homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31-117


#2205 2014-06-11 14:26:12

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Am citit Bubu, am inghitit in sec. Eu nu prea pot intelege... nu am trait asa ceva... mi-e greu sa-mi imaginez grater
putem fi atat de cruzi


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 



#2206 2014-06-11 14:29:57

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

eu am plans de-a dreptul ...


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#2207 2014-06-11 15:16:43

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

bubu, ingrozitor..
Mama mea nu e o persoana afectuoasa, nu mi-a spus niciodata "te iubesc", nu m-a mangaiat, nu m-a imbratisat... DAR intotdeauna mi-a dat totul, tot ce a avut mai bun. Din mancare mereu noua, copiilor, ne alegea bucatile de carne cele mai bune, si asta e un prea mic exemplu, mereu ne-a pus pe noi pe primul loc. S-a lasat pe ea pt a ne plati meditatii, pt a ne trimite la facultate, pt a ne ajuta sa ne cumparam una alta... deci pt mine chiar a fost si este o mama minunata, chiar daca a fost destul de rece. Culmea e ca acum cu nepotica e mult mai calda, o pupa de o albeste. smile


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#2208 2014-06-11 15:36:23

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

hello

Bubu, am citit si eu grater , mi-au dat lacrimile. Mi-e greu sa cred asa ceva, mi-e greu sa cred ca exista oameni (cu atat mai mult bunici) cu asa comportament. Adica, te atasezi de un copil strain vazandu-l cum creste, d-apai de nepotul tau? Urasc din tot sufletul bunicii ce-si cresc nepotii in chinuri si mai asteapta si recompense pt asta.

Cris, la fel si mama mea. Si am fost 4 frati. Nu stiu daca am avut cele mai scumpe lucruri, dar cu siguranta am avut cel mai bun lucru de si-l putea permite. Nici eu nu-mi amintesc bratele mamei in jurul meu sau o vorba buna atunci can ma loveam. Noi am crescut singuri, avand grija unul de altul, ai mei au fost mai mereu cu serviciul. O respect pe mama mai mult pt chinurile indurate de a ne asigura partea financiara, referindu-ma la situatii de genul : de cate ori se strangeau bani pt masina de spalat mereu trebuia amanata ca noua ne trebuia ceva. Si a spalat la mana (mai tarziu si noi ajutam, 3 fete) pana dupa '90 dupa 4 copii. Si chiar si asa, nu-mi amintesc sa fii mancat vreodata bataie pt cat eram de murdara (si eram sigur, imi amintesc ca umblam numai cu baietii si ma bagam peste tot), Si o admir ca niciodata nu ne-a trimis la scoli sau facultati fara bani in buzunar, desi o vedeam de cele mai multeori cu ciorapii carpiti. Mi-au dat lacrimile. Am mancat mai toti bataie si nu ca era rautatea intruchipata, ci pt ca asa a fost si ea crescuta si educata.
nu stiu de ce m=am intins atat. Cred ca mi=ai trezit tu amintiri smile


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#2209 2014-06-11 15:44:09

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Hm, eram tentata sa citesc vazand link.ul insa luandu.ma dupa feedback.ul vostru am renuntat si sa.l deschid.

Adina, vizionare placuta! Sa reziste A cat mai mult la apectacol!


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2210 2014-06-11 16:06:03

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

smart, si la noi la fel a fost, asta era mentalitatea atunci, asa se cresteau copiii. Mi-a lipsit enorm caldura mamei, si acum simt nevoia disperata de afectiune, dar cel putin stiu ca ne-a iubit enorm dintotdeauna, doar ca asa a stiut ea sa se manifeste. Dar mama mea are un suflet tare bun, se vede in ochii ei, nu a facut niciodata rau nimanui, nu ar fi putut niciodata sa ne creeze ea vreo suferinta. Ceva de genul povestii din linkul pus de bubu nici nu s-ar fi pus problema. Cat de animal sa fii sa faci asa ceva unui copil, si mai ales nepot..

maje, mai bine ca nu ai citit.

