homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28-59


#1103 2013-12-02 07:54:34

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Neata!
Maje eu am stins la 11.30 sa il culc.abia astept sa il vad pe voyo..
Ah..ti-a venit coletul?


Se aud pescarusi hjarta

Am iesit in oras cu sotul,sora si cumnatul vreo 2ore happy Rares e in perioada cuburilor(face turnuri) si sortatului(scoate din punga,aranjeaza in cutie) daca te joci cu el n-are treaba cateva ore..nu intreaba de mine smile

Cred ca o sa caut bona.nu stiu ce ma fac cu el daca nici n-a fost la gradi si uite ce tuse,ce raceala....nu-i a buna

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2013-12-02 07:55:33)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 



#1104 2013-12-02 08:57:21

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Neata wave

Deno ce ai patit ?


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1105 2013-12-02 09:01:02

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

neata mamici
o saptamana usoara va doresc!


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#1106 2013-12-02 09:17:52

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

neatza
janis, da , e greu la raceli, noi pana la 2 ani nu am racit mai deloc, nici pomeneala de tuse sau muci prelungiti, insa de la 2 ani de cand am dus-o la gradi au inceput, si era in plina vara...si eu zic sa va mai ganditi , o bona macar 1 an ar fi mult mai binevenita.

ana a dormit ok azis noapte, a mai tusit si se aud mucozitati garla, a avut si ceva febra, dar am lasat-o in pace, acum e la serv cu mine, sta cu cineva intr-o camera, e calduta, dar nu cred ca are mai mult de 38....abia maine seara ajungem la dr.


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#1107 2013-12-02 10:21:25

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Janis, am uitat sa iti spun. A ajuns si l.am facut. Mai am de cusut butonii.Nu i.am mai facut poza la inceput dar ii fac la final.


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1108 2013-12-02 10:34:58

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

neatza fetele.
si noi inca ne laudam cu tuse si raceala, ieri am facut o mega criza cand am iesit putin din casa ca de ce nu i-am luat paturica cu noi, a plins, a urlat pe strada, am lasat-o sa se tavaleasca, cu fff mare greu a reusit sa se calmeze - era fleasca de transpiratie de nervi, a papat un covrig si a mai uitat.
offf, cand or sa treaca odata tantrumurile astea care vin din senin asa de habar n-ai cand te lovesc ?? ...

ps: are cineva idee de unde as putea lua salopeta de ski pentru fetite 3-4 ani?
la Intersport sunt cam scumpicele. stie cineva alta locatie?
puss

Ultima oara a fost editat de carra_verona (2013-12-02 10:40:42)


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#1109 2013-12-02 10:37:11

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

V-ati luat careva perne de la Dormeo ? Merita ?


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1110 2013-12-02 10:57:10

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Carra decathlon.numai de acolo ne imbracam sport de ani de zile


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#1111 2013-12-02 11:17:25

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

multumesc.


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#1112 2013-12-02 11:36:38

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

neata mamici!

garga, imi poti spune cum se manifesta intoleranta la lactoza la copil de 1 an? trebuie sa aiba si diaree? sau doar crampe si dureri abdominale? cum ne dam seama ca are asa ceva, trebuie analize speciale?
nepotelul meu se trezeste noaptea de 100 de ori, se screme, se zvarcoleste, nu doarme deloc bine sad pare a fi din cauza burtii, si ma gandeam ca poate ar avea intoleranta...  sora-mea i-a spus pediatrei de pb cu somnul, ca toata noaptea se zvarcoleste in pat si se screme iar pediatra a zis "asteapta sa-i iasa dintii si s-o calma"  yikes deci nici nu a bagat in seama chestia asta. dar si eu am 2 copii si amandoi au dormit bine noaptea, sigur, cu treziri deeeese pt supt insa nu cu plansete si scremete.  neutral  de asta zic, eu ma gandesc ca il doare burta.

Offline

 

#1113 2013-12-02 11:47:12

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

neatza
carra incearca si la all for kids, sus in afi deasupra real-ului, poate ai fost, mie imi plac asa demult hainele lor...vineri am fost noi intamplator si aveau geci la 80 ron si salopeta tot atat, dar erau superbe.


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#1114 2013-12-02 11:53:27

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

mercic adina.
puss


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#1115 2013-12-02 12:52:47

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

hello

Fetelor care ati folosit eurespal, e normal sa provoace tuse mai persistenta? Adica ieri tusea sec destul de des, si i-am dat prima doza. Acum e la a patra doza ( 3 lingurite pe zi) , dar tuseste foarte rau, ca niciodata. S-a zvarcolit toata noaptea, facea crize de tuse, si chiar si acum ca doarme, cam la fiecare 10 minute tuseste rau. Adica ma gandesc ca e bine ca se elimina secretiile, au inceput si mucii, dar o tuse asa urata, nu-i face rau? Ma asteptam dupa 4 zile de febra si rosu in gat sa se lase cu muci, dar o tuse asa persistenta... . Doc nici n=as vrea s-o mai sun, sigur ma intreaba daca i-am dat antibioticul si iar va comenta ca nu am facut-o. Katey, stiu ca si tu ziceai ca Nati tusea foarte rau la un moment dat.

Cand a avut febra, cel mai mult 38.7, efectiv era terminat, ma tot intreba obsesiv unde e patentul si tinea ochii intredeschisi de la un moment dat ma intrebam daca nu cumva delireaza. Si saracul, asa super incins cum era, tremura din toate incheieturile supa , cred ca avea frisoane (adina, tu parca ziceai de Ana ca tremura de frig, cu febra fiind?)


