homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Propun un joc de relaxare-13


#229 2007-03-16 12:10:17

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Propun un joc de relaxare

Trezit dimineata, mers la gimnastica medicala si la fizioterapie... Ziua incepe cu o veste destul de proasta - nu am voie sa fac copii pana nu imi indrept coloana, deoarece o sarcina pur si simplu mi-o va sfarama - deci ma asteapta ani buni de gimnastica medicala..nu-i bai, macar are ce sa ma stimuleze!!!

Si acum din categoria freaky - funny (sincer, am oscilat intre a posta aceasta intampalre aici sau la "Sa radem putin"):

Dupa ce mi-am terminat toate procedurile de fizio-terapie, ma asteapta masajul, my favourite of the day... Ma duc in zona de masaj, ma abordeaza un tip, cu o figura cel putin dubiosa- pe care nu-l mai vazusem pana atunci la cabinet: "sunteti aici pentru masaj?", "da", zic eu, "poftiti pe aici" imi spune el si ma duce spre o sala mai retrasa, unde nu mai fusesem niciodata... Buun, ma incordasem deja, dar imi zic ca "it's just my imagination". Se duce omul sa-mi vada fisa, eu ma pregatesc...Sa va spun ca nu stau intr-o postura tocmai decenta la masaj (mi se face masaj pe tot spatele, de la gat pana la...jumatatea fundului ) si tipul cand intra, se opreste, se uita la mine si...isi da jos tricoul!!! Fetelor, am incremenit, de doua saptamani de cand merg acolo, la cate persoane mi-au facut masaj, absolut NICI UNA nu a facut asa ceva... Imi zic din nou ca e un cabinet privat si nu-si permite omul sa-si piarda painea ca a sarit calul cu o pacienta, deci eu incerc sa ma relaxez, el incepe sa-si faca treaba, nu fara a gafai si gemea cum iarasi, nu mai intalnisem la nimeni in cele 2 saptamani... Buun, incearca el sa fac o conversatie cu mine, eu incerc sa ma relaxez, dar..urmeaza punctul culminant: "Ai facut vreodata un <<general>> ma intreaba el?". "Nu", raspund eu cu oarecare teama, "ce e asta?".."Mmm, pai e un masaj total, care ti se face asa, de la varful degetelelor si pana la nasuc, pe fi-e-ca-re particica de corp, de sus pana jos. E o nebunie!!!"raspunde el cu pofta si subinteles. Imi jur ca la prima atingere nepotrivita sar de pe masa, cu riscul de a ma face de ras... Pana la urma, s-a terminat (cu bine, sa zicem, nu fara a ma intreba de cate ori mai vin si cand, desi probabilitatea de a pica de 2 ori la acelasi maseur e infima)... Sa va mai zic ca masajul a durat cu cel putin 50% mai mult ca de obicei (pe ceas)????
acuma nu stiu daca e de ras sau de plans....


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 



#230 2007-03-16 12:41:02

persifona
Vizitator

Re: Propun un joc de relaxare

Eu m-am trezit cu greeeu sa ma duc la facultate, cu ochii umflati si vineti (n-am idee de ce, dar de la o vreme numai asa-i am desi dorm 8-10 ore pe noapte) si cu o durere de cap crancena (chiar nu vroiam sa ma duc, dar trebuia sa ajung la un seminar). Am intraziat grav de tot si cand mai aveam 2 statii si ajungeam, am sunat-o pe o colega si mi-a zis ca nu se face seminarul.. buuuuun!!!! Asa ca nici n-am mai coborat din autobuz, m-am intors acasa. In drum am trecut si pe la biblioteca sa-mi iau niste carti, doar asa.. sa nu zic ca am iesit din casa doar ca sa ma plimb cu autobuzul.  What a lovely day.. ya right.. neutral

 

#231 2007-03-16 12:52:06

happy_girl
Full member
Inregistrat: 2007-03-10
Mesaje: 234

Re: Propun un joc de relaxare

eu nu stiu ce am de la un timp ca in fiecare zi ma trezesc cu dureri de cap,si sub nicio forma nu reusesc sa ma trezesc inainte de 10.de dus la facultate m-am dus de vreo 4 ori de cand a inceput semestrul si n-am reusit sa stau nici macar la un curs intreg pt ca mi se facea rau.oare ce se intampla cu mine.m-o fi atacat astenia?acum colac peste pupaza trebuie sa-mi vina si 'beleaua'!voua vi se intampla sa va simtiti mai nasol in saptamana dinaintea menstruatiei.mie mi se intampla mai mereu.asa ca,decat sa ma duc la facultate,m-am gandit eu mai bine sa stau acasa si sa lenevesc pana luni,poate asa imi revin.sa speram!


