homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31-119


#2243 2014-06-12 22:50:29

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Adelina..schimba medicul..

Deno smile ce bine ca ti-ai mai revenit smile
Offf Y sad asa e...nu stiu daca sunt bunicii iresponsabili sau ai nostri prea predispusi la pericole fiind zvarligi..din cauza asta e greu sa fi atent...cand ai alta varsta...

Rares a fost azi la pneumolog cu sotul si..bona sad
Cica nu vede mai mult decat bronsita usoara...si pt ca tuseste demult sa ii fac niste analize de sange...si ceva pt imunitate sa ii dau..plus ca pe radiografie ii parea inima marita..sa facem o ecografie..si ca pe nush ce parte i se vad mai pronuntate venele si sa nu fie ceva...mda..nu cunosc si nu vreau sa ma sperii aiurea
La munca e tare greu..ma tzine in priza...tb sa fi As nu gluma..ti se dau 1000 taskuri in acelasi timp..cu deadline-uri..ieri
Bine ca sunt oamenii ok..sefii..tot. macar atmosfera e linistita(nu umbrita de un sef urlator sau ceva) nu m-a certat nimeni pana acum desi am tot gresit lol

Maine vindem masina...ne luam una noua smile sotul e incantat tare..ne luam una ceva mai mare(aveam o chichineata..mie imi placea smile )


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 



#2244 2014-06-12 23:08:01

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Deno, Janis, sunt bunici si bunici. nustiu

Avem niste vecini la tara, erau nepoteii la ei si bunicul statea pe banca langa cel mic (vreo 10 luni avea) si se juca cu niste sabiute de jucarie cu nepotul mai mare si fratele meu, care erau de vreo 6 ani. Imi amintesc faza chiar bine, eu ma dusesem sa-l iau pe fratele meu acasa. Deci asta se juca cu baietii, n-avea niciun stres, iar cel mic s-a aruncat efectiv in cap de pe banca, fix de langa bunic care nu l-a vazut decat cand a inceput sa urle. Noroc ca era iarba maricica si nu s-a lovit deloc, doar s-a speriat. nustiu

Altul a adormit in timp ce supraveghea nepotul de 3 ani, care vazand ca doarme bunicul s-a gandit sa bage niste lemne in soba si a deschis usa si a dat jar pe jos. Mama lui (tot o vecina de la tara) mi-a spus odata ca de-aia n-a mai facut ea alt copil, pt. ca nu avea cine sa stea cu ei cand era ea la munca.

Soacra unei cunostinte sta cu nepotica contra cost si mai face si gura daca nu isi primeste banii intr-o anumita zi din luna.

Tata e la polul opus. Ajunge acasa cu Natalia la 4 iar la 5:30 cand ajung eu primul lucru se duce la baie, ca n-o lasa singura cat e doar el cu ea. nustiu E ca o closca si ne face observatie noua ca nu suntem la fel. tongue


Si Nati a facut iarasi febra azi. 37.8 axilar pe la 6 si 37.9 rectal avea acum, la culcare. sad Maine se duce sotul s-o vada doc din nou ca sunt 3 zile. Si m-a sunat acum saracul ca trebuie sa ramana la munca pana maine dimineata la 6, apoi sta cu Nati si la 4 dupa-amiaza trebuie sa plece inapoi...


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2245 2014-06-12 23:45:29

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

*

Ultima oara a fost editat de denorah00 (2014-06-15 17:16:52)


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2246 2014-06-12 23:58:48

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Chiar am vrut sa te intreb daca e sotul mamei tale si daca el are copii proprii. sad Nu zic ca nu-l iubeste sau ceva, dar e clar ca nu prea le are cu crescutul copiilor. Adica mno, numai faza cum ca de unde sa stie el ca va merge Y sa puna mana pe fierul de calcat. Seriously?! sad


Asta e ca o faza ce ni s-a intamplat la firma. Noi vindem lemn decorativ vopsit si a sunat intr-o zi o tanti ca cu ce e vopsit lemnul, ca s-a jucat fetita de 5 ani a unei prietene cu el si a bagat si in gura si o cam doare burtica. Ca de ce scrie pe instructiuni ca vopseaua nu-i toxica? Pai nu-i toxica dar asta nu inseamna ca e comestibila. Si de ce nu scrie ca nu se baga in gura? Ca prietena a lasat fetita sa faca ce vrea daca scrie ca vopseaua nu e toxica. Huh? Pe bune?!

