homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28-53


#989 2013-11-28 22:33:27

Rose
Hero member
Inregistrat: 2007-08-30
Mesaje: 2547

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Pai nu poti sa renunti inca, Happy, ca nu aveti decat 2 mese diversificate. cand veti avea 3 ai putea renunta...Acum cred ca ai putea renunta intre cele 2, si de asemenea cred ca ar trebui sa iti planifici astfel incat sa nu ii dai cu 1,5-2h inainte de prima masa, ca sa ii fie foame la masa.
Noi nu avem nicio carte...Pt ca noi nu iesim, eu nu ma duc nicaieri la cumparaturi ca sa vad carti...Voi ce carti aveti?

Ultima oara a fost editat de Rose (2013-11-28 22:34:29)


21.04.2013 -  bebic Bebe Chitaila
www.pisicamov.ro

Offline

 



#990 2013-11-28 22:40:37

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

rose eu am niste carti dele disney, doua de la lidl doar cu poze si in rest carti pt copii mai mari


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#991 2013-11-28 22:47:18

Rose
Hero member
Inregistrat: 2007-08-30
Mesaje: 2547

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Am auzit ca e un targ la Sala Polivalenta, poate gasesc acolo ceva.


21.04.2013 -  bebic Bebe Chitaila
www.pisicamov.ro

Offline

 

#992 2013-11-28 23:23:34

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Maje nu i-am facut-o ca la noi nu a dat rezltate cand i-am mai facut. De 3 ori i-am facut-o si a fost la fel, nu a fost cum ziceau tele pe aici ca a dormit de a rupt apoi si nici urma de tuse si muci.
Dar ii fac aerosoli si il ajuta mult ca azi la pranz nu a mai tusit deloc, a dormit 3 ore si doar spre final a inceput sa tuseasca si s-a trezit. Cand e la verticala tuseste putin sa zic in medie de 5-6 ori pe ora.

Fetelor, vorbeam acum cu mami si zice ca ea n-a vazut copii cu triciclete iarna pe afara. Asa o fi? Cica vara-primavara...m-a pus pe ganduri. Sa-i iau sa nu-i iau? Sa astept pana prin martie?


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#993 2013-11-28 23:38:08

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Rose, Be zice ca ea crede ca o a renunte..la cafea smile

Eu am comandat carti de pe net nustiu


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

 Publicitate


loading...

#994 2013-11-29 00:22:45

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Hello
Deno asa i.ia-i la primavara ca te incurci de ea degeaba..


Rose militari residence se cheama.e cred ca cel mai bun ca si raport calitate/pret.caci sunt facute fff bine,fara probleme blocurile si sunt cele mai ieftine de pe piata.da un ochi.la ei pe site.metrou e preciziei dar mergi ceva..dar avem 2 autobuze care ajung repejor la metrou pacii.si eu eram dependenta de metrou dar metroul aproape implica aglomeratie de sosea..aici noaptea urla doar cainii..pe camp lol
Curand n-o sa mai fie camp ca au sarit de 40 blocuri..construiesc in draci ca se tot umplu vad...
Avem la 5min de mers pe jos auchanul..plus o gramada de magazine: bebe tei,decathlon,praktiker?metro+dinalea de haine.
Iti poti gasi aici clienti pt afacerea ta caci e raiul mamicilor .fiind complex de blocuri noi se muta o gramada de tineri.avem 4 locuri de joaca unde vara sunt miiiii si miiii de copiii lol la fiecare etaj mai vezi o tricicleta...e prolifica lumea in cartier lol

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2013-11-29 08:31:26)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#995 2013-11-29 01:20:34

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Mamici ia uitati aici. tocmai ce spuneam eu ca nu cred in homeopate.. http://radunaghiu.ro/noutati/autism-%E2 … toxifiere/ . vaccinurile si metalele grele din ele s ar parea ca este una din cauza autismului. Doamne..
"Tratarea terenului,?  pe care s-a facut vaccinarea este cel mai important tratament. Nu vaccinul este cauza principala, ci terenul pe care s-a facut vaccinarea. Totii copii dintr-o tara participa la acelasi program national de vaccinari (cu unele exceptii cand parintii doresc ca copilul lor sa faca in plus toate vaccinurile facultative existente pe piata). In urma vaccinarii 99% dintre copii nu au probleme de sanatate?  pe termen mediu si lung. O parte din ei au efecte secundare post vaccinare febra si? diaree. In schimb 1% dintre copiii?  au probleme de sanatate pe termen mediu si lung si?  prezinta astm bronsic alergic, dermatita atopica cu debut sub 2 ani, autism/elemete autiste, copiii prematuri si hipotoni devin spastici. "

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2013-11-29 01:22:12)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#996 2013-11-29 08:14:25

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Rose tare faza cu muscatul! Stii o gramada de chestii interesante..mi-ar placea sa fim vecine chicot


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#997 2013-11-29 08:56:20

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Neata.

Rose, cred ca doar cand voi intarca  ii voi putea face program de masa. E vis sa suga la 2 ore lol

mda, nu cred ca are nicio lewgatura cu cafeaua..iar e ff agitata, nu-i convine nimic. Nu o recunosc. Poate e de la faptul ca nu sunte la noi acasa..sper si eu

Offline

 

#998 2013-11-29 09:48:39

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

buna fetelor,

noi o dam din una in alta, ochiul lui D este un pic rosu si are ca un punct pe interior, cred ca are ulcior


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#999 2013-11-29 09:54:12

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Neata!

