homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28-60


#1122 2013-12-02 13:48:41

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

aha, mersi katey...
eu zic ca e ok rochita din poza, pana la urma e serbare, unde o mai imbraci apoi cu ea?

noi o sa fim fulg la gradi, deocamdata nu ne-a cerut costumatie, speciala, dar culmea vineri i-am luat o rochita alba si sper sa-i vina daca nu ii fac una alta ca am o croitoreasca si ii prind de ea niste beteala si fulgi si gata.


9 ani de copilarie ....

Offline

 



#1123 2013-12-02 13:52:50

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Cu placere, Adina & Carra. puss

Time, eu am perne din Ikea. nustiu

La noi serbarea va fi fara "spectatori", au zis ca ele considera ca sunt prea mici copiii pt. serbare in adevaratul sens al cuvantului. chicot Dar vom primi dvd cu filmulet si poze. A, si va veni si Mosul. smile


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1124 2013-12-02 13:53:04

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Multam katey, adina. Initial incepusem cu prospan , dar nu vazusem nimic bun, se auzeau secretii in gat si nas, dar nu iesea nimic. Am trecut la eurespal ca p-asta mi l-a mai doc gratuit sialtul  nu mai aveam in casa. E nescos afara din casa de miercuri, e tare irascibil, plictisit. Eu ii mai dau si biosept cu propolis si vit c


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#1125 2013-12-02 13:53:42

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

hello!
sanatate piticeilor bolnavi puss
nu am citit nimicuta, noi am fost nasi in wk, a fost taaare fain! am facut febra, am dansat continuu lol am mancat doar aperitivul si friptura pe la 1.30 noaptea chicot
adina, in loc de beteala poti sa cauti snur din ala cu pene hjarta arata foarte fain si distins! chicot si nu era scump deloc


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#1126 2013-12-02 13:53:59

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Time , eu chiar nu stiu lol  par

Carra, la Dechatlon de ski, eu de acolo le am luat, nu sunt asa scumpe, 200 lei dar se merita decat sa dai 100 de lei sau poate mai mult si sa se rupa sa nu fie din material de buna calitate. eu sunt FOARTE multumita de ele, le am luat la toti 3 sunt super pentru ger, zapada ai mare tin de cald si sunt usor de imbracat, acum vad ca nu mai au decat pe albastru si bleo.

Eu ii caut lui D. de incaltat niste ghetute imblanite dar de piele naturala. am gasit ceva insa nu stiu ca as face comanda pe net si costa 160 lei , daca nu mi plac  , as pe net par fi frumoase si de calitate. nu mai am cu ce s al incalt,se uda in cele pe care le mai are de anul trecut.

Mamici, buna par

Va spusesem ca A. are 8,3 kg, asa am crezut de ultima oara cand avea 8, am cantarit o de dimineata dupa ce a avut scaun, are mai mult, aproape 8,8 kg. a luat 800 de gr din spital. Maje, ne apropiem de voi chicot


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1127 2013-12-02 14:03:08

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Mersi fete lol


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1128 2013-12-02 14:26:29

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

mersi poke, buna idee...vedem intai sa-i vina rochita sa vedem daca e ok smile ...


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#1129 2013-12-02 14:51:35

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

hello  wave

Smart sad

pass, nu stiu la intoleranta. la alergie simptomele pot fi foarte variate. la Stefan s-a manifestat cu somn foarte agitat si gemea asa, ca si cand ar da in plans, la fiecare trezire. cand bea laptele la fel era foarte agitat si se chinuaia mult cu el. poate avea si gaze cum a avut Cris al lui Kata sau scaune mai moi , cu sau fara mucus.
poate face Ige-urile specifice si in caz ca sunt negative ( poate fi alergie cu IGE-urile negative) sa faca proba excluderii (scos orice contine lapte sau urme de lapte la el si la mama daca mai este alaptat), minim 3 saptamani- dureaza mult pana trece inflamatia cauzatoare de simptome si poti sa-ti dai seama.
mai este alaptat? daca nu, se pot scoate lactatele si bagat un lapte fara lactoza cateva zile. am inteles ca la intoleranta sa vad mult mai repede efectele daca este eliminata lactoza din alimentatie.

Flow, aiurea rau sad

Ultima oara a fost editat de gargarita (2013-12-02 23:05:25)

Offline

 

#1130 2013-12-02 15:01:46

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Smart, sanatate lui Alex

Garga  sad
Flow sad

Katey dar e foarte frumoasa rochita din avatar. e o mica printesa


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#1131 2013-12-02 15:02:14

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Hello,

Aoleu ce de copilasi bolnaviori.. sad  Doamne ajuta sa se faca bine repede!

