homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31-62


#1160 2014-05-14 11:50:05

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

masinutele alea si caluseii ne rupe sta acolo cate o ora si vrea sa mearga toate in timp ce se da ea bang


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 



#1161 2014-05-14 11:50:56

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

bubu si noi avem carucior lol il plimba pe tom in el


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#1162 2014-05-14 11:51:13

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Carucior doar unul avem, pe care sau il plimba gol (daca e papusa in el o ia de cap si-o tranteste unde apuca) sau se aseaza ea in el.


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1163 2014-05-14 12:00:44

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Noi avem roaba, plimba "gigile" cu ea


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1164 2014-05-14 12:05:47

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

angel si dupa 2 ani i-a trecut raul de masina, nu mai vomita? ca si fata mea vomita daca facem vreun drum mai lung de o ora, si imi e groaza sa mai plec cu ea, vomita in jeturi tot ce are in stomac, mi se rupe sufletul cand o vad sad asa ca mai bine stau acasa..


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1165 2014-05-14 12:09:46

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

angel acum am vazur post-ul tau .. el nu a vomitat dar a plans rau .. ma vomita cand se joaca pe telefon dar nu il mai dau si am rez problema.


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#1166 2014-05-14 12:11:49

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

cris noi nici 20 de km nu puteam sa facem cu ea
da, dupa 2 ani brus a incetat, nu stiu care e explicatia, i-a mai fost o singura data rau dar am luat-o din leagan din parc direct in masina la cumparaturi, cred ca de fapt leaganul a fost vinovatul atunci

cmin noi am incercat de toate, geamuri astupate, bratari, picaturi, joaca, leacuri babesti, nimic nu a functionat

Ultima oara a fost editat de angel_sweety (2014-05-14 12:13:35)


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1167 2014-05-14 12:59:40

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Neata!

Noi nu suntem cu mingile.. Are una si se joaca, dar nu cere la cumparaturi. Cu cititul am renuntat de mult lol n-ai cu cine.

Si yannick a inceput cu trantitul pe jos grav de tot, se da cu capul de ce apuca, din orice nimic. Azi l-am certat, pe un ton ferm dar destul de calm, a vazut ca e serioasa treaba si s-a ridicat foarte smerit si in timp ce ii explicam ca noi nu ne aruncam pe jos cand nu ne convine ceva ci vorbim, spunem ce ne supara, s-a uitat la mine cu ochii mici si plini de lacrimi si a pus botic, numai suspina.
Mi-a venit sa-mi dau pumni! Nu a mai facut niciodata asa.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1168 2014-05-14 13:00:42

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Be, nu ii citesc pt ca nu are rabdate. In schimb, ii arat pe carti diferite chestii, de la aminale la iarba si nori. De foarte multe ori ma intreaba el ce sunt. Il mai pun in scaunul de masa (ca azi) si ii arat electrocasnicele, le deschid (prajitor, sandvish maker, blender etc) azi era atent la mixer cu il foloseam. Ii arat cum imi clocotesc oalele, cum spal vasele, cum cantaresc ingredintele-pun cantarul pe masa lui, ii place mult sa vada cum ae amesteca kestile in bol, ii dau o cutie de lp goala cu o lingura si o nuca sau ceva mic si ii arat ca intra in cutie si face zgomot, face si el la fel minute bune, acum de ex, se joaca singur cu jucariile si eu ma relaxez pe canapea lol se joaca cu popicele si se uita pe carti.
Ma tot tin sa iti zic: asa era si Eduard cu mersul, ii erabteamabsa se desprinda de mainile noastre, dar am inceput sa ii dau eu intentionat drumul la manuta. Facea cativa pasi si cadea, ca vedea ca e singur, il lasam sa se eidice singutlr, daca mataia il luam de manuta, daca statea in fund il puneam eu in picioare si ii dadeam iar liber sau se ridica si pleca singurel cativa pasi. El asa s.a desprins de mainile mele. Dar repede, o zi adurat, ca atunci cand a venit sotul de la serv, era uimit cat de mult mergea singur.


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#1169 2014-05-14 13:24:45

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

angel super. atunci sper sa ii treaca si fetei mele dupa 2 anisori...ce bine ar fi, ca ma termina cu vomatul asta, nici in concediu nu am curaj sa mai plec.

citisem la un moment dat ceva de genul ca pana la 2 ani pot avea astfel de faze deoarece nu e complet dezvoltata urechea interna si le da ameteli in miscare (nu tuturor copiilor evident, ci celor mai sensibili), de aici si vomatul. poate asta a fost la voi..


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1170 2014-05-14 13:25:40

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Am inteles Maje! Sara nu are rabdare asa ca E. Si nici singura nu se joaca. La electricasnice vrea sa traga ea de toate.

Pai daca o las singura si cade, plange, se loveste.

Offline

 

#1171 2014-05-14 14:03:52

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

hello

Am avut si noi perioada mingilor, era casa plina si de fiecare data cerea. A mai dat din ele pe la copii, sau le tine la baie sau zac pe balcon, alaturi de alte cutii cu jucarii. I-am mai luat una din decathlon alaltaieri, cu asta se mai joaca, ca e de-aia de fotbal.

