homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28-49


#913 2013-11-27 22:50:59

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Maje am inteles, e bine ca are sotul rabdare lol , al meu nu ar avea.


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 



#914 2013-11-28 00:04:31

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Nu se poate intoarce acasa cu el in scaun?

Eu mai am putin si ma arunc de la geam.Rares se poarta groaznic...azi a dormit devreme si doar o ora si l-am culcat la 8 de tot.de unde de tot..la 9 era treaz...cu toate eforturile noastre(stinsesem tot...nu vorbeam) l-am ridicat si m-am plimbat o ora cu el in liniste caci jos tzipa. Ma rog..are si muci..dar mai mult de la plans.apoi l-a pus pe tasu sa stea cu el o ora ridicat la geam..dupa iar urla dupa altceva..nu mai zic cum sunt sanii mei..ciuruiti..m-a supt 10 ore azi....acum seara nu adoarme bine ca hop se intoarce la tztz..sa n-o piarda cred tongue  nici nu-mi lasa sfarcul celalalt..se joaca cu el pana il rupe.la nebuni ma duc...mai e putin....


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#915 2013-11-28 08:53:35

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Neata

Janis, ai o rabdare de fier, nu stiu cum rezisti.

Maje, oau, 3 ore sta Eduard fara tine??mi se pare vis.
Acum S e topita dupa mama mea. La mine acasa am lasat-o 40 de minute cu ea si a fost ok. Aici nu indraznesc ca nu e mediul ei. Dar 3 ore n-ar sta sigur.

Noi mai avem de stat pana sambata seara, zice sotul ca o sa fie gata pana atunci. Raman fara net pe telefon, am consumat tot sad

Offline

 

#916 2013-11-28 09:07:28

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

neatza

eu aseara nu mi-am vazut mandra, ca am fost la o auditie de muzica, si m-am intors la 10 seara, ea doarme cu sotul, si dimineata cand m-a vazut era innebunita de bucurie :,, mamica, te-ai intors,, s-a lipit toata de mine si am simtit ceva asa ce nu pot explica , adica hjarta , chiar ii fusese dor de mine....e din ce in ce mai lipicioasa cu mine, o iubesc, o ador, imi vine sa o mananc nu alta....

sanatate la bebeii bolnaviori, yannick , rares...eu ma tin de ceva timp sa iau ulei de susan pt nasuc, si nu apuc, dar week-end asta clar ajung la plafar...ana e un pic infundata peste noapte, dar parfum oricum fata de alta data si stiu clar ca e de la caldura, avem 26 si chiar 27 grade in camera, e cumplit de cald, dorm cu usa deschisa,parca vine mai racoare de pe hol unde nu e calorifer (offf, ca daca reuseam asta vara sa montam robineti de reglaj acum nu mai aveam problema asta, dar daca nu ne-am inteles cu toti proprietarii, speram pt la anul)


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#917 2013-11-28 09:18:10

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Neata wave

Janis, Deno sanatate la bebei kram

Sunt bine Deno smile

De cateva zile A. ne zice "mami" si "tati" hjarta ma topesc chicot


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

 Publicitate


loading...

#918 2013-11-28 09:19:53

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Neata!

Chiar ca e cald, Adina.
Noi avem setat pe 22.5 si in ultimele nopti am dat eu pe 23. Dupa 1-2 ore cu usa inchisa imi e cald de numa. Imi imaginez la 27 cum e...

Si N a adormit greu aseara, cu chiu cu vai am reusit s-o adorm leganata pe picioare.  disperat


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#919 2013-11-28 09:43:56

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

neatza fetele

eu ma bag la niste briose, noi avem in jur de 22-23 si mi se pare cald


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#920 2013-11-28 09:51:40

Rose
Hero member
Inregistrat: 2007-08-30
Mesaje: 2547

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Adina, puteti sa va puneti robineti fara termostat. Si noi aveam problema asta, si ne-am pus robineti, acum fac 23-24 de grade, dar ideal ar fi 22-23, am sa mai scad. Voi cum ii tineti imbracati in casa? Si mai ales, cum ii tineti la somn? C se foieste mult de tot si nu mai doarme in sac, ca nu poate sa se intoarca de pe o parte pe alta cu usurinta, iar sub pilota nu sta, iar mai nou isi da si pantalonii jos, il gasesc tot timpul doar in body. Cred ca tb sa-l imbrac intr-un combinezon noaptea, dar ce sa ii mai dau pe el, avand in vedere ca doarme dezvelit?


21.04.2013 -  bebic Bebe Chitaila
www.pisicamov.ro

Offline

 

#921 2013-11-28 10:03:03

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Rose, anul trecut a dormit in sac toata iarna.
Anul asta doarme in pijama din aia cu totul mai grosuta. Daca ii dau subtire, pe sub ea ii mai dau un maieut. Nici N nu doarme invelita. Am o paturica la ea in patut si cand mi se pare racoare o mai pun pe ea. Cum o simte se zvarcoleste pana se trezeste de tot. sad
Mie tot imi e teama sa nu-i fie frig ca eu dorm cu plapuma si ea asa. Bine, eu dorm in pijama cu bretele si pantaloni scurti dar totusi...

Ultima oara a fost editat de Katey (2013-11-28 10:03:34)


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#922 2013-11-28 10:19:01

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

neatza fetele.
puss


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#923 2013-11-28 10:42:40

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Neata!


