homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31-130


#2452 2014-06-18 21:14:29

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Ooo kate, din una in alta dati voi sad sa treaca repede!

Janis, Rmai doarme la amiaza? Y nu prea, mai multe zile in care nu doarme decat cele care doarme. Si daca doarme, seara se culca dupa 12. Bietul sot, la 3:40 dimineata Pleaca la munca, ramane cu 2-3 ore dormite in 24h si cand vine acasa o ia de la capat cu noi... E irascibil si el, isi tot cere scuze, dar nici n-am ce zice, e de inteles, e oboseala enorma sad


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 



#2453 2014-06-18 22:39:25

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Katey a scris:

Să vedeţi faza: Natalia e ?ncă pe antibiotic, mai are p?nă m?ine, şi de azi are muci şi stranuta. nustiu

yikes Nu raspunde la antibioticul asta sau...? Sanatate multa; tare-i ciudat!


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#2454 2014-06-18 22:50:33

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Kate sanatate ..pffff

Reina eu sunt anemica, am hemoglobina 10,11 chiar si 9 de cand ma stiu. Luna trecuta a fost f naspa, cu ameteli. Med de fam m a trimis la instit de hematologie. Acolo mi s a facut o analiza, electroforeza-ceva de genul, sper sa nu scriu prostii - de unde a reiesit ca este genetica. Se face de azi pe maine si m a costat 73 lei tot ce mi au facut ei. Analizale se platesc la ei.

Merita sa investighezi pt ca poti lua suplimente de fier degeaba. Si s a uitat si pe analizele luo A sa vada daca nu mosteneste si el. Ca sa ai asta trb sa aiba unul din parinti.

Flow s a postat ceva mai dev din mesajul tau, ca tocmai ma delectam eu cu el dar s a ridicat piticania.


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#2455 2014-06-18 23:01:51

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Deno da..doarme dar nu mult...faza e ca daca nu doarme e irascibil si isi face somnul la 8-9 seara tot ca de zi...scurt lol

Azi a adormit deja

Sa va zic..e suspect de astm
Diagnostic nu se poate pune asa mic..insa are toate simptomele..
Ig E-ul a iesit f f mare....deci fondul alergic in floare...doc crede ca si la altceva in afara de lapte..ceva respirator..praf..acarieni..polen nush de care..
O sa mergem in iulie la.praid. am intrebat doc si imi recomanda si vara pt ca cica acolo e o zona f rece chiar si vara...e in depresiune..
Si sper sa ii mai treaca...tuseste din ianuarie..daca nu si dinainte...tuseste in continuu


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2456 2014-06-18 23:36:34

manu2007
Sr. member
Inregistrat: 2007-12-18
Mesaje: 1619

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Sanatate puilor bolnaviori par

Janis, eu am fost la Praid, in vizita, si nu mi s-a parut asa racoare afara  spranceana , chiar daca e depresiune. Eu am fost la inceputul verii si tot era evidenta diferenta de temperatura ... 18 grade in salina si 30 afara, dar presupun ca daca era o problema nu iti recomanda dr. sa mergi si vara. Sa dea D-zeu sa ii faca bine si sa nu mai aveti probleme cu tusea.


"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca, ci sa inveti sa dansezi in ploaie"
mamica de buburuza din 19.10.2012 hjarta
gravida hjarta hjarta 21+ rugaciune

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2457 2014-06-19 00:48:42

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Manu..am inteles. O sa merg dimineata si seara..sa nu iesim in caldura..nu stam decat o ora..
Eu am fost la sighisoara..unde e la fel cica..si dimineata si seara inghetam la propriu afara...nu mai stiam ce sa imi pun pe mine lol ziua era cald..


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2458 2014-06-19 01:07:24

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Janis, poate va suna nu stiu cum ce iti zic..

