homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-39-5


#77 2014-04-23 17:10:30

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-39

Fetelor, ca tot vorbeam de simptome ale sarcinii, mie au inceput de cateva zile sa-mi curga sanii daca apas putin pe mamelon si sunt f sensibili. La voi tot asa este sau cand au inceput sa apara aceste simptome?


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 



#78 2014-04-23 18:00:17

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-39

Daaa, merg f ciudat lol cred ca inca nu mi-am fixat centrul de greutate si odata cu durerile de spate ma si balangam

Anna, eu doar stau pe scaun, macar nu ridic nimic, aia mai lipsea forgetit

Am ajuns mai devreme prin centru si ce zic?! Hai sa intru prin magazine poate gasesc sa imi iau ceva. Si vad o pereche de blugi mai largi, iau marimea care mi se pare mie larga bine la talie si nebuna de mine ma bag la cabina sa probez rotfl2 soc! Nicio sansa sa ii inchei sub burta! Si am iesit dezamagita..asa ca am intrat sa pap o inghetata, asa de focul blugilor lol

Ultima oara a fost editat de iuliabebe (2014-04-23 18:01:03)


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#79 2014-04-23 18:11:16

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-39

Iulia, mi.e dor sa.ti mai vad burtica big_smile


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#80 2014-04-23 18:16:28

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-39

sa-ti fie de bine inghetata lol iulia

Offline

 

#81 2014-04-23 18:26:57

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-39

Lil, maine avem sedinta foto ca tot schimbam saptamana chicot

Anna puss multumesc! Chiar a fost binevenita smile mi-am mai incercat norocul intr-un magazin de haine si se uitau alea ca la urs la mine ca am luat sa probez o rochita cam mulata..aveau dreptate rotfl


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2014-04-23 18:32:35

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-39

Atunci abia ast sa te vad! big_smile
Dreams, cand ai urm programare la doctor? Asteptam cu nerabdare s ne spui daca e fetita sau baietel big_smile  puss
App de mancare, am mancat la soacra niste castraveti acri in saramura, o bunatate.... numai din aia as manca   drool  legat de dulce, cred ca de 2 ori am simtit nevoia, si atunci a fost f putin...se vede ca e baietel big_smile

Ultima oara a fost editat de Lil' Star (2014-04-23 18:36:24)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#83 2014-04-23 18:52:48

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-39

Lil, eu in primul trim as fi mancat numai muraturi lol cu dulcele nici acum nu ma omor cine stie ce, deci la mine e pe dos


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#84 2014-04-23 18:54:28

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-39

Iulia, sper sa nu am vreo supriza saptamana viitoare si cuculetul sa devina pasarica...ca mor acolo nu alta rotfl


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#85 2014-04-23 19:08:54

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-39

lol totul e posibil, desi ma indoiesc! Nepotelul meu tot nepotel a ramas la morfo de trim II i-au masurat outele lol


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#86 2014-04-23 20:04:06

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-39

Lil, din cate stiu, mai probabil din fetita sa se transforme in baietel, dar invers, mai greu chicot
Nici eu nu am avut pofte, nu cred ca in fct de sex, apare pofta de dulce sau acru big_smile

Am postat si eu burta de 29 sapt big_smile

Ultima oara a fost editat de Bluemoon (2014-04-23 20:44:31)


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#87 2014-04-23 22:17:57

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-39

burtici, am postat pe la bazar la mamici cate ceva, mai multe de bebelusi, poate va intereseaza (cantar, scaun masina, blender, etc)


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#88 2014-04-23 22:28:30

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-39

Buna, fetele si Hristos a Inviat!
M-am intors si eu din minivacanta, ne-am simtit excelent.
Vad ca sunteti toate bine si am trecut sa va pup. Voi avea cateva zile mai pline la serviciu si voi intra mai rar.


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#89 2014-04-23 22:30:26

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-39

Blue, mi.a trecut asa un gand...lunea viitoare mergem la doctor si stiu ca noua ne.a zis ca da semne sa fie mai mukt baietel decat fetita la 11s6z. Si atunci ambele sexe arata cam la fel...si stiu ca ea zicea ca se va vedea mai bine data viitoare dar eu tot ziceam:e baietel, e baietel rotfl  apoi a fost o clipa cand a zis cu convingere ca e baietel si asta m.a facut sa cred ca nu s.a inselat. Dar daca acum ne zice ca e fetita? I.am ales si numele, am luat si cateva hainute... n.as vrea ca din cz mea sa fi zis dr ca e baiat chicot
Adina, ma uit la bazar sa fad ce chestiute sunt pe acolo, multumim puss


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#90 2014-04-23 22:46:15

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-39

Blue, am vazut ce ai scris dincolo, poti sterge. Mai bine sa vb aici decat sa ne intindem acolo.
Asa e, nu prea mai sunt sigura nici eu ce vreau de fapt.. Eu am facut si tehnica dentara, apoi 3 ani de stoma, atat am apucat, nu credeam veci ca am s-o las balta, dar asa au fost circumstantele.
Aici n-as putea face, intai ar trebui sa invat limba bine ceea ce dureaza 2-3 ani si s-o iau de la 0 aici, dar se intra f greu, aici nu dai la ce facultate vrei, din primii ani de scoala esti testat pana termini liceul si ei decid ce domenii ti se potrivesc, degeaba vrei tu medicina daca n-ai trecut testele din scoala.
Iar acasa... Stiu la ce m-as inhama, si nu mai am circumstante ok.
Unul din dr cu care am lucrat, la anul se muta in franta, are 37 de ani si munceste din facultate, i s-a acrit sa faca treaba de gunoier vorba ta, desi castiga f bine, i se pare prea multa munca deja. Lucram 12 ore fara pauza, aveam zile cand pur si simplu nu mancam. Mereu imi spunea sa ii scurtez programul, si seara ma suna ca avem urgente incepem tot de la 7 lol
Acum are si el un bb mic, nu mai stiu cum lucreaza dar a zis ca nu reuseste sa tina familia ok in ritmul asta.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#91 2014-04-23 22:47:52

