homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-40-6


#96 2014-06-03 11:53:57

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-40

Hello girls puss
Eu am dormit ca un bolovan ieri,dupa 2 nunti,am venit super obosita,mi-a fost si rau aseara,am vomat,cred ca nu mi-a priit ceva plus oboseala.
Sper ca sunteti toate bine,va pup si va doresc  o saptmana frumoasa pusspusspuss

Offline

 



#97 2014-06-03 12:03:14

kuky
Sr. member
Inregistrat: 2012-07-03
Mesaje: 1300

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-40

wave fetelor !!!

Blue, in sfarsit s-a terminat telenovela  chicot ma bucur ca s-a rezolvat  puss

Fetelor eu azi noapte am experimentat un travaliu fals cred  disperat dupa ce am revenit in pat de la toaleta au inceput niste dureri slabe dar constante de burtica si spate, de burtica am mai avut ca la menstruatie, dar de data asta au fost de jur imprejur cu tot cu spate. acum sunt in ceata deoarece sunt din nou fresh  forgetit

Pisi sper sa te simti mai bine  puss

Pup toate fetele  puss  puss  puss  puss

Offline

 

#98 2014-06-03 12:20:11

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-40

blue la mine nu s-au lipit de sani, dar repet, le-am folosit rar
kuky a inceput bb sa coboare, nu mai ai asa de mult, poate ai si inceput sa te dilati majoreta
hai nastere usoara iti doresc puss


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#99 2014-06-03 12:59:23

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-40

anna puss

kuky par se pregateste bebe! majoreta

blue puss asta da statut, asigurat! lol

pisi puss uau! ce semnatura frumoasa ai! acum schimbi prefixul

muco puss


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#100 2014-06-03 13:11:13

kuky
Sr. member
Inregistrat: 2012-07-03
Mesaje: 1300

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-40

Muco , Iulia va multumesc pentru sustinere  puss  puss si eu sper sa vina bebe cat de curand, il astept cu bratele deschise  hjarta sper sa nu astepte prea mult.....

Offline

 

 Publicitate


loading...

#101 2014-06-03 13:21:30

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-40

Burtici puss

Eu am folosit pad-uri pt. sani de la spital pana acasa, apoi n-a mai fost nevoie. De curs, nu imi curgeau decat noaptea si n-as fi putut sa dorm cu sutien / bustiera. Puneam un prosop sub mine si gata.

A, si in spital nu am avut sutien pt. ca nu aveam voie cu hainele noastre, am avut si camasa de noapte de la ei. Doua sutiene pt. alaptat am avut, 25 lei / buc., cred ca de la Uniconf. Le-am purtat pana s-au rupt. tongue


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#102 2014-06-03 13:28:28

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-40

blue ma bucur ca in sfarsit esti asigurata rotfl
kuky te apropii...iti tinem pumnii sa fie o nastere usoara "puss
iulia, multu...asa repede parca trece timpul...qastept ecografiile cu emotie, ma gandesc cum o sa ma descurc, cum se va schimba viata noastra....este minunata perioada asta, plina de emotii
sa va povestesc pe scurt cum a nascut prietena mea cea mai buna pe 1 iunie o grasunica falcoasa,desi are3300, este o grasuna. plina de pliuri si rosie...in fine...i s-a rupt apa seara p la 11 noaptea, insa nu si-a dat seama ce i se intampla, pt ca ii curgea incet si putin cate putin si nu avea dureri deloc,asa ca nu s-a dus la spital decat a 2 zi iar dupa mai bine de 12 ore de la pierderea lichidului ea nu avea contractii si nici nu se dilata, asa ca a facut cezariana ca sa nu sufere bebe...dar totul e bn cand se termina cu bine, amandoua sunt bine si abia astept sa le vad, ca sunt in alt oras...

