homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31-79


#1483 2014-05-23 12:33:16

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Ada nici,EU n as lasa o, atata timp.

Garga,multumim.
suntem muult Mai bine toti au,luat,lighioana PE rand. Au,puroi ca sunt,mucii,verzi. Nu stiu cum au racit ASA..

noroc ca Sta mama cu noi SI,ma ajuta.

Garga, CE faceti voi?


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 



#1484 2014-05-23 12:34:11

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

neata

adri la doi ani nici eu nu l-as lasa ... soacra vrea sa il ia o saptamana in vara asta si nu stiu daca o sa il las (va avea 2a10l). Vrea sotul sa plece cu el si soacra la tara o saptamana acum in iunie si iar nu stiu ce sa fac. At probabil va merge fiind si sotul, nu stiu.

Ultima oara a fost editat de cmin (2014-05-23 12:34:54)


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#1485 2014-05-23 13:47:39

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Fete puss

Ada, eu n-as lasa-o, n-as putea sa stau fara ea asa mult, plus ca daca s-ar imbolnavi as muri de grija. sad


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1486 2014-05-23 13:50:52

adrriana
Full member
Inregistrat: 2009-01-28
Mesaje: 603

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

mersi de sfaturi fetelor !  si mie mi se rupe inima la gandul ca n-o vad ,sper sa nu fiu egoista in decizia  mea  ,mai ales ca aleg eu in pt toti ceilalti ....

Offline

 

#1487 2014-05-23 14:05:35

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Ada, nu poti sa-i aduci pe bunici la tine o perioada?


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1488 2014-05-23 14:16:09

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Nici eu nu l.as lasa. Nici acum nici vand va fi mai mare.


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#1489 2014-05-23 14:20:46

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Mamici voi CE Mai folositi pentru spalarea lucrurilor pentru bebei?ma refer la detergenti ca nu pun balsam deloc .

cand got FI Mai Mari,dupa 5-6ani II Las ,Dar doar mamei mele..oric cred ca p r Sa fuga ei la,ea..atat,de,atasati,sunt,de,mama.


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#1490 2014-05-23 14:25:45

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

like, eu persil lichid


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#1491 2014-05-23 14:45:38

adrriana
Full member
Inregistrat: 2009-01-28
Mesaje: 603

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Deno ,eu nu n-am nororcul tau  ,ai mei nu pot pleca de acasa si nici nu vor sa stea prea mult departe de casa lor !
Au venit o singura data sa ma vada !

Offline

 

#1492 2014-05-23 14:48:07

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Like, suntem bine smile Stef merge la gradi, a reinceput de luni ca a fost si el mucos si a stat o saptamana acasa. mai nimic nou la noi smile
si noi tot persil lichid, nu folosim ceva special.

Offline

 

#1493 2014-05-23 15:03:16

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Si noi tot cu Persil Gel de obicei, dar am primit acum un pachet de Ariel si il folosesc pana se termina, era pacat de el.

Adrianna, dar fetitei cum i-ar fi fara tine?In mod normal nu stiu daca as lasa-o desi mi-as dori o relatie apropiata intre ea si mama mea. Dar daca ai maxima incredere in ei, poate faceti un compromis si o lasati 3 saptamani acolo, sa nu fie prea mult, numai daca si fetita isi doreste asta ( desi e cam micuta sa stie bine ce vrea).
Ideal ar fi sa vina parintii tai, dar ma gandesc ca si ptr ei trebuie sa fie f greu sa-si vada nepoata doar pe net

Offline

 

#1494 2014-05-23 15:14:36

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Buna,

multumesc fetelor tare mult de urari, am citit tot. va pup pe toate puss

Janis, mie o prietena mi-a zis ca a fost horror cu fetita ei la perfuzii, ca a plans de nu se mai oprea cand i-a pus branula, apoi voia sa traga de ea sa o scoata, si i-au legat mainile ca sa nu faca asta. Imi si imaginam, de aceea am fost ingrozita...

