homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31-129


#2433 2014-06-18 13:53:46

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

nu stiu, flow, ca a mea este mai mica decat Carol lol
pot doar sa sper


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 



#2434 2014-06-18 14:02:20

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

offf flower cum o dai nu e bine : daca este prea tacuta si nu comunica nu e bine,daca e prea vorbareata iara nu e bine...
nu o zic ca un repros pentru voi, doamne-fereste, te inteleg intr-o masura, de cateva ori si noi am fost pusi in situatia asta, dar nu e zilnic, s-a intamplat cand eram amandoi obositi si ea nu, si e groaznic sa nu mai poti sa-i acorzi atentie...
in fine, ma bucur ca ati rezolvat cu firele, offf prin ce ati trecut, dar acum nu-i afecteaza oare?

katey, eu nu fac multe, deja am experienta anului trecut si acum 2 ani, de fatp de anul trecut am inceput sa fac din fiecare dar nu mult :4-5 borcane maxim maxim, si e arhisuficient pt noi, ba chiar mai si dam, adica mai am inca de anul trecut 1 borcan de dulceata de capsuni, de prune si de gutui...le fac ca imi place , sa fie acolo, de mancat doar in anumite momente, ana nu prea e fana.


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#2435 2014-06-18 14:23:43

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Adina, nu eu am zis de dulceata, dar sunt de acord cu cine a zis, faci muuulte. Imi aduc aminte si de anul trecut. Eu n-am mai ajuns sa fac de capsuni pt. ca nu am gasit o sursa ok. Adica ce am luat din comert nu aveau gustul ala de capsuna. sad
Visine nu prea sunt la tara, cel putin nu de dulceata...
Sper sa fie prune (sa nu dea vreo grindina), pere, gutui. Anu trecut am facut de prune si de pere, iar acum 2 ani de pere, dovlecei si gutui si peltea de gutui. Peltea mai am inca pt. ca al meu sot nu mananca decat in clatite.
Si de anul trecut mai am. Insa cred ca nu le-am fiert destul ca prea curg, cu un an inainte mi-au iesit mai tari. nustiu

Like, eu n-am zis ca vad fantome, ci doar ca mi se pare creepy cand arata undeva si eu nu vad nimic. tongue
E ok degetelul, nu o deranjeaza. N-am fost sa-i fac radiografie desi asa am fost sfatuita de medici pe grupurile de pe fb. Sper sa fie ok.

Flower, ma bucur ca s-a rezolvat cu firele alea. Imi imaginez ce te-ai speriat s-o vezi asa.
A plans destul Nati, suspina mititica. sad

Maine trebuie sa achizitionam 35 de Barni si 35 de Tedi  acklad , altceva nu avem voie sa-i ducem pt. vineri. Sincer, eu la a mea i-as da mai degraba o bomboana de cioco decat Tedi, dar asta e. Am intrebat daca se poate sa ducem Kinder din alea mici asa, ca degetul, si au dat din colt in colt ca lumea de obicei asa duce. nustiu


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2436 2014-06-18 14:36:29

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

buna fetele,

flow , tare te inteleg, are si D momente din astea si vad ca incep sa se indeseasca

si eu fac tot asa ca tine Adina, 4-5 borcane din fiecare soi
am fact din capsuni si in sfarsit nu mi-a mai iesit zeama lunga, duminica ma duc la ai mei sa vad cum stau cu visinile, am inteles ca sunt f putine, mai fac de caise , corcoduse (este dementiala) si mai vad eu

cum din dovlecel, nu am auzit niciodata

pentru zarzavaturi, am din gradina noastra, de astea nu imi fac griji, doar la fructe mai am de asteptat cativa ani pana vor rodi pomi cum trebuie, desi este probabil ca anul asta sa fac putina dulceata de gutui, este arhi plin saracul pomisor, nu are decat 1 m si este plin de fructe, spre sa nu se rupa


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#2437 2014-06-18 14:58:39

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Kate daca e scarbos, nu pot.. Musai iau bixtonim azi, asta e.. Si in sarcina trecuta am luat, si in alaptare. Nu am ce face sad

Be, eu am astm dar care nu imi afecteaza nasul, ci caile respiratorii, 3 saptamani am tinut-o intr-o criza de astm pana sapt trecuta sad am terminat aproape 3 tuburi de ventolin.
Am si rinita alergica foarte urata, tot cu stranut, stranut si eu de zeci poate sute de ori intr-o zi. Mai mult dimineata sau daca ies afara. Dar si noaptea. De ce te abtii? Se rezeste S? Al meu n-are treaba lol
Si mai am si o dubla deviatie de sept pe care trebuia s-o rezolv vara asta, dar a ramas gravida.. Mai am de asteptat minim 2 ani ana termin cu alaptatul. Dar apoi o fac, si riniplastie.