Offline

 

#103 2014-06-03 17:39:41

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-40

hey fetele..eu am fost un pic la mare si acum fac ceva de mancare ca am uitat sa mananc de pranz..cand trece timpul asta?
pisi sa ii traiasca fetita hjarta

Ultima oara a fost editat de annabel (2014-06-03 17:40:58)

Offline

 

#104 2014-06-03 17:43:40

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-40

Fetele,  hopsieu

Am scris de 2 ori cate un mesaj luung, lung..dar vad ca s-a pierdut.
Pupici la toate sa nu uit pe vreuna. par  puss  kram
  Blue_moon,  a disparut conversatia noastra. roll


  Anna, ma uimesti! Doar 4 kg pana acum?? va  Eu am luat deja 4 kg. Dar pentru ca sunt inalta, cred ca s-au distribuit uniform. Fetele ma intrebau ieri daca sunt in luna a 3-a. lol
Plimbarile cu bicicleta pentru mine raman doar un vis. Esti tare activa, bravo! applause
Despre patut, de ce te deranjeaza ca are o laterala complet detasabila? Mi mi se pare ideal asa. Cand mai creste bebe cat sa poata urca si cobori singurel, ii pui baia de protectie de la ikea, vikar parca.  Oricum sunt f multe modele de paturi si cu laterale care se lasa in jos, dar care se si detaseaza.
  Am citit si discutiile despre bustiere. Din cursurile de alaptare, eu stiu ca sanii au nevoie de sustinere, iar o bustiera simpla de bumbac, fara bretele nu poate asigura sustinerea sanilor. Trebuie sa aiba o banda groasa sub sani si bretele groase. Eu mi-am luat deja un sutien de la hm si o bustiera de la carriwell(cu bretele) cu care ma simt tare confortabil. Bine, mi s-au si marit si ingreunat sanii, mi-e teama ca se vor lasa daca nua m grija de ei.
  Eu am primit astazi coletul cu perna de alaptare si perna de somn pentru gravida. Imi plac. Au material foarte bun si densitate mare.  Astea sunt:
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/52586_14060006.jpg

Despre comoda de infasat, noi nu avem spatiu in camera, asa ca vom lua un suport care se ataseaza la patut, acesta:

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/52586_masuta-pentru-infasat7982912.jpg


Peste el o sa punem o aslteluta de infasat.

Emma, am vazut ca tu recomandai pernutele incalzite pentru sani, am citit si eu despre ele ca sunt foarte bune, chiar ma gandeam sa le comand. Tu nasti inainte, sa intri sa ne povestesti cum ti se par.
Eu am primit cadou dischete pentru sani de la Tommee  Tippee. Sper sa fie bune.

Daca stiti siteuri cu lenjeri frumoasa de bebe, spuneti-mi si mie de ele.


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#105 2014-06-03 18:02:02

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-40

Multumesc fetelor puss Azi am fost cu mama la piata si probabil de prea multa miscare a inceput sa ma taie su burta si m-am oprit. A trecut imediat, mama speriata, iar eu f relaxata ii spun: ee, lasa, acum am asigurare! rotfl2))

kuky  majoreta  vine bebe repejor  bebe se pregateste. E un finut, nu da buzna oricum, te anunta inainte  chicot

Rona, f frumoase pernutele. Sa le folositi cu drag.
Eu nu mi-am mai luat perna de gravida, am tot zis ca astept pana o sa-mi fie greu sa dorm si o sa ma doara spatele, dar din fericire nu a mai fost nevoie. Dorm ca si inainte, fara probleme, mai putin pe burta nu rotfl2

O sa merg si eu sapt asta sa-mi iau dischetele de la DM, poate nu o sa fie nevoie de ele si nu are rost sa dau prea multi bani la capitolul asta.

Ultima oara a fost editat de Bluemoon (2014-06-03 18:04:46)


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#106 2014-06-03 18:04:24

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-40

puss rona intrasem in panica, cand am vazut ca nu mai intri
ms frumos
si nuu, nu ma deranjeaza ca e complet detasabila, mi se pare suuper bine DAR as fi vrut sa se dea si in jos pt cand bb va fi mai mare si va trebui sa pun salteaua pe treapta de jos.atunci mi-e sa nu imi fie greu cu ridicatul lui bebe.sau poate nu inteleg eu bine..cand se da in jos salteaua?la ce varsta?(eu ma gandeam ca pe la 4-6 luni)tot atunci se poate da singur jos din pat si seara nu sunt riscuri sa cada din pat?
frumoase lucrusoarele!
de "masuta" asta de infasat parca intreba iulia ieri

