homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31-103


#1939 2014-06-02 23:19:09

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Andreed, incearca crema Virasoothe
nu am testat, Slava Domnului nu am avut nevoie, dar am citit ca este foarte eficienta

Ultima oara a fost editat de bubutadana (2014-06-02 23:23:36)


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 



#1940 2014-06-02 23:34:03

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

flower, stii cat e de comuna planta asta in casele noastre ? eu nu o am, dar cred ca o au ai mei.
doamne fereste, bine ca nu ai patit mai rau. o sa dau si eu share pe fb, poate mai vad si altii

Offline

 

#1941 2014-06-02 23:54:09

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Flow cred ca si bunica are planta asta in casa, o sa am grija cand merge Yannick pe acolo.

Ada, posibil sa tin minte eu gresit, ce tin minte este ca s-au mirat fetele ca asa multe legume introduse in timp atat de scurt si stiu ca nu ai acceptat criticile fetelor pe motiv ca fetei i-a priit.
Asta este oricum o lectie pentru noi toate, si pentru mine sa fiu cat mai riguroasa in privinta diversificarii, ca se pot intampla nedorite, care sa nu apara pe loc si apoi sa regretam.
Din greseli invata omul, e ok, dar incearca sa faci acum in asa fel incat sa ii repari flora stomacala. E clar ca ceva nu e ok acolo de e atat de sensibila.
Eu stiu ca probioticele ajuta mult, poate reusest sa ii dai.

Of andreea, l-am vazut si pe matei saracul... Sa va treaca rapid, si sa nu-l ia si pe tati!

Mie mi s-a facut de 2 zile o bubita ca un cos in ureche, simt ca morrrr de durere, ma doare si capul si gatul si dintii si urechea nu mai zic, nu pot nici sa dorm nici nimic.
M-a doctorit sotul cat a putut, dar nu rezist sa stranga, abia atinge si sar din pat de durere. Ce ma fac?
Aveam o mica umflatura in ureche de mult, de luni de zile poate chiar un an, nu ma deranja cu nimic. S acum s-a transformat in cos. Ce sa fie oare?


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1942 2014-06-03 00:03:00

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

deno, o fi vreun furuncul? am citit ca astia dau dureri asa mari.
si daca ne laudam cu dureri, de ieri de cand am muscat dintr-o ciocolata am simtit o durere ingrozitoare cum m-a fulgerat in cap si gat, de la o masea dar nu se vede carie, posibil sa fie dedesubt.. naiba stie. dar de ieri a trecut durerea aia ascutita si a ramas o durere surda cu gat si frunte si obraz, ma exaspereza. am luat 2 pastile panadol si degeaba. altceva mai tare nu pot lua ca alaptez, abia miercuri am programare la stomato. pana atunci ma scurg pe aici incet  sad

andreea, sanatate multa sa scapati mai repede! da, vreau lista. mersi!

Offline

 

#1943 2014-06-03 04:00:01

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Bubu mersi, pe aia o folosesc dar in momentul asta nimic nu ajuta. Sunt ciuruita cap- picioare, nu dorm de 2 nopti, am niste mancarimi ca imi vine sa plang, in 5- locuri diferite pe corp.Nu ma asteptam sa fac chiar asa o forma urata.

Ok fete, va trimit lista in privat la fiecare.

Rose da, eu am scapat de o boala autoimuna cu ajutorul homeopatiei. Se pot trata multe boli homeopat dar trebui gasit un dr bun. care merge pe remediu unic, nu un cocktail de remedii.


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1944 2014-06-03 05:24:03

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Fetelor, voi poate ca ati vazut la stiri, eu am vazut online asta: http://stirileprotv.ro/stiri/actualitat … tanta.html

Doamne, gradinita privata. Dai atatia bani ca sa ai copilul in siguranta si niste nenorocite ti=l lasa cu sechele  grater


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1945 2014-06-03 07:28:05

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

neata!  mornincoffee
am avut noapte alba, de alaltaieri ma doare non stop maseaua, fara pauze  grater

Offline

 

#1946 2014-06-03 07:43:39

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

'neata wave

Pass, mergi la doctor, nu sta asa. poti lua si nurofen. alternat cu paracetamol daca se cere.

Flow, imi pare rau de ce-ai patit cu planta sad nici eu nu aveam habar.
am vazut de dimi la stiri faza cu gradinita. Doamne, groaznic! de-aia n-o sa accept niciodata gradinita fara sa am acces la camerele video.

apropo, s-ar putea sa ne mutam si trebuie s-o iau iar de la capat cu cautarea gradinitei disperat

Offline

 

#1947 2014-06-03 07:45:12

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Neata!

Pass, eu am bagat pasta de dinti Sensodyne acolo. Tot asa am patit, pana am ajuns la dentist am zis ca mor, imi venea s-o scot cu patentul. sad Deno mi-a zis ca e urgenta si ar fi trebuit tratata pe loc, poate tu ai mai mult noroc la faza asta, eu n-aveam unde sa merg, ca nu avem in oras sectie de urgente pt. stomatologie...


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1948 2014-06-03 08:12:22

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

merg la dr., dar am sunat ieri si m-a programat pt maine. deci am de stat inca o zi si o noapte asa.  supa
in alta parte nu stiu unde sa merg, aici am mers mereu ce e drept nu am avut asa durere continua si am facut programare mereu.
dar de alaltaieri a ramas durere surda si numai maseaua nu ma doare, ma doare gatul, urechea, fruntea, maxilarul. e f ciudat. m-a durut ascutit doar acum 2 zile cand am muscat din ciocolata, de atunci a ramas durere surda insa nu la masea. chiar ciudat.
multumesc, am sa incerc si cu sensodyne

Ultima oara a fost editat de passenger (2014-06-03 08:12:48)

Offline

 

#1949 2014-06-03 08:39:00

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Neata!


