homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28-70


#1312 2013-12-04 15:43:17

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Adica e homeopat clasic.nu da o schema de tratament ci da un singur remediu care se potriveste pacientului pe baza constitutiei(fondului) lui.
Mama fetei de care ti-am zis nu mi-a dat numele medicului caci a zis ca toti sunt buni...depinde cu care te intelegi tu...
Cauta pe google cum ti-am zis si gasesti mai multe


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 



#1313 2013-12-04 15:46:06

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Adina, asa am patit noi tura trecuta. Noaptea tusea si se auzeau secretiile in gat, iar dimineata stranuta si scotea niste lumanari de isi intindea muci peste tot. sad
Oricum, Ana e mai mare, banuiesc ca stie sa sufle nasucul, e mai mic riscul sa coboare secretiile la plamani daca reuseste sa le elimine. Era bine daca ii faceai si cu adrenalina macar 2 zile ca usuca secretiile. Iar daca faci cu ser simplu, mai bine inlocuieste-l cu solutie salina, cica ar fi un pic mai concentrata...
V-am zis ca si a mea e cu muci si tuse la cresa, chiar nu mai avem cum s-o tinem acasa. sad Of, ca mai e un pic pana la vacanta...

Sanca, cum se manifesta la Daria pneumonia? Si ce analize i-au facut? Ca a avut si Natalia diagnosticul asta de 2 ori doar din ascultat la plamani.

Fete, noi nu avem decat Kaufland, XXL si Lidl si 2 magazine Carrefour, dar magazine, nu hipermarket-uri. Cele mai apropiate sunt la Ploiesti sau Pitesti (Pl. cred ca e primul). Imi e peste mana sa ma duc pana acolo pt. jucarii.  nustiu


Si eu am de gand sa o duc in ziua cu serbarea, chiar daca o fi sa fie iar bolnava. Chit ca imi iau eu ziua aia concediu si merg s-o duc cu taxiul si s-o aduc. Alt Mos n-avem unde sa vedem. smile

Ultima oara a fost editat de Katey (2013-12-04 15:48:42)


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1314 2013-12-04 15:50:59

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Nu cred ca e cazul de timisoara..cam toti cu care am vb adepti homeopatiei mi-au spus ca medicul poate sa fie bun pt unul,rau pt altul..depinde daca reusesti sa comunici eficient cu el,sa va cunoasca si sa iti dea remediul potrivit.


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#1315 2013-12-04 15:51:58

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

pai katey, si-i sufla dar parca nu pe toti si cum ar trebui, nu ma lasa nici sa o tin cumva de umar si abia reusesc sa-i tin o nara inchisa si pe cealalata sa sufle,exact cum trebuie ,  ....de aspirat nu se pune problema, ca nu sta nici tinuta, se zbate toata, tuseste de vomita, deja avem experienta de cateva ori, asa ca nu ma mai risc,

stiu ca e greu cu tinutul acasa, eu vineri ma duc sa vad daca ramane conceidul medical pe astea 3 zile sau prelungesc, ca apoi nu prea mi poate da, tot timpul am grija si la nr zilele de concediu, adica iau cand sunt zile lucratoare ca daca iau si pe week-end le iau degeaba , la salariul nu ma afecteaza, in schimb la nr de zile de concediu medical da(ma intelegi tu ca lucrezi in domeniu)....noroc ca mi-am facut pe la serv ieri caci banuiam ca o sa stau acasa, e si final de luna, offff....


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#1316 2013-12-04 15:57:44

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Stiu, Adina, si cu concediul si cu finalul de luna. Asta e dezavantajul firmelor mici cu angajati putini. Nici sa te imbolnavesti nu poti ca n-are cine sa-ti tina locul. sad
Eu ma gandesc ce ne facem din ianuarie incolo ca la noi "politica firmei" nu prea da voie sa iei concediu in avans, ca la angajatii noi. Ex: la sfarsitul lui ianuarie ai dreptul la 2 zile de concediu, la sfarsitul lui februarie la 4, si tot asa...