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#924 2013-11-28 10:55:38

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

neata!
sanatate Y si R! puss
si R aseara a vomat de vreo 4 ori, de la niste snitele sad a mancat vreo 3 si n-a vrut sub nici o forma nici paine, nici branza, nici sos...le voia goale. cred ca i-au placut si le-a mancat cu pofta si aia a fost.
m-am pomenit cu el ca a venit fuga la mine 'doaie buta, pupe mami' si pana sa pupe mami a si varsat sad si apoi tot asa a tinut-o vreo ora, de ma pregateam sa il iau pe sus sa merg la doc cu el.
dupa aia a adormit, a cerut toata noapte 'teiut' -ceiut- si s-a trezit bine dispus, intreband de mine  sad si eu n-am fost acolo grater
ah, l-am scos aseara in zapada, e minunat hjarta ne-am luat amandoi combinezoanele de ski si ne-am tavalit in toata curtea, am intrat la fix in casa, ca i se udasera pantalonii lol era rosu in obraji si plangea sa il mai scot, dar era destul de frig si am stat vreo ora. e tot mai frumos pe masura ce trece timpul, cateva minte petrecute cu el, ma binedispun si imi ofera atata confort psihic, ma revigoreaza hjarta e cel mai bun lucru din viata mea, si regret asa tare cand ma mai supar pe el sad
noi avem 23,5-24 C mie mi se pare o temperatura ok. ziua il tin in body cu maneca lunga si pantaloni de trening, iar noaptea ii dau salopete cu totul. am renuntat la pijamalele din pantaloni si bluzita, pt ca mereu ramanea cu picioarele goale si nici la noi nu exista notiunea de a sta acoperit lol asa cu salopeta nu mai am probleme, nu ramane nici cu spatele gol, e totul ok. am unele mai grosute, altele mai subtirele, dar oricum ii dau un maieut pe sub ca sunt largute.
adina, ce dulce e ana hjarta nu poti oare sa lasi un geam deschis undeva, intr-o camera mai indepartata sau in buc? adica sa nu bata aer rece peste voi, doar sa se mai racoreasca atmosfera in casa. eu asa faceam cand mi se parea prea cald
maje, sa iti fie de bine tunsoarea!de ce nu iese sotul cu el la o plimbarica? bine, aseara a fost destul de rece, nu era cazul. sau sa mearga pe la socri sau la ai tai....R se plictiseste si intr-o ora in masina, trage de toate, se catara....nu ar avea atata rabdare.
janis puss isi revine el imediat!
mno, mie imi e foame, da' mi s-a stricat incuietoarea de la birou si nu pot iesi rotfl


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#925 2013-11-28 10:55:39

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Janis, pana acum deloc nu a mers niciunul dintre noi cu el in scaun (inainte sa sa intru in prenatal conduceam zilnic de la sot de serv meu). Nu stiu, cred ca  il consideram mic si ne e noua teama.

Be, cu tatal lui sta dar cu mami, ca e singura cu care il las(am inceput de de la 8 luni sa il las cu ai mei cate o ora-o ora jumatate) doat10 min si daca nu ma vede maraie sa planga. Insea ea mereu ii distrage atentia si nu ajunge sa planga.

Janis sad Inca nu si.a revenit dupa vizita bunicilor?

Time hjarta


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#926 2013-11-28 10:57:28

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

maje, mi se pare ca E seamana un pic in comportament cu R smile
tare sunt curioasa si pe viitor, pana acum am tot observat similaritati


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#927 2013-11-28 11:09:52

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Nu stiu maje...daca de la bunici e asa.dar eu.ma supar si tzip la el..cred ca d-aia e si el agitat...
Merci fetelor..cred ca nu stiti ce inseamna sa nu ai liniste de 2ani..adica sa se culce la 12 noaptea copilul..de aia nu ma inteleg cu sotul..ca nu apucam sa stam de vorba deloc..el la.ora aia doarme ca merge la serviciu...si uite asa..cand e el agitat ne enervam si noi..eu dau vina pe sot..si uite asa..
Si n-am ce sa-i fac..de mic era asa.daca il culcam prea devreme(de ex la 9) dormea ca un somn scurt si se mai culca dupa miezul noptii..pff.e greu.si nu vreau sa fac pe victima..dar cum nici ziua n-a prea dormit..sunt un zombie uman.cu nervii praf


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#928 2013-11-28 11:16:19

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Poke smile Ar fi ceva sa semene si pe viitor.

Janis puss Poate pentru ca nu a iesit afara sa isi consume energia. Sa treaca repede perioada asta! In zilele in care il trezeai devreme cum iti adormea seara, tot tarziu?
Daca il fortezi si ii muti ultimul somn de zi mai devreme sau sa il scurtezi? Nu stiu, zic si eu.

Eu am gasit solutie sa nu.mi mai traga si sa se joace cu sfarcul pe care nu il are in gura: trag bluza peste san tongue El il cauta dar cand vede ca nu.l gaseste ia mana de acolo.


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#929 2013-11-28 11:23:42

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

janis, incearca sa il imbraci si sa il scoti pe afara...sau poate mergeti pe la vecinuta voastra nustiu
la noi cand e in pase proaste il ajuta sa schimbe mediul. cred ca si pe mine si pe el, de fapt. ca si eu la fel fac, ma agit, ridic tonul la el si automat ca el se maraie incontinuu. si devine cerc vicios. o data ce eu sunt calma si reactionez cum trebuie, il pot linisti si pe el...


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#930 2013-11-28 11:26:08

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Maje, G pe la 11 luni a inceput sa mearga singur cu masina cu Natalia. Cand mai maraia sau ceva o tinea de vorba, ii canta. Dar asta facea si cu mine langa cand se plictisea.
Dar oricum ea nu cere in brate cand suntem in masina, se mai foieste, se umfla, cum zice taica-su, de parca ar avea maracini in scaun, mai cere apa, sau papa, dar sta acolo.

De vreo 2 luni, la drumuri scurte prin oras, nici n-am mai stat cu ea in spate. N-are nicio treaba.


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#931 2013-11-28 11:26:56

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

hello mamici


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.