Ultima oara a fost editat de Katey (2014-06-13 00:02:47)


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2247 2014-06-13 00:42:40

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

deno sad imi par rau de accident, sa se refaca rapid.
dar ai un stil de a povesti, ca m-ai facut sa zambesc , chiar daca nu e nimic de ras.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2248 2014-06-13 00:46:16

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

mamici wave

doamne, deno, ce povestesti sad. eu clar nu l-as mai lasa, dar ar fi de asteptat sa aiba el bunul simt sa recunoasca faptul ca e dezastru la capitolul asta si sa nu mai accepte el sa il ia in grija singur. multa sanatate lui y!

adelina, al meu nici la 8l3s nu-si tine echilibrul sa stea in fund. la 6l e exagerat de devreme sa ai asemenea asteptari (chiar daca sunt copii care stau in fund la varsta asta; se dezvolta ft diferit copiii, pot fi diferente de cateva luni intre aceeasi achizitie la copii diferiti). asa ca poti sa uiti ce ti-au zis si sa te linistesti. eu n-am mers pe la doctori cu al meu, desi e in urma cu achizitiile. cum spuneam, nu sta singur in fund, nu se taraste si sunt copii care la 8l se ridica singuri in picioare. si rostogolitul l-a mesterit tarziu, dupa 7l. deci fii linistita, din ce ai povestit, nu sunt semne de ingrijorare.

Offline

 

#2249 2014-06-13 01:15:38

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

De multe ori il cere si nu-l las, mai ales ca au mai fost incidente. Singur si gur cu el nu il las, mereu am fost si eu in casa. N-as putea sta linistita stiind ca e afara cu el. Pai intr-o fractiune de secunda fuge la masini, atunci ce o sa zica? Ca nu credea ca va merge la masini?

Or fi si bunici grijulii, si eu credeam ca este oana s-a intamplat o data de 2 ori... Ultimele dati a fost de nevoie ca eu nu ma puteam ridica din par. Dar gata, si sa mor si nu-l mai las. Mereu cand nu-l las cu el imi zice, dar ce tu crezi ca n-am grija de el? Nici nu stiu daca sa rad sau sa plang sincer neutral


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2250 2014-06-13 08:31:28

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Neata wave

Vai de mine Deno ce povestesti grater imi pare asa de rau... saracutul ...
In alta ordine de idei ma bucur asa de mult ca te simti mai bine kram asta inseamna ca pe cand vin eu in ... ne putem intalni, poate mergem si la mare intr-o duminica happydance 

Kate, JAnis, sanatate micutilor


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#2251 2014-06-13 09:05:22

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Neata!

Deno grater bietul Yannick! Sa ii treaca frumos si repede!

Iti tin pumnii pentru azi! puss

Ultima oara a fost editat de majestik (2014-06-13 09:06:03)


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#2252 2014-06-13 11:21:56

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

neatza

deno ce ma bucur ca te simti mai ok, bravo, sa savurezi si tu la maxim gravideala(la partea frumoasa ma refer).
sincer, dupa ce ai povestit, clar nici eu nu l-as mai lasa, singru cu bunicul, nu contest ca il iubeste, insa nu se pricepe, vb ta nu are instinctul ala pt copii...aaa si sotul meu avea 42 cand am facut-o pe ana smile (asta asa ca ai zis ca are 40).

in alta ordine de idei, ieri A. a avut serbare, cele care sunt pe facebook poate ati vazut poze si filmulete...o serbare perfecta, care m-a emotionat ca de fiecare data, si nu vb de faze de genul,, oau ce tare e copil meu, ce frumos a recitat sau dansat,, ci sa vezi bucuria lor cand se vedeau ce costumati erau, ce aplaudati si felicitati...niste copii minunati, toti..vedeai prin ochii si comportamentul lor partea frumoasa  a copilariei(din pacate exista si copii care nu vad decat partea urata, dar nu vreau sa intru in detalii), am simtit ca erau si eu copil, doamne e perfecta varsta asta, simt ca imi petrec copilaria alaturi de A.. ca ma bucur de fiecare descoperire si de fiecare reusita a ei, ca si cum as fi facut-o eu big_smile.

azi noapte m-am culcat la 2 dupa ce am terminat de calcat, spalat la cap, etc, bagajele le-am definitivat dimineata...dupa amiaza plecam spre ,, marea nunta,, ..nici nu a inceput si mi s-a luat deja big_smile .

Ultima oara a fost editat de adinagrig (2014-06-13 11:24:20)


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#2253 2014-06-13 11:28:47

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Neata!

