homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 35-102


#1920 2015-04-02 17:44:13

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 35

eu am retinut multa apa pe final si la glezne se vedea cel mai tare.

Anca, sisteme de purtare sau brate.

Offline

 



#1921 2015-04-02 18:17:39

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 35

Mamici intreb si aici ca poate nu intrati pe la burtici: luni am avut ecograf transv. si ieri, miercuri, m-a sunat dr. mea si mi-a spus sa repet ecograful peste 2 saptamani din cauza ca cervixul este de 3cm. Mi-a lasat mesaj, eram in parc cu C. si luni o sa aflu exact cand am ecograful acesta in conditiile in care mai am unul pt placenta pe 10 Aprilie.
Am facut cercetare masiva azi noapte pe net:). si tot nu m-am dumirit. Am 22 sapt+ si 3 cm cervix inchis. Am vazut valori foarte scazute la varsta mea de sarcina dar stiu insa, bazat pe ce am citit, ca nu este chiar ok nici sa ai 3cm.
s-a confruntat cineva dintre voi cu un col mai scurt? Ce recomandari ati primit de la medicii vostri?


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1922 2015-04-02 21:04:53

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 35

buna

flow pt col scurt, repaus la pat


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#1923 2015-04-02 23:41:15

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 35

Ginuta puss am citit si am vazut caeste repaus la pat dar nici nu stiu daca-i atat de scurt inca sa stau numai la pat. Eu mai mult pe scaun stau cu picioarelele intinse pe un alt scaun...pe 30 apr.intru in concediu si numai in pat o sa stau atunci


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1924 2015-04-03 09:07:22

samy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-30
Mesaje: 2562

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 35

neata fetele! ce vant urat pe la capitala!!!


Mami de fetite:pisoi si pisoias! hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1925 2015-04-03 09:14:17

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 35

Neata si aici vant...


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1926 2015-04-03 09:40:09

czuky
Hero member
De la: timisoara, mosnita noua
Inregistrat: 2010-03-11
Mesaje: 2363
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 35

Flow daca e prea scurt stiu ca se face cerclaj, poate nu o fi cazul totusi in cazul tau, ci doar o supraveghere mai atenta.

Neata fetelor smile


Mamica de Natalia Stefania..multumim Doamne 29.11.2010
Nimic nu doare mai tare,decat lucrul pe care l-ai inteles prea tarziu.

bebe    26+ <3

Offline

 

#1927 2015-04-03 09:42:18

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 35

neata!  puss

fetele, vorbeati de poezii. spre rusinea mea nu stiu nici o poezie, si deci nici copiii mei nu au auzit niciodata una  va  dar de cantat, B canta f multe cantece. Il bag la dus si el mai ramane singur in baie si se joaca cu apa si cu spuma, si cantaaaaa tare, cat il tin plamanii  rotfl  l-am si filmat, sta singur la dus si canta. pana si o melodie din reclama daca o aude de 2-3 ori o retine si o canta.
Cel mare nu canta, nu ii place, dar stie si el multe insa el e f matur, mereu mi s-a parut ca am un mic adolescent in casa , si cand il mai puneam sa imi cante cate ceva, se uita la mine asa superior si ma intreba : de ce sa iti cant?  sad  are niste faze de adolescent de ma mir daca acum e asa, mai incolo cum va fi de fitos  cesafac
cand cel mare avea 1 an si 10 luni, in noaptea cand mi s-a rupt apa, a trebuit sa doarma fara mine si l-a culcat pt prima data altcineva, mama mea. 2 nopti a dormit cu ea, si i-a spus rugaciunea Inger Ingerasul meu, in prima si a 2a noapte, a 3a noapte cand am dormit cu el mi-a spus-o toata pe de rost. am ramas socata. copiii din ziua de azi au un bagaj intelectual mult mai mare decat celelalte generatii, e incredibil. au fost atatea documentare pe tema asta.