Ultima oara a fost editat de annabel (2014-06-03 18:06:11)

Offline

 

#107 2014-06-03 18:13:15

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-40

Blue,  kram ce bine de tine... Eu am inceput deja sa am dureri nasoale de spate. Din cauza asta, fac nopti albe. Eu m-am obsnuit sa dorm pe stanga, pe dreapta nici nu mai pot. Si nici pe spate. Am si probat acum la pranz perna de somn, hmmm, am dormit ca un copilas.  sover

Anna,  puss cand bebelul poate merge de-a busilea, mi se pare elementar lasi salteaua jos si sa ridici gratarul mai sus. Doamne fereste, paote iesi singurel daca e nesupravegheat.  Sau poate sa cada.
  Gratarul se scooate ed tot cand e mai maricel, pe la 1, 2 ani. Sa fie constient ca merge la somn. Si oricum atunci ii atasezi sina aia de protectie de care ziceam...


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#108 2014-06-03 18:22:24

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-40

aha..dar nu va fi greu apoi sa ridici copilul de jos peste "gratarul"pus in sus?eu ma gandeam ca il dai in jos doar cand pui/scoti copilul in/din patut

Offline

 

#109 2014-06-03 18:31:39

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-40

Anna, pai cred ca o sa te cam indoaie de spate! rotfl2
  Laterala o s-o scoti ed tot si copilul poate sa doarma in patut pana la 3 ani.

Sigur in toata Roma gasesti si ceva cum vrei, cum sertare si cu laterala care sa se lase in jos, dar sa se scoata. In Bucuresti am vazut ca sunt, dar costa cam de 2, 3 ori mai mult ca asta de la ikea.
Bine, asta de la ikea e si foarte ieftin. Am pus ochii pe o lenjerie de patut de la zara home si numai aparatorile costa cat patutul. rotfl2  rotfl2


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#110 2014-06-03 18:37:09

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-40

lol gasesc gasesc da asa frumos nu grater lol am zis eu ca am prea multe cerinte
mie mi-e frica sa intru la zara home lol.asteapta si tu iulie-august cand vin reducerile, atunci poate se merita lol

Offline

 

#111 2014-06-03 18:45:49

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-40

rotfl2
Anna, chiar, oare cand au astia de la zara soldarile de vara?? In august sunt, nu?

Ca la alea de iarna imi fac mereu super provizii. Anul asta am luat o cuvertura 160x 200 pt bebe, o paturica mica si o fata de perna, aceaesi colectie.- bineinteles cumparate inainte sa raman gravida si nici nu banuiam ca voi avea 2.
  Plus vreo 5 seturi de lenjerie de pat pt noi, 2 perne din matase superbe, fete de masa, o pilota.. chicot  chicot  Am venit cu desagii super incarcati.

Ahhh, cat imi place zara home. Dantelurile, materialele fine... roll  roll  rodnar  Si imprimeurile pentru bebelusi, imi place mult stilul lor, sunt asa finute, nu au imprimeuri mari si greoaie, ci mici si.... putine. De ce sunt asa de scumpi?? De ce?? grater  grater


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#112 2014-06-03 18:49:25

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-40

in august sigur au reduceri..m-ai facut curioasa..voi intra si eu zilele astea sa vad ce produse si preturi sunt

Offline

 

#113 2014-06-03 19:02:19

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-40

Anuska puss , eu ma retrag. Vine sotul si coboram la parter sa papam o pizza( din aia de care tu chiar nu papi, ca altfel n-ai avea cum sa te mentii asa  lol )

wave

Ultima oara a fost editat de rona_persefona (2014-06-03 19:03:29)


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#114 2014-06-03 19:56:30

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-40

lol rona sa aveti pofta..chiar ma gandeam la pizza zilele trecute lol..eu tocmai am terminat de mancat o inghetata, mai stau 30 min si apoi ma pun sa fac niste pilates

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.