Eu, precum stie toata lumea sunt astmatica. E tot pe fond alergic. Am crescut practic in praid si la mare, chiar daca veneam de la 700 km departare, nu era vara sa nu ma duca ai mei. In paralel cu tratamente la greu in spitale tot la 3 luni. Rezultatul => nicio ameliorare lol
Si nu pentru ca as fi eu un caz grav, ci pentru ca daca e astm intr-adevar si mai e si alergic, este pe viata. Daca depistati la ce e alergic si nu are igE-urile ffff mari, se poate face desensibilizare. Dar e de bataie lunga(ani) si de bani si de timp si de multe.
De mine nu s-a legat niciun medic ca la cat aveam IgE-ul ziceau ca e risc de soc prea mare. Eu tot la polen, acarieni, praf de casa, mucegaiuri. Astea ma si deranjeaza fizic. Foarte tare. De oricare dau, fac criza in mai putin de jumatate de ora.
Sa nu mai zic ca eu fac crizele de astm cel mai frecvent la ras. Deci la efort. Daca rad copios la o gluma e gata criza. Si de cand il am pe Y, mai ales de cand a devenit foarte comic, fac crize f des daca nu ma abtin de la ras sad
Am mai iesit alergica si la par de pisica si caine, oua(cu astea m-am tratat cand eram mica lol si am scapat). Dar nu se manifesta nicicum.

Toata copilaria am auzit de la doctori cea mai idioata placa posibil: cand cresti si te mariti, scapi. Aka cand o sa incepi sa te &%$? trece tot. De parca ti-ar lua cu mana lol mda...
Nu a fost asa. Dar... Se traieste cu asta bine mersi smile
Nu zic sa nu incerci tot ce este omeneste ca sa nu dea in astm, ca sa ameliorezi(daca chiar e, putin probabil) sau sa vindeci(si mai putin probabil), dar sa nu disperi. Daca e, e, va fi bine.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2459 2014-06-19 01:19:05

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Am inteles deno..multu de detalii puss
Rares nu are crize mometan doar tuse..dinastea seaca de asmatic. Noaptea si la efort. Cat a avut doua bronsite la rand productiv sa scoata..in rest...sec
Sotului i s-a pus pata sa il ducem..ca cum..nu ma gandesc la el...oricum mergeam prin tzara ca ne luam masina(peste o saptamana) si in iulie ii facem safteaua.
As vrea sa ii fac teste totusi ca poate e ceva de care il pot feri...of
Doc spune ca se pot trata simptomele momentan..si ca fiind f mic ii poate trece pana la 7 ani...
Zice sa ii mai fac 5 zile flixotide...e totusi cortizon..sa ii mai fac?

Ma uit la nepotu-miu care are acum 10 ani..in copilarie a tusit asa ca Rares de ii venea sora-mii sa se arunce de la geam lol luni..ani de zile. Dupa 6 ani i-a trecut de la sine..nici laringite nu mai face des..nimic. a crescut si gata...


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2460 2014-06-19 07:08:48

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Neata!

Flow, a raspuns la antibiotic, l-amluat pt. bronsita si nu mai are, dar probabil mucii sunt de vreo viroza. nustiu

Janis, si noi facem inca Flixotide, ar trebui pana azi inclusiv.

Natalia a mancat cu pofta aseara si mi-a vomitat de la 3 din jumatate in jumatate de ora. sad Nici nu mai are ce sa vomite cred ca doar suc gastric, ca nu i-am dat decat cateva lingurite de apa.
A facut mama varza calita si ne-a dat si noua, iar ea cand vede varza e innebunita, abia am apucat s-o incalzesc si asta in urletele ei "jaza! jaza!". Nu i-am dat mult ca nah, e grea la stomac, dar atat cat i-am dat a mancat pe nerasuflate. Apoi a luat si 2 varfuri de lingurita da prajitura de cofetarie. Am fost sa-i comandam tort si le-a vazut acolo expuse si a inceput "coco, paji, Wawa", i-am zis ca luam dar papam acasa in speranta ca va uita. Nicio sansa, iar eu ... i-am dat.
Si-acum ii dau mail sefei ca stau acasa azi si maine ma astept la  sm

Oare imi pot lua medical doar o zi? Maine n-am cum sa stau acasa ca are colega concediu sa mearga la premierea fetitei si nu ne lasa sefa pe amandoua in aceeasi zi. nustiu


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2461 2014-06-19 07:22:38

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Neata
Poti kate, cum sa nu..

Janis sad


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#2462 2014-06-19 08:29:28

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

neata mamici
katey, imi pare rau ca nu se simte N bine sad
janis, rau n-are ce sa-i faca daca-l duci la salina si daca tot plecati prin tara...


