homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31-15


#267 2014-04-23 18:15:22

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Buna mamici
Multumesc frumos de urari puss
Cmin la multi ani fericiti si plini de bucurii puss


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 



#268 2014-04-23 18:33:11

GeoGeo
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-02-15
Mesaje: 4747

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

cmin a scris:

like, smart  puss

noi ne-am inscris la grad azi dar nu am fost deloc impresionata de gradinita. este de stat, au bucatarie, dar nu mi-a placut ca personalul pare comunist, cladirea la fel, in curte sunt leagane si topogane noi dar curtea e plina de iarba crescuta. M-a deranjat ca o fetita a iesit la baie singura (wc-urile sunt chiar la intrrea in gradi si nu au usa) si nu e ok ... si am mai citit si pe net niste chestii de regret ca l-am inscris acolo (cum ca au sticlele de apa pe hol si trb sa mearga singuri acolo sa isi ia) ... sunt 30 intr-o grupa si o singura educatoare/schimb ... mi se pare fff mult ... incerc sa imi conving sotul sa il inscriem la o particulara desi ne depaseste putin bugetl dar macar stiu ca are grija cum trebuie, sunt grupe mai mici, mai multe ingrijitoare ...ma doare capul deja  butter

cmin, unde l-ai dus, in popesti sau in sect 4 ?


yes it's official  : sunt mamiiiicaaaa ! smile

Offline

 

#269 2014-04-23 19:22:26

Rose
Hero member
Inregistrat: 2007-08-30
Mesaje: 2547

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Salutare, fetelor!
Eu am inceput serviciul vineri si nu mai am timp de nimic...
Happy, depinde de regim, nu exista regim in general, ci regim pt diabet, ficat, alergie, de slabit...Acum, na, depinde cat esti de bolnav si cat de disociat mananci...teoretic nu e nimic in neregula cu sarmalele de curcan. Adica daca pilaf cu carne mananci, poti manca i sarmale, daca mananci disociat, nu sunt bune...
Eu scriu ce imi aduc aminte ca am mai citit.
Garga, sunt nevoita sa te contrazic:  cea mai sigura pozitie, cf studiilor, este cea pe spate. Nu este nici macar discutabila, toti sunt de acord. Pe burta este total contraindicata, desi e cea mai buna pt colici.
http://www.healthychildren.org/English/ … -Best.aspx
http://www.parents.com/baby/sleep/tips/ … eep-myths/
mai citesc si revin...

Ultima oara a fost editat de Rose (2014-04-23 19:24:54)


21.04.2013 -  bebic Bebe Chitaila
www.pisicamov.ro

Offline

 

#270 2014-04-23 19:33:06

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Geo , popesti. In s 4 nu mi l primeste


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#271 2014-04-23 20:48:37

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Am facut inhalatia magica, pas cu pas, dar pentru noi nu e chiar magica. Acum, cand l.am culcat, tot l.am aspirat si era plin..

Eduard intraba din 2 in 2 min de tatal lui "tata" eu:"la serviciu" el:"tata" eu:"la serviciu" si o tinem asa minute intregi lol A inceput de ieri sa strige la el prin casa, cu voce mai ridcata. Dupa mine inmca nu striga, doar il intreaba pe sot:"mama" el:"la dus" dar de 4-5 ori, si gata.

Kate puss

Time, Smart, multumesc puss

Rose, C cu cine sta?


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

 Publicitate


loading...

#272 2014-04-23 20:52:18

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Maje nici la yannick nu a avut niciun efect. Dar am facut-o de 3 ori si gata, poate trebuia sa insistam mai mult, desi fetele ziceau ca din prima respirau copiii liber.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#273 2014-04-23 21:17:35

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Rose, bine ar fi sa fie pediatrii deacord smile dar nu-s. mie una, ca mama, nu mi se pare sigura  pozitia pe spate. si poate nici confortabila ca pozitie de somn. nu-i problema ca ma contrazici, fiecare face cum crede pana la urma, nu cum spun eu.