Be, eu cred ca dupa 3-4 zile trece complet efectul cafelei.


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#1000 2013-11-29 09:54:42

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Aoleu Ginutza sad sunt destul de dureroase. Chiar ca din una in alta. Sanatate!

Offline

 

#1001 2013-11-29 09:57:35

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Neata tuturor

Gina sad sper ca sti faza cu putin lm pe la ochi..

Maje am uitat sa te intreb cum a mers cu cremele de fata.mie mi-au disparut..am aratat super cateva luni.m-am dat 3luni.
Acum au trecut vreo 3luni de cand nu m-am mai dat si au reinceput sa apara..dar recunosc ca iar umblu pe fatza...


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#1002 2013-11-29 09:57:59

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

'neata mamici wave

v-am citit aseara dar eram rupta, nu mi-am mai putut aduna gandurile ca sa si scriu.

Rose, ma intrebai cum a fost stef cand era bebe. a fost un bebe altfel smile numai ca eu mi-am dat seama atunci, nu stiam cum este un copil normal. cred totusi ca atunci cand era mic-mic era in limite normale ( suna aiurea, dar nu stiu cum sa spun), am si un filmulet cand il exersam pe "ggg" si tare frumos imi raspundea, uitandu-se la mine. candva s-a produs ruptura dar nu stiu cand sad foarte devreme, oricum, mult  inainte de un an. se juca dar usor atipic, fixist, stereotip. de la 7 luni a inceput cu alinierile. cu noi s-a jucat mereu cucu-bau, joc pe care inca il adora si l-ar juca non-stop ( acum un pic mai elaborat, ca se si ascunde si ii place sa ne prefacem ca-l cautam si nu-l gasim lol

sanatate la copilasii bolnavi!

Offline

 

#1003 2013-11-29 09:58:55

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

deocamdata este mic, nu pare sa-l deranjeze
se pare ca la facut din cauza ca a avut imunitatea scazut, o sapt de antibiotic pe urma o sapt de rubeola
ii pun niste comprese cu apa calda, cica ar trebui sa se traga de la sine, ca nu-l pot scoate din casa inca este in carantina


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#1004 2013-11-29 10:01:43

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Neata wave

Deno, Be kram cred ca aveti asteptari prea mari de la ei, si mai cred ca toate par mai grave din cauza ca sunteti singure si obosite, iar copiii va simt.

Gina, nasol cu ochisorii.

Si A. ma musca cateodata, iar eu ii ziceam au, ma doare. La un moment dat l-am muscat si eu, din greseala. El are obiceiul sa-mi dea si mie din orice mananca ( gen covrig, etc ) si din greseala cand am muscat din covrig i-am muscat degetelul, nu foarte tare, dar l-a durut, ei bine de atunci nu m-a mai muscat. Acum se intoarce si stie sa pupe, cu gurita deschisa hjarta imi vine sa-l mananc.


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1005 2013-11-29 10:26:17

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

janis i-am pus doua piaturi, este f putin rosu sper sa nu se agraveze si sa treaca


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#1006 2013-11-29 10:28:11

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

happy, eu zic ca are o perioada in care vrea sa faca achizitii. mental isi doreste ceva, dar nu poate sa se exprime/ sa faca ce vrea si atunci se frustreaza. R era asa nervos in astfel de momente.
eu am carti luate din supermarket.
rose, eu nu sunt de acord cu parerea ta despre suzete. R, de ex, nu a tinut niciodata suzeta in gura cand plangea si niciodata nu am putut sa ii inchid gura cu ea.
e doar vorba de a gasi un 'alint' si acesta poate fi suzeta, sau san, sau o jucarie, sau o paturica. e vorba de confortul psihic.
R desi a avut suzeta a vorbit foarte devreme, a facut toate achizitiile mai devreme decat era normal, samd, deci parerea ta e una subiectiva.


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#1007 2013-11-29 10:33:30

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Maje eu beau acfea cam de la 2 luni ale Sarei deci ar fi trebuit sa fie mereu asa. Nu e ea cel mai calm copil, dar e un copil vesel, rade usor, are rabdare sa sde joace. Acu nu. Ceva i se intampla. Se tot trage de urechi. Sper sa nu fie otita sad

apropo de otita, Janis tu ziceai ca R avea timpanele rosii si nu avea otita?? Noua 2 orl-isti ne-au spus timpane rosii=otita si am facut 10 zile de antibiotic.

Time eu sigur am asteptari mari de la ea. Dar sunt constienta de asta.

Mai, noua laptele in ochisor ne-a facut f rau. A fost singura data cand i-a curs mult mai rau si s-a lipit urat.

Poke eu sunt de acord cu tine cu suzeta. Mai ales ca nu i-o dau niciodata ca sa-i inchid gura. I-am dat-o ptr ca vroia non stop la san iar pe mine ma termina faptul ca sugea si voma. Poate nu era o tragedie dar eu nu suportam s-o vad asa. Si i-am dat suzeta ca sa mai raresc statul la san. Nu i-a afectat nici supt nici nimic. Asta nu inseamna ca asa e la toata lumea, sau ca o recomand, dar pe noi ne-a ajutat. Sunt constienta ca o sa fie greu sa renuntam la ea dar o sa reusim cumva, la momwntul potrivit

Ultima oara a fost editat de be_happy (2013-11-29 10:40:34)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.