To the world you may be one person,
but to one person you may be the world.

- Bill Wilson -

Offline

 

#232 2007-03-16 14:52:52

andrutza
Vizitator

Re: Propun un joc de relaxare

Azi m-am trezit la 8:30, m-am spalat pe cap, am intrat pe net putin, la 11 am plecat la mama la gradinita, m-am jucat cu copilasii, am hranit 2 fetite, le-am dezbracat pt nani, am plecat in oras la piata, dupa aia sa-mi iau analizele si la 15 am ajuns acasa si am intrat pe forum smile

 

#233 2007-03-17 22:17:24

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: Propun un joc de relaxare

m-am trezit la 8.30. copil tampit, am uitat ac e sambata si eram tare speriata ca nu a sunat ceasul. pana m-am dezmeticit si mi-am dat seama ca e sambata mi-a fugit somnul. am lenevit in pat pana la 9.30. am intrat pe net pana i s-a facut foame lu' mamaia, cand m-am dus sa pun masa. am mancat, am revenit pe forum, am vorbit cu vreo 3 prieteni din lista de yahoo. s-a facut 1.30. a sunat mama d ela birou sa-mi spuna sa fiu la 3 in fatza la obor. am ajuns la 3.10. ea ajunsese la 3 fara 10 si tata la 2 jumate neutral. fara sa ma bage in seama sad, ne-am indreptat spre intrare. am cotrobait 2 ore prin magazin, dupa care ne-am cumparat pantofi de la primul stand de la intrare (crizeeeeeeeee). mi-am mai luat o bluza din zona. ne-am dus in piata obor sa cumparam papica. am ajuns acasa la 7. facut baie, mancat cartofi prajiti cu salata de salata(cu muuuuuuuuult otet big_smile), intrat pe forum. cand eram pe forum imi aduce tata un pahar cu bere. pe care l-am baut. asa ca acum imi iertati greselile de "litere incalecate". in timp ce beam berea ma conversam cu lumea prin sms.
mai stau putin si ma duc la nani.


Nobody home

Offline

 

 Publicitate


loading...

#234 2007-03-18 10:07:47

persifona
Vizitator

Re: Propun un joc de relaxare

Ieri m-am trezit, am citit, m-am uitat la tv, apoi am plecat cu matzu la o colega, am stat de vorba, am mancat o shaorma, am venit acasa, am mai citit si asta a fost.

 

#235 2007-03-18 10:12:57

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: Propun un joc de relaxare

azi m-am trezit la 9:00, am mancat, mi-am luat pastila, am intrat pe forum, am ramas socata de topicul cu danut si semiha si acum sunt inca in stare de soc tongue !!

Ultima oara a fost editat de alexia (2007-03-18 10:13:07)

Offline

 

#236 2007-03-18 21:33:16

Infinity
Hero member
Inregistrat: 2006-01-02
Mesaje: 3368

Re: Propun un joc de relaxare

Trezit la ora 7:00, plecat la Cheia cu niste prieteni..vizitat cateva manastiri, urcat pe munte si cules ghiocei (erau o gramada)..venit acasa, forum si probabil somn in curand

Offline

 

#237 2007-07-06 23:48:41

brunetzik
Insomniac member
De la: cluj-napoca
Inregistrat: 2007-02-23
Mesaje: 7332

Re: Propun un joc de relaxare

trezit la 10, cu un stres mare act casa p[t rezulktatele de maine de la bac, mers la cumparaturi si forum, venit akasa venit iubi al mine, forum, mers pe afar si apoi forum pana pe al 12 sa vdm dak se afiseaza rezultatele


dragostea este ceea ce tine doi oameni impreuna.......dragostea este o boala fara de care nu poti fi sanatos

Offline

 

#238 2007-07-07 01:22:06

barbara_mori
Hero member
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2157

Re: Propun un joc de relaxare

trezit ora 8,ma trezit iubitu,plecat intr-un oras apropiat la spitalul de acolo pt luarea unor tratamente bunicii mele,apoi la doctorul de fam sa iau retele de medicamente,apoi acasa,vb cu bunica,plecat la CEC sa scot bani,apoi din nou acasa sa las banii,apoi la iubitu,mancat acolo,dormit la pranz,apoi trezit,iesit pe afara,apoi plecat in Buc sa mancam de seara,apoi stat un pic pe afara,friggg rau,intrat in casa,mancat pepene,forum,nerviX(,acum demachiat si in urm 20 min somn....si maine e o zi,si sper una mai buna ca azi sad


Pentru a fi popular da-le oamenilor vesti bune despre obiceiurile lor proaste!