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-39

Rona, Adevarat a inviat!
Ma bucur ca a fost frumoasa vacanta si ca sunteti bine puss Esti oficial in trim 2 hjarta

Lil lol asa ma gandeam si eu inainte, dar uite ca a fost ce mi-a spus din prima, nu prea se insala ei. Daca o fi altfel, faci si tu ca mine, i-am spus ca daca mi-a spus ca e fetita, fetita sa mi-o scoata sau sa gaseasca acolo o fetita, ca daca e baiat, tot in rochite il imbrac si cam da cu radical rotfl

Ultima oara a fost editat de Bluemoon (2014-04-23 23:02:39)


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#92 2014-04-23 22:52:53

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-39

Blue, ti-am scris aici, poti sterge dincolo.
Dupa formatul forumului la mine, e ultimul mesaj de pe pagina anterioara.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#93 2014-04-23 22:56:02

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-39

rotfl   rotfl Blue  rotfl  daca ma crezi am asa niste emotii, sotul mereu spunea sa mai vedem inca o data, sa se cknfirme 100 % iar eu nu nu si nu... a zis ca e baiat, baiat sa fie rotfl apoi el spunea ca la inceput a vazut.o nesigura si ca nu stie ce sa creada iar eu mereu ii aduc aminte de momentul acela cand a zis ca sigur e baietel big_smile si zice, da, asa e, dar hai sa mai vede  inca o data big_smile  m.as prapadi de ras sa fie cum zice el rotfl eu sper ca bebe inca mai are cuculet visslar  asa de atasata ma simt de el ca ar fi ciudat ca eu sa.i fi zis baietelul meu pana acum si de fapt safi fost cu pasarica:)))


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#94 2014-04-23 23:02:55

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-39

Ah Deno, e super aici, ma simteam aiurea acolo sa intind discutia.
Cu tehnica dentara e suuper, chiar te invidiez big_smile Mergi inainte cu asta, ca e muuult mai relaxanta si mai banoasa, plus riscul scazut de a contacta diverse boli.
Il inteleg pe dr cu care ai lucrat, e un fericit ca pleaca de aici, mie imi este destul de greu, mai ales acum, ca voi naste, ca lucram sa terminam o casa, ca sotul are un serviciu super aici din pct de vedere al banilor si nu duc lipsa de nimic, chiar daca eu nu mai aduc un venit, ca am niste parinti, care nu sunt f tineri si mai ales cu sanatatea stau destul de rau... Mi-e greu sa o iau de la capat in alta parte, desi ma mananca rau gandul acesta si imi vine sa plang gandindu-ma la copilul meu ca trebuie sa creasca aici.
Nu zic, ca nu e banoasa meseria asta, dar sincer, la cati bani iau, comparativ cu munca si stresul depus, realizez ca mai bine stau lol Ma sunau la 12-1 noaptea ca "ii doare maseaua si ce sa faca?" In gandul meu..: sa ma lasati sa dorm, ca maine ma intrebati la 7-8 dimineata de ce nu va zambesc lol
Cand am intrerupt activitatea, uitasem cum e sa stai efectiv, parca eram bagata in priza, deci trebuie sa pui in balanta multe lucruri.

Lil rotfl ce comica esti, sa stii ca la fel aveam si eu emotii. Nu ca ar fi contat ce e, dar daca mi-a spus si mi-a intrat in cap ca asa e... eu o tineam una si buna cand vb cu burta si ii spuneam :iubita mea, fetita lu' mama rotfl

Deno, gata, suntem in grafic lol scurte si la obiect lol

Ultima oara a fost editat de Bluemoon (2014-04-23 23:07:19)


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#95 2014-04-23 23:10:45

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-39

Sunt multe de zis si cu tehnica, muuulti ani trebuie sa treaca pana sa fie cu adevarat baniasa, si muncesti si acolo destul. Desigur, nu ai responsabilitatea vietii omenesti cum o ai in cabinet, dar nu e chiar roz nici acolo.
Adica poate fi roz, dar trebuie sa se alinieze bine niste stele, de care eu nu dispun.
Si in astia 2 ani de cand nu am mai calcat in cabinet, m-am schimbat atat de tare, pff..
De ex, din facultate eram f pasionata, ne trezeam cu colegii de dimineata si la 7:30 eram in fata la morga sa vedem disectii.
Cand am intrat in cabinet(ca mana a doua pentru chirurg) si ca asistenta cand nu erau operatii, n-aveam niciun stres sa vad sangele si manoperele chirurgicale.
Acum de curand a trebuit sa-i extirp sotului cu chiureta un soi de buba, vaii... Nu puteam sa pun chiureta pe el efectiv, m-am zburlit toata cand am vazut bubita pe tifon.
Nu eram asa inainte, nu stiu ce s-a putut intampla neutral n-as mai putea sa vad acum un cadavru nici sa ma platesti.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.