz.ro/detalii/stiri/primul- … 9581.html, se laudau ca la ei nu costa nimic, vorbeau de 6 ore pe zi de terapie. eu chiar m-am entuziasmat cand am vazut. cred ca am sa-i sun sa corecteze informatia. chiar m-am dezamagit daca e asa cum spui tu. se laudau ca ei pun diagnostic, ei fac si dreg totul gratuit...

Ultima oara a fost editat de just_me29 (2013-11-27 18:11:43)


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#899 2013-11-27 18:31:42

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Just, Garga, am citit despre "gratuitate" si nu pot sa cred ca isi bat joc chiar asa, in halul asta.


Mamici,
Spuneti-mi ca nu m-am dus cu totul la vale lol si ca mai sunt inca intreaga la minte. Mi-a venit CM pe data de 18 Nov, la 28 de zile. Astazi, de dimineata, am simtit ca mor. M-au luat calduri, dureri usoare un pic mai jos de ovare, o stare de nervi...nu stiu cum sa va explic dar parca nu ma mai puteam (pot) controla. Apoi, am simtit ca si cum mi-ar fi venit din nou CM dar era numai ceva albicios, "albus" cum am vazut ca spuneti aici.

Este posibil sa fi ovulat? Este normal (stiu, am mai intrebat) sa ai niste simptome ciudate rau cand ovulezi?

Va intreb ca sa stiu daca pot face ceva sa nu mai am minuni din astea. Dar si de teama...mama a intra la menopauza la 35 de ani (a avut si un shoc mare, mare si banuiesc ca si din cauza asta).


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#900 2013-11-27 18:54:31

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Just, nu-mi merge linkul deci nu stiu ce au declarat ei dar m-as mira sa aiba sponsorizari asa de mari incat sa ofere realmente terapie gratuita. stiu ca ei se bazeaza mult pe fomularele cu 2% in baza carora ofera terapie, in functie de cat  strange fiecare beneficiar. mna, nu vreau sa-i acuz dar mi s-ar parea ireal sa fie asa.
stiu ca s-a aprobat o lege pentru decontarea terapiei dar din cate stiu inca nu s-a stabilit metodologia de punere in practica. deci nu cred nici in baza legii aleia sa fie.

flow, se poate. patesc si eu uneori.

Ultima oara a fost editat de gargarita (2013-11-27 18:55:15)

Offline

 

#901 2013-11-27 18:56:41

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Garga deschide www.evz.ro, si da-i de sus din bara cautare autism si iti apare articolul. au spus ca au castigat un grant mare, plus cei 2% si asta scriau ca ofera.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#902 2013-11-27 19:36:33

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Just, am citit. probabil ca ofera ei o parte din terapie dar pun pariu ca baza tot formulare de 2% sunt. stiu ca ei se bazeaza tare pe formulare inca de acum 1 an de cand am citit prima data despre ei (ma interesa evaluarea atunci). 50.000euro la 100 de copiii cat spun ca au, la 30lei ora cu cat zic ei ca-si platesc terapeutii inseamna 73 de ore, la 6 ore pe zi rezulta 2 saptamani si ceva de terapie pentru fiecare copil. deci mai nimic sad

Offline

 

#903 2013-11-27 19:37:57

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

imi pare tare, dar macar suna-i, vezi ce ofera, poate-poate reusiti ceva.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#904 2013-11-27 19:53:11

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Just, pe mine ma intereseaza doar la modul teoretic caci noi n-avem nici diagnostic, nici certificat  si nici nu cred ca vreau sa le am; cel putin acum nu le vad avantajele. ar fi frumos sa se faca ceva real pentru copiii ai caror parinti nu pot suporta costurile terapiei dar eu sunt cam pesimista in privinta asta.... am un strop de speranta cu legea aia, dar sa vedem practic ce se va intampla. si atunci voi vedea si cu certificatul.
tu ai pe cineva apropiat cu TSA de te intereseaza subiectul sau ai citit intamplator?

Offline

 

#905 2013-11-27 19:57:15

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Garga, am citit intamplator subiectul, nu avem pe nimeni in familie si astazi pe langa articolul asta am vazut si despre terapia cu roboti un proiect urias la cluj, la univ. babes-bolyai. si stiam de voi de aceea ti-am trimis link-ul, in speranta ca ajuta la ceva.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#906 2013-11-27 19:58:22

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

am inteles si ma bucur ca nu ai pe nimeni. multumesc mult ca te-ai gandit la noi par

Offline

 

#907 2013-11-27 20:02:15

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Intotdeauna cand ma ducla salon sa ma tund saiu ma vopsesc in loc sa stau 1h stau 3h. Cand ma duc la sot si la copil, care ma asteapta in masina, Eduard deja e super plictisit, agitat, infometat(chiar daca iau la mine si incearca sa ii dea sotul sa manace cereale, ca doar astea le pot lua la drum) hmm


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#908 2013-11-27 20:49:43

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Am fost la dr pana la urma ca prea rau tuseste. Mi-a dat aerosoli ?ncă ceva sirop, o distracție de 95 de euro. 45 ii primim ?napoi, dar tot o Căruța de bani sad
Măcar sa se facă bine..


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#909 2013-11-27 20:55:41

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Deno sad sanatate multa!

Offline

 

#910 2013-11-27 21:40:05

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Oh, Deno sad Sanatate multa!


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#911 2013-11-27 21:52:07

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Deno sanatate!

maje de ce nu stau acasa? Poate asa nu s-ar plictisi


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#912 2013-11-27 22:17:21

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Andre, pentru ca ma duce cu masina sotul. Daca as lua un taxi dureaza mai mult timp. o jumatate de ora. Ori 30 de min inseamna enorm pentru Eduard fara mama sa ( a se citi 'san') smile


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.