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#1950 2014-06-03 08:48:08

als
Sr. member
Inregistrat: 2011-04-26
Mesaje: 1077

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Neatza!


mami de fetita mare, Erica-Maria
si surioara mica Ema-Gabriela

Offline

 

#1951 2014-06-03 09:07:14

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Neata wave

Be si eu am simtit ca si tine kram

Dieffenbachia se numeste planta. Eu stiam de ea de cand am lucrat la Gradina Botanica.


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1952 2014-06-03 09:52:23

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Neata mamici,

fata mea iar a dormit cam agitat, si spre dimineata s-a trezit plangand, insa a fost mult mai usor decat ieri, am linistit-o repede. Insa cred ca o doare burtica, asa banuiesc, deoarece trage partzuri si atunci plange mai tare. sad

iar in legatura cu asta, eu la diversificare am respectat toate regulile posibile, nici acum nu ii dau orice, ce e greu digerabil nu ii dau, mult timp nu i-am dat fructele crude pt ca sunt acide, si tot asa... chiar nu cred ca ar fi o problema de acolo.
In schimb, de cateva zile nu ii mai blenduiesc, ii dau mancarica normala doar ca legumele sunt date pe razatoarea mica. Oare de la asta sa fie? sa nu fie obisnuit stomacelul si de aceea face gaze sau are dureri de burtica?


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1953 2014-06-03 10:39:24

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

neatza fetele.
flow daaa, sunt pline casele romanilor cu planta asta.
puss  puss  puss


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#1954 2014-06-03 13:09:24

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Cris, poate le digera mai greu asa? nustiu
Ca si cantitate presupun ca-i dai la fel, nu?


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1955 2014-06-03 13:55:52

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

E posibil sa ii miroase gurita noapte pt ca nu digera?
Refuz sa cred ca nu digera lp (Nestle)
Mi s.a intamplat duminica noapte(pe zi am fost la ai mei si a mancat un pic altfel) si luni pe zi. Si atat.


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#1956 2014-06-03 19:30:57

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Buna mamici

noi tocmai CE am,terminat de luat cina,am man at niste friptura de pui la cuptor,cu salata.am,man at copiii,carnita asa goala.si A. A man at,vad ca II place. II day bucatele mici ca pasat nu vrea . Cam,asta le day,in fiecare,dupaamiaza carnita cu ceva.
Apoi abia PE,la 10seara Mai Bea A. laptele, Bea nici Mai mult nici Mai,putin de vreo 400ml odata.am doua biberoane si cand termina unul il day PE celalat. SI apoi Mai Bea,PE la 5dimineata. Bea mult,am intrebat,doctorul daca e ok si,mi,a spud Sa I day cat vrea copilul.are o burtica de un MIC sumo,buburuza,e asa haioasa.a Mai luat Luna trecuta 600gr,are 10600,ii merge bine cu laptele praf,II dau de la,Topfer.

Doar D. E un slabanog nu stiu CE Sa,I Mai dau Sa Mai,is,in greutate.

Nu Mai stiu CE vroiam Sa,spun.

Ciudat e ca,merge,Sa,scriu de PE telefon si,de PE laptop nu mi,merge,forumul.

Flower,horror cu,planta aia. Dar,CE denumire,are,la noi?stii?

Sanatate,la,toti,puiutii,care,sunt bolnaviori.

Eu il Las noaptea,PE David,fara pampersi SI Mai face in pat.M.tot cu,pamepers,este lot le,pun de la Happr nr 5, ei de la Pampers ca se incinge altfel.

Adina am, inteles.


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#1957 2014-06-03 20:57:05

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

hello

Flower, groaznic cu planta aia. Am avut si eu, mi-a zis cineva de ea acum cativa ani si am aruncat-o.

Andre, imi pare rau ca ati luat amandoi. Sper sa treceti cu bine peste bube kram

Am vazut si eu stirea aia, m-am cutremurat. Nici nu stiu daca la gradi unde este A sunt camere. Indoi-m-as. Oricum, pe mine m-a socat si nepasarea uneia dintre educatoare ca poate se afla. Cica, ei si ce? Niste idioate. Nu inteleg, ce cauti intre copii daca nu te tin nervii?

Pass. o fi vreo cangrena, astea dau dureri asa nenorocite. De fapt, ar durea cand ai musca in ea. Poate o fi numai nervul si caria in interior, ca ai mei asa se macina: pe dinafara n-au nimic si in interior se macina. Inca am 2 masele in lucru pe tema asta. De vreun an una si din ianuarie cealalta, amanate la infinit din lipsa de timp.

Maje si lui A ii mai miroase gura uneori dimineata, nu stiu de la ce.

Deno, cred ca e furuncul. Eu fac cosuri dupa ureche, dor si astea ca draq, nu stiu de ce (banuiesc o ciuperca, ceva, ca imputita nu sunt sigur big_smile )

Am mai vrut sa scriu ceva, dar am uitat.

Am intrat devreme azi in casa, pe la 7.15 . A a cazut intr-un caca de pisica (toata gradina si aleile sunt pline de rahati de caini si pisici) si putea de mureai

Ultima oara a fost editat de smart lady (2014-06-03 20:58:53)


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.