homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-40-8


#134 2014-06-04 20:22:25

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-40

Soni par

Anna puss n-am deloc emotii, ba chiar mi se parea asa firesc cand ma aflam acolo, pregatind dosarul. Dar poate ma apuca vreo emotie, cine stie. Acum ma gandeam ca tre sa avem la noi sampanie, pahare si ceva bomboane, parca asta se da dupa luuunga oficiere smile vor fi putine persoane..a, si eu trebuie sa imi fac un buchet de flori, nu?


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 



#135 2014-06-04 20:27:00

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-40

smile sigur in ziua respectiva vei fi emotionata.ti-ai gasit rochita? sampanie&co da, buchet ar merge unul mic si finut smile

Offline

 

#136 2014-06-04 21:32:22

emma_arual
Full member
De la: Austria
Inregistrat: 2007-05-06
Mesaje: 288

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-40

Ceau fetelor,

Eu de ieri sunt limitata in miscari, ma doare asa tare spatele. Am facut o nevralgie intercostala urata  sad Mi-e frica sa iau ceva pastile si unguente, asa ca ma limitez la masaj din partea sotului si ventuze cu vacuum...ca alea clasice, incalzite,  nu le-as incerca.

Iulia, super ca ai depus actele si ca ceremonia are loc intr-o zi cu asa semnificatie puternica pentru voi doi! par

Scarlett A a scris:

Emma puss esti pregatita bine pt bebita. Si cum se simte verisoara sotului? Si   bebe e ok? Si eu am o teama cu prematuritatea asta...

Scarlett, inca suntem in pregatire intense....Azi i-am luat forfecuta si perie moale de par la micuta Emma, un unguent pt sani de la Lansinoh (pentru eventuale rani, care nu trebuie spalat inainte de alaptare), servetele umede Bio pentru micuta (ca in spital ma indoiesc ca sunt bio). Mai trebuie niste scutece bio, cred ca de la Moltex, inca studiem piata.
Bebele verisoarei sotului are 2,5 kg si e bine, ca si mamica lui.

annabel a scris:

emma ma primesti acasa la tine?cred ca e superba hjarta vreau si eu casa mea mare si frumoasa

Anna, nu e chiar asa mare ca nr de camere, dar incaperile existente sunt spatioase si aerisite. Abia anul trecut ne-am mutat in ea si inca mai avem multe de facut, dar suntem tare mandri de "casuta" nostra. Cel mai mult imi place ca nu e in oras, ca are gradina mare, ca stam intr-un satulet linistit de deal/dmunte, inconjurat de padure, dar totusi la 20 de minute de oras. hjarta


rona_persefona a scris:

Emma, am vazut ca tu recomandai pernutele incalzite pentru sani, am citit si eu despre ele ca sunt foarte bune, chiar ma gandeam sa le comand. Tu nasti inainte, sa intri sa ne povestesti cum ti se par .

Rona, eu ador perna aia de alaptat. Am de cateva luni una si dorm cu ea intre picioare lol Pernutele pt sani se pot incalzi si apoi raci la congelator....prietena mea a fost tare incantata de ele. Sper sa fie de folos ca si eu am citit ca sunt tare apreciate.
Cum a fost la eco? Ce-ti fac micuta si micutul? hjarta

Alexandra, felicitari pentru baietel!

khristall, soni, crispar

kuky, nastere usoara inca o data, in caz ca te ratez cand va fi momentul par

I-am luat la mica mea printesa niste litere pentru lipit pe usa, asa faine si mai vintage (am o fixatie pe stilul mai vintage, la haine, mobila etc  lol ), doar ca de o luna tot caut litera A...nici pe net nu o gasesc sa o comand sad . Sper sa apara undeva cat de curand...

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/6079_p5300812.jpg

Pupici la toate par


Bine ai venit printesa noastra mica, Emma, 6 iulie 2014!