Maje, multumesc! Dar pentru ce imi ti pumnnii tongue ? Poate am zis ceva si am uitat, dar nu stiu sa am de facut nimic important azi.

Timi puss asta ca sa vezi ca nici in alte situatii nu te poti baza pe el sad in fine.
Voi cand veniti? Am hotarat sa mergem in concediu in ro, si eu cu Y sa ramanem acasa, D sa se intoarca pana inainte de nastere si apoi sa vina definitiv. Varianta cu sa stau eu aici pana la nastere si el sa se intoarca dupa inapoi ni se pare mai grea, mai ales ca vor fi 2 copii..
In principiu merge m la sf lui iulie. Tare mi-ar placea sa ne vede, daca nu, acasa puss

Adina, ce frumos ai zis! Asta simt si eu, ca retraiesc prin Yannick, ieri am fost in parc si ne-am jucat cum ne jucam noi de obicei ca sa ne distram, ne-am alergat unul pe altul, ne-am tavalit in iarba si ne-am gadilat, yannick a ras in hohote intruna, treceau oameni pe langa noi si zambeau. Sincera sa fiu, in parc nu am vazut decat parinti care "nu arunca cu nisip", "sa nu te murdaresti", "nu fugi" etc.. sad Nu stiu, eu ador fiecare miscare a lui si ma face sa rad si sa-mi creasca sapte inimi la fiecare gest, descoperire vorba ta. Cand face ceva nou imi vine pur si simplu sa-l mananc de scump ce e. Nu are niciun defect, este perfect din cap pana in picioare si ca infatisare, si ca(,) comportament, incepe sa inteleaga foarte multe si sa fie intelegator. Sunt extrem de mandra de el hjarta

Ultima oara a fost editat de denorah00 (2014-06-13 11:37:15)


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2254 2014-06-13 11:57:39

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Deno hjarta exact asa simt si eu. Ma uit la el si.... pfff nici nu stiu sa exprim ce simt... parca zbor chicot
Noi venim din 19/07 pina in 8/08

Adina ce frumos smile distractie placuta la nunta ...


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#2255 2014-06-13 11:58:53

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

hello mamici


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#2256 2014-06-13 12:11:40

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

hello wave

Offline

 

#2257 2014-06-13 12:14:40

GeoGeo
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-02-15
Mesaje: 4747

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

hello smile

adina , petrecere frumsoasa!

cum va ziceam , la n la gradi s-a decis - pana la urma am aflat si eu ca doar la gradinita asta e asa - sa nu faca serbare decat cei din grupa mare sad
azi este ultima zi pt n, eu nu o mai duc sapt viitoare .. oricum nu vor sa faca ceva "de incheiere" macar asa ca .. sunt foarte suparata ! sad

Deno, ma bucur ca te simti mai bine, ma sperii cand aud cate accidente pateste Y !
Serios, nici eu nu l-am mai lasa cu bunicul ...

katey .. zau .. rotfl2

de pass stiti ceva, e bine pustiulica ?


yes it's official  : sunt mamiiiicaaaa ! smile

Offline

 

#2258 2014-06-13 12:41:00

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Of timi, exact cand plecam noi sad
Dar macar apoi suntem acasa si sigur ne vedem.

Geo, da.. Si cu noi a patit, dar a patit pentru ca fuge pur si simplu si cade. Si-a spart buza la 1 an. Si are un alt semn in arcada de acum vreo 2 luni. Tot pentru ca a fugit si a dat cu capul de perete. Dar sa fie in mana ta si sa-i lasi lucruri periculoase la indemanav sau sa il pui in chestii periculoase. Asta e vina adultului deja, nu e zvapaiala lui..

In fine, a trecut, nu se va mai intampla.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2259 2014-06-13 12:47:44

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Deno, las ca ne vedem la shopinguiala kram


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#2260 2014-06-13 14:31:38

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

multumim fetelor

ca tacamul sa fie complet, dimineata A.a vrut sa vb la radio cu Isby si Bistsy, era zi libera sa zic asa adica nu era un joc impus de ei , pur si simplu copii recitau, cantau, se jucam cu ei ce vroiau, A le-a zis ca ea ieri a avut serbare le-a spus rolul de mac, iar la final le-a zis ca ea maine merge la nunta...asa s-au amuzat cele 2 personaje, si drept dovada am primit telefon acum ca a  fost castigatoarea zilei, un dvd cu desenul kumba 2 parca, mereu au cate un premiu pe care il acorda la finalul zilei pt unul din cei care suna.


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#2261 2014-06-13 14:59:53

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Adina applause


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.