homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31-17


#305 2014-04-24 15:49:00

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

mie imi merge greu forumul
si la voi e la fel?


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 



#306 2014-04-24 15:56:17

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

fetelor Maia cand face kk se murdareste si pe hainute, aproape de fiecare data . Fac eu ceva gresit sau asa e si la voi? Ei ii iese pe sus in spate sad


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#307 2014-04-24 15:57:35

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Mie imi merge bine.

Yannick are 4 vanatai de la o tampla la alta toate in linie dreapta, facute in zile consecutive, ultima ieri.
Si unde si-a spart arcada i-a ramas semn neutral nu credeam ca ii va ramane ca nu a fost rana deschisa, doar pielea crapata, dar are cicatrice sad
Al meu cade zilnic, pentru ca e foarte grabit si neinfricat. Se urca pe tot felul si se uita dupa avioane si vine in cap.
Nici nu stiu... E ok cu atatea lovituri la cap?

Emi si lui Ynnick ii iesea, toate body-urile ii sunt patate, si ii mai iese si acum si prin spate si pe la picioare, daca mananca numai lapte..
E normal, fac kk cu presiune, nu e ca pisu, si fiind alaptata e lichid, si nu are timp sa absoarba scutecul.

Ultima oara a fost editat de denorah00 (2014-04-24 15:59:16)


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#308 2014-04-24 16:04:15

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Ochisori exact asa si fata mea, de-a busilea mergea cu o viteza de abia te tineai dupa ea lol
Pai acum papa doar dimineata si seara, cate aproximativ 280 ml lapte reconstituit (ii fac cu 240 ml apa si 8 masuri lp). Seara ii pun si cereale in biberon.
In rest si ziua mananca ff bine orice ii dau.


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#309 2014-04-24 16:04:30

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Emi asa ii iesea si lui Rares..

Nu fetelor, nu e vorba de obisnuinta caci si dincolo eram noua venita(ma intorsesem in feb in echipa complet noua..o sefa stiam doar) si in 2 zile ma simteam de-a lor.
Aveam acelasi tip de umor, ne intelegeam usor, nu trebuiq sa dau explicatii sup sau sa ma scuz, existq chimie cum se spune
Aici nu prea, sunt altfel de oameni. Bine, majoritatea sunt plecati in training, i-am vazut doar 3 zile..acum sunt plecati si vin peste o luna.
Inca ceva, sunt cubicals inalte si nu te vezi sa schimbi o vorba cand lucrezi, sunt izolata si e tare nasol..acolo atmosfera facea totul...chiar cand lucram mai aruncam o vorba.o gluma...era altceva..


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#310 2014-04-24 16:15:19

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Hello puss

Ochisori ma bucur ff mult ptr sora ta, a reusit! SArcina usoara si bebe sanatos!

EU abia acum am inceput sa ma simt cu adevarat rau, vomit de numa, abia astept sa treaca primul trimestru.

Janis sad important e  ca ai mai mult timp ptr familia ta.

Offline

 

#311 2014-04-24 16:20:24

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Buna ziua!

Em, la Iustin iese prin spatele scutecului daca nu il schimb cateva ore si se face scutecul bomba ( daca se trezeste plangand dupa titi si cand il hranesc, adoarme mancand si il pun la nani , n-as vrea sa-l trezesc).

Voi schimbati copiii inainte sau dupa masa? Ca bebele meu se trezeste si cere instant titi si daca il schimb inainte sa il hranesc e jale, aude tot blocul cum tipa. Daca insa il hranesc si apoi il schimb e foarte pasnic la schimbat dar mai regurgiteaza ca il agit eu probabil si nu stiu cat de ok e si asa...

Deno, happy, imi pare rau de greturi.. Happy, la tine acusi trece, daca nu ma insel pe la 11 saptamani te simteai mai bine cu Sara.. Lui Deno nu pot sa-i zic decat multa putere si rabdare si sa fie totul bine!

