homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31-135


#2547 2014-06-20 14:26:37

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Smart, ce sa zic. Cand ne e dat, ne e dat, indiferent de circumstante, asa-i..


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 



#2548 2014-06-20 15:01:24

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Anastasia nu a făcut diarie dec?t o data ?nainte sa mergem la spital cand a avut enterocolita si rotavorus. Am?ndouă la pachet. Dar ea a,vomitat de c?teva,ori intr o zi. Apoi nimic...dar nu vroia nici sa bea apa. Ii dadeam cu,lingurita săruri,de rehidratare de Humana nu stiu ce m as fi făcut acasă fără astea. Dar si la spital am primit tratament bun si erau f atenti,cu noi. Toata lauda spitalului Grigore Alexandrescu in sectia de gastro. O doctora de exceptie am avut. Spunea ca si ea a luat de la copii rotavirusul si face asta pe banda rulanta adică stoe ce sa facă sa nu intram noi mamele in panica..pentru ca aveam de ex o colega in camera care fetita ei tot de aceeasi v?rsta ca alei mele, vomita si făcea,diarie de 10-15ori pe zi. Era crunt.. Au,spus de A. Ca a fost cel mai cuminte copil si curat ca nu vomita si nici diarie de pe toata sectia..dar asta din cauza ca am avut eu grija sa,i dau acasă cu o zi ?nainte orez fiert cu lapte delactozat,si săruri chiar daca nu vroia m am chinuit toata ziua.. Exista sa sa sa ia si băietii rotavirusul si slava domnului n au luat.n am sa uit perioada aia..

Smart se va face bine!

La multi ani Naty!!  Ce as manca si eu toortt. ?mi aduce mama.

Deno.cred ca sunteti f fericiti. Sa,vezi ce grija va avea Y de bebe cand vor creste mai,mari.
Ai mei o pupacesc pe A. Tot timpul.


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#2549 2014-06-20 15:09:39

adrriana
Full member
Inregistrat: 2009-01-28
Mesaje: 603

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

chiar Deno ,nu ne-ai mai zis , cum se mai poarta y cu burtica ta ? zice ceva ?

Offline

 

#2550 2014-06-20 15:11:51

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Like, sper s-o iubeasca.

Ada, rar arata burtica si zice "dede". Imi mai ridica bluza. Dar cam atat.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2551 2014-06-20 15:15:55

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

buna, mamici!

deno hjarta felicitari, sa iti traiasca!! tu realizezi ce frumoasa va fi??? abia astept sa se nasca, sa pui pozici cu ea!
trimite-mi te rog si mie o fetita smile. tot sunt baietii nostri nascuti in aceeasi perioada, n-ar fi rau si surioarele sa aiba date de nastere apropiate smile.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2552 2014-06-20 15:48:24

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Buna ziua!

Naty, la multi ani pui frumos!

Deno, felicitari pentru fetita! 
o sa vreau si eu una mai tarziu big_smile


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#2553 2014-06-20 17:30:40

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Anca multumesc!
Of, cum nu ti-as trimite daca ar sta in puterea mea! Dar sunt aigura ca va veni curand hjarta

Elena, multumesc! Sa vina cand va doriti puss


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2554 2014-06-20 17:39:31

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Multumesc, Elena!


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2555 2014-06-20 17:49:13

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Deno, o sa o iubească normal ca vor fi fratiori. La noi au fost asa etapele mă refer la David ca Matei era prea mic. Cand am venit,din spital in prima zi a pupat o, si după o,zi spunea stia ca e surioara,lui cand ?l intrebam. O,pupa nu f des cred ca nu constientiza ca e fii ta umana, credea cred ca e papusa mai degrabă. Sau gresec eu cu asta. Pana pe la 6-7 luni cand a luat o A in 4labe nu a fost gelos deloc apoi,pt ca trebuia sa i acord ei,mai multa atentie, a devenit,f gelos. O ?mpingea, ii baga m?inile in ochi, ii lua jucăriile..i le ia si acum. Tot ce are ea in mana,trebuie sa fie al lui, si toate,jucăriile crede ca sunt ale lui. Cu băgatul m?inilor in ochi nu constientizeaza nici acum sau,nu vrea sa asculte ca ii face rău,ca nu e bine dar sunt stiu ca o face din drag sa,o,alinte pe ea sa o dragalleasca sa se joace cu ea. Si abia,pe la 1an cand a mers deja ea bine in picioare nu a mai,fost gelos. Pentru ca s au echilibrat lucrurile si n a mai trebuit ei sa i dau at?t mult atentie. Acum nu,mai e,gelos. Reusesc sa i iau pe am?ndoi,in brate,in acelasi timp sa se simte,nici unul mai prejos sau mai Putin iubit. Mă,refer la ei doi pt ca cu M. Nu au fost deloc probleme. Nici o gelozie din,partea nimănui. E f cuminte uneori,mă ?ntreb daca e,normal asa.dar era D.mult mai,mic.


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#2556 2014-06-20 18:16:32

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

deno puss sunt curioasa cum ti se va parea postura de mamica de fetita. retin ca tu mi-ai spus ca e super sa fii mamica de baietel... acum vei avea pereche si poti face o comparatie. experienta de mamica va fi completa.

Offline

 

#2557 2014-06-20 20:27:49

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Like, nici n-a fost rau.. Sau din afara asa, nu pare a fi fost foarte greu. Sper sa fie bine si la noi ca daca il vad pe Y suferind e bai..

