homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ati fost vreodata la un interviu?


#1 2007-02-05 11:39:16

iustica
New member
Inregistrat: 2007-01-23
Mesaje: 71

ati fost vreodata la un interviu?

zilele trecute cautam pt o prietene un loc de munca si am gasit un post de asistent manager.ea nu era interesata si asa ca am trimis eu cv meu, de curiozitate.slava domnului ca nu a trebuit sa lucrez pe timpul facultatii, sunt anul4.azi am fost la interviu si sunt si acum socata.primul lucru ce mi l-a zis ca nu sunt destul de inalta!!!apoi m-a intrebat daca sunt tiganca!!mi-a zis sa ma ridic sa se uite mai bine la mine.......cand s-a uitat in cv a zis ca-i slabut(nu m-a deranjat asta)am decat vreo 2 atestate de limba, un curs de resurse umane si unul de implementare iso:9001.dar ce m-a socat: mi-a zis ca nu am voie sa raman insarcinata cel putin 3 ani si daca se intampla are el grija sa nu ma angajeze nimeni din judet!!!! e primul meu interviu dar n-am avut imaginatie atat de bogata incat sa ma astept la asa ceva.

Offline

 



#2 2007-02-05 11:52:23

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: ati fost vreodata la un interviu?

intr-adevar cam tras de par tipu'. chiar dak te accepta, in locul tau nu m-as duce sa lucrez la ei...oricum, incearca sa ramai fara sechele ca nu sunt toti asa smile de fapt e primul de care aud!


mami de minuni hjarta

Offline

 

#3 2007-02-05 12:00:46

anca13
Full member
De la: Bacau
Inregistrat: 2006-08-15
Mesaje: 905

Re: ati fost vreodata la un interviu?

eu il injuram. pe bune. ii pomeneam toata familia de la adam si eva.


storstark

Offline

 

#4 2007-02-05 12:09:13

iustica
New member
Inregistrat: 2007-01-23
Mesaje: 71

Re: ati fost vreodata la un interviu?

eu i-am zis ca oricum nu ma intereseaza postul lui, nici firma lui si ca am mers din curiozitate.paradoxul e ca firma e destul de mare, are aprox 200 de angajati in oras si filiale in alte orase, deci mi s-a parut serioasa.si dir e un om la 50 de ani care cica a terminat dreptul, dar cred ca e frustrat ca nu a profesat in domeniu.smile

Offline

 

#5 2007-02-05 12:21:43

anca13
Full member
De la: Bacau
Inregistrat: 2006-08-15
Mesaje: 905

Re: ati fost vreodata la un interviu?

o fi el frustrat si din alte motive de s-a comportat asa. mai avea nitel si iti planifica toata viatza. poate vroia sa il suni sa ceri voie daca te poti culca cu barbatu big_smile

Ultima oara a fost editat de anca13 (2007-02-05 12:22:00)


storstark

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-02-05 12:25:17

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: ati fost vreodata la un interviu?

mah, asta cu 3 ani e o practica deasa. pentru ca destule fete se angajeaza si peste 6-7 luni nasc (iar firma are pierderi). dar de-aici si pana la amenintari...


Nobody home

Offline

 

#7 2007-02-05 13:26:23

puioanca
Full member
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 989

Re: ati fost vreodata la un interviu?

mama mama...eu am fost la destule interviuri,am intalnit si intervietori ok si mai cu nasul pe sus,si mai superiori..o gramada...dar n am auzit nicioadata de asa ceva...vb cuiva de aici...incearca sa nu ramai cu sechele ca nu toti sunt asa... daca ar fi cat de cat profesional tipul nu ti ar fi vorbit asa..deci nu merita sa lucrezi intr-o firma care tine asemenea angajati...f bine i-ai zis...
Mi s-am mai "sugerat"  si mie de catre Area Sales managerul de pe judet de la ASTRA ca daca ma joc cu ei(sau ceva de genul) el are datele mele in baza lor de date si vezi tu  Doamne ce o sa mi se intample...eram la prima incercare de job dar i-am dat dracului


Daca iubesti pe cineva lasa-l sa plece...daca se intoarce inapoi e al tau, daca nu, inseamna k nu a fost niciodata...

Offline

 

#8 2007-02-05 13:38:21

cristina_c
New member
Inregistrat: 2006-06-16
Mesaje: 53

Re: ati fost vreodata la un interviu?

Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul...nu am fost socata deloc de experienta ta iustica pentru ca si eu am trait ceva similar. Asa ca am multumit pentru timpul acordat si am plecat frumos acasa, de unde am luat-o de la capat cu , cautarile.


If you are going through hell, keep going

Offline

 

#9 2007-02-05 13:41:03

puioanca
Full member
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 989

Re: ati fost vreodata la un interviu?

cristina_c a scris:

Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul...

well said


Daca iubesti pe cineva lasa-l sa plece...daca se intoarce inapoi e al tau, daca nu, inseamna k nu a fost niciodata...