Ada, eu nu o voi lasa pana la 3 ani si jumatate. In vara cand va implini macar  3 ani jumate, o voi lasa la bunici dar nu cred ca mai mult de o saptamana, ca mor fara ea. Oricum nu as lasa-o deloc, dar ma gandesc ca au si bunicii rolul lor in viata copilului, plus ca stau la aer curat, la curte, si tare bine i-ar prinde fetei, asa ca o saptamana din cand in cand rezist eu..

Eu sunt ff fericita, cred ca am scapat de boala, nu a mai varsat de ieri deloc, am trecut si noaptea cu bine, azi a mancat ff bine, insa nu ii dau eu prea mult pt ca mi-e teama sa nu ii fortez stomacelul. E foarte vesela, am fost si afara, acum doarme dupa ce a mancat 150 grame de orez+morcov+radacina de patrunjel+piept de pui. Cred ca manca mai mult dar mi-a fost teama... Dimineata a papat un mar copt si o lingura de branzica calcica, deci ce sa zic.. Norocul meu ca e mancacioasa, ca s-a pus repede pe picioare cu mancare de regim, a baut si ieri si azi cate o cana de ceai de menta.  Insa in zilele critice i-am dat lichide cu seringa de la Nurofen, si ceva mancarica la fel, ca nimic nu voia. Offf, tare greu a fost, dar am scapat chiar repejor din fericire.


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1495 2014-05-23 15:39:21

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Am inteles fetele. Deci pare Sa die bun Persil gel. N am incercat. Doar cu Ariel,am,spalat.

Garga ce bine ca merge la gradi. II place,nu? SI el,a,fist tacit..acum e,perioada critica,cu vremea,asta.

Deno,Da e,super bun laptele ala mi,am,dat seams care e. O Sa iau SI EU Sa I day Anastasiei Sa vad daca il vrea. Macar seara Sa,fie Mai satios. CE bine ca papa Yannick. Vezi ca papa ,depinde..nu stiu de ce..e adevarat..

Eu imi amintesc cand eram la bunici SI destul de Mari 5-6ani SI NE,simteam dupa o sapt parasiti o asteptam PE mama in fiecare,zi la poarta..sa vina Sa ne is de la bunici.care stateau departs de Ai mei. Deci...nu as face asta Sa mi,Las copiii la bunici daca I ar avea in cuplu ma refer la Tara,undeva, Sa I Las Mai mult,de o saptamana. Pentru ca Li se face dor de parinti.nici nu,ma,indoiesc de asta..si,e naspa,Sa,stai,Sa,to,astepti parintele,zi,de,zi,tot sperand ca,vine. Asta cred,EU din experiments mea.

EU I am facut for ul Lui D. SI n a pat it absolut nimic. Dar nu lam,facut doar ca trebuie...

Cris ce,bine ca se simte,Mai bine. ATI scapat.


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#1496 2014-05-23 16:09:07

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

nici eu nu as rezista fara ei,
dar eu am avut o copilarie super, vara de vara eram la bunica ,stateam toata vacanta de vara si nu aveam nici un dor de parinti, avem prieteni , faceam o groaza de prostii, dar eram f fericitii
din pacae , copii mei nu se vor bucura de bunici asa cum m-am bucurat eu


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#1497 2014-05-23 16:27:48

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Like, ii place, desi a mai scazut entuziasmul de la inceput. in ultima vreme s-a urnit destul de greu de acasa dar cred ca din cauza oboselii, ca ar vrea sa mai motaie in loc sa inceapa pregatirile de plecare.