Budinca din aia cu vacuta a mancat cel mare al meu cand avea 2 ani, i-a dat mama mea, si de atunci, desi nu i-am mai dat niciodata, mereu imi cere cand vede reclama. atata i-a placut si nu a uitat-o  lol la fel si cremvusti. am fost in vizita la o amica ce avea un baiat de-o seama cu el, atunci aveau 3 ani, si ala mic taman atunci si lua cina: cremvusti. bineinteles ca i s-a dat si alui meu, ca doar nu statea copilul sa pofteasca. ei, de atunci el zice cui il intreaba, ca e mancarea lui preferata  lol 
de atunci i-a facut tatal meu de vreo 3 ori in casa cremvusti" a tocat prin masina de 2 ori pieptul de pui pana a devenit pasta, l-a amestecat cu condimente, l-a bagat in mat de oaie subtire si gata. au iesit f buni. dar diferiti de astia din comert, ca0s plini de chimicale.

aici e atata soare si nici un pic de vant, desi de 3 zile au tot anuntat ploi si lapovite. vad ca nici urma. poate nici nu mai vin, duca-se, ca m-am saturat de frig.

dupa Paste vreau sa ma duc sa ii inscriu la gradi. deja amandoi vor, stiu clar ca cel mic se va integra mult mai usor, e mult mai sociabil. cel mare este si el sociabil insa e emotiv, si eu si tata-su la fel. smile asta mic e cu totul altfel.
pe cel mare as vrea sa il duc de cateva ori acum, pana la vacanta de vara iar din toamna ii voi duce pe amandoi. e program scurt, 8-12, nu vreau lung, mie 4 ore pe  zi imi ajung sa lucrez, pt ca eu lucrez si cu ei acasa in timpul asta, insa alea 4 ore in liniste chiar sunt necesare.

flow,. : mie mi s-a spus mereu ca daca scade sub 4, atunci trebuie supravegheat. stiu ca ilaveam de 4, insa in anumite perioade imi mai scadea la 3,8, sau 3,6 si atunci medicii imi ziceau sa nu fac efort, sa nu ridic, sa stau mai mult intinsa etc. dar cautasem pe net in perioada aia si am gasit ca si la 3 cm e ff ok.

Ultima oara a fost editat de passenger (2015-04-03 09:58:17)

Offline

 

#1928 2015-04-03 09:58:41

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 35

neatza

pass, deci gata te-ai hotarat pt gradi big_smile , va fi bine o sa vezi, cel putin cred ca o sa scapi de stresul racelilor & co, sunt destul de marisori, e ideal dupa 3 ani zic eu sa mearga, daca poti sa-i tii acasa binenteles.

anei nu-i place paula, il vrea doar de reclama si de design, i-am luat la cererea ei de 2-3 ori, si de fiecare data gusta si atat, aceelasi lucru se intampla si cu iaurturile cu fructe(cred ca maxim de 2 ori i-am luat, stiu ca nu sunt bune deloc,), insa pe mine ma bucura la maxim acest lucru, iaurt simplu ii iau, de cele mai multe ori bio, pe ala il mananca nu de placere, dar nici fortata(ceva intre big_smile) .

crenwustii in schimb ii plac, in cei aproape 5 ani ai ei, noi nu am luat niciodata in casa, in schimb cand am mai fost la tara a mancat de la cumnata-mea(le luase la nepoate), 1-maxim 2 a mancat cu ketchup si mustar (preferatele ei big_smile ), dar ii plac clar.

Insa, eu consider ca , daca mananca cat mai rar prostioare nu e chiar o mare problema, cu cat mai rar cu atat mai bine big_smile .


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#1929 2015-04-03 10:14:59

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 35

mi-as dori asa de mult sa pot sa renunt la mezeluri si sa mananc doar din astea de casa. Dar e asa de greu.


