homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31-76


#1426 2014-05-21 16:34:11

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

be_happy a scris:

Anca puss

Flower multumesc. dupa orientarea tuberculilor genitali isi da seama doc care e sexul, la prima sarcina tot la 12 sapt am aflat. dar nu e 100% sigur.

Felicitari ptr recuperarea documentelor

In Canada...suntem in urma rau de tot fatza de Romania. Nici nu se pune problema sa stie sexul la aceasta varsta. AM inteles ca in USA exista un test de sange pentru asa ceva.

Si acum zi-ne ce mananci de regula ca sa stim ce sa facem si noi, cei ce dorim sa mai avem o fetita lol. Am terminat ieri tratamentul si ne apucam de treaba curand.
Dar am o intrebare: am luat ciprofloxacin pentru 7 zile si alte pastilute (nu antibiotice)+indometacin supozitoare. Am facut pauza 10 zile si am luat Zinocin pt inca 5 zile (1 la 12 ore) si Urisan. Mie mi-a venit stopul pe 27 luna trecuta. Stiu ca ovulez destul de repede dupa ciclu...si acum: oare mai exista vreo influenta a pastilelor cand imi vine urmatorul ciclu? Adica peste cateva zile? Sau mai astept o luna ca sa fiu sigura ca m-am curatat de aceste antibiotice? CE as putea sa fac pentru o dezintoxicare dupa antibiotice? Sotzi zice ca acum sa incercam dar eu am sentimentul ca ar fi bine sa mai asteptam un pic.


Nu am mai zis demult ceva de Carol - asta ca sa stiti ce minuni va asteapta cand copilul are 4,4 ani. Am mers intr-o padure plina cu Trilium - o floare alba sau rozalie, simbolul provinciei unde suntem noi. Si imi spune: Jesus a facut asta; EL a facut lumea, natura, florile, right? Jesus is so cool, he rules!

Sau ma intreaba despre rastignire. I-am spus ca evreii au facut una-alta...a plans de nu mai stiam cum sa o calmam si a zis ca nu se mai duce (si ca il uraste pe) la Dr. G, pediatrul ei, care este evreu. Noroc ca am intors totul impotriva romanilor si acum este la stadiul in care ii uraste pe romani.

Tot in padure, luni: uitati-va la mine, merg ca a fashion girl! De unde a scos asta, nu stiu, dar la Tv nu a vazut asa ceva.
Si tot luni ne-a tzinut o conferinta despre cum se regenereaza padurea si despre orbitarea planetelor in jurul soarelui. O intrebam de unde stie toate aceste info (corecte) si ne raspunde: prin magie! Ma gandesc mult la ceva si pentru ca am puteri magice aflu raspunsul. Eu nu mai trebuie sa ma duc la scoala caci am magie si aflu tot  rotfl2

Si ultima faza care pe mine m-a lasat  yikes - ascultam ceva la radio despre sexualitate. RAdio national, cel mai bun post din lume, efectiv. Ea desena, eu faceam treaba. La un mom dat se discuta despre asexual=cineva care nu are atractie pt nici un sex. Dupa cateva zile ne intreaba daca a face copii trebuie neaparat un barbat si o femeie. I-am raspuns da si pastram alte alternative de raspuns pt cand mai creste. Si tati se complica, cu iubirea, sentimente, etc. Se uita la noi ne asculta foarte atenta si ne raspune: si daca esti asexual ce mai faci atunci?
Eu stiam ce inseamna dar sotul incerca sa se dumireasca ce-i cu asexualitatea asta. Deci, stam numai pe muzica si la radio ca se prinde repede despre ce este vorba in diverse show-uri lol


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 



#1427 2014-05-21 18:32:37

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

hello wave

Offline

 

#1428 2014-05-21 20:55:05

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Be, felicitari!! CE fain, 2 fete! Bravo