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1317 2013-12-04 16:02:52

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Mamici  puss

Off supa  sanatate la puii bolnavi, Sanca, Adina si Katey sanatate puilor.

Va vine sa credeti ce frig e aici e ger noaptea de -12 grade si dau sa fie 25 gr in camera la noi, noaptea ii gasesc pe toti reci si la maini si la piele si la obraji. inveliti, dar cu paturici subtiri...nu stiu cum naib__ se raceste asa rau pana se incalzeste la loc,e mare discrepanta pana se incalzeste..nu avem gemuri de termopan aici in camera unde dormim noi, cred ca ne mutam in alt dormitor.
Au toti muci bineinteles, nu multi, insa cand plang sau se smiorcaie putin imediat ies..mai ales A.   bang   nu stiu,parca in alte ieri era mai cald in casa, acum nu stiu. Intra frigul pe la geamuri, pe la usile de la itrare care nu suntpuse fixe, pe ea nu o mai pot tine pe josca mi e frica sa nu raceasca. Si trebuie sa o tin numai in brate ca nu vrea  sa stea 10 min nici in carut  nici in scaunul de masina, nici in pat, ca are o satisfactie sa vina spre marginea patului sa cada. si o tin in brate mai mult , nici aici nu mi sta, ea vrea pe jos, bai zici ca are frichinici nu alta. doarme de 4-5 ori pe zi...dintii astia bang

O sa mergem si noi la un homeopat dar unul serios sa nu luam teapa.

Happy par

Rose, se loveste C de patut? asa si Ana, sa vezi cate semne are pe caput.  sad  eu nu o mai las in patut. dorm acum  in pat mai mare cu toti 3, ne cam inghesuim putin dar nu o mai las. ne mutam in patul mamei mele care e mult mai mare si o sa avem loc.cine aude ca dorm cu toti, se mira rotfl

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2013-12-04 16:10:20)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#1318 2013-12-04 16:09:14

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Fetelor mi-a venit pana si manusile.ambele negre.
Trebuie musai rochie neagra ca asa se purta sau daca am rochia rosie...nu stiu..sa nu fie tinuta in neconcordanta big_smile


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#1319 2013-12-04 16:13:22

sanca
Hero member
Inregistrat: 2005-09-13
Mesaje: 3053

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

multumesc fetelor. o osa incerc sa gasesc un homeopat.. cel la care mergem noi nu cred ca e unicist. cu el discut simptomele si imi da scheme de tratament.. plus ca el accepta si tratamente alopate.

katey si la daria i-au fost puse diagnosticele din ascultat la plamani. acum ultima oara ca am patit-o duminica seara am fost la urgenta sa ii dea primul ajutor (eram la tel cu pediatra care nu era in loc), i-au pus diagnosticul, i-a facut ceva bronhodilatator si film la plamani unde se vede clar pneumonia interstiala. deci nu pot contesta.. cel putin nu acest episod. analize acum intentionez sa ii fac.. eu banuiesc un streptococ agatat la gradi... care cea mai mica raceala il trezeste. dr pediatra nu e f ok pt partea de intarire a imunitatii.. asa am ajuns la homeopat.. am tot luat formule si remedii dar vad ca degeaba grater

acum am primit avizul ca mi-a ajuns colostru cu probiotice de la iherb. multumesc inca o data adina  kram

cu statul acasa oricat ma doare sufletul mie mi-e fff frica si o sa zic pas anul asta la serbare. mi-e ff frica. o sa avem mos acasa - si speram la anul sa fim mai puternice  grater am mare noroc cu turele mele insa nu vreti sa stiti ce oboseala am in mine. in ziua cand s-a declansat tocmai iesisem din tura de noapte, nu am dormit nimic peste zi.. seara am stat 3 ore la urgente ca asa e la noi in romania.. peste noapte am supravegheat-o, i-am facut aerosoli si in somn.. insa macar multumesc la dumnezeu ca am fost eu langa ea si nu a trebuit printr-un tel sa tot intreb cum e.. ce face.. trecem peste toate si ne facem noi mari


