homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-39-4


#58 2014-04-23 07:31:24

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-39

Hei!
Eu am facut e-coli de vreo 7-8 ori...
Dar nu luam pastile, luam 2 plicuri de antibiotic, era de insarcinate, il beiam si pana a 2 a zi nu trebuia sa fac pipi, curata acolo, si a. 2 a zi iar ai gata
De fiecare data la fel, se chema Monurol parca
Nu erau pastile pastile, era ceva local, ca o spalatura cu antibiotic
Si eu am evitat, am papat soric, jamon, somon afumat toate congelata
Si pestele normal il congelam, pt ca contine anisakis smile

Ultima oara a fost editat de Jacqui (2014-04-23 07:36:05)

Offline

 



#59 2014-04-23 09:13:49

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-39

Neata fete puss  puss  puss  si la multi ani sarbatoritelor de azi , multa sanatate  birthday


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

#60 2014-04-23 09:26:12

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-39

neata fete cu burtici dragastici  big_smile  puss

la multi ani sarbatoritelor si sarbatoritilor din familii!  party

o zi frumoasa!


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#61 2014-04-23 09:27:56

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-39

Sonicu meu drag si frumos par  par  puss  hjarta


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

#62 2014-04-23 09:47:00

oana_isabela
Full member
De la: targoviste
Inregistrat: 2013-09-24
Mesaje: 593

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-39

Neata burtici!!!!
La Multi Ani voua cu nume de Sfant!!!!
o zi frumoasa sa aveti!!!!
pupici pt toate!


Iti multumim Doamne pt minunea de fata!
19.05.2014  ora 10.15-Mara Gabriela

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2014-04-23 09:49:40

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-39

cristinica frumusica  puss  par


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#64 2014-04-23 10:11:48

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-39

Neata fete puss puss


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

#65 2014-04-23 11:56:50

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-39

hey fetelor
lil oau 15s?ce trece timpul!!
eu fac bine lol..ieri insa mi-a fost toata ziua rau..am avut arsuri de dimineata pana seara..iar azi m-am trezit cu o alergie pe fatza lol

Offline

 

#66 2014-04-23 12:11:59

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-39

I opuss puss ce mai faceti, fetelor? Asa de dor mi_era de voi.
La multi ani, sarbatoritelor! Si o primavara frumoasa tuturor.
Nu am mai apucat sa intru sa va citesc. O perioada as de aglomerata am avut...desi a gost si mini-vacanta, am revenitmai obosita ca inainte. As dormi !!!!
Cum ati petrecut? Sper ca frumos si nimeni nu a avut episoade mai tragice. Nu am avut inca timp sa va citesc din urma, dar incerc sa recuperez. smile
Noi suntem bine. Crestem. A inceput sa se vada si burtica binisor si tare mandra is de ea.  Ma pun sa va citesc din urma. Aaaa....si succes in noua casuta. wink kram


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#67 2014-04-23 12:19:20

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-39

hei fetele puss eu mooor de somn si ma chinuie si pe mine niste arsuri, dar deja ma obisnuiesc cu ele smile

va pup pe toate si zi cu soare sa aveti! par


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#68 2014-04-23 13:27:39

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-39

Hello! Va mai salut si eu puss

Anna puss imi pare rau! sper ca esti mai bine acum. ptr alergie poti lua ceva?

Offline

 

#69 2014-04-23 13:45:15

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-39

Hei Ana, Iulia credeam ca doar la mine au inceput arsurile lol ma bucur ca ma acompaniati lol In rest cum sunteti, aveti dureri de burta?


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

#70 2014-04-23 14:26:41

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-39

pai se poate, scarlett forgetit eu mai am de bifat picioare umflate si cred ca sunt pe drumul cel bun la d'ale sarcinii lol pai eu acum am asa:
-arsuri in capul pieptului, dar uneori ca sa nu ma plictisesc le am si pe gat; in special seara si daca mananc aiurea
-dureri constante de spate la mers, cand stau e ok; de la spate merg exact ca o rata si ma amuz teribil cand ma suna iub si eu sunt pe strada si ma intreaba ce fac, eu ii zic ca am iesit cu ratele la plimbare si imi si imaginez un card in spatele meu lol
-cateodata ma doare si burtica, pe jos, dar nu ma tine mult si pana acum nu m-am panicat - ma gandesc ca sunt totusi normale, mai ales ca pozitia mea 8-9 ore/zi este stat pe scaun, aplecata gramada pe tastatura sad
-am inceput sa ma intorc greu in pat tot de la spate, iar noaptea dorm cu grija sa nu inghesui bebelusa - paranoia!!

si toate astea se sterg parca prin minune cand galusca mea ma buseste cand intr-o parte cand in alta, cand deasupra cand sub buric hjarta hjarta hjarta mor dupa ea, fiecare miscare imi umple sufletul smile


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#71 2014-04-23 14:47:53

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-39

Iulia hjarta hjarta si eu sunt topita cand nu sta locului!! Si e destul de activa bebelina smile Si il am pe baiat care cum ma vede ca pun mana pe burtica vine langa mine si sta lipit cu mana, e asa simpatic!!!

Eu am exact aceleasi simptome ca si tine si uneori si picioare umflate, de fapt si maini si fata sad nu stiu de ce in unele zile ma umflu asa...dar nu des. Pai m-am speriat aseara teribil...eu stand in pat la tv incepe sa ma intepe usor in partea stanga, nu era pt prima data, nu am dat atentie...apoi dintr-o data a inceput sa ma doara foarte tare burta pe jos, m-am ridicat, zic sa merg putin, de unde, ziceai ca acolo nasc, am luat rapid un nospa si in scurt timp a trecut...a fost groaznica durerea!! M-am speriat teribil si nu am facut deloc efort ieri...nu stiu care sa fi fost cauza...