Ultima oara a fost editat de elena.plahatca (2014-04-24 16:21:30)


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#312 2014-04-24 16:23:41

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Emi, e cum zic fetele

Deno kram mare strengar ai tu acolo, hjarta

Elena eu il schimbam dupa masa atunci cand era micut. Nu aveam cum sa ma inteleg cu el cand ii era foame.

Janis, imi pare rau sad


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#313 2014-04-24 16:26:23

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Elena, eu schimbam fata intotdeauna inainte de masa, ca altfel regurgita ff mult cand o agitam. Insa a mea niciodata nu a facut urat la foame.. smile mai rezista acolo 2 minute cat o schimbam.


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#314 2014-04-24 16:29:12

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Elena, multumesc. Azi am luat o doza maaare de ondansetron sa pot avea grija de el, si am fost putin mai bine.
Eu nu tineam cont, cand era mai linistit si doar daca facea kk. Oricum facea des si nu se aduna mult pisu.

Happy, daca cunosti vreo farmacista care sa iti dea osetron fara reteta... Poti lua linistita, eu am luat pana la 20 de sapt cu Yannick si e sanatos tun, si aici dr a zis ca el e dovada vie ca medicamentele nu afecteaza.
Ca stiu ca tu esti singura cu Sara si nu e usor..

Timi puss da, terorist am nu strengar lol


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#315 2014-04-24 16:34:21

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Al meu face caca de foarte multe ori pe zi.. face si in timp ce-l schimb, uneori de 3-4 ori, si il sterg si iar face, si iar, si iar, si schimb aleza dupa aleza lol   Asa, cate un pic face.   Deci nu prea as avea cum sa il schimb la fiecare scaun.

Cris, nu rabda 2 minute, clar! rotfl el vrea titi si gata!   Si daca l-am schimbat inainte, si ii dau san dupa scanceste cate un pic la inceput si se uita la mine, parca mi se plange.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#316 2014-04-24 16:36:05

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Em, asa pateam si eu cu scutecele Pampers nr. 2 si 3. Cu Premium Care, nu, asa ca am folosit din astea pana la nr. 4.


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#317 2014-04-24 16:39:54

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

eu cu premium care patesc


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#318 2014-04-24 17:03:33

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

cris8 a scris:

Elena, eu schimbam fata intotdeauna inainte de masa, ca altfel regurgita ff mult cand o agitam. Insa a mea niciodata nu a facut urat la foame.. smile mai rezista acolo 2 minute cat o schimbam.

la fel si la noi


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#319 2014-04-24 17:14:39

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

buna seara!

noi doar in primele zile am incercat sa-l schimbam inainte de masa si era jale. de atunci, tot dupa ce a mancat. el nu varsa in conditiile astea.

emilya, ce scutece folosesti? nu cumva i le lasi prea largi in talie? la noi niciodata n-a iesit kk pe sus, doar pe la picioare, cand facea mult si se agita. pisu a mai iesit pe sus si de fiecare data era din cauza ca ii lasasem scutecul prea larg.

janis, te-am intrebat mai multe la topicul cu uleiul de peste.

Offline

 

#320 2014-04-24 17:29:56

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Noi niciodata nu ne am murdarit cum ziceti...
Niciodata nu'i iese, poate sunt mai lungi? Iei un pic mai mari?!
Eu il schimb oricand, nu'l las nici o secunda cu caca, poate si de asta, tot rimpul in superverific lol si prefer inainte de masa sa se simta confortabil
Dar a meu e reglat demult cu caca, face odata maxim de 2 ori pe zi, bine, nici diaree nici tare
Eu acu folosesc nr 3, de la 4-10 kile, sunt perfecte, ii acopera buricul bine, nu iese caca never...si are 6 kile golanelul, desi ii veneau si de 3-6, fff bine
Dar am luat 4-10 pt ca am luat 200 si nu folosesc 200 intr-o luna
Poate nu o strangi bine, nu stiu ce sa zic dar cred ca cv rau faci n ar trebui sa iasa, ca daca iasa te treci pe pelinci, e aceiasi chestie lol a
Eu sunt atat de suparata ... grater
Ma duc sa trag cu aspiratorul si sa fac baie