Daria Ioana - 06.08.2010

Offline

 

#1320 2013-12-04 16:13:32

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Janis sa ti fie de bine, sa ne arati si nooua produsul final cu rochia cu tot big_smile arati f bine tu. eu s slaba dar atarna pe mine pielea.dela prea mult sport.   
Ce meticulos e Rares  hjarta

Rose, eu cred ca dai banii aiurea pe tarc, adica tu stii mai bine, dar daca nu sta in el? eu as fi avut de unde sa fac rost sa nu cumpar , dar stiu ca nu ar sta in el. ea trebuie sa fie musai unde sunt si M. si David. daca cumva sunt ei in camera unde este si ea, plange daca nu o pun langa ei. plus ca vrea numai cu mine sa fie sa nu las singura in camera tillfreds

Sanca supa  par   sananate! greu

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2013-12-04 16:15:38)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#1321 2013-12-04 16:22:33

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Va arat like.
cum am vazut pana mi-e clar ca ies din filmul ala.si am dat doar 16 lei pe ea big_smile
Cred ca ar merge totusi o rochita neagra. Maine seara ies la cumparaturi cu sotul .cica cadou de ziua mea lol (o iau doar ca sa o port si altadata)

Dar ati vazut cum numara? Doua,trei...apoi  patu, cici rotfl

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2013-12-04 16:26:37)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#1322 2013-12-04 16:40:57

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Sanca, imi pare rau! sad

Noi, slava Domnului, nu am ajuns la insuficienta respiratorie, sper sa nici nu ajungem. La Natalia nu cred ca e streptococ, ma gadesc ca ar face febra. Sau nu?
Mie tot imi e teama ca astm la ea, stiu ca prematurii au predispozitie...


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1323 2013-12-04 18:00:13

Rose
Hero member
Inregistrat: 2007-08-30
Mesaje: 2547

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Like, e plin de vanatai C. El ar sta in tarc, cred, pt ca nu are nimic impotriva sa stea singur ceva vreme, dar escaladeaza ( cred ca e ceva tipic baietilor, ca tare e nazdravan, se agata, se catara...)
Nu mai vrea lapte deloc din biberon, nu stiu ce sa mai fac...am fost la doctor si a zis ca ii ies cei 4 dinti de sus toti odata si mai dureaza cateva zile, sa incerc sa-i dau cu lingurita...dar el nu vrea lichide cu lingurita...
Mi-a zis sa-i mai dau o masa de legume in seara asta, daca nu vrea lapte...
Fetelor, mai are cineva perie din aia de curatat paiul? De unde se cumpara? Eu n-am vazut asa ceva...
Fetelort, am descoperit un outlet Depot 96 si Musette la Timpuri noi, daca va intereseaza.


21.04.2013 -  bebic Bebe Chitaila
www.pisicamov.ro

Offline

 

#1324 2013-12-04 18:00:57

GeoGeo
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-02-15
Mesaje: 4747

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

buna : )

sanca,ce rau imi pare .. ai dreptate , de 4 ori e cam mult ..  saraca dariuta sad ai mare grija sad


yes it's official  : sunt mamiiiicaaaa ! smile

Offline

 

#1325 2013-12-04 18:09:35

Rose
Hero member
Inregistrat: 2007-08-30
Mesaje: 2547

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Oare cand ii doare mai frau, cand sunt in gingie dintii, sau dupa ce au strapuns gingia?


21.04.2013 -  bebic Bebe Chitaila
www.pisicamov.ro

Offline

 

#1326 2013-12-04 18:23:58

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Rose am vazut postul tau legat de tarc/patut. Eu am si patut si tarc. In tarc nu are de ce sa se loveasca, eu o lasam in tarc cat ma duceam pana la baie, in rest am tinut-o continuu in sufragerie pe jos. In patut nu statea decat cand dormea, nu s-a lovit niciodata, chiar daca se trezea si pana ajungeam eu la ea se ridica in picoare, nu dadea cu capul. Acum o las si in patut, dar nu se loveste deloc, pt ca sta bine pe picioarele ei si nu cade. Acum prin patut merge tinandu-se de marginea lui.
Eu zic ca se merita tarcul, mai ales daca in patut se tot loveste. Mie mi-e frica rau de loviturile la cap..