Offline

 

#239 2007-07-07 12:30:44

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: Propun un joc de relaxare

trezit la 5 ca muream de frig. invelit. culcat la loc. trezit la 9 ca faceam pe mine. mers la baie. culcat la loc. trezit la 10.30 ca a dat mama drumu la masina de spalat. "dadut" (a se citai "dat") jos din pat (intr-un final). intrat pe mess. venit mama si zis "hai sa facem mancare". mers la bucatarie si "dadut" morcov pe razatoare. sunat sefu' sa ma laud ca am luat licenta si sa-l intreb cand facem fisele de post. intrat pe ac.ro. si iata-ma-s.


Nobody home

Offline

 

#240 2007-07-07 12:37:25

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: Propun un joc de relaxare

trezit la la 9,uitata putin pe periti,culcat la loc pana la 10.dat bp lu iubi,mers la bucatarie sa-i pun lu tata sa manance,dat bp lu iubi,.intrat pe mess si pe forum,dat bp lu iubi,pus niste rufe la spalat,dat bp lu iubi,instins rufele,mers sa-mi cumpar o cartela,reincarcat tel,dat bp lu iubi,pana cum cam atat
p.s lu iubi i-am dat mai multe bp-uri decat am scris acolo big_smile


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#241 2007-07-07 14:45:15

fiammetta
New member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 61

Re: Propun un joc de relaxare

sunat ceasul la 7 dimin dar stat in pat pana la 9 cu iubi, sculat, spalat, imbracat, calculator-forum si cam atat pana acum..


"Uneori, omul e în situaţia lui Cortes, de a arde toate corăbiile care l-ar putea duce înapoi, ca să poată merge înainte"
Octavian Paler

Offline

 

#242 2007-07-07 17:16:38

ankuzza
Hero member
De la: Ploiesti
Inregistrat: 2006-02-18
Mesaje: 3330

Re: Propun un joc de relaxare

azi am stat la munca toata ziua ca nebuna..n`am incotro..trebuie ..k sa fiu si eu libera weekendul viitor..am fost la un fast-food sa mananc dupa care m`am intors la munca..ce zi de sambata superba


Unii oameni vorbesc din experienta, altii, din experienta, nu vorbesc!

Offline

 

#243 2007-07-07 17:20:37

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: Propun un joc de relaxare

sculat la 6,imi intra soarele-n ochi. mers la baie,spalat pe dinti, trantit la loc in pat...
sculat la 7, pregatit de plecare, hop in masina si repede repede la tara... alergat catelul prin iarba, jucat cu bebe mic si dulce, intors acasa. nani nani urmeaza, apoi fuga la concert big_smile big_smile big_smile


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#244 2007-07-07 19:03:01

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Propun un joc de relaxare

trezit la 4 plecat la pishu.....venit in camera pupat un baietzel mumos:X culcat la loc trezit la 8 aproape-iubitu-mi'a varat...ne'am iubit:))dat drumu spalat cum putut pe acolo la tzara...ajutat in curte....dormit dupa masa.....plecat inapoi acasa hjartahjartahjarta


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#245 2007-07-07 19:09:58

persifona
Vizitator

Re: Propun un joc de relaxare

Trezit, mutat in alt pat, dormit, trezit fumat, dormit, mancat citit dormit, iubitu trezit, gatit, mancat cu el, el plecat, eu dormit, eu trezit si eu forum big_smile

 

#246 2007-07-07 19:11:47

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: Propun un joc de relaxare

sculat la 11, visat cu ochii deschisi, citit, mancat, citit, mess, citit, frappe, note bac, inghetata.. si se apropie din nou citit big_smile

Offline

 

#247 2007-07-08 15:57:20

blackwitch
Full member
De la: constanta (de la mare :X)
Inregistrat: 2007-05-01
Mesaje: 239

Re: Propun un joc de relaxare

trezita la ora 13:30..facut patu..spalata and aranjata, schimbat apa la florile care le-a primit mama,facut de mancare, mancat,spalat vase, putin pe mess si am citit cartea"veronik se pregateste se moara" wink..ce urmeaza nush smile imi e cam somn smile..sau poate sa citesc o noua carte big_smile

Ultima oara a fost editat de blackwitch (2007-07-08 19:37:10)


Some dreams just aren't meant to come true..I learned that...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.