Offline

 

#274 2014-04-23 21:55:59

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Ochisori, nu ca merge, ci chiar alearga acum prin toata casa smile La 1 an si o luna eram la stadiul la care sunteti voi acum, si apoi in 2 saptamani si-a dat drumul foarte bine. Acum nu mai sta locului o clipa. smile

Maje, sa il aspiri des, ca sunt periculosi tare mucii, pot cobora la plamani sau se duc in urechi si da in otita. O sa treaca in cateva zile...insa curata-i nasucul des, sa nu stea cu mucii acolo.

Mamici din Bucuresti stiti care pediatru e mai bun de la Medlife Grivita? Nu mai am abonament la RM, acum am la Medlife, asa ca voi schimba pediatrul.


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#275 2014-04-23 22:00:24

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Buna!
Maje faptul ca a iesit e lucru bun. Adica depinde ce intelegi prin magica.oprirea brusca a simptomelor de raceala nu exista..si nu e nici buna..asa ca i s-au inmuiat si au putut iesi..pt mine e bine smile

Sa va zic de Rares. 1. Bate copiii. La cat era de iubaret..acum ii bate. Si degeaba imi racesc gura..tot ii cafteste. Astept sa ii treaca si gata. Vecina lui de la 1 timp de un an ii batea pe toti..acum brusc s-a cumintit. Deci astept.
2. Vorbeste foarte bine..pe mine una ma uimeste lol chiar si stalcit..dar are farmec lol asta-seara l-am suit pe blat cand faceam salata..si cica : mami..ai ?nvăţat să tai vocovi?
rotfl2 m-am stricat de ras..de unde a scos-o..
Am stat cu el si cu vecina de la 1( cu 3 luni mai mare) astazi pe afara si se asezasera ca noi adultii pe bordura si vorbeau....Doamne erau beeestiali..ea ii spunea ca are buba(era zgariata pe fatza) si el cica : nu e buba, e chetă (cretă) rotfl2
3. Cred ca am facut-o de oaie. Sapt trecuta i-am taiat cred prea mult la o unghiuta care avea un coltisor si i s-a intarit pe margine...apoi inrosit si acum umflat. Am fost ieri la medic cu el si tb sa ii dau cu o crema cu antibiotic si daca nu se amelioreaza la chirurg sad
Sunt terminata.
Si nu Rose..n-am gasit patlagina..nici macar la Eforie

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2014-04-23 22:05:29)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#276 2014-04-23 22:15:57

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

janis exista o crema homeopata cica super buna, prietena mea a folosit-o cu succes, ti-o prepara deci nu o gasesti la liber, trebuie sa dai comanda sa zic asa, la noi exista farmacia de la 11 iunie, si inca una in baneasa, dar asta din baneasa nu stiu daca o prepara sigur(au preparate ca eu mai iau de la ei)...daca vrei iti trimit mesaj cu numelle ei... torna-i rivanol, lasi sa se usuce si apoi aplici aloe vera, rupta sa fie seva acolo, bandajezi peste noapte cu tifon nu cu plasturi....la noi a mers traba asta din urma, si iti zic ca a fost urat, se umflase, era alb acolo, adica clar infectie.

cmim, uite de aia ne chinuim noi si ne chinuim (financiar) sa o tin la particular, am gradi in spatele blocului deci nu as avea cum sa ratez locul (zic eu, nu am incercat, apropo ce trebuie sa contina dosarul, poate totusi depun, asa sa vad daca m-ar primi), dar 1. ca nu ajungem in timp util sa o luam, deci clar inca cineva platit, si 2.mancarea si personalul.Nu zic ca aici unde e , e totul perfect, dar clar e mai bine, si aici sunt cam multi, ei zic ca sunt 2 grupe mici, dar in general cum nu vin ii cam tin pe toti cu 2 educatoare e adevarat (cred ca maxim au fost vreo 18 , in rest, 10-12).

am pus la bazar cate ceva, o parte ale mele, altele nu, poate va intereseaza ceva,desi sunt mai mult de bebelusi.


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#277 2014-04-23 22:24:53

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Are muci, nu stiu daca sta inseamna raceala, nu prea ma pricep, eu nu racesc cu anii nustiu
Janis, lui ii curgeau mucii de pe la pranz, m.am hotarat sa o fac spre seara, si nu inainte de somn, pt ca ii ajungeau in gura (scuze de imaginea creata) Ma gandeam ca dupa inhalatie+aspirat o sa fie bine,dar nu am vazut mare diferenta.
Imi pare rau sa il aspir asa des,plange rau de tot, dar o sa ii mai fac si maine.