Asta sa lasi copilul sa planga, e relativa (Cris, stiu ce povesteai tu de copii mici). adica fi-miu trebuie sa manance zilnic ciocolata. Asta e, ii dau o patratica si termin povestea, asa este el, baga mancare sanatoasa si trebuie si porcarii. Ii dau de obicei o data dimineata. Cand fuseram alaltaieri in auchan, mare scandal pe ouale de ciocolata. Ok, luam, dar le mananci dimineata, caci azi ai mancat deja, nu mai primesti. N-a zis nimic, se uita doar cum le pun pe banda, dar cand le-am bagat in plasa si mi-am ridicat ochii la el, a cazut cerul pe mine: aavea ochii plini de lacrimi si o privire ca a ultimului nemancat de ciocolata de mi s-a rupt sufletul. Atata suferinta pentru o bucata de ciocolata ... ca si acum cand povestesc se umplu si ochii mei de lacrimi dupa suferinta lui. Mi-am bagat piciorul in ea de regula si i-am dat unul.
Dar cand vrea chestii absurde (gen sa mearga cu cartul sau bicicleta neaparat pe strada, sau sa dea cu diferite chestii jos), cum explicatiile mele n-au nicio valoare pt el, asta e! Il las si plange pana ii trece, caci alta alternativa nu exista. Sapt trecuta a fost cu sotul afara de dimineata, a fugit in strada unde abia a pus o masina frana. I-a spus tacsu ca daca mai fuge de langa el, intra in casa. A facut-o iarasi si l-a bagat in casa. A plans juma de h ca vrea afara, imi era mila de el, dar a trebuit sa vada ca vb serios. A mai avut o perioada cu fuga in strada din care n-a invatat, se pare, nimic.

Uitasem sa spun ca ieri a dat buzna peste o vecina in casa ei cand veneam de afara. S-a dus fix in bucatarie si s-a servit de pe masa cu o bucata de pizza. Bine ca are si ea un copil de vreo 8 ani mai nebunatic, caci altfel... . Cand ii fac eu pizza nu mananca, e mai buna de la altii forgetit

Yannik applause . Parca vad ca incepi sa ceri mancare si nu se mai tine mamai la poftele tale chicot

Ultima oara a fost editat de smart lady (2014-05-14 14:05:58)


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#1172 2014-05-14 14:12:39

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Nataliei ii place sa puna chestii mici in altele mai mari: mingi in galetusa de nisip, pahare de plastic unul in celalalt, etc.
Am eu un rest de papusa Matrioshka (in sensul ca nu mai sunt toate bucatile) si e fascinata de ea, am zis ca ii cumpar una intreaga sa se joace cu ea.
Si ea e curioasa cand gatesc, sa vada oalele cum clocotesc, dar de mixer ii e cam frica. tongue

Sa va povestesc faza: pe 1 mai vecinul de deasupra a lucrat ceva pe la baie si se tot auzea bormasina, iar ea se tot uita speriata la noi. I-am sa nu se sperie ca e vecinul care are putina treaba. A repetat si ea "ucinu". De atunci pe unde aude bormasini (s-a intamplat la ai mei intr-o zi), inlcusiv in Dedeman, cica "ucinu" si nus e sperie. rotfl

Ultima oara a fost editat de Katey (2014-05-14 14:14:16)


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1173 2014-05-14 14:14:07

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Be sad poate gasrsti altceva ce o tine ocupata, o telecomanda, incarcatoare de tel si cabluri bagate intr.o noptiera (nebunia lui Eduard)

Le: Kate lol
La matrioska nu m.am gandit. Cred ca i.ar placea lui Eduard.

Ultima oara a fost editat de majestik (2014-05-14 14:16:24)


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#1174 2014-05-14 14:14:46

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Smart, nu era vorba de plans atunci cand copilul e mai mare si plange pt ca ii interzici ceva ce e periculos sau nesanatos pt el.. aici clar nu se pune problema asa.. in discutia de la birou era vorba de copiii mici, care plang aparent fara motiv..
Am mai descoperit insa o mamica aici la birou care e de acord cu mine, deci suntem 2 "nebune" chicot


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1175 2014-05-14 14:14:55

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Happy, sau sertarul cu sosete. lol


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1176 2014-05-14 14:15:52

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Smart rotfl2 e mai buna pizza la vecini rotfl


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1177 2014-05-14 14:18:09

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Smart lol nu cred. Azi de ex nu a mancat nimic, doar lapte pana acum.
Nu vrea, asta e. Mai are cate o zi cu o masa buna, dar ca ieri, niciodata pana acum.

Eu gresesc grav ca daca face prostii si cand il cerrt plange, cedez neutral
Nu suport sa vad ca plange din cauza mea si ii dau ce vrea, sau il dragalesc, dupa caz.
S uite-asa cand vrea sa faca ceva nepermis, intai se uita la mine cu ochi de "stiu ca ma lasi" si un zambet parsiv, apoi pune mana si face.
Doar la lucruri periculoase nu tin cont de plans, in rest..


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1178 2014-05-14 14:19:55

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

neatza fetele.
ruxi am vazut pozele de la fb- f f frumoase. aveti patutri suprapuse? cum se descurca cei mici cu ele?
puss  puss


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.