Like, n-am treaba ca Y doarme pana la 11-12 ziua. Si infundatul ma ia pe la 4, pe la 7-8 adorm la loc si ma mai odihnesc cateva ore.

Flower sad of.. Biata C. Tin minte ca eram gravida cu Y, si nepotica mea nascuta cu o zi inaintea lui C, avea 2 ani jumate, eram in masina toti si nu1i tacea gura, pur si simplu vorbea non-stop, nu ne auzeam noi adultii de ea. Si zice mama ei "auzi, nu te doare gurita de cat vorbesti?" Zice: "ba da ma doare, dar nu pot sa tac" lol


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2438 2014-06-18 15:10:02

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Gina, scanez diseara reteta.
Nu stiu daca o gasesc acum pe google ca o am de 3 ani. Dar oricum trebuie dovlecei mai batrani, asa ca ai timp sa faci daca vrei. smile


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2439 2014-06-18 15:12:21

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

deno tare lol

ginutza, am si eu in plan 1-2 borcanele de corcoduse, nu am facut niciodata, am citit anul trecut de ea, dar era cam tarzior, ca nu prea mai erau corcoduse (la mine la tara se numesc boambe)
noi am avut tot asa un gutui, al doilea an si la el, era plin de flori, si nasu i-a zis lui barbate-miu sa mai rupa din flori ca e micut si nu va putea sa le tina pe toate, a rupt el ce-a rupt chit e ca acum nu mai are nici un fruct smile (anul trecut a facut o gutuita mica)...ma bate gandul de niste peltea, nu am facut niciodata dar imi place cum suna big_smile.


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#2440 2014-06-18 15:23:57

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

e dementiala asta de corcoduse (este un fel de peltea)si din ce ramane de la ea se poate face un fel de nectar, la gust nici nu iti dai seama ca este de corcoduse , zici ca este de caise


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#2441 2014-06-18 15:27:35

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Deno, si,rinita si ăstm.. cesafac dejja te ai,obosnuit dar ?mi imaginez cat de greu iti e uneori. De fapt,nici nu,mi,pot,imagina. Esti rezistenta tare.

Katey am,inteles.  Naty,implineste,2ani maine?

Flow,cat m,as,bucura,eu,sa,turuie,si ai mei. Ia o ca pe ceva bun chiar daca e greu si agasant uneori. E super bine părerea mea , pt ea adică. Asa se dezvolta. Rezistati si voi,e o fetita tare desteapta si rezistenta. Cu firele..brr. Egreu pt un om mare dar pt ea..wow.

Mama ce dulceturi si din astea mai faceti. Mie nu mi place dec?t de zmeura. E super bun.

Da Maje e multa in curte.sper sa iasă anul asta.

Bubu asa face,in fiecare zi aproape ,David. Se razbuna pe mine ca,nu pot sa fiu atenta mereu la el si face cate ceva,prin casa..azi a căzut dulapul pe el bine ca eram acolo si nu a patit nimic ca se urcase pe el, ieri a ?ntins caca pe pat, a dat ciresele pe jos, a,stropit o pe A cu apa pe caput, si pe M ?l fugareste toata ziua de el  se ascunde de David. Trebuie sa fiu cu ochii pe el mereu


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#2442 2014-06-18 15:31:43

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Like, vineri, pe 20. smile


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2443 2014-06-18 15:35:37

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Like, m-am obisnuit ca de foarte mica am bolile astea. Pana la 2-3 ani bronsite repetate apoi m-am pricopsit cu astea care sunt pe baza alergica. Nu e vorba de rezistenta ca nu ma tine 24/24 toate zilele din an. Am perioade si perioade. Trec si 5-6 luni fara sa-mi fac vreun puf, dar si cand ma apuca...

A mancat copilul tocanita de inimi si pipote cu mamaliga. Unde sa increst lol ?