Ca Sa vazic, Anastasia aproape a scapat de,muci
Dar a inceput D. Doar el. La el sunt usor de administrat medicamentele II,place Sa o I le dau cu lingurita SI Mai cere. La fel,Sta SI,la Batista bebelusului numai Sa scale de muci. Niciodata n a avut ASA multi,muci. Am,scos o,Granada, nu stiu CE m as face fara Batista bebelusului.
La ea e chin Sa I,dau medicamentele,II dau tin and o de maini, cu siringa...atat de ambitioasa SI incapatanata, n am Mai vazut..
Cel Mai rau e ca se inneaca in muci el, SI incepe Sa planga. Doar,cu b.t pot Sa I,Scot ca are nasul infundat.
offf , n au tacit iarna SI acum au patit o cat pentru toata iarna.

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2014-05-21 20:57:02)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#1429 2014-05-21 21:49:38

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Mi-a vomitat N m?ncarea de pr?nz (mazăre) nedigerata. Şi are iar 38.3 şi nu pot să-i dau Nurofen că mi-e să nu vomite iar...
?i ia G Debridat la noapte c?nd ajunge, şi m?ine la doc.


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1430 2014-05-21 21:56:50

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

katey, supozitor dc iti este frica ca va urca si nici nu va vomita

niste orez fiert, paine prajita ceva usor


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1431 2014-05-21 22:09:09

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Kate sad iubita mica... Ce-o fi oare cu ea? Nu suspectezi nimic? Si eu zic ca supozitorul ar fi varianta ok..


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1432 2014-05-21 22:22:35

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Katey n-o fi vreo toxiinfectie alimentara? Sanatate multa, sa ii treaca repede!


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1433 2014-05-21 22:27:12

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

buna fetelor
geo, scuze atunci, am inteles eu gresit

katey, saracutza, multa sanatate.si da a ajutat mult ca sotul a lucrat in schimburi, al meu a lucrat odata noaptea (ocazional se intampla) si parca a doua zi am lasat-o pe ana cu el doar de dragul de a mai dormi si ea mai mult, o zi lipsa nu se pune smile ....si e  bine ca si la tine la serv sunt intelegatatori, m-am intalnit ieri cu carra la metrou si tocmai asta imi spunea, cat de neintelegatori pot fi unii sefii (sunt sigura ca in mare parte clar nu au copii, daca ai nu ai cum sa nu intelegi, doar sa fii un spartan din ala).

flower , carol e o desteapta, e un copil clar peste medie,bucurati-va de ea si apucati-va de treaba(eu parca as astepta o luna sa se mai curete organismul, ai luat destule antibiotice& co, pe de alta parte sunt atatea mame care raman indarcinata dupa tratamente grele pt infertilitate si copii sunt ok, asa ca pana la urma daca e sa fie va  fi, daca nu luna viitoare , iti urez succes de pe acum smile ).

noi ne reluam de maine gradi si serv , speram cu mult spor, eu sigur o sa am o gramada la serv, am beneficiat asa de un mini concediu spre maxi chiar,desi nu l-as fi vrut.

la noi nu ne-a anuntat de serbare, dar eu banuiesc ca vor face, se incheie anul scolar, se dau diplome , dosarul lor, nu cred mai ales ca e privata sa nu faca....ea imi spunea de o serbare in enegleza desi cred ca mai degraba va fi una in germana (eh, doamna trebuie sa arate pe ce incaseaza banii lol )


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#1434 2014-05-21 23:00:35

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

hello

La multi ani cui se serbeaza!

Be, la multi ani, felicitari pentru fetita si sa creasca mare!

Sanatate Nataliei, lui David si cui mai este bolnavior!

Si Alex a stranutat azi toata ziua, spre seara destul de des, nu stiu de la ce, sper sa nu-l fi luat raceala ca l-am scos azi in tricou...

M-ati socat un pic cat ati scris; de cand cu caldurile astea, ma tine fi-miu numai si numai afara. Se trezeste, ma intreaba "ce papam?" si dupa ce haleste vrea afara. Abia apuc dimineata sa strang ceva sau sa gatesc supa pt pranz. Azi dupa-amiaza am stat de la 16.10 pana la 20, timp in care m-a fugarit de m-a rupt.