Offline

 

#1498 2014-05-23 16:53:16

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

ginutza idem si eu, dar dif era ca eu eram la 5 minute de ai mei si cu toate astea o preferam pe mamaie, era la curte, aveam prietenii multi pe strada, cu ei am copilarit si m-am jucat super, si acum tin minte multe lucruri si jocuri din copilarie, eu am si iubit-o super mult pe mamaia mea, si acum la peste 15 ani de la moartea ei inca sufar dupa ea, dar cred ca a contat si faptul ca m-a crescut de la 2 luni, bine a fost si maica-mea dar mamaie a fost sa zic asa mama mea  sad .

si eu tot persil lichid folosesc, chiar sapt asta a trebuit sa iau detergent ca se terminase si tot pe persil am mers, de data asta de lavanda, nu prea sunt fff incantata ca e destul de mirositor, dar am observat ca doar dupa spalare, cand se usuca nu se mai simte deloc.

mai e putin si gata vine week-*end-ul...noi maine dim plecam la tara, nu am mai fost din martie.
astazi la birou o super atmosfera, ne-am comandat pizza, suntem 5 colegii de varste apropiate, 3 necasatoriti, 2 casatoriti, apoi am savurat cu toti niste cafea, am abordat diverse subiecte inclusiv sexul in cuplu, ce sa mai o vinere perfecta, noroc ca sefa a lipsit ca na cu ea nu ne permitem acest lucru, e relativ de trebaba , dar na e peste noi cu o generatie...sa tot ai la birou asa zile.

fetelor, va rog nu uitati de aia 2%, daca nu ati completat declaratia, mai e timp pana luni, e cam pe final, dar e pacat cele care ati realizat venituri impozabile in 2013 sa nu virati 2% , sunt atatia copii cu probleme care au nevoie de bani.eu i-am dat si am tot strans de la serv, de la frate-miu de la serv pt o fetita cu autism, e inscrisa la o fundatie si se duc banii direct pt ea, are cont deschis special.daca nu i-ati dat inca si nu aveti la cine, imi dati mie datele si i le transmit fetei, ea o sa le trimita cu posta declaratiile maine sau cel tarziu luni la administratii financiare de care apartineti fiecare, e nevoie doar de cnp , nume si adresa. fetita face luna viitoare 3 ani, face terapie cu ea si la centru si mai nou si acasa, ca doar la centru nu prea se cunosteau evolutii.
pt cine nu cunoaste, nu ti se cer banii, ci ii vireaza statul din impozitul retinut de la noi...daca nu optezi ei raman la bugetul statului, dar sincer e pacat cand sunt atatia copii care au nevoie de terapie.

Ultima oara a fost editat de adinagrig (2014-05-23 16:57:28)


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#1499 2014-05-23 17:08:31

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Ada, ce sa zic... Nu stiu la ce te referi prin faptul ca "trec printr-o perioada mai grea", poate insemna o mie de lucruri dar daca e vorba de un mediu instabil, cu atat mai mult nu as lasa copilul acolo fara mine, copilul meu nu e pansament de pus pe rana nimanui.
Eu asa vad problema, dar voi stiti mai bine.

Like, ai gasit laptele ala in ro? Daca da, spune-mi si mie unde ca pe net nu am gasit si cand vin acasa va fi jale, ca altul nu vrea sa bea desi am facut trecerea treptat, dupa ce l-am introdus complet l-a refuzat.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1500 2014-05-23 17:22:52

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Deno, nu lbsm,gasit,nici ru,PE,net.chiar l am cautat ieri de,curiozitate.dar stii,unde,l,gasesti?in Carrefour sau,astea,Mari auchan,Cora , astea.aici au
ca am,luat EU Mai demult cand, avea,D. Un an.  O Sa Mai caut PE net Dar CE-mi gaseste, e,doar ala,simplu,junior . E chiar,gustos asta.,e,SI,cu ciocolata,din roscove parca.

SI EU,ma,simteam,bine la bunici,la Tara Dar tot imi,lipsea,mama dupa o saptamana.


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#1501 2014-05-23 17:40:08

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Am inteles like, ii spun mamei sa caute sa vedem, poate este. Am gasit pe net unul tot din gama aia cu vanilie. Vad daca gasesc aici, iau o sticla sa vad daca ii place.
Ca eu ii dau de 2 feluri, unul cu biscuiti, si altul e cu cereale. Si intre astea 2, nu face diferenta. Dar cred ca a prins si gustul consistentei ca e mai gros laptele decat cel normal, e ca un iaurt de baut.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.