In alta ordine de idei, fata mea merge tinuta de manute sau tinandu-se de canapea. Nu pot sa cred ca a crescut atat...


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1327 2013-12-04 18:42:28

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Happy kram

Rose, paiele cu supapa eu nu pot sa le spal cum trebuie deci nu le-am folosit pentru lapte. canile alea ieftine au pai fara supapa si le spalam sub jet de apa in timpul zilei  si o data pe zi, seara, bagam betisoare de urechi in el si se curatau ok. nu stiam de periile pentru pai, super daca exista.
dupa ce strapung gingia n-ar trebui sa-l mai doara.

Sanca, Adina, Janis, sanatate multa la pui!

am pierdut pozele cu Janis si Rares...

Ultima oara a fost editat de gargarita (2013-12-04 18:42:58)

Offline

 

#1328 2013-12-04 18:53:19

Rose
Hero member
Inregistrat: 2007-08-30
Mesaje: 2547

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Adica indesai mai multe betisoare, unul dupa altul? Ce idee, nu m-as fi gandit!
Cris la mine in sufragerie e cam frig, e pe colt...
Am sa pun insa o pilota pe jos si il pun pe jos. Cred ca am sa iau si tarc, e foarte zvapaiat , cred ca baietii sunt mai zvapaiati decat fetele, in general.
Doamne, ce de copilasi bolnavi! Eu cred ca de vina este poluarea. Pe mine ma socheaza ca ii scot lui C muci gri din nas! Voi tot asa scoateti, sau e la mine aici un pol al  mizeriei?
Vreau sa ma mut la o margine de oras, poate la Janis sau in alta parte dar nu mai vreau sa stau aici, in centru. Mai sta cineva prin vreo margine sa imi poata recomanda o zona?


21.04.2013 -  bebic Bebe Chitaila
www.pisicamov.ro

Offline

 

#1329 2013-12-04 19:42:52

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Aşa ?i scot şi eu, Rose, de la praf cred.


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1330 2013-12-04 19:52:09

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Rose, eu nu stiu, dar la Janis e super fain. si apartamentele.. de asta nu vreau eu sa ma mut in Buc deocamdata cu copiii. pentru ca D. se agita mult , la fel e si Ana si el cel putin nu suporta sa stea in 2 camere sa nu poata alerga, plus ca tipa si vorbeste tare de i am innebuni pe vecini. si poluarea asta din Buc, plus ca poti sa iei mai repede boli, virusi.. poate exagerez si eu dar e foarte agitat,aglomerat orasul.
Rose, 4 dinti, o data , oo, bravo scapati mai repede.
Ia i tarc daca Cris spune ca e ok.. si tu spui ca ar  sta C.

Voi ce lapte beti , tot H? H 2 sau 1?  eu i am pana acum Hipp1 si cum am trecut pe Hipp 2 e mult mai agitata , regurciteaza de la el nu cred  ca i prieste bine ca mai am doar 2 cutii nu o sa i mai dau. ii dau tot 1 pana la 9 luni. i a mers foarte bine cu el. Hipp 2 e mult mai satios dar cred  ca o agita deranjeaza la burtica.

Criss, felicitari pentru mersul in picioruse!

Si eu ii dadeam lapte lui D cu cana cu pai dar am renuntat din cauza paiului. bea doar apa cu cana cu pai, lapte din cana  fara pai din aia anti curgere.

Si A. e zvapaiata, nu sta locului nici o clipa. pai D. la varsta ei era cuminte statea intr un loc mai mult in fundulet, ea nu. trebuie sa exploreze.
Cu mucii si eu le mai scot gri din nas.asa albiciosi gri.


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.