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2444 2014-06-18 15:43:11

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

eu am reusit doar de capsuni sa fac si cateva borcane de compot. Poate cand ma mai pun pe picioare mai fac cate ceva, asa ar trebui..

mie azi mi-e venit cm-ul la fix 18 ani de cand mi-a venit prima data, intr-o zi de 18 iunie .. ce coincidenta  lol

nu stiu ce mai vroiam sa scriu ca imi vine sa ma culc aici de rau ce imi e ...


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#2445 2014-06-18 16:07:31

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Bravo Yannick!  chicot
am inteles Deno.pai e mai bine asa. Normal..

Cmin dar nu poti sa,dormi,Putin?sa te,odihnesti? Sănătate,sa,te,simti mai bine. Lasa ca faci,tu dulceturi,mai ?nt?i sa,te,simti mai bine.

eu b?ntui pe aici ai,mei dorm de 3ore..e clar ca la la noapte nu stiu ce facem. Mă,tin pana la 10noaptea asta seara


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#2446 2014-06-18 16:32:40

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Like sunt la job  bang


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#2447 2014-06-18 17:30:43

als
Sr. member
Inregistrat: 2011-04-26
Mesaje: 1077

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Cmin, mai e putin pana diseara....sa te refaci in curand!
Flow, saracuta C. Prin ce a trecut....Si cu vorbaria multa te cred. Si  Ericai ii merge gura si vrea sa aprob fiecare cuvant al ei. Dar cu strainii nu vorbeste nimic pana se acomodeaza si sta si asa suparata de zici ca acum incepe sa planga.
Yannick  applause
Legat de fantome/ cosmaruri. Nu cred ca vad ceva ce noi nu vedem dar sigur viseaza. eu imi dau seama la fiica-mea ca vorbeste in somn si repeta cuvinte din intamplarile avute in ziua respectiva. Undeori zice spre ex: topogan , vreau baie sau uneori , dar asta inainte sa adoarma imi zice ce isi imagineaza ea. de ex avem un bec din ala economic, asa lung si spiralat si ea zice ca e nasul lui Pinocchio. Asa il vede ea.


mami de fetita mare, Erica-Maria
si surioara mica Ema-Gabriela

Offline

 

#2448 2014-06-18 18:56:41

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Hey fetele!

Smart sanatate si putere!
Am un prieten medic ortoped in germania si seful lui batran face de zeci de ani cateva radiografii pe zi..ca are aparat mobil..are nevoie in operatii. Cica daca erau asa masoale pana acuma ala era extra bolnav si radiat si nu are nimic. Nu sunt deloc nerecomandate la copii mi-a zis, ci treb facute de fiecare data cand e nevoie..pt un diagnostic corect.
Rares a facut la 3 sapt de viata..apoi la 4 luni..nu-i un capat de tara

Vai flower si rares e la fel..si eu sunt f stresata la munca si el nu doarme..la 11 noaptea - hai sa facem puzzle! E ff stresant..si eu am plans aseara sad


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2449 2014-06-18 19:10:50

Reina
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 3881

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Mamici

Cmin am citit de talasemie.. Am inteles ca acum ai descoperit, dar pana acum cum ti-au iesit analizele?
Te intreb ca mie de cd am ramas gravi hemoglobine e scazuta 10-11 , la fel ca a copilului si fiecare medic ma intreaba de talasemie, fiind si mai palida de fel. In timpul sarcinii am fost la fundeni pt analize si au iesit ok iar copilului i-am facut recent dar nu i-a iesit ceva. Si eu vreau sa mai investighez ca ametita sunt mai mereu

De luna asta lucrez de acasa , la acelasi servici, e foarte bine pana acum.
Like am citit ca intrebai de indemnizatie, luna asta am primit stimulentul cu 3-4zile intarziere , am aizit ca au fost intarzieri peste tot


Mamica de 2 pui scumpi

Offline

 

#2450 2014-06-18 20:38:48

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Am scris un mesaj cat China si l-am sters din greseala cadn am vrut sa adaug ceva. Rescriu mai tarziu dar va dau un link ca sa va deconectati (si cititi comentariile. Am ras cat pentr o luna):
http://www.printesaurbana.ro/2011/07/ca … repta.html


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#2451 2014-06-18 21:03:38

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Să vedeţi faza: Natalia e ?ncă pe antibiotic, mai are p?nă m?ine, şi de azi are muci şi stranuta. nustiu


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.