Offline

 

#10 2007-02-05 14:45:48

ramona-maria
Full member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2006-09-20
Mesaje: 386

Re: ati fost vreodata la un interviu?

acum chiar ca sunt in stare de soc. am trait s-o aud si pe asta. eu am dat poate 100 de interviuri si am dat peste tot felul de oameni da' chiar asa? inseamna ca eu pot sa-l pup pe sefu de 100 de ori. e el cam sever dar e OM si e tare cumsecade cand vine vorba de probleme familiale si mai ales de sarcina. el cand aude de bebelasi e topit tot. cred ca el asteapta mai cu nerabdare decat mine sa-i spun ca o sa am bebe


"Oamenii sunt ca vinurile... cu timpul unii devin mai buni, altii se transforma in otet"

Offline

 

#11 2007-02-05 15:29:36

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: ati fost vreodata la un interviu?

eu_vreau are dreptate...eu una am fost la o gramada de interviuri pana acum si nu am mai intalnit asa ceva...bine, depinde si de cat de serioasa e firma...eu zic sa nu-ti faci griji in privinta cv-ului (ca e slabut)..pentru angajator conteaza mai mult ce poti sa faci pentru el, nu ce stii...Ciudati sunt peste tot: cand imi cautam primul job, am fost si eu la un interviu de asistent manager la o firma destul de serioasa. Chiar dc nu aveam experienta, m-au refuzat pe motiv ca...sunt prea "calificata" pentru ei...Daca nu ai incredere si nu ti-a placut tipul, mai bine nu te duci...conteaza foarte mult sa te duci cu inima impacata la un job!In fond, tu esti cea care stai acolo 9-10 ore pe zi...
Multa bafta!


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#12 2007-02-06 09:36:26

iustica
New member
Inregistrat: 2007-01-23
Mesaje: 71

Re: ati fost vreodata la un interviu?

multumesc mult fetelor! eu acu termin facultatea si chiar va trebui sa intru in contact cu o sumedenie de oameni.eram putin speriata dar cred ca am generalizat eu, dupa incurajarile voastre mi-am dat seama ca nu e chiar asa.

Offline

 

#13 2007-02-06 09:47:37

vonda
Platinum member
Inregistrat: 2006-12-09
Mesaje: 19313

Re: ati fost vreodata la un interviu?

iustica,in primul rand..scapa de ideea ca cv'ul tau nu este suficient de stufos..Nu conteaza ce scrie pe foaia aceea de hartie,daca ceea ce sti sa faci corespunde cerintelor lor.Un angajator va prefera intotdeauna o persoana descurcareata,inteligena,cu spirit de echipa,dar fara experienta ori cine stie ce calificari..etc..uneia care desi are un cv impresionant,nu stie nici macar sa deschida un calculator,sau mai stiu eu ce..Fi increzatoare in fortele proprii..,incearca sa radiezi prin toti porii siguranta si incredere,si vei vedea ca si modul in care esti privita de ceilalti se va schimba.Foarte important este ceea ce poti arata in practica,nu ceea ce arati pe o coala de hartie.

Offline

 

#14 2007-02-06 10:56:24

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: ati fost vreodata la un interviu?

faza cu gavida mi se pare mai ok, dar restul chair sunt deplasate rau.
uite gadeste-te k daca tremini academia de politie, nu ai voie sa faci copii decat dupa 3 ani de la terminare (si nici in timpul facultatii evident)


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#15 2007-02-06 14:36:02

iustica
New member
Inregistrat: 2007-01-23
Mesaje: 71

Re: ati fost vreodata la un interviu?

mie faza cu sarcina mi s-a parut discriminare.si oricum pt mine nu s-a nascut inca omul ala care sa-mi zica cand sa fac un copil.(in afara de iubi, logic) oricat de mare ar fi compania lui. nu ma stresez de asta pt ca cel mai probabil imi voi deschide un cabinet notarial, deci no boss. dar eu ma gandeam, in general asa la toate femeile, indiferent de varsta sau de pregatirea profesionala.sa zica ca nu te angajeaza daca esti gravida e una, dar .........

Offline

 

#16 2007-02-06 14:40:47

Danut
Sr. member
De la: Around the world - Cruising
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 1325

Re: ati fost vreodata la un interviu?

Ce povestesti tu aici, sunt probleme (se pae) destul de des intalnite.
Ideea este ca trebuie sa treci zambind mai departe! E ca si acea balega peste care treci (din greseala) cu roata de la bicileta, dar pe care il lasi in urma, nu il iei acasa sa il privesti plangand :vai, am calcat in asta"!
Tu trebuie sa iti cunoscti valorea pentru ca un coate goale, fie el si diector de firma.... vede in tine doar ce vrea el...
Bafta!

Offline

 

#17 2007-02-06 16:19:20

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: ati fost vreodata la un interviu?

iustica a scris:

mie faza cu sarcina mi s-a parut discriminare.

mie mi se pare k ii intereseaza strict afacerea lor


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#18 2007-02-07 14:07:28

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: ati fost vreodata la un interviu?

oricum, ideea e ca daca te discrimineaza oamenii pot fi dati in judecata....cu conditia sa nu semnezi nimic din care sa reiasa ca ai fost de acord cu conditiile....


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#19 2011-08-11 22:31:39

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: ati fost vreodata la un interviu?

Fetelor, stiu ca multe din voi va cautati cate un loc de munca.

Va propun sa scriem aici cam cum decurg interviurile la care participam pt diverse posturi, ce fel de intrebari se adreseaza, ce raspunsuri dam, cum il facem pe angajator sa ne aleaga etc.

Eu inca nu am fost la niciunul recent dar am sa scriu si eu cand am ocazia.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.