Time ce m-ai distrat cu pernele tale chicot dar sa stii  ca si pe mine ma interesa un raspuns lol Eu am luat diverse chestii de la Top Shop si mereu am fost multumita, parca as incerca si vreo 2 perne.. smile

Flow, eu in locul tau as vorbi cu sotul, el trebuie sa ii spuna ca nu aveti de unde sa ii mai dati.
Nu o sa inteleg niciodata parintii care cer bani copiilor, in conditiile in care nici copiii nu se scalda in ei si evident ca toti avem cheltuieli, griji, copii de intretinut, etc...nu as putea in veci sa ii cer bani fetei mele, macar de mananc numai paine goala si beau apa.


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1132 2013-12-02 15:05:25

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Cris, asa  e...dar daca avem le dam si parintilos si socrilor si fara sa ni ai dea inapoi asa facem noi. eu ii dau mamei cand are nevoie fara sa i mai cer.


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#1133 2013-12-02 15:17:54

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Like, daca as vedea ca nu au ce manca clar le-as da si eu...ca doar nu o sa ii las sa moara de foame, ca ne-au crescut. Dar mama mea nu ar accepta niciodata, desi au niste pensii mici...daca merg la ei si ma roaga sa le cumpar ceva pe drum, nu scap de ea sa imi dea banii, chiar si pe o paine... Uneori ma supar, ii zic ca ce nu ii pot cumpara si eu o paine, dar pe de alta parte o inteleg, la fel as face si eu.
Ideea e ca in general parintii care cer nu sunt cei care mor de foame...


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1134 2013-12-02 15:18:42

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Fetelor  puss
Eu i-am spus sotului. acum cateva minute i-am spus sa se duca la moneygram si sa depuna banii si gata!
Sunt nesimtiti, scuzati-mi exprimarea.
Daca ati sti cate au si cate si-au luat si daca ati vedea cum spun ca nu au bani. Acum ca socrul iar a plecat - si o face mereu toamna cand da de vin si nu mai are nevoie de muncit gradina - ea spune tot. Dar ea, care are experienta la ce face el, nu poate sa ii spuna lui sa nu mai cumpere acele prostii si sa isi ingrijeasca sanatatea?

In fine, mi-e jena de ai mei caci au facut atatea sacrificii sa vina aici si sa ne ajute, strang cum pot bani ca sa ii dea lui C, trimit pachete...si ai lui intind mana la noi. Cu sotul am discutat! De data asta nu a avut ce face caci ea ii spunea ca moare de foame, ca nu mai are decat 10 lei, ca mananca numai compot etc. A fost deajuns sa ii dea odata si a si inceput sa ceara. Daca ii mai da vreodata eu schimb foaia si o fac in stilul meu: calma si pentru totdeauna! El nu face un pas fara mine, nu face "pe la spate"...dar toata situatia asta m-a enervat, m-a scarbit imens de mult si uite asa o sa intru si eu in contruri ca sa vad de bani caci pana acum numai sotul s-a ocupat de finante. Eu nu m-am ami agitat si cu asta.

Ma gandeam sa ii scriu fratelui ei cu care ea se impaca bine dar la ce-i bun? Mai bine tac si fac. Eu inca sunt socata si dezgustata caci a avut tupeul s aceara iarasi in mai putin de 3 saptamani de cand i-am trimis initial. Si intre timp a luat si pensia.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1135 2013-12-02 15:29:48

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Flow , urat asa sad
eu ii mai dau mamei  sume mai mari, insa si ea cat mi a dat..si imi da cand raman fara , mereu..si mi a luat si multe lucruri si in casa si pentru copii.eu una n as refuza o niciodata pe mama, daca am si pot, mi se pare normal sa ti ajuti parintii insa si ei la fel sa ne ajute.


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#1136 2013-12-02 15:41:00

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

nu ne-au dat 1 leu vreodata. Lui Carol i-au luat un ursulet si o rochitica de la SH cand am fost in tara.
Ma deranjeaza caci isi iau ultimele noutati (au un Tv cu plasam de innebunesti, nici nu am vazut asa ceva pe aici) si cere bani de la noi!!! Si eu stau si ma gandesc daca sa ii iau sau nu copilului ceva ce isi doreste mult dar care este cam scump. Imi pocneste capul de sila si nervi dar tac si actionez altfel. I-am spus sotului "gata, i-am dat suficient" si daca ea mai cere verodata intru in ea dar bine de tot.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1137 2013-12-02 15:55:43

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Flow, sa isi cumpara plasma si apoi sa ceara bani la voi mi se pare culmea nesimtirii. Dar in fine, nu te mai enerva acum ca iti strici sanatatea ta..

A venit rezultatul la urocultura fetei mele. Uff, nu are nimic, ce bine...


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1138 2013-12-02 16:01:38

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

asta cu parintii e treaba grea, nu ma bag ca si eu am destule


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1139 2013-12-02 16:07:25

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Time, am eu perne de la dormeo si iti spun daca nu vrei sa le speli la masina sunt bune.. daca le speli la masina ia-ti adio lol eu le-am bagat la masina si nu am mai avut ce alege din ele.. dar ele in sinea lor sunt faine.


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#1140 2013-12-02 16:16:04

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

multumesc Queen


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.