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#2463 2014-06-19 08:29:40

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Neata wave

Se poate Kate. SAnatate kram

JAnis... sad imi pare rau


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#2464 2014-06-19 09:04:14

adelina_1985
Full member
Inregistrat: 2010-04-06
Mesaje: 553

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

neata mamici
multumesc pt sfaturi.
au facut minuni spalaturile cu coada soricelului si ceaiurile. au disparut urinarile frecvente si usturimile


2 ani +

Offline

 

#2465 2014-06-19 09:29:51

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Neata!


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#2466 2014-06-19 09:33:43

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

neata mamici
Janis cu leacuri babesti nu ai incercat? gen sodou?


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#2467 2014-06-19 09:43:22

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Nepoata mea a vomitat de la..chefir. A mancat tot asa cu pofta si noaptea s.a trezit sora.mea ca vomita ca si N din jumatate in jumatate de ora. Dupa a dormit bine iar dimi nu a mai avut nimic. I.a dat sora.mea ceai ca sa fie sigura ca nu mai pateste dar ea era ok.

Janis sad DD fereste sa aiba astm!


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#2468 2014-06-19 10:49:05

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

neatza

adelina ma bucur ca au avut efect,

janis,diferenta de temp este , eu am fost in sept si tot era, dar acceptabil, am prins si zile cu ploi cand cred ca erau la fel temperaturile, iulie se anunta canicular, si nu indicat, dar stiu cand e planificat ca nu ai incotro...poti intra dimineata de la 8-9 si seara nu mai stiu eu am nimerit in sez de toamna , ultima intrare la 15, dar vara am inteles ca se intinde mai mult...
apropo ce masina v-ati luat? oricum sa o stapaniti sanatosi, si sa nu aveti probleme cu ea.

katey sanatate,sunt viroze peste tot de la vremea asta uda si rece...

eu am fost cu ana la recoltat de sange pt analize, i-a luat 3 tuburi nu a zis nici pas, au felicitat-o alea, erau socate oricum, eu o tineam in brate si alea recoltau, iar ana se uita,, cum curge sangele pe totpogan,,...insa avem si un mic incident, va relatez pt cele din tara ca e de stiut : de la 1 iun s-a  modificat legea, sau naiba stie ce s-a modificat, chit e ca analizele nu mai sunt valabile 1 luna de la emitere si cate zile scrie undeva jos(unde eu nu am citit), la noi 10 zile, erau pe 3 emise , desi pe 13 expira , ni le-a primit, dar e posibil ca laboratorul sa le respinga, asa ca alt drum la medic, alta foaie de analize, sper eu nu si alte recoltari...in plus se duce ex rosu inapoi la medic, inainte ramaneau si cel alb si cel rosu la recoltare, acum nu, il duci tu inapoi...drumuri peste drumuri si iar drumuri.

ieri am fost sa vedem o posibila locatie pt ziua anei, era petrecere , vb cu proprietarea marti ca venim miercuri, marti dupa amiaza era liber pe 9, ieri nu mai era, cica martea seara la petrecere a venit cineva...sotul nu prea era incantat, eu eram ca ne lasa cu mancarea noastra, nu te conditioneaza sa iei de la ei , caci nu ne permitem suntem aprox 19 adulti si 10 copii, ma rupe la mancare sa iau cu meniu, asa duc eu ca am idei...,mai era liber pe 8 , dar am zis ca daca nu e pe 9 nu are rost, si asa era cams trampt pt parintii(da stiu ca nu ziua lor, dar na, nici sa stea in picioare) , acum cautam in alta parte, offf, eram asa trista aseara , sper sa gasesc o rezolvare, acasa nu se pune problema ca nu e spatiu clar.


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#2469 2014-06-19 11:08:48

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

buna fetele
si eu trebuie sa ii duc saptamana viitoare sa le fac analize, nici nu vreau sa ma gandesc


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#2470 2014-06-19 11:27:45

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

neatza fetele.
adina bravo pentru fetita cuminte.
nici a mea nu a zis nimic atunci cand i-a recoltat insa cum am iesit cu ea din cabinet mi-a vomat... :smilesmile( cred ca a avut emotii, nu stiu ce sa zic.
una peste alta analizele i-au iesit bune asa ca slava Domnului.
puss  puss  puss


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.