Ultima oara a fost editat de cris8 (2014-06-11 16:06:42)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#2211 2014-06-11 16:27:29

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

offf , nici eu nu am citit inca, ma tenteaza, sa deschid, vedem..insa ma aseman ffff mutl cu mama lui cris, mai bine zis mama se aseamana, la fel, rece , dar ffff dispusa sa-si dea totul pt noi, adica na, banii ca despre asta e vorba...acum e ffff apropiata de A...pt mine mama a fost mamaia mea, adica mama mamei mele, pe ea am simtit-o ca mama, de aia si acum sufar dupa ea la aproape 17 ani de la moartea ei.

in alta ordine de idei, fetelor disponibile din bucuresti, am 3 bilete libere la Opera Romana, in seara asta la Lacul Lebedelor, de la ora 19:00, la balcon, 6ron/biletul, am dat mesaj si pe facebook, daca vreti sau auziti pe cineva, o sa fiu doar eu cu fata mea, cine trebuia sa mai vina nu mai poate.
editez: mai am disponibil doar 1 bilet , pe celelalte 2 le-am dat la o gravidutza si fetita ei care e de varsta cu a mea smile.

Ultima oara a fost editat de adinagrig (2014-06-11 17:01:38)


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#2212 2014-06-11 17:22:13

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Cine m-o fi pus sa citesc? grater

Eu am o mama de milioane, a fost si afectuoasa cu noi ( desi severa uneori, dar fara sa ne luam bataie) si a si muncit si inca munceste mult ptr noi. In schimb, mi-a lipsit mereu afectiunea tatalui, desi langa noi a fost de fapt absent din copilaria noastra. El nu a dat niciodata o palma la propriu in noi, dar cred ca mai degraba o facea numai sa fi fost "tata" in tot sensul cuvantului.

Fetelor, voi ridicati vreodata tonul la copii? Eu pana acum n-am facut asta, dar de vreo 2 zile sunt f obosita, nici nu ma simt bine din cauza caldurii, mititica mea e si ea necajita iar cand e obosita e sub orice critica. Azi am tipat la ea grater grater bang saracuta a inceput sa planga, i-am cerut iertare, dar f rau ma simt.  voi va pierdeti vreodata cu firea sau reusiti sa ramaneti mereu calme si blande?

Offline

 

#2213 2014-06-11 18:24:00

GeoGeo
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-02-15
Mesaje: 4747

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Buna smile

ce faceti mamici?

Jaqui, imi pare tare rau ca puiul tau este asa de bolnavior! Sa ne spui cum va mai e si sa nu ai teama sa ceri ajutor daca ai nevoie !

rose,

eu cred ca as fi avut aceasi reactie ca si sotul tau , daca ar fi venit unu mai mare sa o altoiasca pe nati . adica i-as fi spus sa inceteze. cateodata imi iese un "te rog frumos" de iti ingheata sangele rotfl tongue . ma rog, intelegi tu . Pass are si ea dreptatea ei, dar eu nu as putea sa raman asa zen daca face acreva uz de forta


adina, as fi venit eu daca stiam de ieri rotfl


yes it's official  : sunt mamiiiicaaaa ! smile

Offline

 

#2214 2014-06-11 18:28:37

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Happy eu recunosc ca mai in scapa cate o vocaliza. Dar nu raman suparata pe el. Sau ma explic: iarta ma ca am tipat dar si mama e obosita etc

Geo ieri am fost in plimbare pr la voi prin zona smile

Ultima oara a fost editat de cmin (2014-06-11 18:35:27)


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#2215 2014-06-11 19:13:54

GeoGeo
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-02-15
Mesaje: 4747

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

cmin .. ne-am plictisit una de alta de mult ce ne-am vazut rotfl
da' e greu ca vin ff tarziu , si iau fata tarziu .. cand vin cu ea acasa e deja obosita sad
sambata trag cat pot ca sa am si eu macar duminica libera .. asta e . Om gasi noi o zi


yes it's official  : sunt mamiiiicaaaa ! smile

Offline

 

#2216 2014-06-11 20:31:30

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

happy, da, tip/ ma rastesc uneori sad... dar acum ca ai intrebat si ma gandesc in urma imi dau seama ca o fac de relativ putin timp. nu stiu daca mi-am pierdut rabdarea pe parcurs sau a devenit mai dificil Stefan. poate amandoua.

Offline

 

#2217 2014-06-11 21:43:08

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

happy, eu nu am tipat pana acum, si sper sa nici nu o fac. Nu cred ca as rezolva nimic asa. Eu sunt total impotriva tipatului, de altfel nici eu nu suport sa ridice cineva tonul la mine.