Ultima oara a fost editat de Jacqui (2014-04-24 17:32:49)

Offline

 

#321 2014-04-24 17:50:28

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

ce te-a suparat, jacq?
cum reusesti tu sa dai cu aspiratorul si sa faci baie in timpul zilei? e sotul acasa, sta el cu eric?

sa va sochez si pe voi? m-a oripilat o vecina ieri, care ii povestea maica-mii (si eu auzeam) cum se culca bebelusii in familia lor. imi venea s-o scuip intre ochi, sa dau de pereti cu ea si apoi s-o reclam la protectia copilului. cica la ei in familie (e vorba de 3 generatii, vecina asta are vreo 70 si ceva de ani), nu se admite sa nu doarma toata casa din cauza unui copil. asa ca de cand e mic, i se aplica bebelusului urmatoarea schema: dat sa manance, schimbat, pus in patut in camera lui si inchis usa yikes. copilul urla cat urla, apoi adoarme grater. dupa cateva seri din astea, invata sa se culce singur cand e pus in patut neutral. cum poti sa te porti asa cu un copil, daramite cu al tau? oameni ca astia ar trebui sa nu poata face copii, nu cei care isi doresc cu disperare unul si nu vine.
discutam pe urma cu ai mei si cica "e mic copilul, nu stie" neutral. poftim!

Offline

 

#322 2014-04-24 17:54:42

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Jac par

cele din care nu ies caca sunt Happy la noi< in rest iese>
In loc de punct pe tastatura am semnul asta>>pentru ca am lasat o pe A>  sa umble si nu mai stiu cum sa revin >si la
numere nu mai am numerele< am direct semnele alea>>  e innebunita dupa laptop si Mickey Mouse> avem cativa pe pereti si toata ziua vrea sus la ei sa i aratam gurita nasucul si ochisorii lui M<

Nici eu nu i las pe nici unul sa manance neschimbati< mai intai ii schimb si apoi mananca> si imediat schimbati de caca< chiar daca fac in acelasi timp fuga repede la sot sifiecare cu cate unul>>mai rau e cand fac toti trei

A> a mers repede la la zece luni a luat o a cazut de multe ori dar nu rau< nu ii era frica deloc>cred ca s a luat si dupa baieti si de asta

Deno< eu zic ca e mult mai bine fara suzeta pentru David< cel putin< de cand i am luat o mananca mult mai bine si lapte doar seara si dimi> inainte statea cu suzeta si o molfaia mama ce ma enerva de foame>>se obisnuise cu ea si rontaia in gol la ea nu vroia sa manance >>tot asa doar lapte manca> bine ca am scapat de ea> i am zis ca a mancat o ham ham si n a mai cerut o>

Abia pot sa editez mesajul< merge greu forumul>

Anca>>mai bine nu citeam>>cum poti sa fii atat de fara inima cu un copil??? pai chia rnu merita oamenii astia< poa sa zica oricine orice dar asa un dispret fata de ei si sila>iertati ma dar nu suport asemenea comportamnet si atitudine fata deun copil>>>doamne< pai dar ce i faci cand creste daca asa ii faci acum sa l alsi sa planga pana se culca de plans sad

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2014-04-24 18:02:28)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#323 2014-04-24 18:01:36

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Jaq, tu ii dai lapte praf, nu face asa moale caca. Cei alaptati exclusiv fac moale moalle, yannick facea lichid.

Like, pe Yannick nu l-a ajutat scoaterea suzetei, nu mananca nimic nici acum, numai lapte. Si nu o mai are de aproape 2 luni.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.