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

#72 2014-04-23 14:54:33

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-39

Buna fetelor! Hristos a inviiat!
Ce mai fac burticile??
Iulia lol esti de coma, deja ai inceput cu greutatile sarcinii?
Pe mine ma chinuie gandul sa nu-mi creasca talpa rotfl2 In rest sunt ok, printre episoadele de paranoia lol N-am avut arsuri pana acum, dureri de spate, doar in perioada in care mi-au aparut contractiile sau asa le-am asociat eu. Ce mi s-a parut ciudat, am avut dureri intre picioare lol adica la muschi/ligamente (sa nu va imaginati altceva lol ) de parca as fi stat cracanata toata ziua. Nu m-am umflat la fata/maini/picioare, nu am arsuri, doar a mica gaseste o mare placere in a se intinde si imi impinge cu piciorusele in coaste sau parca ar vrea sa iasa prin burta si imi face o galma si o apuc acolo de piciorus cu degetele si incepe sa pedaleze de zor rotfl


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#73 2014-04-23 14:54:40

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-39

si la noi faza tare intr-o seara cand am intrat amandoi in casa, iub s-a aplecat sa ma descalte - ca nu mai sunt in stare sa ma aplec - si daca tot era jos s-a apropiat sa ii vorbeasca si a pus si urechea pe burtica. sa vezi sut ce i-a tras in ureche lol

si eu am simtit de vreo 2 ori asa, m-am gandit la nospa, dar m-a lasat repede si am zis ca oricum ma indop cu pastile, iau o pauza acum smile am doar magneziu dimineata si cea pt tiroida la pranz

eu ma gandesc ca poate uneori mai intepeneste un muschi ceva, pentru ca nu e chiar o durere ca la menstra, ci mai mult junghi.. nush ce sa zic

blue lol daca pun la socoteala si greturile din primele luni, sunt veteran, doar ca acum am mai multe odata smile pai tu stai chiar bine wink

LE: si am uitat carceii la gambe dimineata - o placere!

Ultima oara a fost editat de iuliabebe (2014-04-23 14:58:08)


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#74 2014-04-23 15:06:35

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-39

Carceii si eu i-am avut, dar am inceput sa iau magneziu si  de 3 saptamani e bne, nu mi-au mai aparut. Problema mea cea mare e ca nu mai pot sta in picioare mai mult sau nu mai pot merge la plimbari, ca imediat incepe burta sa fie grea si daca nu ma intind repede, apar contractiile. Bine macar ca am scapat de ele la ridicatul de jos, dar asta doar cu revenirea l vechiul program de 3 pe zi de nospa si scobutil.


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#75 2014-04-23 15:09:12

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-39

Buna fetelor,

Eu m-am intors de la munca, de fapt m-a vazut seful ca mi-e rau si mi-a zis ca pot sa merg sa lucrez de acasa iar daca ma simt f rau sa stau sa ma odihnesc... apreciez ca m-a lasat sa plec, suflam nasul si tuseam din 2 in 2 secunde. Azi noapte am dormit mai bine, si de dimineata am zis ca hai, poate trece raceala si parca ma simteam si mai bine, dar acum e la fel de rau ca ieri, in fine...

Ann, Ano, asa e, cand au trecut 15 sapt? va  Ieri parca asteptam sa mai fac cate un test de ovulatie, uneori si 2 si acum mai am 5 sapt si am ajuns la jumatate... doamne chiar nu pot crede ce repede trece timpul...

Iulia, esti de coma, am ras de faza cu ratele in spate de am murit rotfl 
Blue puss , Scarlett puss 
Ann, iei ceva pt iritatie?  kram

Fetelor, poate e doar in capul meu dar vineri la prohod am simtit chiar in dreptul osului pubian 2 miscari, a fost ca si cum ar fi zburat ceva prin burtica si apoi s-a oprit brusc. Am zis ca poate sunt gaze dar niciodata nu am avut asa de jos... poate mi s-o fi parut mie, e si devreme, am si placenta anterioara, o fi fost foar in capul meu lol  dar de atunci ii pun muzica bebelinului si vb cu el in speranta ca poate misca daca aude muzica si vocea mea. A mai simtit cineva miscari la 15+? big_smile


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#76 2014-04-23 15:58:32

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-39

hey lil, scarlet, iulia,blue,dreams si happy
nu..nu iau nimic..dar imi va trece pana maine..e amuzant ca e doar pe jumatate de fata lol
scarlet te cred ca te-ai speriat..nu stiu ce sa zic de la ce sa fi fost
iulia chiar ca esti amuzanta cu mersul ala.ceva de genul faceam si eu dupa 9 ore de munca(eu stateam doar 30 min jos cat aveam pauza..in rest faceam "zeci de km", nu stateam locului nici 5 minute..plus ridicat si carat chestii grele) si mai mult ma taram pana acasa( din cauza durerilor de rinichi, spate si picioare--in total se faceau 11 ore de stat in picioare cand nu mergeam cu masina la munca)
lil nu stiu sa zic exact dar de la 15s am tot sperat ca simt si eu ceva..ba mi se parea, ba mi se zbatea nush ce muschi..pana la urma la 20s am stiut exact ca e bb ce simt si nu altceva(eu am placenta posterioara)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.