Rivanol sau tinctura de iod poti sa mai pui la degetel.


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#278 2014-04-23 22:41:52

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Merci adina. O vreau doar daca mi-o iei tu din baneasa ca eu nu ajung nici la 11 iun lol

Maje e bine ca ii curg...asta spun ca nu e indicata oprirea lor brusca. Tb sa iasa ce e de iesit

Cu betadina ii dau(aia are iod)

Off ce colegi super aveam dincolo si aici.....off nu prea.


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#279 2014-04-23 23:07:29

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Hello
Maje a raciT ED?multa sanatate. Si pe r l-a prins ca tot vorbeam atunci:))
Multa sanatate si pupicei tuturor


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#280 2014-04-24 08:18:26

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

neatza
janis lol
rose si eu cred ca cea mai sigura pozitie de somn, cel putin la nou-nascuti, e pe o parte ca in caz ca regurgiteaza sa ii curga laptele din gurita, nu sa se duca inapoi. 
Observ la Maia ca de cand a implinit 3 luni se schimba pe zi ce trece: a inceput sa gangureasca mai mult si scoate sunete variate, rade cand vb cu ea, se ascunde cand ii faci "Stai stai stai" lol, chiuie cand e incantata si tipa cand nu ii convine ceva, isi manifesta foarte clar somnul frecandu-se la ochi, ma apuca de par, haine etc, a capatat forta in maini, eu numai ii dau degetele, se agata de ele si o ridic in fund si apoi o las inapoi pe spate, are un plans specific cand vrea san ceva de genul "Nei nei nei" lol, a devenit mult mai mobila,  se taraste pe spate etc


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#281 2014-04-24 08:51:30

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

neatza

creste , creste si ea emilya...


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#282 2014-04-24 09:08:04

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Neata wave

Janis, imi pare rau... din pacate nu le putem avea pe toate sad poate dupa ce mai trece timpul...

Rose, spor la treaba.

Maje, sanatate. trebuie aspirat, poate sunt numai muci, poate va face un pic de febra, rosu in gat...


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#283 2014-04-24 09:19:21

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

neata!!! puss  :kiss

Nici David nu mai vrea sa doarma la pranz, pur si simplu nu vrea am incercat tot ce se putea..asta de 2 saptamani..sta afara de la 9 dimi pana pe la 12 si apoi mananca si se joaca alearga prin casa pana seara...la 19 este frant si pe la 20 il ia somnul.
Matei doarme in fiecare zi, si A. la fel , are doar un somn pe zi.. la maxim 8 seara ea doarme pana a doua zi de dim la 8. le place somnul la toti 3. am noroc din punctul asta de vedere.


Maje, sanatate!


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#284 2014-04-24 09:47:48

ochii_mei
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-04-24
Mesaje: 1579

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Neata si de la noi!
Pupici.
Katey, si eu si sotul am mers singurei cam pe la 1 an si 4 luni. sper sa mearga si Ariana mea candva.
Cris....ce tare, deja alearga si la un si o luna erati ca noi....deci am sperante ca va merge si micuta in curand.
Maje, sanatate.
Rose, La multi ani! Cu cine sta bebe cat esti la munca?


Doamne,Iti multumim pentru minunea aparuta in viata noastra!

Offline

 

#285 2014-04-24 09:55:16

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Neata!

Ochii, e mai bine ca e precauta. Yannick nu a umblat de manute niciodata, nu se ridica in picioare, in ziua cand s-a ridicat pentru prima data, adica la 1an si 2 sapt, a si umblat singur. S-a desprins de canapea si a mers spre mijlocul casei, nu a umblat tinandu-se de mobila nici un minut.
Dar a durat cam 3 luni sa isi stabilizeze mersul si a cazut foarte foarte mult. Era tot vanat pe fata, in frunte in obraji pe langa ochi.
Cei precauti ca Ariana, nu cad asa de mult.
S eram mereu in spatele lui, dar era atat de imprevizibil ca din mainile mele cadea.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.