Offline

 

#137 2014-06-04 21:58:06

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-40

Anna, am cumparat una, dar odata ajunsa acasa nu mi-a mai placut cum imi vine..hm! Nu stiu ce a fost in capul meu cand am luat-o, e lunga si in dungi late verticale ..eu care nu am purtat dungi vreodata forgetit asa ca o sa raman la una pe care o am de ceva vreme, cumparata cu cateva numere mai mare doar pentru ca mi-a placut prea mult atunci lol acum imi vine bine

Emma par multumesc!
Frumoase literele hjarta

Ultima oara a fost editat de iuliabebe (2014-06-04 21:58:42)


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#138 2014-06-04 22:12:45

emma_arual
Full member
De la: Austria
Inregistrat: 2007-05-06
Mesaje: 288

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-40

Iulia, vrem poze! Sunt sigura ca o sa arati minunat!
La rochii de mireasa te-ai uitat, chiar daca nah nu poti inca proba, dar asa de idee?
Maine ai eco?


Bine ai venit printesa noastra mica, Emma, 6 iulie 2014!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#139 2014-06-04 22:17:20

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-40

emma sa te faci bine!!
iulia tot e bine, atunci smile.sa ne pui si noua o foto de atunci hjarta

Offline

 

#140 2014-06-04 22:27:39

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-40

iuli o zi frumoasa pe 13! puss eu pe 17 sarbatoresc ziua nuntii si a cununiei.

emma  puss multa sanatate!


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#141 2014-06-04 23:10:35

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-40

fetele puss

Iulia, pe 13? smile

Si noi ne-am casatorit intr-o zi de 13. big_smile
Am vrut sa programam si ceza tot pe 13, dar a avut Nati alte planuri. tongue

Ultima oara a fost editat de Katey (2014-06-04 23:11:15)


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#142 2014-06-04 23:42:14

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-40

Buna, fetele puss

Am fost la eco, bebelusii erau bine, i-a tot masurat vreo 45 de minute. Apoi mi s-a facut rau in timpul ecografiei, au inceput furnicaturi in maini si picioare si o senzatie de lesin si am cerut sa oprim totul. supa
Mi s-a luat tensiunea, era ok, 11/7, probabil e de vina anemia. spranceana  MI-a dat niste analize in plus de facut pt a stabili cauza anemiei. Sunt cam suparata si nu ma simt prea bine. Sper sa se rezolve situatia asta.

Iulia, sa aveti un eveniment de vis. 13 iunie e o data superba. Eu nu sunt deloc fan 13,sunt superstitioasa,  dar  13 iunie era ziua mamei mele. Este o sarbatoare foarte mare la catolici. Este Sfantul Anton si totodata sarbatoarea crinului- sarbatoarea mea preferata de la catolici.

Pupici la toate puss


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#143 2014-06-04 23:49:24

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-40

Bine v.am regasit fetelor hopsieu
DOar ce am ajuns acasa si voiam sa va salut pe toate puss
Kuky, dupa tine m.am uitat, sa vad daca ai nascut big_smile 
Nu am avut deloc internet si am ceva de citit zilele astea. Am avut un concediu minunat, am impresia ca am plecat de acssa de saptamani chicot
Va pup si va doresv noapte buna! Noi mergem la culcare ca maine la munca.  wave

Ultima oara a fost editat de Lil' Star (2014-06-04 23:50:03)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#144 2014-06-05 00:20:05

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-40

Pup si eu fetele!
Rona, imi pare rau ca nu te simti bine sad dar ma bucur ca minunile sunt bine puss
Emma, f frumoase literele.
Iulia, sa aveti o zi minunata pe 13! Sa ne pui pozici. Bfta maine la eco!!
Si noi mergem maine la dr sa vedem ce face mitza noastra. Azi s-a foit toata ziua, cred ca mai da ocolul casutei de pana acum, inainte de a veni pe lume chicot
Lil, bine ai venit si ma bucur ca v-ati relaxat puss
Soni puss
Cris, bafta la bb2, sa vina repede  goodluck

Mi-am luat azi un mini troler pt spital si mi-am si aranjat o parte din lucsoare, maine o sa vad ce mai imi trebuie pt copil sa le pun in bagaj, sper sa nu it ceva. Vineri dau comanda la cadita, pernuta cu gaura chicot buretel natural de baita, am gasit pampersei eco si bunuti la pret si cred ca mai comand si caruciorul.
Am gasit la Jolidon, sutien de alaptare cu 35 de lei, arata destul de bine.