Anca, sunt curioasa si eu. Oricum, probabil e firesc ce simt acum si mai mult ca sigur se vor schimba lucrurile, dar chiar i-am zis ieri sotului ca i se naste si lui un copil ca Y e al meu tongue
Asa il simt, ca n-as mai putea iubi niciodata pe nimeni cum il iubesc pe el, asta am simtit de cand l-am vazutrima data si asta simt si acum, chit ca am trecut prin 4 luni de sarcina deja.
Cand s-a nascut Yannick am simtit ca s-a nascut jumatatea mea. Cred ca dupa ce o s-o nasc pe Inoke, voi realiza ca aveam 2 jumatati de fapt. Dar cu Yannick totule complet, nu simt nevoia de mai mult, poate de aici sentimentele mele.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2558 2014-06-20 22:34:22

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

deno, stai linistita
exact asa eram si eu, te schimbi dp nastere


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#2559 2014-06-20 23:20:21

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Gina, pana apuc eu sa scanez se trec dovleceii. rotfl
Uite, ti-am gasit reteta pe net:
http://www.gustos.ro/retete-culinare/du … cei-2.html

Dar sa nu pui 2 kg de zahar ca iese megadulce. Eu asa am pus in primul an si abia s-a mancat. Si clatitele erau prea dulci. chicot

Conversatie cu N la culcare:
Ea: Wawa nani.
Eu: Fa nani, mama.
Ea: Wawa nani peina mama.
Eu: Faci nani pe perna lui mama?
Ea: Ga (nu zice "da" tongue ).
Eu: Bine, si eu unde sa fac nani?
Ea: Peina tata.
Sotul se pune si el in pat de-a curmezisul.
Ea: Nu, nu, nu! Aishiva! (Lasa-ma!)
Eu: Pai, mam, trebuie sa faca nani si tati.
Ea: Nu, nu, nu!
Sotul: Atunci eu plec.
Ea: Tata nani.
Eu: Pai l-ai dai afara, unde sa faca nani?
Ea: Camea.
Eu: In camera?
Ea: Ga.
Eu: Care camera?
Ea: Camea Wawa. Tati nani camea Wawa.

Deci... ne-a organizat. lol


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2560 2014-06-20 23:35:23

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Noi cu febra... cand l a adus sotul acasa avea 39,3 rectal acum are 38,4 rectal dupa supozitor nu nurofen la 8. Mai face si frison si mi e teama sa il invesesc sabnu i cresc temp dar altfel tremura. Cred ca e ceva viroza luata de la cineva apropiat ca la fel a fost si la el.

Kate .. are grija naty de voi


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#2561 2014-06-20 23:50:03

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Kate, ce conversatii lungi aveti hjarta

Cmin si eu l-am invelut pe Y cand era chiar mai mic, vreo 9-10 luni la febra mare, dar tremura tot si se linistea doar acoperit, saracul sad dar ii lasam picioarele afara si i le udam in permanenta. Nu stiu cat de bine am facut. Cert e ca am trecut cu bine peste, e groaznic cu asa febra mare. Multa sanatate!


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2562 2014-06-21 00:33:04

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Deno asa ziceam si eu după ce l am născut pe David. Dar apoi,cu Matei la fel am,simtit,nu credeam,asta.,iar la,ea..ce sa.mai,zic. ?nainte,sa,stim ce e,spuneam ca vreau,tot băiat ca stiu,cum,se măn?ncă ca,eu,nu vreau fata ca o sa fiu rece cu ea mă,si,imaginam... Ei, mă,giugiulesc cu,papusa asta mica toata ziua nu mai,pot de dragul ei,as,pupa o non stop. Cum,pune,ea,buzitele si mă,pupa,pe mine. Nu mă,asteptam sa,fie,asa. Sunt toti 3inimile mele fără sa fie,nici,unul mai,special. Fiecare mă farmecă altfel. E,super si cu fetita. Ea e exact ce mi,am dorit. Si nici nu visam ca am sa,am. Si D. Mă,pupa pe m?ini...el e cel mai afectuos cu mine. Cum sa,nu i fac,eu orice pofta. Mă pupa toata ziua. smile

Cmin sănătate Alexutului!

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2014-06-21 00:35:58)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#2563 2014-06-21 05:55:25

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Neats

Deno asa am facut . L sm invelit... toata noaptea a facut ... i am dat antitermic la 4 ore. La 12 i am pus sup cu paracetamol si la 4 jumate trb sa ii dau nuroren dar sr simtea ok cat de cat si i am dat acum sirop sa nu l mai chinui cu sup. Intrebare: lui nu i a scazut febra de tot... are ceva daca a stat  asa? Adica am facut ce am putut, inclusiv sosetute cu otet schimbate de trei ori, antitermice dar nu a scazut la val normala. Doar la un moment dat era rece cat de cat.
Nici nu mai judec limpede...


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#2564 2014-06-21 07:50:20

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

buna cmin
nu vreau sa te sperii, dar asta inseamna ca infectia este mare si cedeaza mai greu


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#2565 2014-06-21 09:35:02

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Neata

Cmin, sanastate! Nu cred ca are ceva ca n-a ajuns la temp normala, sunt multe mamici care nu dau antitermic pana nu creste destul de serios febra. Dar sa nu fie cum zice Ginutza, ceva mai serios, mai rezistent. Zic si eu

Eu , sau noi suntem singurii care nu ne-am dorit pereche. Eu mi-am dorit ff mult tot fetita, si ptr mine dar mai ales ptr Sara. Foarte frumos mi se pare sa ai sora, stiu si de la mine, desi am si frate si ne intelegem f bine chiar cu diferenta de 8 ani. Dar mult mi-am dorit sa fie surori, sa aiba multe in comun, sa-si povesteasca una alta, etc. Desi nah, nu se stie ce va fi peste ani.

Katey La multi ani Nataliei!!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.