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#1116 2013-12-02 13:18:06

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Passuc Cred ca nepotelul tau are intoleranta la lactoza!
Spun asta bazat pe ce am citit eu crezand ca si Carol are. Nu trebuie neaparat sa aiba diaree; crampele sunt un indiciu pentru asa ceva.
Din cate stiu eu, exista un test pentru intoleranta la lactoza. Mie mi s-a recomandat de catre naturopata sa scot lactatele o luna dar asa ceva este imposibil in cazul nostru pentru ca ea nu adoarme decat are lapte. Nu i-am facut anaize pentru intoleranta. Insa cateodata ne spune ca o doare burtica imediat dupa ce bea lapte. Noi am schimbat pe lapte organic care este dublu la pret (sau aproape triplu).
Mult noroc sa aflati un rezultat concludent. Paprerea mea este sa nu cumva sa schimbati pe lapte din soia!!! Este ft daunator pentru organism.

Fetelor sa va zic ceva? Cat am fost in tara, socrii mei, care au refuzat sa vina aici anul trecut sa ne ajute cu fetita, pe moti ca nu au bani, deci in vara ei au cheltuit cam 100 de milioane -bani vechi- pe chestii irelevante zic eu: un teasc pentru facut vin, electric, o cada de vin din inox, cumparat muti struguri desi au o vie imensa, pus centrala la o garsoniera ce trebuia inchiriata etc. Astea-s cheltuieli mari, da? Nu va mai zic de "nimicuri": garduri de sarma etc. Acum socru' a refuzat sa mai inchirieze garsoniera pe motiv ca el are nevoie de libertate si a plecat acolo. Si a lasat-o pe ea singura, intr-un apt de 4  camere super amenajat etc. Ambii au pensii. Si acum surpriza: soacra ne-a zis de "retragerea" lui si ca ea a ramas numai cu 10 lei. I-am trimis noi bani odata:6 mil si ceva. Si a cerut din nou. Si o sa mai ceara desi pleaca la fiicasa in Italia.
Mi se pare revoltator ca sa ceri copilului bani si, mai ales, sa ceri pt medicamente si analize in conditiile in care ea nu a facut odata, cat erau ei impreuna, analize sau sa isi ia pastile. Nu s-a pus un ban deoparte. Si pastreaza apt acela imens pt fiica-sa.

Ce sa fac eu in asa context? Nu a intrebat daca noi ne descurcam cu banii sau macar odata daca baiatul ei este sanatos sau cum merge cu jobul, casa etc. Face aluzii ca are si inceput de cataracta.
Nu am vazut asa nespimtire - ai mei au sacrificat tot sa vina aici si sa ne ajute (pe banii lor, evident) si mama s-a operat de catarcata de 2 ori. Odata nu ne-au cerut bani, ba dimpotriva ne trimit bani pt Carol, sa ii punem in contul ei pt universitate stiut fiind ca aici este ft scump invatamantul superior. Si socrii...Mi-e asa o sila!
Ati mai pomenit asa ceva? Eu nu! Nu am mai vazut o asa nesimtire. Am inteles cand i-am trimit 6 mil prima oara ca ea a ramas fara nici un ban pana la pensie are venea pe 15 Nov dar iarasi sa ceara? "Doar sa imi pun treburile la punct pana plec in It". Dar avem si noi sarbatori. nu? SI un copil la scoala si ne trebuie mereu bani. I-am spus sotului ca nu se cade sa facem "cota" lunar, ca nu am nici eu de unde. Am atatea cheltuieli aici si pe iarna salariile noastre scad si cresc la vara din nou. Nu am vazut asa parinti! Evident ca atunci cand vine vara o sa fie impreuna din nou si iarasi isi ia el toat eutilajele ultimul racnet de pe piata.

EI nu stateau numai in pensii ci mai au si alte venituri si tot intind mana la noi.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1117 2013-12-02 13:21:57

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Neata! tongue

Smartuc, eu n-am vazut nicio ameliorare la N de la Eurespal. Poate nu e era ce trebuia pt. tusea ei, nu stiu.  nustiu

Daca face crize noaptea, noua ne-a zis pediatra sa-i dam 5 pic de Zyrtec ca sa reduca inflamatia cailor respiratorii. Tot noaptea i-am mai dat Plantusin, o calmeaza imediat.
Imi pare rau ca va chinuiti asa. sad

Carra, vrei de ski sau doar pantaloni de fas? Au si pe la Lidl, la 50 sau 60 lei  (nu mai stiu exact ca noi am luat si gecuta si au fost 110 impreuna). Ei zic ca sunt de ski.

Flow, welcome to my world! Doar ca acum nu mai indrazneste sa ceara ca stie ca nu-i mai dam (de socru e vb.). M-am mai plans eu pe-aici.

Am dus-o cu muci azi la cresa.  nustiu

Ne trebuie rochita / fustita + bluzita rosie pt. serbare si... n-avem. sad G zice s-o imbracam cu rochita din avatar, dar parca e prea impopotonata, nu?

Ultima oara a fost editat de Katey (2013-12-02 13:26:58)


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1118 2013-12-02 13:26:28

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

nu smart, ana nu a avut frison....offf saracutzul alex...imi e asa o mila de ei cand ii vad asa bolnavioari....
nu stiu de eurespal, eu i-am dat foarte rar, stiu ca e ok, dar na si ce contine....

pass cum se numea siropelul ala de la dacia plant parca de care povesteai tu mai demult ca i l-ai dat lui sebi si a fost super ok?


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#1119 2013-12-02 13:27:50

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Adina, "Ingeras"?
Bine ca mi-ai amintit, ca i-as lua si eu lui N. smile


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1120 2013-12-02 13:40:56

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

da de pernele mele nu stie nimeni chicot ?


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1121 2013-12-02 13:42:07

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

merci Katey. ia sa arunc un ochi si pe la Lidl.
puss


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.