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1930 2015-04-03 10:16:17

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 35

si eu zic, cu cat mai rar cu atat mai bine. de preferat deloc! crfemvusti si altele atat de rele, nu ma refer la dulciuri, pt ca sunt copii si le plac, si mie imi plac de mor, d=-apai lor. insa ma refer la alimente din astea care se stie ca sunt extrem de nocive. 
da, m-am hotarat, o sa ii duc din toamna, cel mare va avea 5 ani fara 2 luni iar cel mic, 3 ani.  big_smile  adica din toamna impreuna, as vrea cu cel mare sa merg de vreo cateva ori inainte insa nu stiu daca.  Sa vedem, oricum dupa Paste vreau sa merg sa vorbesc si vedem atunci daca il duc si pe el acum sau o las pt toamna cu amandoi.
mi-e frica de viroze, da. insa aici la gradi asta sunt atat de putini copii, e o casuta mica doar pe parter, draguta foc, fara tv, cu educatoare tinere si open minded...   si fiind putini in grupa, 8, cam asa am inteles, poate nu va fi focar  cesafac

time, noi nu mancam mezeluri, nu cumparam niciodata. nimic! insa cand mai mergem de ex de craciun sau paste sau rev undeva in vizita la masa si sunt pe masa salamuri si ruloouri de sunca etc, mancam cu o pofta de cine ne vede zice ca suntem ultimii sarmani  rotfl2    eu si sotul, ma refer.  tocmai pt ca nu cumparam noi. sunt bune rau, dar atat de nocive..

Ultima oara a fost editat de passenger (2015-04-03 10:18:08)

Offline

 

#1931 2015-04-03 11:18:46

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 35

neatza fetele.
si noi tot asa prin vant si frig la gradi ...
de-abia asteptam sa se mai incalzeasca putin.
puss


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#1932 2015-04-03 11:23:37

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 35

pass, asa patim si noi, sotul isi mai ia cate un salamior feliat pt sandiwich,insa eu fff rar ma ating de ele....dar cand prindem pe undeva cam rupem si noi lol ...chiar zilele trecute , mancam la pranz cu colegii care isi facusera crenwusti, mi s-a facut si mie pofta, am zis ca dupa pasti (acum tin post) o sa iau cativa, poate gasesc unii bio si poate nu e nici Ana sa-i vada, ca apoi sigur ne va mai cere.

si dulciuri sunt pline de porcarii, dar vb ta sunt copii si vor.ieri am luat-o pe ana de la gradi si aveam o banana si un toblerone mic alb, si zic,, vrei banana sau ciocolatica? ,, ...normal ca a vrut ciocolata , ii zic,, de banana nu iti e foamne ca de ciocolata,, si ea,, da, asa e ,, (eram la metrou si cateva doamne zambeam prin jurul nostru uitandu-se si ascultand conversatia).

suna super gradinitia asta a vostra, succes de pe acum.


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#1933 2015-04-03 11:29:35

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 35

Neata!

Noi ne lăudăm iar cu febra 40 azi-noapye,  dar n-a stat pana a ticait  termometrul  nici nu vreau sa mă g?ndesc c?t peste 40 avea sad


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1934 2015-04-03 11:41:39

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 35

Of Deno kram sanatate


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1935 2015-04-03 12:05:49

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 35

'neata wave

Deno, Yannick? Sanatate!

Nici noi nu mancam mezeluri ( nu suntem fani), cu o mica exceptie, cand fac pizza, ca ne place cu salam uscat. Stefan in schimb a descoperit sunca la fosta gradinita, la 3 ani. Le dadea cam 1 data pe luna. Si acum cere des. Pate de ficat nu mai zic,  ii ia ochii Martinel.

Offline

 

#1936 2015-04-03 12:31:10

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 35

hello
la noi a nins si sufla un vant de te ia pe sus
m-am saturat de vremea asta


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#1937 2015-04-03 12:53:52

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 35

Mulțumesc!

Yannick da... O viroza cu manifestări digestive și respiratorii. De o sapt am terminat sticla de klacid Pt puroi ?n gat neutral


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1938 2015-04-03 13:11:05

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 35

hello

noi cumparam rar mezeluri si atunci mai mult sotul...eu daca am in frigider numai asta mananc, asa ca prefer sa nu cumpar  roll

deno sanatate sad


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.