Nu te mai simti vinovata acum, asta e, esti si tu om si ti-ai pierdut rabdarea pe moment, dar sincer e muult prea mica Sara ca sa inteleaga de ce tipi.

Ultima oara a fost editat de cris8 (2014-06-11 21:48:50)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#2218 2014-06-11 22:35:46

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Maje, nu stiu ce s zic, cred ca e mai bine pt. ca nu a mai facut febra, dar tot haraie in gat / piept. N-a luat decat 3 doze de antibiotic pana acum, mai asteptam...

Happy, si eu mai ridic tonul si imi pare rau, dar uneori ma aduce la exasperare, cred ca au inceput si la noi terrible twos. nustiu


Eu nu am ce sa le reprosez parintilor si bunicilor mei, absolut niciunuia dintre ei. Ne-au fost si ne sunt alaturi trup si suflet si ma rog la Dumnezeu sa ni-i tina cat mai mult si sa-l odihneasca in pace pe tataie al meu drag care nu mai e. sad


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2219 2014-06-11 23:12:35

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

hello pe seara

Geo lol tu mereu ma faci sa rad! Mi-as dori sa intri mai des

Happy si eu mai tip, spre rusinea mea. Adica mai mult in casa, ca ma prinde fix cand am mainile ocupate si face lucruri f grave (mai sta pe scaun la geam si cand vede ca nu pot ajunge la el vrea sa-l deschida si sa urce pe pervaz, si alte cele) . Uneori ma intreaba "de ce mami tipi a mine?" pe un ton de-mi vine sa-mi trag palme. Imi cer scuze si=i explic , dar data viitoare face la fel.

Deci Garga, tusea a  trecut din senin? Sau ai continuat cu prospanul? Si al meu tuseste de 2 zile, ii dau stodan, dar fata de ieri nu vad vreo diferenta in bine. Adica azi a tot tusit in somnul de pranz , desi ieri n-o facea. Daca maine n-o mai rareste trebuie sa merg cu el la doc. El tuseste sec. Ma si miram ca din februarie n-a mai avut nimic

Azi mi-a dat sotul vestea ca pleaca in delegatie la Buzau. 2 saptamani. O fericire, ce sa mai forgetit


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#2220 2014-06-11 23:38:41

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Be i.am cumparat nepotelei un birouas cu scaunel ca mi.am adus aminte ca nu prea are unde sa stea sa coloreze sau sa se uite pe o carte sau revista. Stiu ca ii e util.

Kate sa se faca bine Natalia! Numai dr poate sa iti zica ce e cu haraiala aia..


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#2221 2014-06-11 23:51:36

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Maje, doc a zis ca e la plamani, de-aia i-a dat antibiotic.


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2222 2014-06-12 00:12:27

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Hey
Sanatate si putere Jaq... kram


Noi iar bronsita..insa mai.usoara..fara antibiotic de data asta..doar aerosoli cu bentolin si flixotide..e prima data cand le folosesc..
(Sper sa nu.intru intr-un cerc vicios cu ele)

Sper sa scapam rapid!

Vai..pe mine.m-a adus la disperare grav...tzip zilnic.. sad
Daca il vedeti cum face..nu ma tzine de mana pe strada..vrea singur..daca il tin de mana ca sunt masini se duce si se pune in mijlocul strazii in fund si zice ca nuuuu sa il las. Azi a fost pisu lumii..veneam de la medic..nu mai zic ca cu mine nu vrea sa manance decat biscuiti sau stixuri..cu bona mananca..asa si ziceam azi desi eram obosita, venita pe jos  , am trecut pe la auchan sa ii cumpar ravioli ca paste mai mananca..zic hai ca mergem. Am luat mai multe chestii si cu saranalele, ba cu el in brate..ba alergand din mana mea..pe strada a fugit si s-a pus in mijloc..aproape in fata blocului nostru. Si s-a si descaltat si facea: eu nu plec lol
Bay radeau vecinii de la balcon. Zic e dragut nu? Luati-l in seara asta ca mor rotfl
Tot azi ii zic : Rares esti rebel?
Dar el : daaa! Melc melc co-rebel rotfl2


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2223 2014-06-12 00:22:36

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Janis, sunt mai slabe decat Adrenalina si Dexa, si noi facem tot cu astea.


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.