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#1435 2014-05-21 23:06:53

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

mie imi e dor de vremea cand ma tinea atat afara... supa


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#1436 2014-05-21 23:12:43

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Bubu, sunt convinsa ca si pt mine va veni vremea sa regret timpul pe care nu-l voi mai petrece cu el. Incerc sa nu ma vait prea mult, si sa-l modelez cat se lasa modelat. Astazi mi-a zis un prieten care are o fetita mai mare cu un an ca : "daca ar fi pe mana mea A., ar manca bataie toata ziua" . Si asta pt ca nu ma asculta deloc, fuge unde vede cu ochii si spre oripilarea tuturor, la sfarsitul programului de stat afara arata ca unul din cocina, plin de namol cat mai sunt baltile lol . Literalmente.

Iar incepe sa se foiasca. Ma duc langa el.
noapte buna

Ultima oara a fost editat de smart lady (2014-05-21 23:22:56)


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#1437 2014-05-22 07:39:38

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Neata!

Ii pusesem supozitor dar nu prea m-a lasat si nu stiu cat a ajuns unde trebuie. Peste noapte mi s-a parut tot calduta. sad
Toxiinfectie alimentara suspectez si cred ca ar fi trebuit sa-i tinem regim mai mult. Doc a zis azi si maine (duminica si luni) sa nu-i dam carne si sa manance mancare usoara. Marti i-am facut ciorbita din niste pulpe de cocos, nici grasa nu a fost. Iar ieri a mancat tot din aia plus mancarica de mazare fara carne. Mi-a zis sotul ca mazarea a mancat-o foarte lacom. sad


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1438 2014-05-22 08:34:46

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Neata wave

KAte sanatate kram


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1439 2014-05-22 09:43:31

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Neata!

kate sad mititica! Sa treaca repede!

Flower lol succes si voua! SI de va fi baietel sunt sigura ca va fi la fel de iubit!
Evident si la noi, si daca ar fi baiat am fi fericiti. Mai ales soacra pe care as fi strans-o ieri de gat la cat a comentat ca poate totusi e baiat, ca sigur n-a vazut bine doc bang

Smart ce mi-as dori si eu sa ma tina Sara doar afara. Ea maxim o ora sta, apoi se plictiseste. Dar nici n-avem nicun parc in zona sad

Offline

 

#1440 2014-05-22 09:55:52

ochii_mei
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-04-24
Mesaje: 1579

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Neata!
Happyyyyyy....felicitari!!!! Yupy, Sara va avea o surioara, si foarta apropiata de varsta....ce frumos. Si pentru Ariana la fel mi-as dori daca ne-am hotara la al doilea bebe. Sa fiti sanatosi si sa fie bine pana la termen!!!
LE: M-am intalnit nu o tipa cu care am stat in salon cand a nascut, a nascut in aceeasi zi cu mine, si in august naste din nou....ce frumos...m-a apucat nostalgia.

Ultima oara a fost editat de ochii_mei (2014-05-22 09:57:04)


Doamne,Iti multumim pentru minunea aparuta in viata noastra!

Offline

 

#1441 2014-05-22 10:13:12

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

neata
happy felicitari

am fost si eu ieri cu el in parc si ai am febra musculara lol cat a putut sa ma alegre .. la un moment dat am strigat la el .opreste-te cand iti spun ca mami nu mai poate. l-am luat si m-am asezat pe niste scari ca nu mai vedeam bine. Ma alearga cu mocicleta aia de nu se poate.


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#1442 2014-05-22 10:23:40

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

neata
din nou la munci, pe inchidere, bilant, etc... sad

katey cum mai e natalia?


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#1443 2014-05-22 10:39:58

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

hello mamici


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#1444 2014-05-22 10:54:51

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

'neata wave

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.