Ultima oara a fost editat de Bluemoon (2014-06-05 00:21:51)


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#145 2014-06-05 08:30:48

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-40

neata  wave

rona  puss ma bucur ca bebeii sunt bine.ai grija de tine!

moon fetita ta ce mai zice? big_smile

Lil bine a revenit! puss

o zi frumoasa sa aveti!


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#146 2014-06-05 08:34:40

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-40

Neata burtici kram

Soni, am intrat sa bem impreuna o cafea mornincoffee puss

Ultima oara a fost editat de timean86 (2014-06-05 08:35:05)


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#147 2014-06-05 08:40:01

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-40

Neata,

kuky, annabel, blue, multumesc pt urari! puss

Rona, pt anemie bea in fiecare dimineata pe stomacul gol (cu 20-30 minute inainte de micul dejun)cate un pahar de suc de mar, morcov si sfecla rosie, cica face minuni. E mult mai eficient decat suplimentele de fier, si natural... si pt imunitate este extraordinar.


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#148 2014-06-05 08:42:10

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-40

time  par neata mornincoffee esti bine?

cris  puss neata par


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#149 2014-06-05 09:09:13

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-40

DA, Soni, sunt chiar bine smile lucrurile au intrat pe un fagas aproape normal. Tu ? kram

Cris par


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#150 2014-06-05 09:18:00

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-40

Neata fete!

Rona puss ai grija de tine. Bine ca sunt bine bebelusii hjarta

Iulia sa ai o zi frumoasa pe 13 puss Eu tot pe 13 m-am maritat si oficial imi merge bine lol

Blue esti aproape gata cu bagajul smile bravo! Mi-am luat si eu ieri camasuta din auchan si bustiera si niste lucruri pt bebe din dm.

Am fost ieri la fundeni si merg in continuare cu tratamentul pana la 35 sapt. Ziua de ieri mi-a pus capac sad atata timp in masina si in zapuseala m-a dat peste cap, aveam gleznele super umflatem nici acum nu si-au revenit complet. Azi trebuie sa stau mai cuminte sa-mi revin.


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

#151 2014-06-05 09:26:10

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-40

Neatza fete puss multumesc pentru gandurile bune! Si eu am ceva superstitii, dar am invatat sa cred mai putin in ele si mai mult in bunul mers al lucrurilor si de ce nu, a modului in care intr-un fel se aranjeaza lucrurile, poate i-as putea spune voia sortii smile o sa vin si cu poza

Emma, pentru rochie de mireasa inca nu am idee, acum imi sta gandul numai la body-uri de bebe chicot dar sunt sigura ca o sa ma orientez mai bine dupa ce nasc

Soni puss ce frumos! Inceputul verii e perioada cea mai frumoasa pentru a sarbatori asa evenimente

Katey puss inseamna ca e cu noroc

Rona par n-am stiut de semnificatia la catolici, dar o alta coincidenta frumoasa este ca m-am rugat si ma rog la sf Anton, chiar daca la ortodocsi

Blue puss asteptam vesti bune!

Eu sunt cam necajita, e oprita apa calda de ieri si o sa fie pana si maine, nu stiu ce lucrari fac astia in cartier grater iar eu sunt asa nepriceputa la spalatul in lighean ca imi vine sa ma bat! Nu mai zic ca mi-am tras o freza cu lama de sta matza-n coada si nu stiu cum naiba sa fac sa mai ajustez..dar si cu burta, si-n lighean grater


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#152 2014-06-05 10:44:34

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-40

time  puss ma bucur.si eu sunt bine smile

scarlet  puss

iuli  puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.